Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AUDIO FILOZOFIA


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Undertaker napisał:

P.S. iFi iDSD Pro -> dobre to jest? Bo kiedyś się zastanawiałem ale cena trochę audiofilska. 

 

Tak, zgadza się, to najgorszy DAC, jaki posiadam. Mocno podkolorowany, gra z płaskimi jak stół Genelecami, więc jakoś to wytrzymuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Toppingi i SMSLe na topowych kościach to jest hi-end, ten dźwiękowy. 

 

A jak ktoś chce kolorku, albo jakiś pik drażni w ch-ce słuchawek to polecam wtyczkę VST do Foobara, najlepsze są te z lampowymi efektami, audiofilskie brzmienie pełną gębą. 

 

Macie tu Misie ode mnie za darmo bardzo dobry EQ do Foo:

 

https://mathaudio.com/download.htm 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Uczestnicy tej wspaniałej dyskusji :)

 

Chciałbym wnieść jedno do tej dyskusji (o ile już nie zostało wniesione) - od kiedy istotą "hi-endu" jest "wierność." Dodatkowo "wiernośc" czemu?

 

Bardzo dobra definicja hi-endu jest nawet na Wiki.

https://en.wikipedia.org/wiki/High-end_audio

 

High-end audio is a class of consumer home audio equipment marketed to audiophiles on the basis of high price or quality, and esoteric or novel sound reproduction technologies. The term can refer simply to the price, to the build quality of the components, or to the subjective or objective quality of sound reproduction.[1][2]

 

Słowa kluczowe:

"marketed" "to" "audiophiles"

"high price" "or" "quality"

"esoteric" "or" "novel"

"price"

"build quality"

"subjective" "or" "objective"

 

 

 

 

Edytowane przez fallow
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esoteric...mniam....

 

Tak właśnie jest, jak pisze Kol. Fallow. Niemniej nabywcy tego typu wynalazków zawsze powołują się nie na prestiż, łechtanie ego, widzi mi się, a "wspaniałe, naturalne brzmienie". Tutaj to różnie bywa.

Edytowane przez Whooy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Whooy napisał:

 

Tak, zgadza się, to najgorszy DAC, jaki posiadam. Mocno podkolorowany, gra z płaskimi jak stół Genelecami, więc jakoś to wytrzymuję.

 

 

11 minut temu, Whooy napisał:

Bo Toppingi i SMSLe na topowych kościach to jest hi-end, ten dźwiękowy. 

 

A jak ktoś chce kolorku, albo jakiś pik drażni w ch-ce słuchawek to polecam wtyczkę VST do Foobara, najlepsze są te z lampowymi efektami, audiofilskie brzmienie pełną gębą. 

 

Macie tu Misie ode mnie za darmo bardzo dobry EQ do Foo:

 

https://mathaudio.com/download.htm 

 

Hipokryzja najgorszego sortu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn Dlaczego?

 

Kupiłem iDSD Pro, bo mi się podobała obudowa, bardzo. I mówię to otwarcie. Brzmieniowo to jest qpa. SMSL za dwa koła robi z niego papkę. Ja się do tego przyznaję, jakie są moje motywacje konsumenckie, a nie dorabiam do tego jakiś romantycznych teorii. 

 

Najbardziej lubię te, które brzmią jak wyjęte z babskiej powieści. Tajemniczy dr Ono czy inny niestrudzony akuszer hajendu, w piwnicy, czy innej samotni, po 30 latach badań i nie trzepania się, odkrył, że patyk z drzewa prawdy Qiu rosnącego na zachodnim klifie góry Yamasrama przewodzi prąd lepiej niż Cu i opakował to w wykwintny oplot, stąd cena dwie bańki za metr, ale do końca maja jest promocja, tylko 15 klocków. I już leci hype. 

 

 

 

Tego misia, oddającego dobrze pewną średnią w Kościele Audiofilskim, pokazałem znajomej, z którą obecnie sypiam. Odparła, że koleś powinien znaleźć się na okładce poradnika dla kobiet pt. "Jak unikać seksu, gdy ci się bardzo chce". 

Edytowane przez Whooy
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Whooy napisał:

Kupiłem iDSD Pro, bo mi się podobała obudowa, bardzo. I mówię to otwarcie. Brzmieniowo to jest qpa. SMSL za dwa koła robi z niego papkę. Ja się do tego przyznaję, jakie są moje motywacje konsumenckie, a nie dorabiam do tego jakiś romantycznych teorii. 

 

Dla tych co nie czytają po hipokryteńsku tłumacze na polski:

 

"Kupiłem chciałbym mieć iDSD Pro, bo mi się podobała obudowa, bardzo. I mówię to otwarcie. Brzmieniowo to jest qpa cudo. SMSL za dwa koła robi z niego papkę niedościngniony wzór. Ja się do tego przyznaję, jakie są moje motywacje konsumenckie to brak finansów, a nie dorabiam do tego jakiś romantycznych teorii. "

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to nikt nie chce hajendowego kabla Van Den Hul z węgla za darmo, walić na priva. Proponowałem w innym temacie.

@Spawn

 

Ta parafraza to była o sobie, czy chciałeś mi doj..ć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Whooy napisał:

A tak w ogóle to nikt nie chce hajendowego kabla Van Den Hul z węgla za darmo, walić na priva. Proponowałem w innym temacie.

 

Sprzedaj na Allegro, pieniądze przekaż na jakieś hospicjum czy coś. W ogóle zrób tak z większością audio zabawek, zostaw sobie tylko to, co potrzebne do słuchania muzyki - komuś pomożesz i sobie też, bo widać od lat ten sprzęt audio u Ciebie wywołuje jakieś wielkie frustracje a kompulsywnej chęci kupowania nowych sprzętów audio i gadania o tym jakie są złe jak widać nie potrafisz przezwyciężyć bez jakiejś sensownej terapii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Whooy napisał:

A tak w ogóle to nikt nie chce hajendowego kabla Van Den Hul z węgla za darmo, walić na priva. Proponowałem w innym temacie.

 

Dzieci pamietajcie, jak nieznajomy proponuje coś za darmo to z pewnością jest to podstęp. Natychmiast zawiadomcie rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się ktoś zgłosił. Złotko na wtykach wytarte, więc nie będę bezczelny by sprzedawać.

 

 

http://www.theaudiobeat.com/canjam2010/pics_060610/canjam_crew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spawn napisał:

Teraz, kupujesz, a jak się nie podoba się to zwracasz. Nie trzeba w nic wierzyć skoro można samemu sprawdzić w zasadzie bez ryzyka.

 

Szkoda, że tak nie jest w przypadku iemow. Rozumiem sprzedawców i wszystkie argumenty przeciw zwrotom dokanałowek. Naprawdę. Jednak chciałbym, aby tak było w przypadku czopków, jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, side napisał:

 

Szkoda, że tak nie jest w przypadku iemow. Rozumiem sprzedawców i wszystkie argumenty przeciw zwrotom dokanałowek. Naprawdę. Jednak chciałbym, aby tak było w przypadku czopków, jak piszesz.

 

Cóż, raz zwróciłem IEMy (w Morele) i przyjęli bez problemu. Tipsy przed odesłaniem wymyłem w płynie dezynfekującym, nie sądzę, żeby była jakakolwiek szansa, że ktoś się czymś ode mnie zarazi.

Na Amazon też chyba bez problemu przyjmują zwroty, ale sam nie próbowałem.

Edytowane przez Kuba_622
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, side napisał:

 

Szkoda, że tak nie jest w przypadku iemow. Rozumiem sprzedawców i wszystkie argumenty przeciw zwrotom dokanałowek. Naprawdę. Jednak chciałbym, aby tak było w przypadku czopków, jak piszesz.

 

Na amazonie i thomannie można zwracać czopki. 

 

 

17 minut temu, Methuselah napisał:

Myślę, że tyle radochy wystarczy. Koledze @Whooy przyda się (przymusowy) odpoczynek od forum, aby trochę ochłonął. Potem pomyślę, jak to posprzątać.

 

Ale to przecież wątek filozoficzny i o tym rozmawiamy :)

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

Cóż, raz zwróciłem IEMy (w Morele) i przyjęli bez problemu. Tipsy przed odesłaniem wymyłem w płynie dezynfekującym, nie sądzę, żeby była jakakolwiek szansa, że ktoś się czymś ode mnie zarazi.

Na Amazon też chyba bez problemu przyjmują zwroty, ale sam nie próbowałem.

Ja Ciebie rozumiem i postąpiłbym identycznie, jednak ludzie potrafią być bezczelnym flejami i odsyłają z "miodem" lub łupieżem, nieraz taki sprzęt otrzymałem z drugiej ręki, więc odnośnie iem'ów jest to jak najbardziej wskazane, żeby nie przyjmować zwrotów. Co innego sztuki testowe. ;)

2 godziny temu, Whooy napisał:

Tego misia, oddającego dobrze pewną średnią w Kościele Audiofilskim, pokazałem znajomej, z którą obecnie sypiam.

Zazdro! Najpierw Porsche, teraz miłosne podboje, co następne.. lot na Marsa?! 😆

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście niewielka ta górka była, ledwo ze spaceru zdążyłem wrócić, a tu już ukrzyżowanie miało miejsce. Szkoda, bo whooy przednia zabawa mogła z tego być :)

Tylko te ciosy wyprowadzane przez zawodnika jakieś takie przewidywalne. Że niby audiofil okularnik. Nieprawda, ja na przykład dla tego hobby zrezygnowałem z okularów co by padów nie wygniatać. Poza tym rozumiem niezadowolenie. Kolega tam się chwali sześciopakiem podczas gdy ja czytałem że tera sylwetka dad bod w modzie. I masz babo placek, pozostaje jedynie sparafrazować piosenkę Prince'a:

 

Bod daddy, daddy bod
Brother steady talkin' while
The girlies steady hop
Bod daddy, daddy bod
Punchin' in the rock and roll clock (oh daddy)

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się balastu w sygnale:

DSC_6654~4.JPG

 

Ktoś może potwierdzić że to lepiej u niego gra? Mnie się mocno subiektywnie wydaje że wysokie są grzeczniejsze.

Edytowane przez espe0
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Undertaker napisał:

a tu już ukrzyżowanie miało miejsce

A tak naprawdę to za co to ukrzyżowanie? Nic strasznego tu nie znalazłem.

No chyba, że już posprzątane. Jak zwykle spóźniony "łowca tanich sensacji"😜 jak się dzieje😒.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności