Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon E2 - dziwne zjawisko podczas wrzucania flac


Zamerstary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem posiadaczem odtwarzacza Cowon E2 4GB wszystko było dobrze, aż do dzisiaj. Zacznę od początku.

 

Podłączyłem odtwarzacz do komputera (Win XP SP3) przez USB, wyrzuciłem całą zawartość w celu wrzucenia nowej muzyki.

Zacząłem zgrywać foldery i kilka kawałków, wszystko w formacie flac, w pewnym momencie w pamięci odtwarzacza pojawiły się foldery i pliki (łącznie około 12) o dziwnych nazwach typu : "/..dxl=fg-" i tak dalej. Te dziwne pliki podobno zajmują od 2,5 do 4gb jeden. Dziwne bo pojemność playera to 4gb.... Kiedy chciałem usunąć te tajemnicze pliki i foldery to wyskakiwał mi błąd z informacją, że Usunięcie nie jest możliwe, że mam sprawdzić czy mam połączenie z siecią. Odłączyłem odtwarzacz i podłączyłem ponownie i od tej chwili nie mogę wejść na pamięć odtwarzacza ponieważ pc zaczyna "myśleć" w nieskończoność, próbowałem formatować ale nie da się ponieważ pc znów zaczyna myśleć zanim kliknę "formatuj". Reset playera nic nie pomaga. Dodam, że odtwarzacz działa, odtwarza muzykę, którą udało mi się zrzucić, lampka świeci i wszystko wydaję się być okej. Tylko nie mogę wejść na pamięć odtwarzacza ani go sformatować. Zawsze po podłączeniu urządzenie wykrywane było jako Cowon E2, a teraz jako pamięć masowa.

W czym tkwi problem? Proszę Was - fachowców w tej dziedzinie - o pomoc.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem już rozwiązałem. Wcześniej odtwarzacz nie był formatowany. To nie był raczej wirus, pc został przeskanowany Avastem, później ESET Smart Security, a na koniec ADWCleaner i nic nie wykazało, na pc też się takie rzeczy nie działy.

 

Rozwiązanie problemu: Wchodzimy w tryb awaryjny z obsługą linii komend, wpisujemy format :x (gdzie x to literka przypisana odtwarzaczowi po podłączeniu do usb) i czekamy... w moim przypadku cała procedura trwała około 30 minut.

Po sformatowaniu odtwarzacz powrócił do życia i działa normalnie. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem. W sumie rozwiązanie tez jest, ale męczące. W domu wszystkie cowony śmigają, czytaj wrzucam muzykę i jest ok. W pracy na lapku niestety działają tylko przerzucane mp3 lub wav :(. To są dokładnie te same pliki co mam w domu, te same flac. W domu działają na E2 w pracy przerzucane z lapka firmowego już nie. Rada: zmienić rozszerzenia pliku na: .fla niby proste ale męczące. Szukam innego rozwiązania i odpowiedzi dlaczego sie tak dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne...na wszystkich kompach, na których przerzucałem pliki (a przez 4 lata używania e2 trochę ich było) nigdy nie spotkałem się z takim problemem. Niemniej jednak, o ile pamiętam nie wszystkie flaki chciał czytać (chyba problem z poziomem kompresji, albo jakiś inny problem, którego rozwiązania jeszcze nie odkryłem - czasem pomagało grzebanie w tagach, ale co dokładnie robiłem, tego nie pamiętam...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bateria trzyma dobrze: słucham jadąc do pracy i wracając średnio 2 x 30 min (w porywach do 45), trzyma do soboty na luzie w sobotę zmieniam nagrania i ładuje. I tak od pierwszego dnia od dostawy E2 na Łódź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności