Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, pekin93 napisał:

Mam je na liście. Słyszałem że są dość awaryjne, ale może coś poprawili? a może to nie ten model? Po ile średnio chodzą używki? 

2799zł  ostatnio chodziły.

Nowe

 

2 godziny temu, pekin93 napisał:

400i i 4XX mają ten sam przetwornik, graja bardzo podobnie. 4xx maja minimalnie więcej dołu.

Zastanawiam się jeszcze nad monolith m1060.

Dzięki za propocyje :)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Powiem Tobie jakie są różnice bo mam je wszystkie oprócz 4xx a LCD2C w drodze w tym tygodniu co będzie powinny dojść.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze na Audeze EL-8 i inne 4 par słuchawek fostexy t50rp ,t60rp, bang & olufsen H6 gen2 oraz Philips Fidelio X2HR, nie wiem czy jeszcze o jakichś zapomniałem ale to na razie te będę miał do potestowania i jestem teraz w poszukiwaniu wzmacniacza do słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły dzisiaj jeszcze nie testowałem, trochę ciężkie ale równowaga zachowana, są komfortowe no i ta jakość nie  to co te Monoprice M1060, pady też fajne i grube. Po prostu rewelka i ten mechanizm regulacji słuchawek.

IMG_20200608_170706.jpg

IMG_20200608_171054.jpg

IMG_20200608_171112.jpg

IMG_20200608_171123.jpg

IMG_20200608_171133.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że z lampką Audeze gra o wiele lepiej jakby dźwięk był bardziej soczysty no i muzykalność i detale to na pewno. Czekam teraz na Audeze EL-8.

Szukam też dobrego wzmacniacza do tych słuchawek. Poszedłem chyba w Hi-End ktoś mnie wcześniej namówił z was. Fostexy też w drodze. Zobaczymy jak Japońskie a Amerykańskie jaka będzie różnica w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LuQi napisał:

Do których Fostexów będziesz porównywał Audeze?

Do T50 i T60RP na myślałem o TH610 ale miały słabe opinie. Poza tym chyba Audeze potrzebują wygrzania oraz nie wiem co z tymi driverami. Jak je zainstalować ale instrukcja jest tylko nie wiem czy to poprawia ich brzmienie te drivery w zestawie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tranzystorze nie byly wystarczajaco soczyste? U mnie graly bardzo duza nasyceniem i objetoscia z tranzystora. One praktycznie malo co sie wygrzewaja, im trzeba wzmacniacza z  solidnym kopem, rozdzielczoscia, moca i fakturami w graniu. Dobrze dobrany amp da wiecej niz wygrzewaniw na sile. Trzeba zrobic tak zeby nie zabrzmialy za miekko.  Maja taka tendencje glownie przez ten bas ktory nie wspiera reszty odpowiednio skupiona sila uderzania w swoich srednich i wyzszych partiach. Poza tym sa okej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, John Grado napisał:

Na tranzystorze nie byly wystarczajaco soczyste? U mnie graly bardzo duza nasyceniem i objetoscia z tranzystora. One praktycznie malo co sie wygrzewaja, im trzeba wzmacniacza z  solidnym kopem, rozdzielczoscia, moca i fakturami w graniu. Dobrze dobrany amp da wiecej niz wygrzewaniw na sile. Trzeba zrobic tak zeby nie zabrzmialy za miekko.  Maja taka tendencje glownie przez ten bas ktory nie wspiera reszty odpowiednio skupiona sila uderzania w swoich srednich i wyzszych partiach. Poza tym sa okej.

Jestem w poszukiwaniu wzmacniacza mam je podłączone do tranzystorowego FX-Audio X6 po cyfrowym kablu Monster. Jednak nie wiem czy nie potrzebują czegoś lepszego jak Schiit Valhalla 2 , Dark Voice czy jakaś wersja Bursona.

Na tranzystorze są oczywiście soczyste ale na lampkach grają inaczej wiadomo. Mam S.M.S.L AD13 ale mają małego jacka a Audeze ma dużego jacka. Na pewno grają inaczej niż Hifiamn HE-400i i Monoprice M560 czy M1060. 

Muszę też powiedzieć że nie mają mało basu.

Ciekawe jak te Audeze LCD2C będą się miały do LCD EL-8, starałem się coś znaleść tutaj ale nie znalazłem wpisując w wyszukiwarce. Podobno są nie za ciekawe. Joshua czy jak mu tam wspominał że poruszając się tem kabel może powodować szumy.

 

Myślałem o komplecie Focusrite Scarlett 2i2 Combo te zestawy co sprzedają ale nie wiem czy te co wymieniłem wyżej są lepsze.

 

iFi Zen DAC też jest niedrogi ale nie znam tej marki.

I podobno wzmacniacze klasy A powodują najmniej zniekształceń.

http://www.pavouk.org/hw/dynalo/en_index.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rotgut napisał:

 

Czy możesz troszkę napisać, co w jakości M1060 jest słabe?

Dźwięk jest ok ale chodzi o materiały z których są zbudowane przecież to kopia LCD2 tylko że inaczej są zbudowane.

3 godziny temu, majkel napisał:

No to HE-400i nie będą pasować.

HE-400i mają większą scenę a lcd2c to dźwięk w nich jest bardziej wyrazisty i bass jest o wiele lepszy.

Burson Soloist MK II podoba mi się i celowałbym coś w Vivid na pewno nie w ne5532 mogą też być 5v-i, chyba że polecacie coś dobrego.

 Fostex HPA4BL czy to ma jakieś porównanie do Bursona??

Jeszcze zastanawiałbym się nad zestawem Topping na ebay za 200$ sprzedają. Jest jeszcze audiomagic, xiangsheng, tyle tego że nie wiadomo co wybrać. Burson soloist mk 2 to nie widziałem na stronie żeby je sprzedawali.

17 godzin temu, John Grado napisał:

Na tranzystorze nie byly wystarczajaco soczyste? U mnie graly bardzo duza nasyceniem i objetoscia z tranzystora. One praktycznie malo co sie wygrzewaja, im trzeba wzmacniacza z  solidnym kopem, rozdzielczoscia, moca i fakturami w graniu. Dobrze dobrany amp da wiecej niz wygrzewaniw na sile. Trzeba zrobic tak zeby nie zabrzmialy za miekko.  Maja taka tendencje glownie przez ten bas ktory nie wspiera reszty odpowiednio skupiona sila uderzania w swoich srednich i wyzszych partiach. Poza tym sa okej.

To jaki polecasz wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moge cos konkretnie polecic bo sluchalem ich z 4 wzmacniaczami ale na pewno bym do nich nie wybral slodzacej ocieplajacej lampy. Ten dziwek jest gladki i przyjemny sam w sobie, ma pewne dwie niekonekwencje, jedna na srednicy ktora byc moze pokrywa dobra lampa a druga na basie ktorej nic raczej nie pokryje.

 

Z Pathosa Aurium graly miernie, oszukanym sopranem, ladna srednica i oblym basem. Z integry moona hd230 graly slabawo aczkolwiek uczciwie, ale to jest w ogole slabawy wzmacniacz, ktory jest nastrojony zeby grac "ladnie",  do dynamikow z sygnatura V. Najwyzej 60% tego co one potrafia. Dla mnie dobrze graly z Lehmana Linear, dodawal troche autoretytu na skrajach pasma, wzmacnial ogolna efektownosc i rozdzielczosc  grania, objetosc byla jak trzeba. Z mojego Hedonica + Qutest graly mi najlepiej, najwieksza objetosc, najwiekszy bas i zejscie, sopran z najlepszym roznicowaniem i poczucie dosadnosci i szybkosci ktore ciezko wyciagnac z tych Audeze. Ale po dlugich odsluchach  wykazywaly swoja maniere grania, czyli  takie dziwne rozwarstwienie na srednicy gdzie pewne wydarzenia z tych wyzszych partii pokazywane byly w muzyce elekteonicznej np, w sposob bardzo denerwujacy, oderwany od calosci. Ale to wychodzilo przy niektorych kawalkach ktore kladly na lopatki, troche jak Grado. Czasem lepiej a czasem gorzej - to sie tyczy obu sluchawek. Tej wady sa pozbawione LCD3 i to je lubie najbardziej za srednice bo sa najspojniejsze. Druga maniera to bas ktory po prostu taki juz jest, duzy ale taki nieporadnie  sobie poczynajacy, bez odpowiedniego uderzenia z dolu. Fostexy o ktorych wspominales przerobia je na mielonke w kazdej nowoczesnej muzyce elktronicznej i w rocku, w reszcie to zalezy.  U mnie ostatecznie przegraly z PS500e chociaz cenie je za to ze przynosza ulge zmeczonym uszom tym swoim graniem bez zneiksztalcen.

 

Z tego co sluchalem, bym ich sprobowal z Hedoniciem i najwyzszym Lehmannem. Tak z opisow to z ktoryms z tworow THX AAA a z lampy trzeba pogadac z kims kto je pedzil z Feliksow, bo wyglada ze tu moze byc dobrze.  Kazdy  tranzystor zrobiony jak nalezy w sumie powinien dac im rade, tak je odbieram. One zawsze graja ladnie, po prostu z mocnego tranzystora graja ladnie i efektownie. Moze byc jasny albo neutralny i koniecznie szybki. Z tym basem zaden raczej nic nie zrobi, albo to akceptujesz albo nie, prawie wszystkie Audeze maja taki. LCDX mialy lepszy, bardziej skupiony. To wszystko co wiem :D napisz do @woza , on ma chyba moja sztuke. Moze cos jeszcze podpowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na ebay-u dużo tego chińskich wynalazków, japońskich  fostex, australijski burson. Moim zdaniem porządny wzmacniacz słuchawkowy to zasilanie 220 volt. 

31 minut temu, John Grado napisał:

Nie wiem czy moge cos konkretnie polecic bo sluchalem ich z 4 wzmacniaczami ale na pewno bym do nich nie wybral slodzacej ocieplajacej lampy. Ten dziwek jest gladki i przyjemny sam w sobie, ma pewne dwie niekonekwencje, jedna na srednicy ktora byc moze pokrywa dobra lampa a druga na basie ktorej nic raczej nie pokryje.

 

Z Pathosa Aurium graly miernie, oszukanym sopranem, ladna srednica i oblym basem. Z integry moona hd230 graly slabawo aczkolwiek uczciwie, ale to jest w ogole slabawy wzmacniacz, ktory jest nastrojony zeby grac "ladnie",  do dynamikow z sygnatura V. Najwyzej 60% tego co one potrafia. Dla mnie dobrze graly z Lehmana Linear, dodawal troche autoretytu na skrajach pasma, wzmacnial ogolna efektownosc i rozdzielczosc  grania, objetosc byla jak trzeba. Z mojego Hedonica + Qutest graly mi najlepiej, najwieksza objetosc, najwiekszy bas i zejscie, sopran z najlepszym roznicowaniem i poczucie dosadnosci i szybkosci ktore ciezko wyciagnac z tych Audeze. Ale po dlugich odsluchach  wykazywaly swoja maniere grania, czyli  takie dziwne rozwarstwienie na srednicy gdzie pewne wydarzenia z tych wyzszych partii pokazywane byly w muzyce elekteonicznej np, w sposob bardzo denerwujacy, oderwany od calosci. Ale to wychodzilo przy niektorych kawalkach ktore kladly na lopatki, troche jak Grado. Czasem lepiej a czasem gorzej - to sie tyczy obu sluchawek. Tej wady sa pozbawione LCD3 i to je lubie najbardziej za srednice bo sa najspojniejsze. Druga maniera to bas ktory po prostu taki juz jest, duzy ale taki nieporadnie  sobie poczynajacy, bez odpowiedniego uderzenia z dolu. Fostexy o ktorych wspominales przerobia je na mielonke w kazdej nowoczesnej muzyce elktronicznej i w rocku, w reszcie to zalezy.  U mnie ostatecznie przegraly z PS500e chociaz cenie je za to ze przynosza ulge zmeczonym uszom tym swoim graniem bez zneiksztalcen.

 

Z tego co sluchalem, bym ich sprobowal z Hedoniciem i najwyzszym Lehmannem. Tak z opisow to z ktoryms z tworow THX AAA a z lampy trzeba pogadac z kims kto je pedzil z Feliksow, bo wyglada ze tu moze byc dobrze.  Kazdy  tranzystor zrobiony jak nalezy w sumie powinien dac im rade, tak je odbieram. One zawsze graja ladnie, po prostu z mocnego tranzystora graja ladnie i efektownie. Moze byc jasny albo neutralny i koniecznie szybki. Z tym basem zaden raczej nic nie zrobi, albo to akceptujesz albo nie, prawie wszystkie Audeze maja taki. LCDX mialy lepszy, bardziej skupiony. To wszystko co wiem :D napisz do @woza , on ma chyba moja sztuke. Moze cos jeszcze podpowie. 

Burson sobie nie da rady z Audeze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szukac uzywek na necie. Ostatnio na hifigieldzie byl Soloist i Conductor v2+. Na hifisharku tez trzeba sprawdzic, moze zza granicy tanio jakas sztuka.

Edytowane przez John Grado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz słucham na Fiio M3K i Little Bear B4 z bursonem 5vi-D i dają radę i nie są ciche i są ok.

ale to przenośny zestaw

 

z xduoo 05 też daje radę. 

Dobra zamówiłem opa amp 2x dual i 2 x single jakiś wzmacniacz gdzie można je włożyć i żeby miał kopa a rozdzielczość to op ampy zrobią resztę roboty.

4 godziny temu, John Grado napisał:

Trzeba szukac uzywek na necie. Ostatnio na hifigieldzie byl Soloist i Conductor v2+. Na hifisharku tez trzeba sprawdzic, moze zza granicy tanio jakas sztuka.

https://www.ebay.com/itm/Finished-Beyerdynamic-HIFI-Stereo-Headphone-Amplifier-MC33078-Op-amp-J169-2/192156925561?hash=item2cbd71fe79:g:iMgAAOSwls5Y7vVi nad tym pomyślałbym tylko nie wiem jakie tam wchodzą op ampy Dual czy Single. Jest ich tam chyba 2 na aliexpress też można zakupić

https://www.aliexpress.com/item/32828986326.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.25d32c8dzj5AeG&algo_pvid=79302ca0-3020-420e-a9d7-42a51bdac290&algo_expid=79302ca0-3020-420e-a9d7-42a51bdac290-0&btsid=0ab6d70515917267987508765e7da6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ proszę doradźcie jakie tam op ampy wchodzą.

 

Szkoda że jest na 110 volt a nie na 220volt

Edytowane przez marco-polo
dodanie info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pierotero napisał:

He-400i są polecane? Zawsze pisali że każde wyżej od nich. 

A jak LCD2F  obok Classic? 

400i w cenie używek ok 600zł nie maja sobie równych w tym miejscu zwanym ziemią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

400i w cenie używek ok 600zł nie maja sobie równych w tym miejscu zwanym ziemią.

400i na chińskim były ostatnio bardzo tanie ale nie są ciężkie, dźwięk w tej cenie jest dobry, i wygodne poza tym można wymienić pady i kable są jack o ile się nie mylę a nie xlr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności