Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki Wokółuszne do domu | 150-200zł


Piterrini

Pytanie

Witam,

po raz kolejny szukam słuchawek niskobudżetowych, po CAL'ach i Maxell'ach RDJ szukam czegoś do domu, zarówno do muzyki jak i filmów. Do tego drugiego jako zastępstwo budżetowych głośniczków 2.1. RDJ wciąż zamierzam używać na zewnątrz, więc rozmiar i estetyka nie ma większego znaczenia. Maxelle po modach całkiem nieźle się zgrywają z Clipem i gdyby nie wygoda to używałbym ich również w domu, więc komfort jest ważnym aspektem przy tym wyborze. Jak komfort to również muszę wspomnieć, że zamknięte słuchawki odpadają najpewniej, preferowałbym półotwarte, przy czym wokółuszne byłyby lepsze niż nauszne.

Źródło to Clip i pc z integrą.

  • Wypatrzyłem, jako pierwszą ewentualność, model HD681 Evo od Superlux'a, pytanie więc, czy udoskonalone HD681 są warte 160pln w porównaniu do konkurencji z tej półki cenowej?

 

  • Dalej Takstar'y HD2000 i Hi2050, na te drugie czaiłem się jakiś czas temu pod wpływem pochlebnych recenzji, lecz nie zdecydowałem się na ich zakup. Teraz są bardziej dostępne w naszym kraju więc je uwzględniam.

Oczywiście szukam czegoś lepszego od poprzedników, posiadałem wadliwe CAL'e, RDJ za to ustalił pewien poziom. Do Evo zachęcają mnie wszechobecne wzmianki o uwypukleniu basów, zdecydowanie odpowiadałoby to moim uszom(kiedyś zastanawiałem się nad xb500) :)
Oprócz wymienionych modeli nic nie zwróciło mojej uwagi, może SL HD330, lecz podejrzewam, że HD681 Evo je przebiją pod względem moich wymagań. Modowanie wchodzi w grę, recabling prawdopodobnie nie, ze względu na ograniczone finanse.

Nie jestem audiofilem, szukam tylko jak najlepszej opcji przy tak ograniczonym budżecie, jestem otwarty na inne propozycje, z góry dziękuję za pomoc w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

tak czytam i czytam i nie mogę znaleźć informację o tym "napiętym budżecie" , może inaczej - podaj go :P. Integra jest słaba do słuchawek, sam mam takstar pro80 i brzmią na niej średnio na jeża. Do integry brałbym hd2000 ( jest zbiorowe zamówienie na rebrand ld system hp700 za 97zł) za resztę kasy kupiłbym jakiegoś DAC'a. Od biedy bez wzmacniacza może być hifimediy uae23 lub U2. Wracając do słuchawek to hi2050 są bardzo dobre ale potrzebują dobrego źródła więc raczej odpadają, tak samo jest z ts-671 które grają bardzo dobrze ale muszą mieć dobry tor audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W temacie napisałem 150-200zł, generalnie chciałbym jak najlepiej wykorzystać 200pln, jak da radę to mniej niż 200...

Konkretny cel: zastąpienie głośników, ostatnio czas na film czy muzykę w domu mam grubo po 22, cisza nocna jest u mnie intensywnie egzekwowana ;)

Pierwsze zdanie ma sugerować, że chciałbym wykorzystać potencjał budżetu, mniej potencjał źródła(lub brak potencjału), zakładałem, że jak słuchawki mają spore możliwości, to na gorszym sprzęcie zagrają i tak zadowalająco. Ograniczenie - kwota, nie źródło, chyba że nie mam racji. Mogę jeszcze dodać z wymagań dźwiękowych, że przydałoby się trochę więcej średnich niż w SL'ach przy jednoczesnym zachowaniu dominacji niskich, ale to już za duże wymagania podejrzewam.

 

Nastawiłem się bardziej na SL'e jakieś, z drugiej strony jak nie usłyszę różnicy na tych źródłach to równie dobrze mogę wziąć pierwsze z brzegu, jednak to tak nie działa i te podstawowe wymagania z pierwszego postu najpierw muszę spełnić, dzięki za odpowiedź :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aktualizacja:

Wybrałem się na odsłuch do mp3store dzięki sugestii użytkownika iMpus, z testów i rozmów w gdańskim sklepie wyciągnąłem wniosek: Superlux HD681 Evo lub Takstar HI2050, przy czym tych pierwszych nie miałem możliwości przetestować. Dodam, że sprzedawca skłaniał się ku HI2050, głównym atutem Ts'ów miała być większa szczegółowość + Evo podobno grają v'ką, nie wiem czy aż tak brakuje średnicy czy może jest to wyolbrzymienie...

HD2000 wykazały spore podobieństwo do CAL'i, lepsza jakość dżwięku wraz z gorszym wykonaniem niestety je dyskwalifikują jako słuchawki "lepsze" bądź "inne" od poprzedników...

 

Sprecyzowanie: zdecydowanie słuchawki półotwarte, wokółuszne, w miarę lekkie.

 

Najprawdopodobniej w poniedziałek złożę zamówienie, póki co stawiam na HD681 Evo, proszę o opinię mojego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności