Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe ~200zł


Dyfuzor6000

Pytanie

Witam,

 

Straciłem dzisiaj słuchawki od mojego Samsunga Wave II i jestem zmuszony zakupić inne.

Po przeszukaniu forum nie znalazłem odpowiedzi, więc:

 

Interesują mnie słuchawki dokanałowe w cenie ok 200zł ze wskazaniem na mniej chyba że warto dopłacić kilka złoty do jakiegoś "wspaniałego" modelu.

Muszą mieć prosty wtyk Jack 3.5mm.

Mikrofon jest mile widziany ale nieobowiązkowy.

Dobra jakość wykonania oraz wytrzymałość.

Będą współpracować z Wave II.

Chciałbym aby dobrze odtwarzały muzykę takich wykonawców jak: Evanescence, Tarja, Xandria,Within Temptaton, Sirenia, Metallica, filmowaczyli ogólnie symphonic metal, metal, femme metal w formacie 320 lub flac. Czasami zdarzy się rap czy inny rock. Mocnego basu nie znoszę.

Muszą mieć dobrą górę i nie trzeszczeć podczas jej odtwarzania.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

 

Dyfuzor6k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do Twoich wymagań muzycznych pasowały by Sony MH1, ale też mają kątowego jacka.

Tylko że aby MH1 dobrze grały z Wave II potrzebujesz przejściówki Fiio LU1 która ma prostego jacka.

http://audiomagic.pl/akcesoria-audio/fiio/20211-fiio-lu1-6953175770114.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy takie Phonak Audeo są warte sowjej ceny?

Zniszczą tańszą konkurencję proporcjonalnie do ceny?

Phonaki sa bardzo oplacalne, że swojej strony radze brac jak najtansze gdyz we wszystkich ( do 232 ) siedza te sa drivery

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

taaaa.... a wiesz, że phonak audeo to armatury i gra to zupełnie inaczej niż wcześniej rozważane sony mh1?

miałeś do czynienia z armaturą? jakie najlepsiejsze słuchawki miałeś do tej pory i co Ci się w nich podobało a co nie?

 

nie ma jak to w ciemno polecać osobie "nowej" armatury... jeszcze bez słowa wstępu o nich... :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc najlepsiejsze jakie mialem to oryginalne od Wave'a 1 :D

słuchałem jeszcze nieswoich Sennheiserów i NuForce za odpowiednio mniej jak 100zł i ok 200zł (modeli nie znam) i obie były zbyt basowe.

a mój niedoścignoiny wzór do Creative Inspire 7.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Creative nie znam... ale radze phonakow odsluchac przed zakupem. w stosunku do tych co sluchales na pewno bedzie mniej ilosciowo dolnych rejestrow. Bedzie granie bardziej odchudzone acz oczywiscie rozdzielcze, selektywne z fajna, nie tak zageszczona scena. Ale takie granie dla wielu jest nudne.

Ja z kilkoma armaturami mialem do czynienia i dla mnie audeo nadal sa nudne i zbyt odchudzone. Brak soku, mieska.

 

Takze moze byc to dla Ciebie bardzo doby wybor... ale rownoczesnie moze byc porazka - tylko chcialem powiedziec ze nie jest to wybor bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za radę.

A istnieje jeszcze jakaś alternatywa nie licząc MH1?

"dla mnie audeo nadal sa nudne i zbyt odchudzone. Brak soku, mieska." - coś najlepiej innego, posiadającego sok oraz mięsko :) , w wypadku niesprawdzenia się Audeo?

Opieram się głównie na recenzjach a phonaki są bardzo pozytywnie oceniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

brainwavz m3 - granie przyciemnione, ale nie basowe. nastawione na srednice. lecz bez pilota.

brainwavz m1 - w miare rowne granie.

z armatur - ja polecam rockit r-50. ale taz maja swoich przeciwnikow (niektorzy uwazaja za zbyt basowe nawet). Dla mnie absolutnie "killer" w swojej cenie - ale tez do odsluchu polecam przed zakupem. I w tej cenie tylko na uzywki polowanie zostaje...

 

sporo recenzji i porownan brainwavz masz na audiofanatyk.pl

 

z nowych z pilotem niestety nic nie moge polecic - bo nie interesowalem sie nigdy i nawet nie wiem ktore modele maja wersje z pilotem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jejka... to co nie mowisz ze jestes z wroclawia?

wal do mp3store na kollataja i tam Ci doradza i odsluchac mozesz tez co nieco.

a jak sie zgadasz ze mna w godzinach jakos po 16 to moge dac do odsluchu moje r50... moze tez beda szly na sprzedaz niedlugo tak btw.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to nie byles na odsluchach?

sa to trzy rozne brzmienia - wiec na ktorych to zagra dobrze to kwestia indywidualnych preferencji. bo "dobrze" i "najlepiej" to sa pojecie wzgledne :)

 

ja np przerabiajac wszystkie trzy a nie znajac tej muzy powiem r50 - bo w kazdej muzie najbardziej mi sie podobaly :) no ewentualnie m3. ale to nie znaczy ze spodobaja sie Tobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odsłuchiwałem ma Samsungu S4 i wave 2.

Nie potrafię opisać tego fachowo, ale góra w rockitach była jakby o klasę niższa. Mniej szczegółowa.

Na wyższych poziomach głośności Rockity bardziej "tłukły" a B2 nadal słuchało się przyjemnie i szczegółowo.

W Rammsteinie B2 brakowało basu - tutaj r-50 były lepsze, ale po zmianie w equalizerze już się wyrównało.

Ogólnie po przesłuchaniu nowie płyty Within Temptation na r50 wrażenia były dobre, ale B2 rozwaliły system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności