Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jedna słuchawka gra ciszej


maskotis

Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko jestem nowy więc nie wiem gdzie to pisać ale jeśli źle pisze to prosze o Administratora aby przeniósł do odpowiedniego działu. Mam problem ze słuchawkami Jays One+ jedna słuchawka gra głośniej a druga ciszej spróbowałem wyczyścić grila metalowego szczoteczką do zębów bo to podobno dobry pomysł więc tak zrobiłem i głośność słuchawek prawie się "wyrównały" ale nie całkiem słychać stroszke że jedna gra głośniej a druga ciszej. Słyszałem aby zamoczyć patyczek w spirytusie i wyczyścić nim grill ale boje się że uszkodze je w jakiś sposób i dla tego pytam czy macie jakieś dobre sposoby na wyczyszczenie prawidłowo słuchawek aby jak i w jednej i drugiej dźwięk był identyczny? Pozdrawiam i proszę o jak najszybsze odpowiedźi w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ufajdałeś sobie filtr ("siateczkę") woskowiną z ucha. Jeśli Jays nie mają wymiennych filtrów to masz problem, niestety. No ale niech wypowie się ktoś, kto je miał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Lekki wykop no ale co tam, miałem identyczny problem. Słuchawki T-Jays Two, lewa słuchaczka grała ciszej od prawej. Przeczytałem ten temat, poleciałem do łazienki i.. "Cholera nie mam wody utlenionej!" no to wziąłem spirytus, nakrętkę po wódeczce i nalałem tak żeby tylko tą siateczkę zamoczyć, no i do dzieła:

 

1. zamoczenie, dotkniecie chusteczki dla wysuszenia, szybki test, nawet bez gąbek, i guzik, dalej tak samo

2. zamoczenie, reszta tak samo i... nic.. Zostawiłem te słuchawki w uszach, czytam jakieś forum angielskie i nagle czuję, że "moje ucho odzyskało słuch".

 

Problem rozwiązany słuchawki działają jak dawniej! ; D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam dokładnie taki sam problem, tyle że u mnie ciszej gra prawa słuchawka. Przeczytałem wasze posty 2 dni temu. Od razu włożyłem prawą słuchawkę (oczywiście bez gumki :-) ) do spirytusu na noc. Rano okazało się że nic to nie pomogło, bo słuchawki grały identycznie. Stwierdziłem że, jako iż nie mam już gwarancjii (32 miesiąc użytkowania), to je jakoś spróbuję rozebrać. Okazało się, że siateczka zeszła bez problemu, a i gąbka nie stwarzało problemu. Nie wydaje mi się aby był tam jakiś konkretny nadmiar wosku, no ale umyłem siateczkę i gąbkę i spróbowałem ponownie, ale niestety to nic nie dało. Zrobiłem więc test bez siateczki i gąbki, i dźwięk jest zdecydowanie cichszy na prawej słuchawce. Czy jest jakikolwiek jeszcze sposób na to, aby je uratować?

 

Zastanawia mnie to, że w miejscach łączenia kabla z słuchawkami, a także z przełącznikiem, kabel jest jakby "spocony". Nie wiem co to jest. Niestety nawet przełącznika chyba nie da się rozebrać, więc chyba nie będzie mi dane się dowiedzieć co tam jest nie tak.

 

Macie jakieś pomysły, czy da się coś zrobić jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
22 minuty temu, Kartofel123 napisał:

Ej tak wgl to spróbuj tak jakby Przyłożyć usta do dziurki gdzie jest wypływ dźwięku i wsysnąć woskowinę. XD wiem że to ochydne ale mnie zadziałało 

Ciekawe czy ten kolega jeszcze żyje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
W dniu 22.04.2020 o 22:14, Kartofel123 napisał:

Ej tak wgl to spróbuj tak jakby Przyłożyć usta do dziurki gdzie jest wypływ dźwięku i wsysnąć woskowinę. XD wiem że to ochydne ale mnie zadziałało 

Ludzie to działa XDDDDDDDDDDDDDDDDD wiem że to głupie ale serio działa

W dniu 22.04.2020 o 22:14, Kartofel123 napisał:

Ej tak wgl to spróbuj tak jakby Przyłożyć usta do dziurki gdzie jest wypływ dźwięku i wsysnąć woskowinę. XD wiem że to ochydne ale mnie zadziałało 

Ludzie to działa XD wiem że to głupie ale serio działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności