Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SACD na FLAC


Rithirel

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy szukam sposobu na przekonwertowanie utworów z płyt SACD. Pliki źródłowe to obrazy płyt, po otwarciu za pomocą daemon tools ukazują się pliki .toc i .2ch (i to też nie zawsze) z wtyczką SACD da się to odtworzyć na foobarze, ale mi chodzi o to, żeby nagrać to na mojego AK'acza. Próbowałem konwersji przez foobar do FLAC'a, ale plik wyjściowy ma bitrate 5645kbps a wychodzący flac niecałe 1600kbps
Myślałem, że to wątpliwe żeby usłyszeć różnicę, ale zrobiłem test na wtyczce ABX i 10/10. Macie jakiś pomysł jak faktycznie bezstratnie by to przekonwertować do formatu który będzie się dało odpalić na AK100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma technicznej możliwości zapisu strumienia DSD w postaci strumienia PCM, można jedynie stworzyć 16/24/32-bitowe próbki i najprawdopodobniej dokładnie to robi wtyczka, której używasz

 

strzelam że bitrate 1600kbps daje pliki FLAC 24-bit 48kHz lub 44.1kHz

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extract DST Stereo DSF Files > KORG AudioGate

 

http://www.head-fi.org/t/652369/sacd-to-pcm-your-own-personal-methods

 

Jakoś to robiłem, ale nie pamiętam do końca a nie mam żadnego SACD :(

Trzeba było chyba stworzyć obraz SACD zgrać go do folderu z Extract DST Stereo DSF Files i później uruchomić jako administrator a następnie przy użyciu KORG AudioGate kowersja do FLAC.

Mam w taki właśnie sposób zripowanych kilka albumów i bitrate to około 9k.

W tym linku jest mniej więcej opisane co i jak, choć ja się trochę namęczyłem za pierwszym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślałem, że to wątpliwe żeby usłyszeć różnicę, ale zrobiłem test na wtyczce ABX i 10/10.

 

na jakim sprzęcie? :ph34r:

 

Na lapku podpiętym do AK100 jako DAC przez USB i słuchawkach Bose qc15

 

 

Extract DST Stereo DSF Files > KORG AudioGate

 

http://www.head-fi.org/t/652369/sacd-to-pcm-your-own-personal-methods

 

Jakoś to robiłem, ale nie pamiętam do końca a nie mam żadnego SACD :(

Trzeba było chyba stworzyć obraz SACD zgrać go do folderu z Extract DST Stereo DSF Files i później uruchomić jako administrator a następnie przy użyciu KORG AudioGate kowersja do FLAC.

Mam w taki właśnie sposób zripowanych kilka albumów i bitrate to około 9k.

W tym linku jest mniej więcej opisane co i jak, choć ja się trochę namęczyłem za pierwszym razem...

Suuuper, dzięki wielkie, zaraz się pobawię ;)

 

edit. poszperałem i z tego linku co podałeś wynika, że można to zrobić tylko za pomocą PS3 :P

 

ale dzięki Twojemu artykułowi znalazłem coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=2QfhDOylzE4

i działa znakomicie :) pomimo lekkich problemów ze stworzeniem pliku z rozszerzeniem .bat

Edytowane przez Rithirel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie opierałem się tylko na tym artykule a sam robiłem inaczej :) Ale używałem właśnie tego programu Extract DST Stereo DSF Files - przynajmniej taką ma nazwę u mnie .bat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy przelicznik DSD na PCM to ok. 24/88.2, pamiętam, że tak przekonwertowany FLAC brzmiał dosyć zblizenie do oryginału, bo standardowe konwertowanie tego na jebongo jakikolwiek format to kiepski wariant - wiem, że przy źle dobranych parametrach były jajxa.

 

Niemniej mając plik ISO prościej użytkować tego w foobarze z należytą wtyczką.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej mając plik ISO prościej użytkować tego w foobarze z należytą wtyczką.

Wiadomo, że łatwiej, ale właśnie w tym był problem, że słabo się słucha muzyki z laptopa w autobusie ;) no i lapek nie bardzo się mieści w kieszeni, więc trzeba go trzymać w ręku cały czas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności