Skocz do zawartości

iMod - głośność i dziwne "cykanie"


patricyoung

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moje pytanie dotyczy drobnego cykania które daje się słyszeć na słuchawkach dt990 pro przy wzmacniaczu e12 w ustawieniu +16dB i głośności od 3/5 w górę. Źródło to imod. Czy jest to normalne? Co ciekawe - owe cykanie zwiększa częstotliwość (ogólnie przypomina cykanie zegara ściennego bądź świerszcza) przy regulowaniu głośności potencjometrem imodowym (niestety mam rockboxa 3.13, który nie "blokuje" tego potencjometru) przy wcześniej wspomnianym ustawieniu wzmacniacza.


Naprawdę nikt nie zauważył czegoś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę mam jedynie koss porta pro poza beyerami i tak - na nich też jest "cykanie". Wzmacniacz niestety to mój jedyny. Ale dziwne, że to cykanie zwiększa częstotliwość przy majdrowaniu potencjometrem ipodowym i tylko na wysokim poziomie głośności wzmacniacza (normalnie też slychać bez ruszania ipodowego potencjometru, ale w mniejszym stopniu - też tylko na głośności od 3/5 na fiio + oczywiście wtedy szum od wzmacniacza dochodzi)

 

 

+sprawdziłem i cykanie jest tylko na oprogramowaniu rockbox

 

 

 

+znalazłem drobny wątek opisujący problem: http://www.rockbox.org/tracker/4937

Edytowane przez patricyoung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - u mnie efekt można zaobserwować tylko na rozkręconym na max volume wzmacniaczu (imod+bh2+brainwavz b2), ale że normalnie słucham na głośności ok 5-10% to nie uznałbym tego efektu za nawet coś przypominającego problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki poziom głośności na ustawieniu w imodzie jest odpowiedni? Słyszałem, że tuż przed maksymalną wartością, ale również opinie, że najlepiej jak najmniejsza wartość na odtwarzaczu i "bawić się" samym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest zaleta ustawienia RB na minimum?

Jeśli dobrze rozumiem sposób działania, w tym momencie dac skaluje sygnał "w dół". Więc jeśli jest to zrobione tak jak w dx50 - lepszą jakość osiąga się na wyjściu liniowym używając max volume.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość :-)

Zostaje dac + zewnętrzny amp.

Moim zdaniem lepiej jest żeby dac nie skalował (cyfrowo) w dół sygnału (żeby osiągnąć mniejszą "głoścność" na wyjściu), tak że jestem ciekaw jakie są zalety takiego rozwiązania(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej jest żeby dac nie skalował (cyfrowo) w dół sygnału (żeby osiągnąć mniejszą "głoścność" na wyjściu), tak że jestem ciekaw jakie są zalety takiego rozwiązania(?)

 

W sumie to "zaletą" jest to , że mogę imoda podpiąć pod wzmacniacz który nie ma regulowanego gain-u - u mnie Bravo Audio, który to ma okrutnie nierówny potencjometr na początku skali - mogę wtedy wyrównać odkręcając potka dalej. A że nalezę do ludzi słuchających cicho ma to dla mnie niebagatelne znaczenie. Tyle że coś za coś - skręcając sygnał podawany na wzmak wyraźnie spada dynamika, przynajmniej w moim odczuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności