Skocz do zawartości

Tania dobra myszka do laptopa 50 zł


Mecin

Rekomendowane odpowiedzi

hp-x5500-h2w15aa.1647854.2.jpg

Wygląda jak ciut większy i wyprofilowany brat X4000. Mam nadzieję, że gdzieś znajdę i przymierzę jak w łapie leży.
W sumie X4000 brałem kiedyś randomowo, bo myszka padła i na szybko potrzebowałem nowej, trafiłem naprawdę dobrze. Chyba jedyny model, który idealnie wpasowuje się w temat - "tania, dobra myszka do laptopa" - bez udziwnień i wodotrysków (poza wzorkami).
W sumie X5000 mnie zaciekawił, ale nie chcę w ciemno brać panelu dotykowego, musiałbym wpierw sprawdzić jak się korzysta z takiej mychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie HP x4000 czarną, zastanawiałem się jeszcze nad x5500 vs x6000, ostatecznie w sklepie poczytałem opinie że często się wciskają przyciski boczne dodatkowe, no i zrezygnowałem kupując x4000 dwa razy tańszą.

 

Co o samej myszce? Moje pierwsze wrażenia strasznie czuła (nie ma się co dziwić po poprzedniku), jak na razie dziwnie się trzyma, muszę się przyzwyczaić.Materiał miły w dotyku, matowa taka guma, a przyciski połyskliwym plastikiem, pewnie się będzie pocił i zbierał bród ale to norma w tanich myszkach. Zaskoczył mnie spód, bo nie ma 4 podkładek na rogach, tylko dwie duże ( ), co może nie odklei się szybko. Klik jest fajny, nie jest za miękki ale również nie stawia jakiegoś dużego oporu, przewijanie również działa bardzo dobrze, skokowo co mi bardziej odpowiada.

 

Zobaczymy jak długo przeżyje i czy się nie rozklekoce po jakimś czasie dosyć intensywnego użytkowania. No i ciekaw jestem osiągów baterii, producent podaje że do 30 miesięcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie HP x4000 czarną, zastanawiałem się jeszcze nad x5500 vs x6000, ostatecznie w sklepie poczytałem opinie że często się wciskają przyciski boczne dodatkowe, no i zrezygnowałem kupując x4000 dwa razy tańszą.

 

Co o samej myszce? Moje pierwsze wrażenia strasznie czuła (nie ma się co dziwić po poprzedniku), jak na razie dziwnie się trzyma, muszę się przyzwyczaić.Materiał miły w dotyku, matowa taka guma, a przyciski połyskliwym plastikiem, pewnie się będzie pocił i zbierał bród ale to norma w tanich myszkach. Zaskoczył mnie spód, bo nie ma 4 podkładek na rogach, tylko dwie duże ( ), co może nie odklei się szybko. Klik jest fajny, nie jest za miękki ale również nie stawia jakiegoś dużego oporu, przewijanie również działa bardzo dobrze, skokowo co mi bardziej odpowiada.

 

Zobaczymy jak długo przeżyje i czy się nie rozklekoce po jakimś czasie dosyć intensywnego użytkowania. No i ciekaw jestem osiągów baterii, producent podaje że do 30 miesięcy ;)

Mi też znajomi mówili, że strasznie czuła - mi to się spodobało, bardzo komfortowo mi się pracowało.

Bateria 30 miesięcy raczej nie wytrzyma :P chociaż kto wie, może kwestia użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też znajomi mówili, że strasznie czuła - mi to się spodobało, bardzo komfortowo mi się pracowało.

Bateria 30 miesięcy raczej nie wytrzyma :P chociaż kto wie, może kwestia użytkowania.

 

Na 30 miesięcy nawet nie liczę :P, tak podzielić na 10 już by było genialny wynik. Tak czy inaczej już drugi dzień i się przyzwyczaiłem do kliku i kształtu, przewijanie do góry trochę klekotało ale już się delikatnie wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w końcu zamiast bezprzewodowej kupiłem przewodową.

Miałem A4Techa X7 - pierwszy model zaczynający całą serię. Wytrzymałą 6 lat intensywnego używania.
Kupiłem A4Tech X710BH - właściwie identyczna, tylko zamiast błyszczącej powierzchni jest matowa, znacznie przyjemniejsza w dotyku + kabel w oplocie.
Jeżeli ktoś nie ma potrzeby barku kabli, to chyba to jest najlepszy model myszki do 50 zł obecnie na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akurat polecane tu modele A4Tech są niewygodne, chyba, że najtańszy ich duży model (wzorowny na najtańszym Logitechu) - bardzo dobra mysz na niezłych mikroprzełącznikach za ok. 13 zł.

Dobre są też tanie klasyczne Logitechy i myszy HP (w środku też Logitech).

Ogólnie to polecam przymierzyć mysz do ręki i unikać laserowych sensorów ( w tej cenie będą słabe). Generalnie lepiej wziąć coś z sensorem optycznym, raczej dużego i na zwykłym kablu.

 

Najważniejsze, aby wybrany model pasował do ręki. Niech dobrze służy ;)

.

Edytowane przez Stary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akurat polecane tu modele A4Tech są niewygodne, chyba, że najtańszy ich duży model (wzorowny na najtańszym Logitechu) - bardzo dobra mysz na niezłych mikroprzełącznikach za ok. 13 zł.

Dobre są też tanie klasyczne Logitechy i myszy HP (w środku też Logitech).

Ogólnie to polecam przymierzyć mysz do ręki i unikać laserowych sensorów ( w tej cenie będą słabe). Generalnie lepiej wziąć coś z sensorem optycznym, raczej dużego i na zwykłym kablu.

 

Najważniejsze, aby wybrany model pasował do ręki. Niech dobrze służy ;)

.

Akurat A4Techi mają naprawdę bardzo dobre sensory, co potwierdza wiele testów, jednak prowadzili też sporo modeli z tzw. VTrackiem, który podobno jest cienki. Jednak nadal gro ich myszy korzysta z sensorów AVAGO czy jako to tam zwał, które są dobre, zwłaszcza do nieprofesjonalnego grania.

 

Akurat te X7ki leżą mi jak ulał, jak będę kiedyś np. w Logitecha inwestował, to kształtem będęszuał podobnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności