Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AUDIO FILOZOFIA


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

To ja idę po pokorn i wołam @EvilKillaruna

Nigdy nie testowałem kabli, bo powątpiewam w sens takiego działania. Jednocześnie moim zdaniem zmiana z jacka na XLR ma o niebo więcej sensu.

 

Cytat

"If you opened up most headphones audiophiles would be horrified to find that the last bit of copper soldered to the drivers is often a single hair width strand"

Chyba za podobne słowa jak wyżej dostałem perma bana na forum obok ;)

Właśnie dopiero taki pełny recabling (z wymianą przewodów wewnątrz słuchawek) mógłby mieć sens.

 

Pozostało czekać na testy kabli głośnikowych i zasilających. Zostały już zapowiedziane.

 

@manuelvetro Owszem, ale na tydzień oraz z innego powodu. Jego forum, jego zasady, ale powód warto znać.

 

@Palpatine Bzdura i manipulacja. Nawet nie będę tego szczerzej komentował.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam.
Kabel ma długość, pojemność, indukcyjnosc, impendancję. Dwa metry kabla maja większy potencjalny wpływ na sygnał niż 5 mm emaliowanego drucika do cewki głośnika.
Iirc Naim nawet wlicza kable głośnikowe w swoje woodoo i rezygnuje z pewnych elementów wzmacniacza na wyjsciu zakładając że zastąpią je z nawiązką rekomendowane kable głośnikowe.
Ten cytat zawiera prawdę, ale także nadużycie i manipulacje. Mowi prawdę co do konstrukcji sluchawek, ale sygeruje ze3 audiofile to kretyni.
Jesli3 dostałeś za niego bana to albo dodałeś stosowny komentarz (i to za ten komentarz dostałeś bana) lub rzuciłeś go w konkretnym kontekście, albo banujący jest... Niemądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze szanuję opinię innych, nawet jeśli jest całkowicie odmienna od mojej lub gdy po prostu się z nią nie zgadzam. Nigdy nie mam w zamyśle nikogo obrażać, ale potrafię dość dobitnie przekazać swoje zdanie. Jeśli macie podobne niezależne testy to poproszę. Tylko nie ludzi którzy zarabiają na kablach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja słyszę różnicę a inni chcą mnie przekonać że nie powinienem jej usłyszeć.
Nauka już nie raz pokazała że po pierwsze to co wie ma charaktet czasowy i podlega zmianie. Po drugie nigdy nie udowodnila ze wie wszystko bo wszystko odkryła.
To że nie ma na cos dowodu nie oznacza ze nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam w ciemno (fizyk ze mnie żaden):

* Przewody zasilające w normalnych warunkach podłączone do listwy zasilającej i do gniazdka nie będą miały absolutnie żadnego znaczenia dla jakości dźwięku w wykonanych przez niego pomiarach. Musiałby celowo kierować na nie zakłócenia. Wtedy owszem jakość izolacji może pokazać różnice.

* Przewody głośnikowe również nie pokażą mierzalnych różnic w jakości dźwięku (chciałbym się mylić). Oczywiście zakładamy, że kable mają tą samą długość

* Zastosowanie kondycjonera mogłoby pokazać takie różnice. Pytanie na ile byłyby one słyszalne

 

Niebawem się przekonamy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody głośnikowe mogą jak najbardziej dać różnicę. Wlasnie przez swoją indukcyjność. Inaczej zagra kabel dlugi i cienki, inaczej krótki i gruby. Pamiętajmy, że mamy tu do czynienia z prądem o mocno zmiennym napięciu/natężeniu.
Zaleznie od projektu wzmacniacza i kolumn wplyw może być różny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zielinskitomasz napisał:

Problem w tym, że ja słyszę różnicę a inni chcą mnie przekonać że nie powinienem jej usłyszeć.

To oczywiste, że słyszysz. Ale od tego co wpada do ucha do tego co odbierasz jako dźwięk bardzo daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To chyba jedna z historii, gdy próbujemy poprawić coś co działa dobrze (flac). Nie siedzę w temacie kodeków bo mało co mnie obchodzą od czasu kiedy robiłem abx mp3@320 (i mniej) vs flac. Jednak szacun dla gościa co przeprowadził to dochodzenie. Zawsze podziwiam takich ludzi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to całe MQA podoba z jednego względu - złote logo dodaje splendoru i np. taki DAP Astella wypada jeszcze bardziej "fancy" czy tam glamour, a przy kawusi to już jest pełen odjazd. 

To chyba coś jak z tą nalepką "hi-res" swego czasu. Jakbym kupił nowe słuchawki to chciałbym ją mieć na pudełku. 

To że tam ludzie słyszą różnice między flakiem takim czy innym to mnie hmm, intryguje :) Ale ok. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest taka? Szkoda że zielona, chyba że popada w turkus, wtedy jak najbardziej! Lazurowa ewentualnie. 

Ja sobie flaczki zgrywam do tego tradycyjnego 44 kHz zdaje się to może mi się nie świeci, albo AK70 zbyt oldskulowy na te nowości. Ale jak niedawno miałem SR25 to aż lepiej muzyka brzmiała jak się czytało: "Mastering Quality Audio Player" czy coś takiego było, no i ta złota czcionka. Coś pięknego! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Nie praktykuję 🤣, pierwszy raz słyszę o tym, ale prawdopodobnie czasami mi się to zdarza lub coś podobnego. Dzieje się to wtedy gdy ktoś coś robi, ale nie potrafię dokładnie określić co, ale też ja muszę się na to nastawić/przestawić (wyłączyć) :D. Wydawało mi się, że chodzi o jakieś dźwięki i może ruchy (powolne). W podstawówce to zauważyłem :D. Te filmy z YT co ona pokazuje mnie nie ruszają. To wymuszone i dla mnie głupie i irytujące :P. Mnie to się spontanicznie przytrafia i bardzo, bardzo, bardzo rzadko.

Edytowane przez bob2000
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna boleć mnie głowa po 2-3 minutach. Przyjemne jak cholera :D

Kapanie wody używane jest jako tortury. Może bez szczegółów. No cóż, różni ludzie, różne fetysze

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności