Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Takstar TS671 - linear mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny odcinek z cyklu "Poprawiamy producenta". Po raz kolejny na mój warsztat trafiły znane i cenione Takstary TS671.

 

Jak powszechnie wiadomo Takstary TS671 to udane słuchawki, wiele osób je lubi za przestrzeń, wygodę, czy brzmienie, a przede wszystkim stosunek cena/jakość dźwięku...

 

 

 

Całość dostępna pod tym linkiem

 

http://pokazywarka.pl/ts671_mod/

 

Jak zwykle zachęcam do przetestowania, mod jest prosty i w 100% odwracalny, więc nie ma obaw o gwarancję itp.

Zwłaszcza jak ktoś ma dwa egzemplarze, to łatwo może porównać zmiany. Ja testowałem z jedną muszlą przerobioną a drugą nie i brzmienie okazało się bardziej linowe - stąd pomysł na nazwę modu :)

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na meecie były z podkładkami ale bez drugiej części modu, a zmienia ona sporo.

 

Drugą część opracowałem wczoraj wieczorem jako "zapchajdziurę" między skończeniem naprawy s:flo2 a położeniem się spać - nie było sensu brać się za coś bardziej czasochłonnego. Oczywiście przemyślałem już wcześniej (ale już po meecie), tylko jakoś nie było okazji zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość basreflexu determinuje podbijaną częstotliwość - im mniejszy tym niższe częstotliwości podbija. Takie Tascamy TH-02 maja nieziemski subbas - oczywiście wersja fabryczna a nie modowana. Ale jest to bardziej przesunięcie "górki na wykresie" ku dołowi niż faktyczne podbijanie. Jak otwór będzie za mały, to całkowicie stłumi niskie.

 

Myślę, że nie będziesz żałował przesiadki na K612, zwłaszcza pod względem jakości wysokich tonów :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś, co będzie, gdy zaklei się 2 z 4 otworów znajdujących się z tyłu przetwornika? Jeśli tak, to lepszy, czy gorszy efekt :D?

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej otworów zakleisz tym bardziej bas ku dołowi skierujesz i zdyscyplinujesz a jednocześnie odciążysz średnie (sprawdzone przy okazji modu Fatality - też są 4 dziurki). Jak zakleisz za dużo jest wrażenie jakby wokalista śpiewał pół oktawy wyżej. Trzeba jakoś wypośrodkować, bo z jednej strony bas zdyscyplinujesz, ale właśnie efekt śpiewania ze ściśniętym gardłem jest. Prawdę powiedziawszy nie sprawdzałem z dwoma zaklejonymi, tak jak wyszło mi się spodobało i już nie kombinowałem dalej - zamierzony efekt osiągnięty. Z resztą bas jest dobry nawet bez zaklejania, prawdopodobnie dzięki sporej impedancji słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wrażenie, że słuchawki się rozjaśniły, ale to pewnie dlatego, że są szybsze i mają odchudzone brzmienie (względem fabrycznego, bo chudo to nie jest). Przed przetwornik nawet gąbkę od K518 na jakiś czas wrzuciłem.

Tylko, że moje są rekablowane. Zmiany jakie wnosi kabel mogą być bardziej odczuwalne po modzie - nie sprawdzałem na fabrycznym kablu, bo już za rekablowane się wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sobie to zapikować i posłuchać, jeszcze nie zakleiłem dziurek z tyłu magnesu.

Czekam na Twoją opinię jako speca od TS671 :)

 

Aktualnie to już inne słuchawki testuję - teraz Superluxy HD440, bardziej mi się podobają niż Tascamy.

 

Właśnie przyszedł mi do głowy pomysł na HD330, no ale już nie mam tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Właśnie przyszedł mi do głowy pomysł na HD330, no ale już nie mam tych słuchawek.

 

No to zdradź! Przynajmniej teoretycznie.

 

Przytkać basreflex gąbką i dorobić otwory jak w modzie HD440. Tylko, że to dość znacząco brzmienie zmieni zwłaszcza proporcję bas/średnie, ale jak chcesz potestować, to testuj. Jakby basu było za mało, to powiększyć otwory,a nie takie malutkie jak w HD440

11261309.jpg?1399289886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazles mod aby scene poglebic w tych sluchawkach?

W których? Trochę offtopujemy powyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności