Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

@prolimFaktycznie, te juz slyszalem i mi nie podeszly, może dlatego zapomniałem ;)

Drewnianej wersji T60rp za to nie miałem jeszcze przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 03:17, vonBaron napisał:

D8000 potrafią wbić szpilkę bo ich góra jest bardziej ostra.

Przetestuj płatek kosmetyczny przed przetwornikiem, wysokie powinny złagodnieć. Może też mieć lekki wpływ na bas - mniej midbasu, więcej niższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 00:44, prolim napisał:

@pabloj jeszcze zmf ma jakieś planary, powiedzmy półotwarte, bo otworów mało jest.

@prolim mówisz o jakim modelu planarów ZMF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie kupić produkt od takiej małej firmy- manufaktury, stworzonej przez pasjonata. Mam już Aeon 2C i w następnym tygodniu odbiorę z dropa Ether CX. Gdyby ZMF miał planarne to chętnie zainteresowałbym sie jakimś modelem. Może przekonam się  do chińskich Hifimanów i Audeze- oglądam w necie, ale nie czuję chemii, tej magii :) . Musze posłuchać. Są jeszcze jakieś inne, ciekawe opcje na modele do 10kPLN, które napędzi mocny dap?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

No właśnie na tym polega ciemność (najczęściej).

Nie pamiętam czy w hd6xx też tak było, dlatego napisałem. Hd6xx mają słabą górę i ten kocyk, dlatego są odbierane jako ciemniejsze. 2C mają po prostu taką barwę i sygnaturę, bo detal jest. Ale nie pamiętam już dobrze sennheiserów, więc spierać się nie będę.

 

Z tego co pamiętam to jeszcze z ciemnych planarów to oppo pm, wszystkie modele. Ale nie wiem czy podobne do hd650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, prolim napisał:

audeze lcd-2c, nie licząc peaka na górze, i spadek w górnej średnicy/dolnych sopranach

 

LCD 2C to nie jest planarne rozwinięcie HD650. Słuchawki fajne ale to nie to czego szukasz. Prędzej Edition Xv2, ale te ciężko może być dorwać juz. Może Dropowe Edition XX lub stare LCD2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Karmazynowy napisał:

Prędzej Edition Xv2,

Też bym na nie polował, gdy ich posłuchałem chciałem je kupić, a że nie było kupiłem Arya, i te u mnie cały czas są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

LCD 2C to nie jest planarne rozwinięcie HD650. Słuchawki fajne ale to nie to czego szukasz. Prędzej Edition Xv2, ale te ciężko może być dorwać juz. Może Dropowe Edition XX lub stare LCD2.

Edition XV2 dość regularnie pojawiają się na head-fi jeśli zakup tam wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

Oferują słabszą dynamikę niż hd650.

 

To prawda. Ogólnie tu chyba pojęcie dynamiki by trzeba inaczej zdefiniować ;) To nie znaczy, że są złe, ale akurat z dynamicznym graniem w żaden sposób nie są w stanie mi się skojarzyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydawało, że w recenzji (chyba Evila) LCD2 było jakieś porównanie albo chociaż wzmianka o HD650. 

Ja już kiedyś się witałem z Odezi ale ostatecznie ich nie kupiłem. A przynajmniej "opakowanie produktu" z tą ich walizką, skórzanymi padami robiło na mnie zawsze wrażenie. Ostatnio znowu jakoś bardziej podobają mi się ZMF właśnie i chyba nawet bardziej bym chciał mieć takie Atticusy nawet pomimo tego, że LCD2 jakąś tam legendarność już chyba mają ;)

 

Z tych słuchawek które miałem a przypominały HD650 to by były Shury 1540, no ale to dynamik. 

 

Aeony Open nie idą trochę w stronę tych Sennków? Zamknięte jak już bardziej chyba w HD600 bo jaśniejsze, za to z super niskim basem i łagodnymi wysokimi prawie niczym w Hawkach. Też ciekawa kombinacja i tak się zastanawiam, po kiego je sprzedałem :D Na Irstrimach był wykop że hej choć bez tych ich wkładek już się robiła gdzieś lekka dziura na niższej średnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Undertaker napisał:

Też mi się wydawało, że w recenzji (chyba Evila) LCD2 było jakieś porównanie albo chociaż wzmianka o HD650. 

Ja już kiedyś się witałem z Odezi ale ostatecznie ich nie kupiłem. A przynajmniej "opakowanie produktu" z tą ich walizką, skórzanymi padami robiło na mnie zawsze wrażenie. Ostatnio znowu jakoś bardziej podobają mi się ZMF właśnie i chyba nawet bardziej bym chciał mieć takie Atticusy nawet pomimo tego, że LCD2 jakąś tam legendarność już chyba mają ;)

 

Z tych słuchawek które miałem a przypominały HD650 to by były Shury 1540, no ale to dynamik. 

 

Aeony Open nie idą trochę w stronę tych Sennków? Zamknięte jak już bardziej chyba w HD600 bo jaśniejsze, za to z super niskim basem i łagodnymi wysokimi prawie niczym w Hawkach. Też ciekawa kombinacja i tak się zastanawiam, po kiego je sprzedałem :D Na Irstrimach był wykop że hej choć bez tych ich wkładek już się robiła gdzieś lekka dziura na niższej średnicy. 

To co że są ciemne. Przecież konfiguracja preampa lub opampa może poprawić ich niedociągnięcia. Na pewno są żywe w odsłuchu. Wszystko zależne też jakie masz źródło zasilania dac i kabel.

auch to bolało i nie da się naprawić :(

upss.jpg

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności