Skocz do zawartości

AUDIO FILOZOFIA


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Spawn napisał:

 

Ale to przecież wątek filozoficzny i o tym rozmawiamy :)

@MethuselahTakże jak kolega proponuję odbanowac kolegę @Whooygdyż, raz, że rozmowa była, jak zauważono wyżej w temacie audiofilozofii, a te różne być mogą, dwa, @Whooywprowadza ożywienie, ruch, na forum, a wiadomo, że ruch, pierwszy poruszyciel, akwinata, no, nie będę tematu rozwijał, bo popłynę, to nie tyle esencja filozofii, co jej zarzewie samo, choć bohater pewnie @Whooyateista, może agnostyk, trzy, kulturę wypowiedzi jednak zachował, nikogo nie obraził, a uszaty na audiofilów ja sam , przyznaje, pisałem, choć w kontrze akurat do @Whooya :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacmiszcz92 napisał:

Ban za poglądy. To nawet nie jest śmieszne 🤦‍♂️

Mam nadzieję, że @Methuselahzmieni zdanie. Każdy ma prawo się pomylić. A kolegę@Whooyna pierwszy rzut oka można z trollem przecież łatwo pomylić. A to jest przeca lider audiosceptycyzmu, przedstawiciel nurtu audiofilozofii, którego koncerny audio tępią.

https://muzostajnia.wordpress.com/author/schwarzacharakter/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Palpatine napisał:

A to nie jest ban za multikonto?

Poglądy tez trzeba umieć wyrażać na odpowiednim poziomie. Dużo agresji ostatnio na forum. I to zupełnie nie potrzebnej.

Ale czy kolega @Whooybył agresywny słownie? Może mój brzuch ucierpiał, bo wiadra popcornu zjadłem... Ale przepona jaka zadowolona była, ile endorfin... 

Inne za to agresywne osoby widziałem, owszem.

@Whooyto jest żartowniś, jak ja, czy @audionanik, tyle, ze wiedzę o audio ma dużo wiekszą ode mnie, a na tym audiofilskim poziomie - to już nie mówię, bo się nie znam, ale chętnie czytam gościa, który mówi, że kabel do 1k będzie lepszy niż kabel za 10-20k i że dac za 2k zjada daca za kilkanaście k. itd. Większość rynku audio, a w szczególności hi-end nabija nas w butelkę i fajnie, ze wśród samych ochów i achów, ewentualnie wymownego milczenia, gdzie sprzedaje się nietrafione zakupy na PW, jest gość, który wychodzi i mówi, że król jest nagi.

A multi konto, to jest chyba, jak się ma dwa. A @Whooyma tylko jedno, bo stare konto zostało zbanowane permanentnie. Mam nadzieję, że to samo nie stanie się z nowym, bo nie ma do tego IMHO żadnych podstaw :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Palpatine napisał:

@manuelvetrojak się dostaje perma raz to nie można od tak sobie założyć drugiego konta 😉

No i nie założył od tak sobie, tylko po 3 latach. Odkupił winy i jest innym człowiekiem.

Regulamin tego nie przewiduje? To trzeba zmienić. Zresztą, zmiany w toku :D od dość dawna :D wszyscy wiemy, jak doskonały jest zatem :D 

Ja w Muzo miałem perma na 4 lata....

I co @Inszymnie wziął na admina.

Się grzecznie pytałem, czy mogę wrócić.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, manuelvetro napisał:

Większość rynku audio, a w szczególności hi-end nabija nas w butelkę i fajnie, ze wśród samych ochów i achów, ewentualnie wymownego milczenia, gdzie sprzedaje się nietrafione zakupy na PW, jest gość, który wychodzi i mówi, że król jest nagi.

Przejmujesz retorykę kolegi @Whooy, uważaj bo się narazisz na knebel😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem banowania i w ogóle zamordystycznej moderacji, ale przecież kolega Whooy wiedział jak to się skończy już wybierając nicka. I by podkręcał poprzeczkę trollingu, aż by tego bana dostał tak czy tak. Przecież on od lat tak działa według tego samego schematu...

Poza tym wszystko ma swoje dobre strony, przynajmniej teraz będzie miał więcej czasu na jeżdżenie Porsche ze swoją nową dziewczyną ;)

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Poglądy tez trzeba umieć wyrażać na odpowiednim poziomie. 

 

Co racja to racja. :) Właściwie problemem pojawiającej się agresji jest to że przeważnie jest ona nieuświadomiona i nie zamierzona przez "agresora". Psychika próbuje sobie radzić z jakimś wewnętrznym konfliktem. Wtedy też dość intensywnie można zaobserwować "przeniesienie", czyli doszukujemy się gdzie indziej obszarów które są w nas i z którymi nie doszliśmy do ładu. 

 

Forum to nie jest terapia grupowa, tylko biznes (dla właścicieli), więc podejrzewam skomplikowane przypadki nie są mile widziane. Jednak zdarzają się pozytywne przypadki. Znam historie gościa co najpierw wszedł na forum bodybuldingu aby trollować, a stał się dzięki społeczności całkiem inspirującą postacią. 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, espe0 napisał:

Pozbyłem się balastu w sygnale:

DSC_6654~4.JPG

 

Ktoś może potwierdzić że to lepiej u niego gra? Mnie się mocno subiektywnie wydaje że wysokie są grzeczniejsze.

@espe0 nie przekonuje mnie to, rasowy audiofil wywala gniazda głośnikowe i lutuje przewody bezpośrednio do zwrotnicy. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manuelvetro napisał:

Ale ja się z nim zgadzam :) 

a ja się z Tobą zgadzam😉

Audiofil nie musi być od razu zwolennikiem tylko sprzętu w wygórowanych cenach. Mi ostatnio też zdecydowanie bliżej do high cenowego sceptyka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię jak coś się dzieje na forum, uważam że nie ma co się obrażać bez potrzeby choć jeśli to był rzeczywiście Roland, to chyba w takiej-se formie bo kiedyś na Muzo lepiej się czytało. Teraz to już trochę prowo nie najwyższych lotów momentami jak widać że ledwo @manuelvetropopkorn zdążył wtrynić, a ja nawet bake rollsów nie zdążyłem odpakować. Za dawnych czasów pewnie by z kilkanaście stron przybyło do nadrabiania a dzisiaj rachu-ciachu i do piachu - może takie czasy. 

 

Inna sprawa, że te różnego rodzaju filozofie to jednak trochę mało odkrywcze. Przecież od zawsze było tak, że sprzęty praktycznie nie różniły się od siebie jak się przysiadło do porównawczych odsłuchów. Doskonale to pamiętam z czasów Wojny Klonów AD 2014 chociażby, kiedy to nie było tych nowych obiektywnie-pomierzonych sprzętów, choć O2 był. Inna sprawa, że jak się na spokojnie posłucha, to wychodzą takie czy inne różnice, choć z tymi mitycznymi "klasami" to ja bym polemizował bo koniec końców jak wyciągnąłem se nie tak dawno z giełdy jakiegoś grata CD z lat 80 to grał mi nie gorzej niż mój dzielony tor stacjonarny do którego miałem super interkonekty, a nawet i zasilające - choć nie za dziesiątki tysięcy. 

Mimo wszystko w każdym momencie wolałbym swój tor choćby po to żeby se na niego popatrzeć :)

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko oko. Jakbym wszedł do sklepu HiFi i zaczął wmawiać sprzedawcom że mają przestać mieć na półce sprzęty za więcej niż 500zł, a już najlepiej tylko moje propozycje za 120zł ...to też by mnie z tego sklepu wyrzucili. 

 

Rozumiem że każdy ma swoje zdanie, ale wrzucanie do każdego wątku wielkiego "NIE!" z buta to nie jest dobra droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, espe0 napisał:

Spoko oko. Jakbym wszedł do sklepu HiFi i zaczął wmawiać sprzedawcom że mają przestać mieć na półce sprzęty za więcej niż 500zł, a już najlepiej tylko moje propozycje za 120zł ...to też by mnie z tego sklepu wyrzucili. 

 

Rozumiem że każdy ma swoje zdanie, ale wrzucanie do każdego wątku wielkiego "NIE!" z buta to nie jest dobra droga.

 

To nie tak, nie znasz się na prowokacjach :P Musisz działać etapami.

Najpierw idziesz do sklepu, udajesz że nie masz pojęcia o sprzęcie audio i prosisz sprzedawcę o radę. Ten się produkuje, poleca Ci to i tamto, wtedy przechodzisz do drugiego etapu i zaczynasz wytykać sprzedawcy drobne błędy. W trzecim etapie ogłaszasz, że już te wszystkie high-endy miałeś i zaczynasz wyzywać innych klientów od uszatków, naiwnych audiofili- romantyków i różnych takich, aż Cię wywalą ze sklepu a Twoje zdjęcie znajdzie się w gablocie z napisem "tych klientów nie obsługujemy".

Po o jakimś czasie idziesz do innego sklepu albo do tego samego z przyklejonymi sztucznymi wąsami.

 

Tym sposobem biedny Whooy wylatuje z kolejnych forów, a taki dobry chłopak był i mało pił ;)

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, espe0 napisał:

Ktoś może potwierdzić że to lepiej u niego gra? Mnie się mocno subiektywnie wydaje że wysokie są grzeczniejsze.

Naprawdę. Zdjąłeś nakrętki i gra lepiej? Ja mam plastikowe częściowo.

13 godzin temu, espe0 napisał:

Rozumiem że każdy ma swoje zdanie, ale wrzucanie do każdego wątku wielkiego "NIE!" z buta to nie jest dobra droga.

Prawda zawsze ma pod górę, bo prawie nikt jej nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też tak macie, że wieczorem, gdy już jesteście nieco senni zwiększa się impedancja Waszych uszu? Oczywiście rano się resetuje i wraca do normy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Czy też tak macie, że wieczorem, gdy już jesteście nieco senni zwiększa się impedancja Waszych uszu? Oczywiście rano się resetuje i wraca do normy

Ciężko orzec co masz na myśli, na pewno jednak słyszę rano inaczej, a po całym dniu inaczej. Nie oznacza to jednak lepiej-gorzej choć i tak bywa. Są to zmiany większe niż słuchanie różnych słuchawek. A najlepiej mi gra tak po 4 piwku. I wtedy jest świetnie do samego końca.

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Czy też tak macie, że wieczorem, gdy już jesteście nieco senni zwiększa się impedancja Waszych uszu? Oczywiście rano się resetuje i wraca do normy

 

Słuch lub po prostu wrażliwość na odbieranie dźwięku się zmienia w zależności od pory dnia, zmęczenia itd itp. Zauważyłem to kiedyś że jak wracałem do domu po pracy to słuchałem na jakimś poziomie głośności, a po nocy wychodząc rano do pracy i kontynuując ten sam kawałek zawsze jest dla mnie sporo za głośno i muszę ściszać.

 

Zresztą jak słucham muzyki dlużej to często muszę ją co jakiś czas delikatnie ściszać w porównaniu do tego od czego zacząłem.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności