Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Utopie to po prostu nie są basowe bestie. Było nieco smaczków to i ówdzie, ale to nie to samo co mruczenie z planarów. Bez dwóch zdań są to świetne słuchawki, ale dla mnie zbyt skromne w najniższych rejestrach. Było to szczególnie dokuczliwe w filmach, grach i soundtrackach. Rok temu testowałem Cleary i jak już Focale, to te bym wybrał. Też dają wrażenie premium, są świetnie wykonane, mają sympatyczniejszy kabel w stocku i cenę jeszcze w granicach rozsądku. Do tego były hojniejsze w bas. Choć nie pamiętam, czy ten najniższy. Przy niemal 15k po obniżkach za Utopie po prostu oczekiwania rosną i trudniej zaakceptować jakiekolwiek braki.

 

Ja bardzo lubię RME i nie przewiduję zmiany. Ma dość mocy, by napędzić sporo trudniejsze słuchawki, a jego EQ jest zbawienny w wielu przypadkach. Mi nie odpowiada zmiana całego toru przy każdej zmianie słuchawek, bo nagle się chce zmienić jakieś niuanse. RME na pewno nic nie czaruje, nie ociepla, itp. Jeśli coś jest bliskie mojemu gustowi muzycznemu, to wspomniane niuanse załatwi pokładowy EQ. Jeśli nie, trzeba szukać czegoś innego i żadna magia nie pomoże. Dla mnie ta uniwersalność jest genialna.

Edytowane przez Karister
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karister dziękuję za podzielenie się wrażeniami! Meze dla mnie też miały zbyt przyciężki przekaz, chociaż na plikach ze Spotify słuchało się ich całkiem dobrze. Nie wiem, czy warto nie byłoby jeszcze wypróbować Stelii, jeśli Utopie przypadły do gustu, a zależałoby na większej ilości niskiego basu w przekazie oraz porównać z D8k Pro oraz swoimi Aryami, jak powrócą z serwisu. U mnie Utopie przy porównaniach miały go porównywalnie dużo z Aryami, a zestawiane bezpośrednio bywały często nawet bardziej skore do pomrukiwań od słuchawek Hifimana. W przypadku szczytowych Utiopii można oczywiście wymienić pady, np. na pełne skórkowe i wtedy powinno go przybyć. Jestem ciekaw, jaką decyzję ostatecznie podejmiesz :) 

 

W dniu 14.10.2020 o 17:50, bob2000 napisał:

Ciekawe czy za 20/30/40 lat będzie jeszcze można dostać z piątej ręki obecne hajfimany.

 

Po powyższych opisach Karistera można mieć pewne wątpliwości ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Nie wiem, czy warto nie byłoby jeszcze wypróbować Stelii. (...) Utopie przy porównaniach miały go porównywalnie dużo z Aryami, a zestawiane bezpośrednio bywały często nawet bardziej skore do pomrukiwań od słuchawek Hifimana.

 

Ja testuję tylko otwarte słuchawki, więc na Stellie nie patrzyłem. Przeszkadza mi to uczucie głuchoty w zamkniętych. Teraz wziąłem swoje stare Audioquesty NH i nawet ta półotwarta konstrukcja trochę mi dokucza. 

Ciekawe, że miałeś inne odczucia mruczenia w Arya vs Utopie. Porównywałem w domowym zaciszu AB z podbitym basem w Utopiach oraz bez podbicia w Aryach i to te drugie brzmiały dla mnie hojniej w najniższych zakresach. Kawałki, gdzie Utopie mnie nie zadowalały to na przykład Tina Turner & Eros Ramazzotti - Cose Della Vita, kilka utworów Lany Del Rey: Art Deco, Swan Song, White Mustang, utwory London Grammar: Metal & Dust, Flickers, Oh Woman Oh Man i ambient: Abiotic - Highway, Azalaeth & Eikona - By Our Side, Kazukii - Tesion, Oleg Byonic - The Sting, Phelian - Lost. Oczywiście Utopie tutaj mruczały, bo to główna składowa tej muzyki, ale... nie mruczały utopijnie. Dla mnie Arye deklasowały dynamiczny, niewielki przetwornik Focali. I ogólnie częściej mi się podobają planary od dynamicznych słuchawek.

 

4 godziny temu, euter napisał:

Przesłuchaj jeszcze koniecznie Ultrasone Edition 15. Mało znany model, a może być to dokładnie to, czego szukasz. Bas schodzi niżej niż w Utopiach, nie nadchodzi jednak na średnicę. Piękne wokale, równe pasmo, obszerna scena. Bardziej muzykalne od Utopii.

 

No spróbuję o nie podpytać. Nigdy żadnych Ultrasone nie miałem w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaristerZawsze sprawdzam, m.in. na Marrakesh - Bliss, El Greco -Vangelisa oraz Lorn - Entangled. Dziękuję za przedstawienie swoich testówek! Podejrzewam, że w przypadku przyzwyczajenia się do planarnej prezencji basu, dużych źródeł pozornych... finale będą dobrym wyborem. Ultrasonów na pewno też warto posłuchać, jeśli będzie okazja, chociaż ich przetwornik ma też 40 mm, jak w Focalach. 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj jeszcze Audiotechnic ADX5000 zanim skazesz wszystkie dynamiki na porazke. Te im sie naprawde udaly.

Edytowane przez John Grado
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, euter napisał:

@John Grado Z tego, co pamiętam, to ich już słuchał. Zgadzam się, genialne słuchawki. Grado mogliby się od Audio-Techniki niejednego nauczyć ;)

To samo napisałem kiedyś na Audiohobby :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już testował, bo doradziłem jemu ten model. W przypadku sprawdzenia potencjału dynamików ciekawie jest na L5000 - ogromną scena, źródła, widoczność nawet najdalszych planów, otwartość dźwięku pomimo zamkniętej konstrukcji, wybitne walory techniczne... jedynym problemem była ich ograniczona do 500 egzemplarzy ilość i teraz są do nabycia chyba już tylko z drugiej ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio dziękuję, także i za to, że wspomniałeś o tym albumie Vangelisa! Bardzo dobry album:

 

Życzę miłego dnia! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio to prawda, chociaż wspomniałeś o tym albumie w kawałkach z mocnym basem. P.Ryce jestem wdzięczny za dużo ciekawych opisów oraz dzięki temu możliwości wybrania najbardziej satysfakcjonujących mnie słuchawek... i nie tylko :) 

 

4 godziny temu, euter napisał:

@John Grado Z tego, co pamiętam, to ich już słuchał. Zgadzam się, genialne słuchawki. Grado mogliby się od Audio-Techniki niejednego nauczyć ;)

A przy tym bardzo dobrze wykone. Z własnej strony radziłbym sprawdzić AWAS - przepraszam, bo miałem o nich skrobnąć coś więcej... pojawi się opis, ale będzie to później. Może jeszcze raz je wypożyczę, aby jeszcze spokojnie ich posłuchać. Koniecznie daj znać, jak uda się Tobie nabyć MySphere. Zamierzałbym w przyszłości wybrać dopełnienie dla K1000 i waham się między nimi, a RAALami. Cieszę się, że Ultrasony 15 dobrze się sprawują. Jakbyś zamierzał porównać je z Crosszone Cz1 - jestem otwarty :)

 

Wkrótce urodziny siostrzeńca... do usłyszenia wieczorem!!! :)

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tytus1988 napisał:

Z własnej strony radziłbym sprawdzić AWAS - przepraszam, bo miałem o nich skrobnąć coś więcej... pojawi się opis, ale będzie to później. Może jeszcze raz je wypożyczę, aby jeszcze spokojnie ich posłuchać.

 

Kolega szuka otwartych ;)@Tytus1988 lepiej posłuchaj AWKT - grają na znacznie lepszym poziomie technicznym niż AWAS. Dla mnie ich jedyna wada to "zamkniętość" właśnie, zwłaszcza że jak u Fostexów th900 nie idzie ona za bardzo w parze z izolacją od otoczenia.

 

Crosszone słuchałem i dla mnie są zbyt gęste i ponure. A z Mysphere się póki co wstrzymam, bo o używki trudno, a widać tyle kasy w ciemno... trochę się boję ;) Chyba jednak Utopie w parze z SP2000 to kombinacja, do której wrócę i będę mógł wreszcie wylogować się z forum 😛

 

Edytowane przez euter
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanie o Audeze isine 10 - czy dźwięk na zewnątrz się z nich wydostaje tak, że osoba obok w łóżku (np żona) może mieć dyskomfort podczas spania? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pabloj napisał:

Pytanie o Audeze isine 10 - czy dźwięk na zewnątrz się z nich wydostaje tak, że osoba obok w łóżku (np żona) może mieć dyskomfort podczas spania? :D

 

Tak wydostaje. Nie tak bardzo jak na otwartych wokół usznych ale jednak słychać. Ktoś kiedyś pisał nawet na forum, że go ze strefy ciszy w intercity wyprosili z isine ;)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zauroczony brzmieniem słuchawek planarnych. Nie mam jeszcze nic specjalnego bo dokanałowe TunHifi P1 a w drodze Dan Clark Audio Aeon 2 Closed z kablem 4.4, ale chcę więcej. :)  Czy możecie polecić jeszcze jakieś ciekawe słuchawki tego typu, które są kompaktowe i będzie można je napędzić dapem np. Shanling M6 Pro- nie mam mocniejszego stacjonarnego. Zależy mi na tym aby można było zastosować kabel zbalansowany (więcej prądu). Pozdrowienia.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lobuz1 napisał:

Czy możecie polecić jeszcze jakieś ciekawe słuchawki tego typu, które są kompaktowe i będzie można je napędzić dapem np. Shanling M6 Pro- nie mam mocniejszego stacjonarnego.

Oppo PM3. @zdzichon je pędzi nawet z malutkiego ES100 i gra to bardzo przyjemnie, także Twój Shanling też da radę. Gdyby nie to, że z moją głową średnio się dogadują ergonomicznie, to na pewno bym je miał, świetne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał:

Oppo PM3. @zdzichon je pędzi nawet z malutkiego ES100 i gra to bardzo przyjemnie, także Twój Shanling też da radę. Gdyby nie to, że z moją głową średnio się dogadują ergonomicznie, to na pewno bym je miał, świetne brzmienie.

Dzięki, muszę się nimi zainteresować. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 11:16, Tytus1988 napisał:

@saudio dziękuję, także i za to, że wspomniałeś o tym albumie Vangelisa! Bardzo dobry album:

 

Życzę miłego dnia! 

 

to cała wersja bo po poprzedniej w 23 minucie nie ma dźwięku xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności