Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Vibez


getz

Rekomendowane odpowiedzi

- zmiana trybu wyswietlania okladek albumow np. na taki jak w Sansie - normalnie maly "album art" a pod nim napisy, po wcisnieciu wybranego klawisza powiekszenie na caly ekran. Moim zdaniem duzo lepsze rozwiazanie niz to Vibezowe.

 

dobry pomysl,jednak mysle ze rozdzielczo?c wyswietlacza jest troche za ma?a zeby te ok?adki by?y w miare czytelne. Ale popieram

 

 

No i na koniec cos malo realnego:

Marzy mi sie tryb equalizera ktory zmienia plynnie ustawienia wraz ze zmiana glosnosci. Czesto jest tak, szczegolnie na nizszych poziomach glosnosci, ze sluchawki albo brzmia zbyt "cienko" albo sa "zamulone", podczs gdy przy normalnej lub du?ej glosnosci radza sobie dobrze. W sumie teoretycznie nie jest to jakis duzy problem (wymaga troche obliczen). Mozna by bylo "pokazac" ustawienia EQ dla dwoch dowolnie wybranych przez uzytkownika poziomow glosnosci. Pomiedzy tymi punktami jedna charakterystyka EQ plynnie przechodzila by w druga.

 

fajne, ale raczej faktycznie ma?o realne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dawindyk > jezeli słyszysz zniekształcenia to moim zdaniem może to byc spowodowane tym że:

 

1) Nieswiadomie przestawiłeś pitchbend na predkość nieznacznie wiekszą lub mniejszą niż 100 %

Pamiętam że na Dapreview był taki przypadek że facet skarzył się że Vibez gra zle, a po tygodniu

okazało się że cały czas słuchał muzyki puszczonej z predkoscią 98%.- wiec jeżeli słychać

jakies zniekształcaenia proponuje zawsze zaczynać od sprawdzenia pitchbend`u. :D

 

To byla pierwsza rzecz ktora sprawdzilem - to zdaje sie bylo riovolution a nie DAPreview :) Niestety problem nie lezy tutaj

 

2) Poszalałeś z ustawieniami EQ. :) Pamietaj że nie wolno tak ustawiac parametrycznego

EQ aby parabole podbijanych pasm wyraznie na siebie nachodziły i kolidowały ze sobą

Na wszelki wypadek wklejam rysunki iluztrujace jak ustawienia parametrycznego EQ

przekładaja się na pasmo przenoszenia

 

Kolejne pudlo - zmienialem tylko wartosci levels w zakresie +2dB - +6dB. Eq setup jest takie jakie bylo. Jako ze przekompresowalem czesc swojej plytoteki do flac zamiast ogg powtorze testy - byc moze znieksztalcenia dotycza tylko ogg

 

Jednoczesnie proponuje żebysmy wypracowali wspólny consensus i ograniczyli się do najwyżej

do trzech lub czterech głównych dezyderatów i rzeczy które sa naprawdę możliwe do spełnienia

 

Popieram. IMHO warto wziac tez pod uwage rzeczy najczesciej zglaszane na innych listach - moze chetnych do wyslania petycji byloby wtedy wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam lista zyczen i zazalen? :) Wysylamy cos? Bo ja sie szczerze mowiac z lekka zdenerwowalem dzis kiedy odtwarzac wieszal sie za kazdym razem przy probie cofniecia o jedna piosenke. Co prawda dotyczylo to tylko jednej plyty (we flac) i przeszlo po przekompresowaniu do mp3 ale niesmak pozostal ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no wiec czas podsumowan powoli:

 

KONIECZNE

 

1. usuniecie laga menu przy odtwarzaniu ogg i poprawienie autonomii pracy przy OGG

2. customowe ustawienie przyciskow

3. wl/wyl z hold

4. optymalizacja autonomii

5. support dla txt

6. zmiana ustawien dyktafonu (zapis do chociaz ;) MP3)

 

OPCJONALNE

 

1. wsparcie dla audible

2. wsparcie dla podcastow

3. zmiana reczna MTP/UMS

4. blokowanie jednym przyciskiem

 

Najwazniejsze IMHo to poprawienie stabilnosci - player jak widac na przykladzie Radzique jest na prawde niestabilny i ja tez ze swojej strony dodam ze dzis mi sie zawiesil tak dziwnie i potrafil sie raz sam wylaczyc :/

 

Jesli macie uwagi to napiszcie to juz taka wersja beta w ciagu kilku dni doprecyzowujemy robimy translacje i bedzie gotowa tresc do wyslania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem włączanie i wyłączanie przy holdzie nie jest aż takie ważne. Ważniejsza sprawa wg mnie to hold za pomocą jednego przycisku, tak aby odtwarzacz w pełni można było obsługiwać jedną ręką. I koniecznie to przechodzenie do "now playing" środkowym wciskiem... To zrobią i dla mnie super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dotyczylo to tylko jednej plyty (we flac) i przeszlo po przekompresowaniu do mp3

A jakbyś przekomresował do FLAC w innym stopniu kompresji, np 5?

 

W weekend pomysle nad tym - rowniez nad rekompresja innym programem. Po 15 resetach mam srednia chec na eksperymenty w tym tygodniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista moze byc.

+ lock/unlock jednym klawiszem bylby bardzo przydatny.

Pytanie tylko którym :D

 

Muszę powiedzieć że mi po trzech miesiącach używania Vibeza

wyrobił się już najwyrazniej odruch warunkowy , bo od conajmniej

dwóch tygodni trafiam już w środek kółka i przycisk power niemal

z zamkniętymi oczami . Ale dla początkującego użytkownika tego

playera jest to spory problem. :unsure:

 

zmiana reczna MTP/UMS

 

Myślę że od czasu kiedy okazało się że z MTP pod XP można zrezygnować

wybierając dla Vibeza protokół "USB Mass Stroage Device" w menedżerze urządzeń

> takie rozwiązanie jest po prostu znacznie lepsze .

 

W playerach "dwusystemowych " z przełączanym MSC/MTP z poziomu menu

jest problem z tym że player nie widzi plików transferowanych pod jednym

protokołem ( np MTP ) , kiedy sie wybiera alternatywny protokół ( UMS)

i vice versa. W sumie jest z tym sporo zamieszania . W Vibezie niezaleznie

pod czym wrzucisz pliki , player i tak będzie je widział . To rozwiązanie

wydaje mi się praktyczniejsze i nic bym już tu nie zmieniał . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, używa któryś fm card ??

 

bo muszę kupić etui do Vibeza, (takie na cały odtwarzacz do ochrony jak ląduje w teczce

podczas zajęć) i zastanawiam sie czy nie wziąć od razu z kartą fm. tylko jak ona sie sprawuje ??

 

Jesli Ci sie bardzo nie spieszy to ja w tym miesiacu bede bral FM, ladowarke, pilota i moze dock'a. W koncu dostalem paragon wiec i wiara w sprzedawce powrocila :) Ktore etui chcesz kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stretchbag

vibez_nofm_strechtbag_a_mid.jpg

 

jak jestem na uczelni to wrzucam vibeza do teczki razem z długopisami, kluczami itd. wiec boje sie ze

może wyjść z tego znacznie brzydszy :)

i tak właśnie myśle czy kupic to "radio".

Bo stacja dokująca na którą byłem zdecydowany straciła w moich oczach gdy okazało sie, że do "zadockowanego"

vibeza nie da sie podłączyć słuchawek :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stretchbag

vibez_nofm_strechtbag_a_mid.jpg

 

jak jestem na uczelni to wrzucam vibeza do teczki razem z długopisami, kluczami itd. wiec boje sie ze

może wyjść z tego znacznie brzydszy :)

i tak właśnie myśle czy kupic to "radio".

Bo stacja dokująca na którą byłem zdecydowany straciła w moich oczach gdy okazało sie, że do "zadockowanego"

vibeza nie da sie podłączyć słuchawek :blink:

 

Nie lepiej wziac skinbag'a? Chronic powinny podobnie a skinbag przy odrobinie wprawy pozwala na obsluge grajka w nim umieszczonego. Co do dock'a to mysle ze idea tworcow bylo podlaczenie go do wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, używa któryś fm card ??

 

bo muszę kupić etui do Vibeza, (takie na cały odtwarzacz do ochrony jak ląduje w teczce

podczas zajęć) i zastanawiam sie czy nie wziąć od razu z kartą fm. tylko jak ona sie sprawuje ??

Radzique - to jak się sprawuje radio w mp3 playerze , w największym stopniu odpowiada

przecież to gdzie go słuchasz i na jakim kablu słuchawkowym łapiesz fale.

 

Masa ( czyli izolacja kabla ) robi w tym przypadku za antenę - a że zrobiona jest ona

często z dziwnych materiałów to i odbiór może byc naprawdę bardzo różny , mimo że miejsce

gdzi łapiesz fale jest to samo , i player jest ten sam . :huh:

 

Z IEM-ów które uzywałem jako antenę radiową na iHP-120 akurat Westone UM 2 łapały

sygnał najgorzej ( teflonowy skrecany przewód ) , dzielony kabel E 500 sprawował się w tej

roli trochę lepiej , ale i tak bezkonkurencyjny był pod tym względem gruby kabel Shure E 5. :)

 

Screen z ekranu tunera FM na Vibezie

 

FM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba typowo w kazdym przewodzie ida dwa kabelki: sygnalowy i masa. masa przy jacku laczy sie a dwa sygnalowe to kanaly P i L. a to, ze masa moze byc oplotem to inna sprawa, raczej techniczna. natomiast nie moze byc ta masa izolacja jako izolator elektryczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku przewodów teflonowych ? :huh:

 

Radzique ma w UM 2 własnie taki skręcany przewód

 

westone_um2.gif

 

Tu już nie masz klasycznej słuchawkowej konstrukcji > dwa druciki sygnałowe + oplot

+ plus gumowa koszulka izolatora

 

Wydaje mi się ze teflon na kazdym przewodzie pełni jednocześnie i rolę masy i izolatora

- ale mogę oczywiście się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa moze byc wykonana jako oplot i pokryta teflonem. i wtedy bedzie to przewod w izolacji tak jak np. w lokowce.

chodzi o to, ze izolator nie przewodzi pradu z zalozenia a wiec nie moze byc masa. natomiast czy masa jest w formie zylki, czy oplotu to drugorzedna kwestia. i mozna ja pokryc teflonem jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności