Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 250zł, dobrze tłumiące hałas


recepturka

Pytanie

Jestem zdesperowana i proszę o pomoc.

 

Szukam słuchawek o - relatywnie do ceny - dobrym, czystym brzmieniu. Jestem gotowa wydać ok. 250 zł. Rzecz istotna: muszą dobrze, a nawet bardzo dobrze tłumić hałas (typu odkurzacz czy disco płynące z głośników busa).

 

Kupiłam jakiś czas temu CAL! i jestem zauroczona dźwiękiem, niestety - tłumienie jest praktycznie zerowe. Nawet do słuchania muzyki w zaciszu domowym nie bardzo mi się przydać mogą, bo z nieznanych mi bliżej przyczyn mocno uwierają mnie w czubek głowy.

 

Nie chcę popełnić kolejnego błędu i waham się między:

- AKG K518 - co do tłumienia rzecz jest oczywista, co do wygody mniej; poza tym lękam się nieco ich słynnego basu.

- Superlux HD661 - czytam o nich, że tłumią "dość dobrze". Jak wiadomo "prawie" robi dużą różnicę. Obawiam się, że z "dość" jest podobnie.

 

Będę wdzięczna za wskazówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mają tłumić odkurzacz?Ciężko o tak dobre tłumienie w nausznych pomyślał bym prędzej o słuchawkach dokanałowych.

Cal w tej cenie najlepiej,ale jak przeszkadza słabe tłumienie no to raczej celował bym w k518 bo one są w tym najlepsze,ale za to są niewygodne 30 min słuchawki na głowie i strasznie bolą uszy pałąk gniecie w dynie.

W porównaniu do Cal grają słabiej mają dużo więcej basu dla mnie aż za dużo,mniej góry,mniejszą scenę bardziej nadają się do rapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak też myślę. Z tym, że one mają odpowiednio basu, a na ciepłym playerku grają bardzo fajnie. Do tego (co mało osób pewnie sprawdzało) bardzo dobrze reagują na zmiany w EQ, więc można z nich zrobić bardzo różne słuchawki ;)

EDIT:
Ciekawe na jakim źródle słuchał. Ety mają specyficzne brzmienie, ale w cenie MC3 nie znajdziesz lepiej tłumiących doków. Nie da się i koniec. Spójrz, że on je oceniał w kategorii "under 100 USD" czyli jakoś tak do 300 zł, a u nas stoją za połowę tej ceny (kiedyś były po stówce z wysyłką, co zakrawało na kradzież :P )

EDIT2:

Jak nienawidzisz dźwięków z zewnątrz to tylko Etymotic. Po włączeniu (nawet cichym) muzyki nie słychać nic. Świat zewnętrzny to tylko teledysk do tego, co Ci gra w uszach. :)

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytam o etymotic, a im więcej czytam, tym mniej rozumiem. Widzę, że różnice pomiędzy poszczególnymi modelami polegają - proszę mnie poprawić jeśli się mylę - na tym, czy współpracują z telefonem (pilot i mikrofon) i pod jaki system zostały stworzone.

 

Czy istnieją jakieś inne, warte wzięcia pod uwagę, kwestie? Bo recenzje poszczególnych modeli są tak zróżnicowane, że aż trudno uwierzyć, aby więcej różnic nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mylisz sie. Etymotic maja obecnie 4 modele: seria MC, seria HF, ER4 oraz EtyKids. Do pierwszych dwoch serii dokladane sa numerki, zaleznie od standardu mikrofonu lub jego braku. I tak mamy: 2-android, 3-apple, 5-brak mikrofonu.

 

MC to takie "entry level" z nieco cieplejszym dzwiekiem i mniejsza detalicznoscia, chociaz dla niektorych nieobeznanych z armaturami oraz "basolubow" nadal beda suche i bez dolnych rejestrow.

HF to juz armatury pelna geba. Bas punktowy, precyzyjny, krotko wybrzmiewajacy. Wiecej detali, bardziej plaskie brzmienie, ale roll-off na gorze.

ER to flagowy model, ktory posiada jeszcze wiecej gladkiej gory, ale przez to wydaje sie byc najmniej basowym ze wszystkich. ER4 to takze sluchawki do zastosowania studyjnego.

EtyKids to sluchawki dla dzieci z blokada glosnosci, by nie uszkodzily sobie sluchu. Bazuja na serii MC.

 

Cechami wspolnymi dla wszystkich modeli sa: niesamowita izolacja, dosyc mocny kabel, niewielka scena i calkiem gleboki sposob aplikacji, ktorego to najbardziej odradzaja ci, ktorzy Etymoticow nie sluchali ;)

 

Na poczatek kup sobie Etymotic MC, bo sa "najmniej armaturowe", wiec jest najwieksze prawdopodobienstwo, ze Ci podpasuja.

Mam nadzieje, ze pomoglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności