Skocz do zawartości

Takstar TS671 - linear mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Przy K701 to ja się nie dziwię. Głębia zależy w jakiejś części od najwyższych częstotliwości, a z tymi TS671 radzą sobie gorzej niż K701. A próbowałeś zdjąć kratkę z muszli? Może na głębie to nie wpłynie, ale powietrza powinno przybyć, a to też wrażenie przestrzenności poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi druga część modu też nie podeszła. (mam na kablu Canare Starquad). Za to patent z oklejeniem padów jest ekstra. Perul, jak byś wymyślił coś, żeby było to bardziej trwałe (plastry jednak trochę się odlepiają), to masz mistrza! ;)

 

Mi dodatkowo podoba się z takim czymś:

 

DSC05665_737x553.jpg

 

Jest więcej basu. Oczywiście zrobione z plastra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, druga część modu jest kontrowersyjna, zwłaszcza jak ktoś się do pierwotnego brzmienia przyzwyczai. Polecam dla tych którzy potrzebują niższego basu i bardziej neutralnego brzmienia.

 

Co do tego naklejonego kółka to fakt, powinno basu trochę dodać, a jak z przestrzenią/powietrzem - nie pogorszyło się? W swoich już tego nie wypróbuję, bo niedawno sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy sobie nie dam uciąć, bo nie mam takiej pamięci do brzmienia. Trzeba by porównać bezpośrednio z drugą parą. Ale chyba trochę powietrza zabrało. Ale plusy przysłaniają minusy ;) Po prostu pomyślałem "o, teraz lepiej".

 

Teoretycznie, żeby sprawdzić czy komuś by to pasowało bez rozbierania słuchafonów, można by wyciąć z tekturki 2 takie:

 

2.jpg

 

(wiem że milimetry się nie zgadzają, ale mniej więcej :P )

I przyłożyć od zewnątrz i po prostu przytrzymać ręką (najlepiej założyć na głowę słuchawki i patrzeć w lusterku, żeby na środku muszli przyłożyć). Teoretycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba jednak zmieniłem zdanie, co do tego plastra w środku. Basu, owszem jest więcej, ale tracą właśnie trochę tego powietrza, co jest ich urokiem. No, kwestia gustu. Ale mod Perula z oklejaniem padów - polecam!

Edytowane przez Elistokles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Druga część moda mnie zaskoczyła na minus niestety. Spojrzałem na te plastry i pierwsze co mi sie skojarzyło to dampery z hd681, tam basu przybywało i może ubywało troche przestrzeni. Przyciąłem plastry, zakleiłem i... uszy krwawiły, mnóstwo wysokich (siarczystych i baardzo nieprzyjemnych) basu ubyło, dźwięk bez życia i żadne ustawienie korektora nic nie dawało. Pomyślałem, że może popełniłem jakis błąd przy skrecaniu obudowy, odkręciłem poprzyklejałem na nowo i nadal to samo. Potem stwierdziłem, że jestem blondynką bo dampery były na otworach pod padami :D NIe chce mi się już dziś sprawdzać jak brzmią z zaklejeniem właśnie tych przednich, jutro zobaczę i przy okazji spróbuje nieco wytłumić te słuchawki, choć jak poczytałem o 670 to pewnie wrócę do stanu początkowego. Powoli też zastanawiam się nad zmianą padów bo są w kiepskim stanie, seryjne mi odpowiadają wielkością. Na dzień dzisiejszy są już tak wyrobione, że są bardziej miękkie niż welury akg nałożone na hd681b. Próbowaliście jakiś welurowych? Kiedyś czytałem, że ktoś nałożył na pro80 (chyba od brainwavz) i po założeniu charakterystyka zmienia sie diametralnie, w hd681 zmiana na welury nie robiła z nich drugich słuchawek ale była wyraźna.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności