Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Superlux HD681/681B/681F/668B/Evo


1313

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Dopiero teraz przeczytałem, a recenzja uważam świetna. Lajki wyszli, ale przyjdą nowe, to tu jednego z ochotą zostawię.

Mam 681, 668b już nie mam. Trzeba będzie kolekcję uzupełnić o brakujących członków rodziny. Zacznę chyba już niedługo od tych odszczepieńców, lodowych 681f, minutę ich słuchałem u Mikołaja, technicznie były faktycznie świetne. Ja mam ostatnio potrzebę zimnego, technicznego grania, chyba przez srh1440 rozbudzoną, a kilka torów ciepłych, także spodziewam się lodowych , kolorowych fajerwerków i już kombinuję skąd kasę wytrzasnąć :) Chyba, że Ty mi sprzedasz taniej :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa niskiego basu w HD681B? Mam HD661 i niskiego basu praktycznie w nich nie ma, mimo to bardzo je lubię.

Pytam bo mocno czaje się na Samsony SR850, a to podobno bliźniacze słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może kiedyś dla samych jaj kupię sobie 681f, ciekawe czy podskoczą do KNS 8400 :)

Mają fajną, neutralną średnicę, natomiast góra mimo tego iż wyraźna, jest po prostu niemal pozbawiona pozycjonowania i rozciągnięcia - wydobywa się z jakiejś nieokreślonej przestrzeni, w której nie sposób zlokalizować źródła dochodzącego dźwięku. Brzmi to dziwnie. Tak jakby wychodziło to wszystko z nieokreślonego punktu. Gdyby nie ten mankament to byłyby super analityczne słuchawki budżetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają fajną, neutralną średnicę, natomiast góra mimo tego iż wyraźna, jest po prostu niemal pozbawiona pozycjonowania i rozciągnięcia - wydobywa się z jakiejś nieokreślonej przestrzeni, w której nie sposób zlokalizować źródła dochodzącego dźwięku. Brzmi to dziwnie. Tak jakby wychodziło to wszystko z nieokreślonego punktu. Gdyby nie ten mankament to byłyby super analityczne słuchawki budżetowe.

Takie jaja z górą to ja miałem na 681 jak odkleiłem dampenery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam Superlux HD 662F (zamknięte) i faktycznie są to najbardziej neutralne i analityczne słuchawki jakie słyszałem :)

 

Posiadam jednak Asus Xonar D1 który nie zbyt pasuję do tych słuchawek -dzwiek jest bardzo zimny i gra głównie wysokimi tonami , xonara chce sprzedać również z innego powodu . Będę musiał w delegacji często korzystać z mojego notebooka i zastanawiam się nad zewnętrzną kartą DAC do 200zł

 

Moje propozycje to :

 

Audiotrak U5 Maya

 

lub

 

HifiMan 101

 

który DAC w cenie do 200zł będzie najlepszy do moich słuchawek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 661 nie mają subbasu a midbas, to ja jestem Conchita Wurst... Jest dokładnie na odwrót.

 

Jest dokładnie na odwrót prze pierwsze kilka godzin grania. Po kilku tygodniach, a w zasadzie kilku dniach niski bas zupełnie znika, praktycznie go nie ma, pojawia się za to wyższy bas i tak już zostaje.

Niski bas to mają Senki HD380 Pro. HD661 w ogóle nie schodzą nisko. Jest wyższy bas i to też stosunkowo delikatny. Sporo zależy też od źródła, słuchałem na SB Z, CDP-X222ES, E-mu 0204, Clip +. Najwięcej basu było na SB Z, ale niskiego nie było wcale, bez względu na to do czego bym ich nie podpiął.

 

Jestem ciekaw jak wygląda sytuacja z niskim basem w HD681B albo F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje mają przeszło 60 godzin grania w tym 30h męczenia ich potwornego i jedynie mi się wydaje, że ubyło nieco najwyższych rejestrów, ale z basem się nic nie zmieniło. Grają silną V-ką nieco obciętą powyżej 10 kHz. Jak puściłem trochę głośniej subwoofer test z zejściem od 200 do 20 Hz, to poniżej 50 Hz myślałem, że mi łeb rozwali.

A tak BTW, to koniec tego offtopu, bo temat jest akurat mocno sprecyzowany i nie piszemy to o 662, a tym bardziej 661. Czy moderator mógłby nieco pozamiatać?

661 ma własny temat, 662 także.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post.

 

Jestem bardzo ciekaw tych słuchawek, niestety nie mam możliwości odsłuchania osobiście więc w grę wchodzi "dobranie" jak najlepszego dla mnie modelu i zakup w ciemno na amazonie. Obecnie zastanawiałem się między 681 a 668B. Teraz poczytałem o 681B i z opisu wynikało by, że to TO. Wiadomo, okaże się jak je założę na głowę i posłucham, ale myślę że poszedł bym w ten model (chociaż obecnie nie widzę ich ani na amazon, ani na ebay).

Zajmuję się produkcją psychedelic trance w domowym zaciszu. Chciałbym, aby słuchawki grały w miarę prawdziwie, ale też ciekawie bo korzystałbym z nich na mieście.

 

Mam jeszcze takie pytanie - na ile można by porównać 681, 681B oraz 668B do AKG K240 mkII? Ponoć Superluxy to kopie tychże...

Dodatkowo jak ktoś miał możliwość porównania ich z Audio Technica ATH M50X oraz Grado SR-80i, to również jestem bardzo ciekaw.

 

Dzięki za wszelkie uwagi!

Edytowane przez ErnestKanada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Które z tych słuchawek najlepiej się spiszą z hybrydowym wzmacniaczem AVT2928 ? Słucham głownie rocka, metalu, popu, troszkę jazzu. Zastanawiam się nad HD668B, HD681 i HD681B Jako źródło dźwięku służy mi CDP-790 jest w miarę neutralnym CD o dosyć ciekawej scenie

Edytowane przez Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Mam zamiar kupić jedne z tych słuchawek do słuchania muzyki. Przejżałem chyba większość wątków w Internecie porównujących i opisujących każde z nich i mam duży mętlik w głowie. Jedni uważają, że jedne brzmią lepiej a inni, że inne. Ile ludzi tyle opinii, bo każdy lubi inne brzmienie. Po przeczytaniu masy opisów i przeanalizowaniu wykresów wydaje mi się, że wiem, które najbardziej by mi odpowiadały, ale i tak mam dużo wątpliwości, dlatego proszę o poradę. Opiszę jaki dźwięk lubię.

Co lubię:
Bas - dynamiczny, równy, bez podbicia w jakimkolwiek paśmie, nie zagłuszający reszty, ale też nie przytłumiony, słyszalny bez wysiłku. Wokal bliski, intymny. Instrumenty dobrze rozgraniczone, niezlewające się, trochę bardziej oddalone niż wokal, ale to też zależy od konkretnego utworu. Scena dość kameralna ale bez przesady. Lubię czasami skupić się na pojedyńczych instrumentach i się wsłuchiwać w ich ścieżkę.

Czego nie lubię:
Rozwleczonego basu, jakby perkusiście ze stopką było pod górkę. Podbitego średniego i wysokiego basu wręcz nieznoszę. Nie za bardzo mi odpowiada mocne V bo mam wtedy wrażenie, że dźwięk jest pusty, taki trochę "wykastrowany". Nie lubię też jak wszystko się zlewa albo brzmi jakby grało w mojej głowie a nie na zewnątrz. Nie lubię zbyt ciemnego brzmienia.

Muzyki słucham bardzo różnej. Ostatnio najczęściej słucham: Michael Jackson, Bruno Mars, Czesław Niemen, Carlos Santana, Nickelback, Jamie Lou Stenzel :), Rebelheart, Inner Circle, Andru Donalds, New Radicals..., ale są też dni że mam ochotę posłuchać klasyki albo cięższego grania.

Które, waszym zdaniem, z wyżej opisanych słuchawek są najbliższe moim preferencjom? Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności