Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Pojawia sie w kolko, lecz wciaz brak mi odpowiedzi - sluchawki nauszne


zxcv74

Pytanie

Witam,

przechodzac od razu do rzeczy - prawdopodobnie bede zmienial sluchawki (lub bedziemy razem z luba). Zaczalem wiec szukac, co by sie nie przejechac tak jak na moich creativach hd-450. Same sluchawki fajne, ale membrany z pluszu na dluzsza mete zaczely irytowac, palak do tego stopnia dla mnie okazal sie beznadziejny, ze chyba nie rozwaze nigdy czegos podobnego juz, bo doslownie od niego wylysialem punktowo na glowie (siedze w sluchawkach czasami bardzo dlugo, teraz i tak jestem obciety na lyso, wiec mniejsza z tym). Googlowalem sporo, m.in czytalem chyba z 2 topici z tego forum i przychodze by prosic o rozwianie watpliwosci badz dodatkowe poszerzenie horyzontow.

Zaczynajac, czego szukam:

- w kolejnosci od najbardziej: polotwarte, otwarte, zamkniete

- izolacja od otoczenia nie jest priorytetem

- mikrofon wbudowany byloby bardzo wskazane aby byl, jednak przy naprawde dobrym combo prosze o doradzenie mica, wszedzie mi sie przewija nonstop i w kolko zalman zm mic1

- membrany(?) w miare mozliwosci nie z pluszu/weluru (cokolwiek to jest), lub chociaz z czegos lepszego niz moje aktualne hs450, jednak w razie jakiegos swietnego wyboru z takimi membranami nie bede wybrzydzal

- jakosc dzwieku nie jest mega priorytetem, audiofilem nie jestem i nie bede, jesli zostanie na poziomie hs450 bedzie ok

- nadajace sie na zintegrowana dzwiekowke (nie ma opcji kupna karty dzwiekowej, mieszkajac z dziewczyna "dzierzawie" komputer jej matki, wiec predzej bede skladal caly swoj, niz w ten pakowal)

- zeby sie nie rozlecialy od trzech upadkow na podloge, albo pociagniecia kabla majac je na glowie z raz czy dwa

- bardzo mile widziana jest poduszka na palaku badz jakas magiczna konstrukcja, ktora bedzie malo inwazyjna na glowe

- nie na usb, bo komputer ma przypsute porty i nie da rady po prostu

- cena: najlepiej maks 150zl, ale te 20-30zl wiecej raczej by sie znalazlo, gdyby wybor byl naprawde dobry

 

Odpowiadajac do czego uzywam sluchawek: rozmowy na ts/ventrilo, foobar lecacy sobie w tle i najczesciej jakas gra lub film. Nie slucham muzyki glosno, na tyle na ile mam porownanie z innymi, znajomymi mi ludzmi, slucham wrecz cicho lub bardzo cicho. Nie slucham tez mnogosci gatunkow, przy ktorych basowe dzwieki sa niezwykle wazne.

 

Jako rzeklem wczesniej, googlowalem sporo i walnalem sobie liste takich, ktore znalazlem i ktore moglyby mi odpowiadac. Nie mam w poblizu dobrze wyposazonego sklepu, wiec z tej listy maksymalnie dwie pozycje moglbym empirycznie przetestowac i raczej w nie nie celuje. Kolejnosc jest nieistotna. Oto lista, co do ktorej bylbym niezmiernie wdzieczny gdyby sie odniesc:

 

sennheiser pc310
superlux hd681 (bez mic)
creative aurvana live (bez mic)
koss sb45/49
plantronics gamecom 380
koss ur40 (bez mic)
pioneer se-m390 (bez mic)
steelseries siberia v2 (sredniawka)
creative fatality (sredniawka)
superlux hd668b (troche drozsze, bez mic, ale ponoc swietne)
creative tactic3d alpha (wydaja sie strasznie wielkie i ciezkie)

edit: takstar hd2000 (za namowa postujacych, takze bez mic)

 

Nie dopisuje, ze chcialbym by byly swietnie komfortowe i by glowa nie odpadala po dluzszych sesjach, bo to u kazdego subiektywna sprawa. Z gory dziekuje za wszelka pomoc i w razie potrzeby prosze pytac by wyklarowac jakies niejasnosci.

Pozdrawiam.

Edytowane przez zxcv74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wyglada zachecajaco, ale na razie sie wstrzymam, szczegolnie iz one bez mica, a poza tym zalmanem zm mic1 nie znam godnych uwagi alternatyw. Bo wolnostojacy mikrofon to tez raczej wydatek ~50-100zl jak sadze. Poza tym, sa zamkniete i mocno wytlumiajace, jak przeczytalem, a w miare mozliwosci wolalbym inna konstrukcje. Niemniej jednak biore je do powaznych rozwazan i jesli cos, to zapewne z zamowienia skorzystam.

Bardzo prosze o wypowiedzi, wiem iz temat walkowany x-razy, ale powaznie jestem w kropce nieco z tym co sam znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wygladaja fajnie, jednak cena duzo przewyzsza budzet, oba te modele znalazlem po 250-270zl. Nie tyle tez chodzi o to, czy zalezy mi na micu, co nie wiem czy ten mikrofon zalmana nie jest przereklamowany, troche jak creative fatality. Z tych wszystkich poki co najbardziej mi sie chyba podobaja superlux hd668b, ze wzgledu na polotwarta konstrukcje i calkiem okej cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To fiio e07k to moze kieedys kieeeedys do nowego komputera, szczerze nawet nie bardzo wiem co to jest, trzeba by sie doedukowac. Zapewne poki co stanie na tych hd668b + zalman mic, bo jednak nie sadze, ze chce zamknieta konstrukcje na dlusze posiedzenia z przyczyn roznych (np. dobrze slyszec jak kot cos rozwala w kuchni). Chyba, ze takstary wcale tak nie izoluja jak czytalem i nie beda powodowaly uciskania glowy, ale tu by trzeba bylo wypowiedz jakiegos uzytkownika owych.

Dzieki wielkie down32 za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moja luba bedzie sie pisala na te takstary hd2000, tylko musze poczytac dokladniej jak to z tym zamowieniem. Ja jestem z Gliwic i w tej chwili jestem mocno nastawiony juz na zamowienie hd668b, szczegolnie iz sa calkiem tanio na allegro jedne no i bardziej mi sie podobaja od tych hi2050 (interesujace te dwie poduszeczki zamiast palaka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam za double post, ale celem jakby zamknięcia topicu napisze, ze przyszly dzis hd668b i jestem z nich BARDZO zadowolony, spelniaja w zasadzie kazdy aspekt, o ktory mi chodzilo, a pomysl tych poduszeczek zamiast palaka swietnie sie sprawdza. Jedyne co, to troche sie boje, ze przyczepiony mikrofon zalmana przypsuje kabel, bo jest dosc gruby i trzeba bylo mic mocno wsunac, ale jak cos to jest drugi w zestawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności