Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Vibez


getz

Rekomendowane odpowiedzi

To jest budenek w Cambridge ( UK ) w którym przyszła na świat

( czyli została zaprojektowana ) Karma .

 

aaa.jpg

 

A to Peter ( znany tez jako "UK Rio engineer") z którym korespondował kiedyś KHRoN

 

aaj.jpg

 

Ciekawe że na odnowionym forum " New Riovolution " ( stare

dogorywa pod ciężarem spamu ) zalogował się jako pracownik Sigmatela

, zespołu z Cambridge . Znaczy to że team nadal funkcjonuje , nie tyle

został rozwiązany , ile zakończył pracę nad playerem będącym następcą

Karmy ( a którego technologia została następnie odsprzedana przez Sigmatela

Trekstorowi ) i obarczony nowymi zadaniami ( już bez szefa zespołu Hugo Finnes`a

który przeszedł do Apple :( )

 

Nie tele mnie ciekawi jakie to zadania ( pewnie praca nad nowymi generacjami chipów

sterujących czyli SoC - Sigmatela ) , ile czy istniejący wciąż " UK Cambridge Team " nadal pełni rolę

konsultantów przy Trekstorze Vibezie ? Wiele świadaczy że tak - pracownik Sigmatela prezentował

np Vibeza na zjezdzie EMPEG ( samochodowy system mp 3 z którego wywodzi się Karma) :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Apropo Vibeza, informacje 100%. Sorrki ze dopiero teraz ale czasu w ogóle ostatnio nie mam:

 

The player has a 2-channel-output of 14.1mW at 32 Ohm. 32 Ohm is the spec of the Sennheiser earphones that ship with the player. With 16 Ohm earphones it's 28.3mW (2-channels). Upon first startup of the device, the user will be asked if he is in France. If the user answers that question with yes, the device will limit the output volume to 100dB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ksy :D

 

Prawdę mówięc 30 mW to więcej niż się spodziewałem i wcale tak niewiele

mniej od 55 mW Karmy :rolleyes:

 

(Dla słuchawek 16 ohm 28 . 3 mW (0. 673 V) daje wcmocnienie +14.52 dB ponad SPL

zaś Karma z 55.5 mW (0.938V) = +17.40 dB

 

To mniej niż 3 dB >> dla słuchawek takich jak EP- 630 róznica głośności niezauważlna

( dla 50 ohmowych Sennheiserów HD 595 różnica głośności jest podobna

> 9. 54 dB ponad SPL dla Vibeza i 12 .45 dB dla Karmy więc też powinna

być w zasadzie niesłyszalna )

 

Świetna wiadomość :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bdt - bardzo ładne zdjęcia . :)

 

Zrobisz ich wiecej ? Będziemy mieli wtedy własną forumową

dokumentacje Rio Karmy . Może się komuś przydają ( odpukuje :D )

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

 

Oficjalna PR-owska prezentacja Trekstora Vibeza w Stanach

-dotrze zza za wielką wodę w najlepszym razie w grudniu , a najpewniej

dopiero po nowym roku . :( ) - ( aż żal mi się zrobiło tych biednych jankesów :D )

 

Ceny są niestety wyższe od tych które w tej chwili są podawne jako "preorder"

w jednym z wymienionych tu sklepów internetowych - J&R Music

( tam za 8GB w tej chwili chcą "tylko "199 $ )

 

Miła informacja to taka , że bedzie na pewno wersja 15 GB ( co nie było takie pewne )

 

8GB: $219.99

12GB: $249.99

15GB: $279.99

 

Replacement batteries (rechargeable, lithium-ion): $29.99

 

(Jak na warunki amerykańskie to chyba jednak bardzo drogo :blink: -za 280 $

mozna kupić i Zune i iPoda Video )

 

>>http://news.ecoustics.com/bbs/messages/10381/287355.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałem się że w zwiazku z tym grudniowo-styczniowym

terminem premiery w Vibeza w Stanach jego debiut w Europie też

się opózni . :huh: Ale tak się nie stało :)

 

Vibez ante portas ( czy raczej raczej "vor den Toren" :D )

 

W niemieckim Amazonie na stronie odmiany 8GB pojawiła się informacja

"Verfügbarkeit: Gewöhnlich versandfertig bei Amazon in 2 bis 3 Tagen. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ogórek miał racja że w momencie kiedy pojawi się Vibez

ceny Karm trochę spadną w dół . :rolleyes:

 

Oto angielska sklepowa oferta sprzedaży Karmy bardzo podobna do tej

z której skorzystał Raf w kwietniu ( niestety jak i wtedy adresowana wyłącznie do

tych którzy mają rodzinę ( znajomego ) w Anglii :(:unsure: ) >>

99 funtów + darmowa przesyłka - ale niestety już nie za kanał La Manche. :(

 

>>http://www.shop.bt.com/invt/cch102

 

Może ktoś z forumowiczów skorzysta ? ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba 600 (po uwzglednieniu obecnego kursu wychodzi jakies 560) zeta za karme to zadna rewelacja co? Chyba ze ise myle... bo jesli to jest okazja to mam brata w UK, ktory jedzie do polski 15 grudnia... moze do tego czasu jeszcze pojda w dol? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że cena Vibeza w Stanach wcale nie jest tak znacząco niższa

od tej europejskiej ( w porównaniu do stosunku cen playerów innych marek )

to wydaje się że znacząco niższą cenę mogą mieć za to akcesoria >> kart radiowa, video ,

stacja dokująca z pilotem , czy etui .

 

Tu jest np . oferta chipu z kartą radiową do Vibeza za 15$ > Adds FM Tuner to Trekstor Vibez 8GB MP3 player / Easy to Install ...

 

Może więc warto sam odtwarzacz kupować w Polsce ( tu 2 letnia gwarancja ,

w USA tylko 1 rok) , ale dodatkowe akcesoria zbiorowo zamówić ze Stanów ?

 

Takie gdybanie .... ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że cena Vibeza w Stanach wcale nie jest tak znacząco niższa

od tej europejskiej ( w porównaniu do stosunku cen playerów innych marek )

 

Ponoć w PL może będzie 15 GB za 800 PLN. To jest nawet trochę taniej niż w USA ;)

 

BTW. @Gtez ma w podpisie: "karmalicious iemectus" a @Forza: "Karmocholik", muszę też wymyśleć jakies określenie na swoją fascynację tym odtwarzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest np . oferta chipu z kartą radiową do Vibeza za 15$ > Adds FM Tuner to Trekstor Vibez 8GB MP3 player / Easy to Install ...

 

Może więc warto sam odtwarzacz kupować w Polsce ( tu 2 letnia gwarancja ,

w USA tylko 1 rok) , ale dodatkowe akcesoria zbiorowo zamówić ze Stanów ?

 

Ja bym się tak na zapas nie podniecał :) Jak Vibez będzie brzmiał "przeciętnie dobrze" to będziesz raczej myślał skąd wziąć nową Karmę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My i tak tworzymy pewnego rodzaju sektę. Podejrzewam, ze większość osób czytających ten wątek i oglądających zdjęcia KARMY nie bardzo rozumie naszej fascynacji.

 

Podniecacie się starym, brzydkim, wielkim, kwadratowym odtwarzaczem, który nawet nie ma kolorowego ekranika! ;) I wiecie co? Coś w tym jest....

 

Co do Vibeza to ja jestem ciekaw jak to cacko będzie się sprawować. Trekstor mimo wszystko to nie jest firma, która budzi moje zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My i tak tworzymy pewnego rodzaju sektę. Podejrzewam, ze większość osób czytających ten wątek i oglądających zdjęcia KARMY nie bardzo rozumie naszej fascynacji.

W kategoriach bezwzględnych zapewne masz rację, jeśli chodzi tylko o społeczność tego forum, to logiczne jest, że część osób ceni sobie wyjątkowość Karmy, dla innych nie ma to aż takiego znaczenia, a dla jeszcze innych mają znaczenie wady Karmy, które rzucają zbyt duży cień na blaski Karmy w postaci brzmienia i możliwości odtwarzania gapless różnorakich formatów. Ja postanowiłem, że poczekam na recenzje Vibeza, zwłaszcza od strony dźwięku. Niepokoi mnie tylko fakt, że za sprzęt odpowiada SigmaTel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Vibeza to ja jestem ciekaw jak to cacko będzie się sprawować. Trekstor mimo wszystko to nie jest firma, która budzi moje zaufanie.

A czemuż to ? :)

 

Tak naprawdę wszystkie firmy produkujące sprzęt mp 3 mają krótką metrykę

i genealogię , lub są z nieprawego łoża.

 

Iriver powstał w 1999 roku , Cowon iAudio w 2000 , Trekstor w 2001 .

Apple o ile pamiętam w 1977 - ale co z tego , skoro pierwszą swoją siedzibę miało garażu

Steve`a Wozniaka. :D

 

To co mnie martwi że o ile Karmię tworzyli i pracowali przy niej zapaleńcy i pasjonaci

technologii sprzetu przenosnego (którzy wczesniej stworzyli półprofesjonalną fimę Empeg

( pozniej Rio) Car instalującą w samochodach pierwsze dyskowe systemy mp 3 )

 

Inżynierowie i programiści którzy na przekład bardzo chetnie udzielali się na forum

riovolution.com > i widać byłoz ich strony że Karma dla nich to nie tylko "job & business "

ale także coś do czego mają emocjonalny stosunek . :rolleyes:

 

I teraz co prawda , członek byłego angielskiego zespołu Karmy zdążył zaprezentować prototyp

Vibeza na zjezdzie userów Empeg-car ( po czym zaszokował wszystkich pokazem sztuczek

i zabawą z pochodniami :D ) , ale sam sztab technicznego Trekstora jak do tej pory nabrał

nabrał wody w usta i milaczy jak zaklęty :( .

 

Może to wynika z niemieckiego charakteru , że praca to praca , a hobby hobby - ale

może to zabrzmi dziwnie duża część legendy Karmy brała się stąd że jej twórcy mieli

świetny kontakt ze swoimi potencjalnymi klientami - nie byli anonimowi , doradzli

podpowiadali , zdradzali tajemnice .

 

Jak ważna jest taka wiez wiedzą na przykład firmy produkujące IEM-y , które na Head

-Fi starają się prowadzić żywy dialog ze swoimi aktualnymi i potencjalnymi userami.

 

Trekstor we własnym dobrze pojetym interesie mógłby bardziej zainteresować się

(za)istnieniem Vibeza w świecie wirtualnym - bo do tej pory jest on obecny wyłącznie

w ofertach sklepów internetowych , w sieci nie ma nawet ani jednej jego recenzji . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trekstor Vibez pojawił się w polskich sklepach internetowych

( może liczba mnoga jest pewnym nadużyciem - w jednym sklepie :D )

 

Ceny :

 

8 GB - >>> Vibez 8GB 681,32 zł + 10 zł przesyłka

 

12 GB - >>>Vibez 12 GB ---- 749,74 zł + 10 zł przesyłka

 

15 GB - >>> Vibez 15 GB- 852,49 zł + 10 zł przesyłka

 

PS Pytanie do KHRoNa , Ksy i Rafa : W zwiazku z faktem że na forum Riovolution

pojawiają się propozycje - na razie pół powazne aby zmienić jego nazwę na " Vibezolution" lub "Trekstorolution" :lol: może kiedyś mozna bedzie Vibeza dookoptować do Karmy w nazwie działu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty sprzedaży Vibeza z Polski które podałem są już niestety nieaktualne .

Zostały zdjęte . :(

 

Także niemieckich sklepach Vibez miał być na pewno -od dzisiaj 15 listopada

dostepny na "mur-beton" , a tu okazuje się że wszędzie widnieje informacja

o tym że w magazynie będzie za 4-5 dni . I dotyczy to w dodatku odmiany 8 GB

, 12 GB Vibezy mają być dostepne za tydzień 10 dni , a 15 GB nawet po nowym roku . :unsure:

 

Znowu jakiś poślizg ??? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba czar, a moze urok wiekszosci premier sprzetu elektronicznego... przypomij sobie chociazby jakie byly poslizgi z E500. Nie zdziwi mnie tu ani miesiac ani dwa poslizgu. Reasumujac, nie ma sie co przedwczesnie podniecac, bo odnosnie premiery najbardziej aktualne okreslenie brzmi chyba, ze Vibez "jak sie pojawi to bedzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej aktualne okreslenie brzmi chyba, ze Vibez "jak sie pojawi to bedzie".

 

Nie byłbym tego taki pewien . :)

 

Miejmy nadzieje że na Vibeza nie przeszła swoista "klątwa" Rio ,która polegała na tym że

ta firma lubiła się ...spozniać na własny pogrzeb.

 

Niby od jej upadku i zlicytowania za grosze :( upłneło już 16 miesięcy - o tu

proszę -ktoś wypuszcza nowe firmware`y (w obu przypadkach to samo

oznaczenie 3.4 ):blink::o:D:) do :

 

Carbonu >>http://forums-riovolution.com/index.php?sh...=19016&st=0

 

i do Forge >>http://forums-riovolution.com/index.php?showtopic=19527

 

Najciekawszą nowością - z mojego punktu widzenia -w nowym firmware Carbonu

jest mozliwość alternatywanej regulacji głośności via menu :)

( mam cień nadziei że może i dla Karmy znajdzie się podobny

firmware z taką funkcją - bardzo by mi się przydał :rolleyes: )

 

Na drugą nóżkę : Rio przygotowało instrukcje dla następcy Karmy

>> czyli Carbonu C 30 GB -playera który nigdy się nie ukazał na rynku

>>>Rio_Cubic_manual.pdf

 

Wszystko to bardzo tajemnicze - instrukcje obługi dla nieistniejacych odtwarzaczy , firmware

z nieistniejącej firmy. :D Miałem nadzieje że Trekstor będzie choć trochę bardziej

przewidywalną marką - tradycja niemieckiej solidności i rzetelności w końcu obowiązuje

- ale teraz zaczynam obawiać się że "klątwa" nadal działa

i "rogaty" duch Karmy przeszedł na Vibeza . . ;):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... jak to jest że tylko takie Rio potrafi zrobić naprawdę dobry odtwarzacz...?

 

nie wiedzieli, kto którego Album Art będzie używał, to odtwarzacz może odczytać wszystkie rodzaje... ^^

 

nie to co iPod czy Rockbox, zmuszające do "jedynego słusznego rozwiązania" O_o

 

Generalnie RIO miało team naprawdę dobrych, zdolnych informatyków - muzycznych zapaleńców.

Jak się czyta tę nową dokumentację do Carbon-a C to zal ... ze w tamtym czasie nie kupilo sie firmy RIO :ph34r:

 

A tak szef tego teamu poszedl do iPoo, część w Sigmatelu, czesc - gdzies po swiecie :(

 

Zebrac z powrotem taką grupę i dac im wolną rękę - to praktycznie nierealne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak szef tego teamu poszedl do iPoo, część w Sigmatelu, czesc - gdzies po swiecie

 

To nie był znowu aż tak duży team .

 

Wklejałem w tym wątku niedawno zdjęcie budynku w Cambridge tzw

"Rio England-based design team" - z podpisu wymikało że paracowało tam 16 osób.

 

Z wyjątkiem szefa - Hugo Fiennesa który przeszedł do Rio pozostała część nadal pracuje

w Sigmatelu i mozna było mieć pewność że także Vibez jest efektem pracy tego zespołu

 

Świadczy o tym po pierwsze fakt że jego prototyp był prezentowany na zjezdzie

EMPEG -CAR przez członka tego zespołu . Trudno mi sobie wytłumaczyć w jaki

sposób byłoby to możliwe bez zangażowania całego byłego zespołu Rio z Cambridge w ten projekt .

 

Vibez jest już w niemieckich sklepach internetowych ( 8 GB w Amazonie kosztuje

199 EUR ) ,także linki które wkleiłem wcześniej do polskich sklepów znowu działają .

 

-----------------------------

 

A teraz bardzo , ale to bardzo zła wiadomość :(

 

Vibez ma funkcje crossfade ale nie ma jednak gapless :o:huh::angry::(

Świadczy o tym ten mail >>>

 

Dear customer,thank you for requesting information from your TrekStor Service Team.

 

thank you for requesting information from your TrekStor Service Team.

 

The Vibez does not support the gapless playback, must be a rumor indeed. It is available in Europe up from November 15th through the regular distribution channels. There is no need or restraint for any management software, expected for copyprotected music (DRM9/10) that needs to be synchronised with the Windows MediaPlayer. The device supports mp3, wma, ogg, flac and wave without reencoding the files.

 

We know that you as customer have the choice and we thank you for having decided for TrekStor.

 

Kind regards,

 

Wenzel Imhäuser

TrekStor Service Team..

 

 

Obawiam się że rozwiewają się w ten sposób wszystkie nasze nadzieję

na godnego następce Karmy :(

 

Choć może - podobnie jak to się stało w przypadku Samsunga YP-Z5 , opartego na tym samym chipie Sigmatela STMP 3600 - który ostatnio doczekał update`u firmware które oferuje gapless, także Vibez doczeka się gapless w przyszłości ? )

 

Na razie widać że Niemcy z Trekstora pożałowali pieniędzy na licencję pełnego software Sigmatela.

dla tego SoC-u, który gapless przecież oferuje . Zupełnie tego nie rozumiem . :(

 

KHRoN ma dar profetyczny - wczoraj przewidywał że Trekstor Vibez może w krótkim czasie

stać się na naszym forum jednym ze słów wykropkowywanych i chyba trafił w punkt -niestety . :unsure:

 

Jestem załamany . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności