Skocz do zawartości

Vibez


getz

Rekomendowane odpowiedzi

I będziesz stukał patyczkiem po ekranie :o

Jeśli to będzie jedyny sposób obsługi podstawowych funkcji, to zrezygnuję z zakupu. Jakieś przyciski na nim widziałem.

Menu, Plus i Minus. Prawdopodobnie Menu i sterowanie siłą głosu ale moze ....

 

Ja bym nie traktował smiertelnie powaznie wszystkiego co ten facet mówi

> jezeli najpierw twierdzi że Vibez w ogóle nie potrafi pociągnąć Grado 80

, a pozniej skarzy się ze słyszy pracujacy dysk

(i to jeszcze najlepiej na 1 2 3 lub 4 w 30 stopniowej skali volume )

to w tym - sam przyznaj - nie ma za grosz logiki

 

@getz - moze im chodzi o słyszalność nie przez słuchawki - po prostu o słyszalność pracy dysku wydobywającą się z odtwarzacza, chociaz w przypadku IEM-ow to byloby niemozliwe -> słyszec to mająć dokanłowki w uszach. Proponuję tobie, zebys jeszcze poczekał kilka dni z zakupem - moze wreszcie pojawi sie recenzja na dapreview.

 

EDIT ->

 

BTW obejrzalem w koncu ten film o Vibezie. Duze wrazenie robi mozliwosc przeglądania i wybierania muzyki.

Tak jak w KARMIE + jedna z opcji FOLDERY :o

Generalnie wizualnie i menu-alnie ;) podoba mi sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem zdziwiony, że musimy tak długo czekać na recenzję. Oprócz bardzo lakonicznej w języku niemieckim

http://www.trekstor.de/dyn_files/awards/vi...7_mp3_flash.pdf dzisiaj, przed napisaniem tego posta znalazłem zaledwie wzmiankę http://www.trekstor.de/dyn_files/awards/be...lelife_1206.pdf. Pewnie zainteresowani forumowicze czytali już te notki :) ale cierpimy na deficyt informacji, niestety!

 

Pisałem do Austina Vaughana pytając o recenzję, ale nie otrzymałem odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duza szansa że jeden z forumowiczów dostanie Vibeza już w ten poniedziałek . :)

 

Więc za 72 godziny mamy szansę poznać wiarygodną i miarodajną opinię

o Trekstorze z pierwszej ręki . :rolleyes:

 

Ogórek

@getz - moze im chodzi o słyszalność nie przez słuchawki - po prostu o słyszalność pracy dysku wydobywającą się z odtwarzacza, chociaz w przypadku IEM-ow to byloby niemozliwe -> słyszec to mająć dokanłowki w uszach. Proponuję tobie, zebys jeszcze poczekał kilka dni z zakupem - moze wreszcie pojawi sie recenzja na dapreview.

 

Takie transmisje przydzwieków rządzą się swoimi , zupełnie nieprzewidywalnymi prawami.

Coś jak " microphonic noise w IEM-ach" - jedni go słyszą zupełnie wyraznie

- nie tylko w Etymoticach , ale także w Westonach czy Shure , a drudzy wcale .

 

Ja coś takiego miałem z Iriverem H120 > najpierw słyszałem - podobnie jak Raf -

bardzo wyrazną pracę dysku przy każdorazowm ładowaniu muzyki do cache`u

Pózniej słyszałem te odgłosy tylko wtedy kiedy miałem słuchawki podpięte via pilot

, a teraz.... nie słyszę już nic . Co się stało ? Czy to player przestał hałasowac , pilot

szumieć , słuch mi się pogorszył , czy mój mózg nauczył się w jakiś sposób odfiltrowywać

ten charakterystyczny przydzwięk ? Zupełnie nie wiem . :huh::huh:

W kazdym razie nie słyszę nic poza muzyką . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty wiesz Majkelu jak potrafi szumieć chinski potencjometr w takim

regulatorze na IEM-ach ? :D

 

Nawet ten firmowy który Shure dostarcza ze swoimi słuchawkami szumi po prostu

okropnie , obawiam się że model z Media Marketu nie jest od niego lepszy . :unsure:

 

Ale to ciekawa informacja . Wiele osób na forum dopytywało się gdzie można kupić

takie zewnetrzny regulator . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty wiesz Majkelu jak potrafi szumieć chinski potencjometr w takim

regulatorze na IEM-ach ? :D

 

Nawet ten firmowy który Shure dostarcza ze swoimi słuchawkami szumi po prostu

okropnie , obawiam się że model z Media Marketu nie jest od niego lepszy . :unsure:

 

Ale to ciekawa informacja . Wiele osób na forum dopytywało się gdzie można kupić

takie zewnetrzny regulator . :)

Nie szumi, ale jest "średnio" zbalansowany. Mnie chodziło głównie o przedłużkę i ten przełącznik na mono. No ale sam widzisz, @getz, że 3x taniej nie znaczy 3x gorzej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką siłę ma jednak władza nazywania .

 

Wszystko jasne >> Szumi = to inaczej " jest średnio zbalansowany "

 

Znaczy niby to samo , ale jak brzmi !!!!. :lol::lol:

 

Majkelu , jak juz założymy partię poltyczną ( która oczywiście bedzie reprezentowała

interesy włascicieli mp3 -trójek ) będziesz nam robił kampanię wyborczą . ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyjechał - zamówiony w niedzielę w nocy - przyjechał o 10.30 w poniedziałek rano :)

 

Odtwarzacz przeznaczony jest dla @getz-a.

 

1. Opakowanie tochę jednorazowe - namęczę się zeby potem ładnie zapakować (symulując "dziewiczy" DAP)

2. Wgląd - jest śliczny i ergonomiczny. ZERO kłopotów z nawigacją

3. W zestawie, kabelki, smycz i bateria. Bateria naładowana i trzeba ją wpier zainstalować

Razem z baterią dają specjalną agrawkę do otwierania Vibeza i naciskania RESET

4. Otwieram Vibez-a, zeby zainstalowac baterię (chcialem uzyc młotka i srubokręta ale wystarczyła dołączana agrawka ;) )

5. Na komputerze pojawil sie jako urządzenie MTP.

Zastosowalem opisywany przez @getz-a trik i jest UMS :lol:

6. Wgrałem kilka GB OGG Q8 (szybki transfer - porównymwalny z KARMĄ)

7. Po odłaczeniu przebudowuje bazę i mozna nawigować po TAG-ach

8. Pojawilo sie slynne pytanie "Czy jestes we Fancji" :lol:

- przy wybieraniu NIE miałem lęk, czy dobrze to robię bo wybrana odpowiedż się "wysuwa" ale ta druga jest zaszarzona :o

 

Dzwięk:

 

Głośność. Na max i HD595 oraz ALTEKACH jezt ZA GŁOSNO :)

 

Ale:

 

Dopiero Vibez + CMOY brzmi tak samo na HD595 jak KARMA (no na pewno porównywanlnie).

To chyba chodzi o te pracę na innej charakterystyce.

To samo wrazenie miał OLIVER, który stwierdził, ze KARMA+HD595 gra doskonale ale tak samo lub jeszcze lepiej brzmiał H140+CMOY+HD595.

 

Po prostu KARMA nie potrzebuje dodatkowego wzmacniacza. Ze słuchawkami 50-100 ohm gra doskonale.

 

Vibez:

 

Nawigacja banalnie prosta, menu przyjemne i czytelne (KARMOWE).

Chodzi wolniej niz na KARMIE ale mozna przezyc.

 

Vibez na smyczy "zwisa" do góry nogami co jest rewelacyjnym rozwiązaniem gdyż podnosząc go do oczu widać ekran "normalnie".

 

Kółko pracuje doskonale.

 

@getz - mozesz odbierać :) Nie chcę się dłuzej nim bawić bo jeszcze go sobie zostawię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a koszty jakie ? Jaka to jest wersja ?

 

No i zrobcie jakies fotki, nagrajcie film !

 

Powiedzccie co Was gryzie a co jest OK! CZEKAMY!

 

Nie wiem, czy sledziles ten wątek - bo 123 strony temu był link do 20 minutowego filmu.

 

Bez sensu byłoby kręcić powtórkę.

 

Zdjęcia kompletnie nie oddają kształtu i natury Vibez-a. Na wspomnianym filmie widać jak lezy w dłoni.

Jak na HDD to jest malutki. Chyba połowa X5. Jest też bardzo cienki.

 

Na zdjęciach "pogrubia" go "guzik do kręcenia" a w rzeczywistosci jest bardzo cienki a tarcza do kręcenia to tak jak tarcza w telefonie - po prostu jest.

 

Co do źródła, to nie jest dostępne dla "zwykłych" klientów. Nabyłem od dystrybutora sprzętu komputerowego, z którym mam umowę.

 

Myślę, ze wiekszość sklepów komputerowych będzie miała Vibez-a w ofercie bo to jest jeden z większych (a może naj) dystrybutorów sprzętu. Towar jest objety 24 mies. rękojmią dystrybutora. Podejrzewam, ze sklepy musi wystawić wam swoją rekojmię na podobny okres

 

Minusy:

 

Na metalowych plecach widac ślady odcisków palców. Ale nie wiem jak mogliby to inaczej zrobić.

To jest niesłychanie cienka blaszka, która zdjemujemy w całości i mamy dostęp do instalacji karty radiowej i baterii. Możliwe ze mogli tę blaszkę czymś pokryć.

 

Plusy:

 

- Ekran jest zabezpieczony - podobnie jak w KARMIE - "szybką". Czy się rysuje - nie wiem, może @getz to sprawdzi.

 

- dzwięk, najpierw się trochę wystraszyłem, na max-ie bardzo głośno i bez zniekształcen, ale niskie i srednie niskie oraz scena trochę inna niz to do czego przyzwyczaiła mnie KARMA + HD595.

Przypomnialem sobie swoją korespondencję z @majkelem na forum, ze we wzmacniaczu nie chodzi głownie o moc, która się ma przełożyć na siłe głosu ale o inną charakterystykę pracy. No i "bingo".

CMOY, którego nie uzywam z KARMĄ, gdyż dla wielu utworów wolę KARMĘ bez niego, zbliżył (bardzo) dzwięk do którego byłem przyzwyczajony.

Na Altekach (zgodnie z przewidywaniami moimi) jest wystarczająco głośno i CMOY mało co zmienia w charakterystyce odsłuchu.

 

- wygląd, według mnie naprawdę znakomity. Ekranik oczywiscie "za maly" ale przez to ze w kolorze to bardzo czytelny

 

- mnóstwo opcji, czyli KARMA + dodatki :)

 

- mozliwość zmiany MTP, UMS - super, szkoda, ze nie dzieje sie to poprzez wybór tej opcji na odtwarzaczu.

 

NIEWIADOME:

 

- oprogramowanie, nie chcialem go instalowac

 

RADY:

 

Dostalem pytanie, co lepiej Vibez, czy KARMA. Jak moja KARMA padnie to będę miał ten sam dylemat.

Ale chyba jednak Vibez. Zawsze to dwa lata rękojmi :o

 

No i tu druga rada. Nie widzę, zadnej listy serwisów w PL. Moze ze strony trekstor.pl mozna coś więcej wyczytać. Biedny @getz (w razie problemow) musi oddac mnie a ja do dystrybutora.

Dlatego moja rada to:

1. Poczekac jeszcze na opinie o dzwieku @getz-a i dapreview.net

2. Kupowac tylko w duzych sklepach, które nie znikną za dwa lata.

Taki sklep pewnie wystawi swoją gwarancję, lub rękojmię i w razie problemów odsyłamy do niego.

 

- najlepiej jak mp3store sprzedawałoby ten model, ale może po pochlebnych recenzjach (mam nadzieję)

i po meecie u DUKE (Vibez @getz-a, CMOY-je @Forzy, 595,6xx OLIVER-a -> zapowiada się intersujaco) coś się ruszy w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytalem watek ogladalem filmy, widzialem fotki ale to pierwszy Vibez w PL a my zawsze mamy ciekawe podejscie do sprawy jako narod :) Watek sledze od poczatku :)

 

Dzieki za to podsumowanko ale nie napisales jednej rzeczy - ceny - podaj chociaz przyblizona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytalem watek ogladalem filmy, widzialem fotki ale to pierwszy Vibez w PL a my zawsze mamy ciekawe podejscie do sprawy jako narod :) Watek sledze od poczatku :)

 

Dzieki za to podsumowanko ale nie napisales jednej rzeczy - ceny - podaj chociaz przyblizona :)

 

Ceny podac nie mogę bo to cena dystrybutora. Kilka stron temu był tekst o ofercie w sklepie net-owym. Generalnie cena powinna byc <= 800 PLN.

 

UWAGA !!!!

 

Na px100 grają doskonale. Przypominam, ze zalecane są dla Vibez-a 32 ohm-y.

Grają lepiej niż z T20, niz z U3, moze nawet co najmniej tak samo jak z KARMĄ.

 

@getz twierdzi, ze w instrukcji jest wrecz napisane ze muszą miec 32 ohmy. Ze ponoc inne impedancja moze uszkodzic słuchawki :o:(

 

Jestem generalnie szczerze zaskoczony jakoscią muzyki Vibez+PX100

 

Poniewaz Grado ma tez 32 ohmy, ciekawe będzie spotkanie @getz + @forza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... z tego co pamietam um1 maja 25 ohm... niewesolo :D

 

W otrzymanej instrukcji nie widze takiej informacji :o

 

Ostatnie podsumowanie:

 

Na PX100 -> bardzo ładnie

 

HD595 -> nwet z+CMOY-em daje (dla mnie) dzwięk trochę inny od tego z KARMY

Wolę ten z KARMY. Trudno mi opisać gdzie tkwi róznica a może to tylko przyzwyczajenie.

 

Generalnie czekam na wrazenia @getz-a Vibez + jego IEM-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nr 1: Co to znaczy "bardzo ładnie"? Jakieś szczegóły opisowe typu bas, średnica, sopran, przestrzeń, akustyka, "temperatura dźwięku", szczegółowość - choćby bardzo pobieżnie, pls... :)

Pytanie nr 2: @ogorek, co u Ciebie siedzi pod maską CMOYa, bo jak piszesz o nim, to ja nie mam żadnej analogii, choć większość czytających osób też nie ma. <_<

Pytanie nr 3: Co to znaczy "lepiej"? To co dla jednego lepiej, dla innego znaczy gorzej. Ponownie miło by było przeczytać jakieś szczegóły brzmieniowe, jak w pyt. 1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie nr 2: @ogorek, co u Ciebie siedzi pod maską CMOYa, bo jak piszesz o nim, to ja nie mam żadnej analogii, choć większość czytających osób też nie ma. <_<

 

2132

Jak dla mnie to za mało szczegółowy układ do HD 595. No ale ja nie mam Karmy, ale jakbyście kiedyś TLE2072 spróbowali... bo też jestem ciekawy waszego zdania na temat tego układu. TLE2082 to brat bliźniak poprzednika, ale brzmi nieco inaczej, też go bardzo lubię. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie nr 2: @ogorek, co u Ciebie siedzi pod maską CMOYa, bo jak piszesz o nim, to ja nie mam żadnej analogii, choć większość czytających osób też nie ma. <_<

 

2132

Jak dla mnie to za mało szczegółowy układ do HD 595. No ale ja nie mam Karmy, ale jakbyście kiedyś TLE2072 spróbowali... bo też jestem ciekawy waszego zdania na temat tego układu. TLE2082 to brat bliźniak poprzednika, ale brzmi nieco inaczej, też go bardzo lubię. :rolleyes:

 

Jak bede zaniedługo zamawial czesci do zapewne to zrobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nr 1: Co to znaczy "bardzo ładnie"? Jakieś szczegóły opisowe typu bas, średnica, sopran, przestrzeń, akustyka, "temperatura dźwięku", szczegółowość - choćby bardzo pobieżnie, pls... :)

Pytanie nr 2: @ogorek, co u Ciebie siedzi pod maską CMOYa, bo jak piszesz o nim, to ja nie mam żadnej analogii, choć większość czytających osób też nie ma. <_<

Pytanie nr 3: Co to znaczy "lepiej"? To co dla jednego lepiej, dla innego znaczy gorzej. Ponownie miło by było przeczytać jakieś szczegóły brzmieniowe, jak w pyt. 1 ;)

 

Odnosnie PX100:

 

Na KARMIE mają ładny bas, wysokie i scenę

 

Na Vibezie ładny bas (troche ustepują tu Karmie), praktycznie "nie schowane" średnie i wysokie

Scena jest mniejsza niz na KARMIE ale całość brzmi bardzo przyjemnie (jak na tak małe słuchawki).

 

Odnosnie HD595 + Vibez + CMOY:

 

Brak szczegółowości, bas nie jest taki "szybki" i bardzo klarowny jak z KARMĄ

Mniejsza, węższa scena niż na Karmie.

Moze faktycznie tu winien procek, @Forza nie ma dla mojego drugiego Cmoy-a czasu :(

 

Chociaz bez Cmoy-a to wogóle nie te same słuchawki, bas "rozlazły", brak przestrzenie.

Gdybym testował rózne słuchawki w sklepie na Vibezie to napisałbym wniosek ze HD595 nie są warte swojej ceny - a tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, @ogórek! :) Co do Vibeza, gdybym go kupił, to bym go nie podpiął do HD 595 bez wzmaka. ifp też nieźle targa HD-kami, ale wzmak robi swoje, zwłaszcza w kwestii basu, sopranów, sceny i dynamiki... czyli prawie wszystkiego :D

 

Karma nawet i HD650 (300Ohm) uciągnie (vol 20/30), ale w porownaniu ze wzmakiem - kiszka :)

 

Ale trzeeba przyznac miooooodne słuchawki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności