Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Audio-Technica ATH-M50x


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe Mpięćdziesiątki z Iksem, "monitory" od ATH ;)

 

ATH-M50x to odświeżony wariant ATH-M50 – najwyższego modelu serii monitorowej Audio-Technica. Brzmienie zostało to samo, co zatem zmieniono, poza wzrostem ceny do ponad 750 zł?

 

Test: http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-audio-technica-ath-m50x/

 

10.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W zestawie dostajemy trzy przewody (czyli dwa ekstra że tak powiem) a to myślę że jest dobrym dodatkiem. Nie wiem jakiej jakości są ale wątpię aby AT dawała chłam. Podobno też są wygodniejsze nausznice. Jak dla mnie bardzo ciekawa pozycja. I już ląduje na mojej liście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji posłuchać jeszcze ATH-M50, czaje się na nie od dłuższego czasu.

Przeszukując sieć w temacie TDK ST-410 natrafiłem na taką opinię.

 

I have just bought these, not from here (but would like people to). I use them for my pc and these are great for it. All my itunes music are sounding so
different than the other headphones i have used for the pc. It was better than Harman Kardon CL, Audio-Technica ATH-M50, Sony MDR-X10, Pioneer HDJ-1500-S and the "praised" beats by dre studios. These were all tested on a pc with a creative sound blaster x-fi titanium sound card, with no enhancements added on.

 

Czytając test Maciuxa o ATH-M50, idealnie pasuje mi do TDK, oczywiście dźwiękowo.

Jakość wykonania TDK na pewno ustępuje ATH-M50.

Przypomnę że TDK kupiłem okazyjnie za 60 zł, obecnie dostępne są w cenie do 150 zł.

Dobrze było by je skonfrontować bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to były opinie kupujących z Amazona o TDK-ST410.

Bardzo mało info o tym jak graja te słuchawki w sieci.

Właśnie dzisiaj rano dostałem info że moje wypożyczone MH1 dały popalić Sennheiserom CX400.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest fajny ranking/porównanie dotyczący MH1.

http://www.inearmatters.net/2009/01/list_01.html

Właśnie dzisiaj rano dostałem info że moje wypożyczone MH1 dały popalić Sennheiserom CX400.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie o takie rankingi mi chodzi :) Cytuję:

"As the reader you must understand that sound signature is as important as the sound quality. You will be better off with an IEM of lesser sound quality but fits your taste than an IEM of higher quality but you don't enjoy."

 

I pewnie to samo jest z tymi TDK. Mogą mieć zdecydowanie gorszą jakość dźwięku niż M50, ale sygnatura bardziej podchodzi osobie, która je opisuje i nagle się okazuje, że są to lepsze słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale o to chyba chodzi, żeby dobrać słuchawki pod siebie i swój gust.
Nie twierdzę jednoznacznie że TDK są lepsze od M50, tym bardziej że ich nie znam.
Porównuję bezpośrednio z HP100 i Sennheiser HD438 oraz z pamięci do JVC HA-S680.
Pamiętam że 1313 porównał je do Superlux HD631DJ, których też nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie odnośnie napędzenia w/w słuchawek. Czy Amplituner Harmann-Kardon 255 poradzi sobie z nimi na tyle żeby wykorzystać ich potencjał? Używam również DAC dr nano do podłączenia źródła dźwięku w postaci laptopa lub tabletu.

 

Tapnięte z Galaxy One Note 2014 Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrają. Fajnie grają z sony a15, a to chyba najsłabszy mocowo grajek jaki znam. Chyba nawet sansa clip z wyjętą baterią gra głośniej od tego sony :)

A mimo to m50x brzmią z niego super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności