Jump to content
Baele

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych

Recommended Posts

@audionanik były drugie słuchawki do porównań, no ja się nie wypieram, no bo kto jedzie na odsłuch z dwoma kablami i sprawdza który lepszy, bo na pewno nie fabryka....

F270B4C4-5494-46C6-885E-D79C3DF7112B.jpeg

No tak było zestawione, słuchane z obu, dlatego pisałem o scenie bo to się zmieniało po przełączeniu z DACa na Aurium, może to ICki. 

Możliwe, że to rozrzut LCDków, one w ogóle na małych składach to petarda, bardzo wyraźnie detalicznie olbrzymie bryły instrumentów, mięsiste....

tylko to przenikanie, ja na to nie wpadłem, ale jak mi żona wytłumaczyła o co chodzi to faktycznie coś nie tak i takie LCD-XC wzięte jeszcze pod koniec i już wszystko było ok.

Edited by saudio
  • Like 3

48 minut temu, EvilKillaruna napisał:

podczas gdy w starych LCD-2/3/4 były pady zwykłe z rantem, która grały jaśniej i z bliższym wokalem. 

Z tym jaśniej to nie odwrotnie?

EDIT: Dojrzałem wykres na A.F przy Lcd2f .

Przy porównaniach 3f z rantem i bez,różnicy w basie wraz z kolegą nie usłyszeliśmy [pewnie zbyt szybkie porównania-ułożenie padów] Natomiast Jaśniejszą górę usłyszeliśmy faktycznie w tych bez rantu. Sorry. 

Edited by Tommy66

DAVE jest ładny ale Pathos to piękność dla mnie. Taki prosty aczkolwiek z kilkoma detalami które dają taki smak i szlif. Można by go postawić tylko po to żeby sobie stał i patrzeć się. Ale żeby kolorystyka była ta sama co DAVE. Czarny nie oddaje piękna tej bryłki. Chociaż prosty design to się broni.

2 godziny temu, audionanik napisał:

Ja sam tak na siebie mówię już po trzeciej zmianie lamp na jednym kawałku.

To ile jest tych zmian w trakcie przesłuchania całej płyty?

28 minut temu, Bednaar napisał:

To ile jest tych zmian w trakcie przesłuchania całej płyty?

Jak włączy mi się tryb melomana to i parę tygodni nic nie zmieniam.

Kilkanaście lat temu będąc w trybie audiofila podczas słuchania wręcz maniakalnie zmieniałem kąt nachylenia kolumn (z dokładnością do milimetra - mierzyłem odległość krawedzi kolumny od ściany - nawet milimetr róznicy diametralnie zmieniał scenę ;) ), to jeden z powodów, dlaczego przerzuciłem się na słuchawki.

• Like 1

Jak włączy mi się tryb melomana to i parę tygodni nic nie zmieniam.
Dobry melo jest dobry tylko towar idzie wiadrami ;D

pisane mobilnie

Kilkanaście lat temu będąc w trybie audiofila podczas słuchania wręcz maniakalnie zmieniałem kąt nachylenia kolumn (z dokładnością do milimetra - mierzyłem odległość krawedzi kolumny od ściany - nawet milimetr róznicy diametralnie zmieniał scenę  ), to jeden z powodów, dlaczego przerzuciłem się na słuchawki.
...I zacząłem zmieniać tipsy w IEM - gumki, pianki, choinki a potem kable i DACi i...

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

3 godziny temu, Nicodem napisał:

...I zacząłem zmieniać tipsy w IEM - gumki, pianki, choinki a potem kable i DACi i...

Dokanałówki mam tylko wyjściowo - gumki i pianki w zestawie, wolę gumki najmniejszy rozmiar :)

Przez długi czas narzekałem na kiepskie "dziurki" we wzmacniaczach, ale od kiedy mam SAP-II - uspokoiłem się i na zmianę słucham na K530LTD albo KPP - czyli sama taniocha, a zmiany są co 2-3 tygodnie :)

@Bednaar Zależy jak się trafi. Możesz trafić w kolumnach na takie, które mają szeroki sweet spot i nie trzeba ich ustawiać suwmiarką. Można trafić takie, przy których trzeba siedzieć na taborecie w jednym miejscu i patrzeć na wprost, bo inaczej to przestaje działać.

W słuchawkach możesz trafić na takie, że pady mogą być w dowolnym stanie, a słuchawki będą dawały radę. A można mieć i takie, że każdy milimetr odległości od przetwornika będzie kluczowy. Potem powstają legendy o rozrzutach jakościowych, rewizjach do którychś numerów które "grają" a reszta to nie gra i "kurła kiedyś to było" itd. 

O dokanałówkach też można opowiedzieć wiele w zakresie tipsów, wygody, dopasowania, wielkości otworu, seala itd. 

Każdy rodzaj sprzętu audio ma swoje demony, taka prawda. I w każdym można trafić na sprzęt dobry i wybaczający, przy którym się po prostu fajnie słucha (vide Twoje K530/KPP), ale i taki, którego patykiem szturchnąć nie idzie.

• Like 1

@EvilKillaruna - wiele też zależy od samego podmiotu słuchającego. Miałem przez pewien okres czasu audiofilskiego fioła, ale stwierdziłem, ze to nie dla mnie droga, wybieram po prostu taki sprzęt, który jest tani i fajnie się na nim słucha. Taki, który pomaga mi odkrywać muzykę - bo w tej materii jestem nienasycony, nie ma tygodnia, zebym nie odkrył nowej muzycznej fascynacji - ostatnio Annette Peacock. Bardziej mnie to kręci, niż hi-end ;) 

• Like 1

Nie sądzę abym posiadał hi-end, ale również dokonałem świadomego wyboru opartego o zdroworozsądkowe wyważenie jakości dźwięku z praktycznością i ergonomią :). Właśnie po to, aby móc skupić się na muzyce, a może bardziej w oparciu o muzykę, bo jednak jest to nierozerwalne. Ostatnio takiego wyboru dokonałem właśnie w kolumnach, które planuję eksploatować mocniej w formie swoich Q80 + porządnego lampowca, na którym dostały niesamowitego kopa. A przypomnę, że jestem zatwardziałym, wieloletnim użytkownikiem słuchawek i te nitki toru mam znacznie bardziej rozwinięte. I to nie szkodzi, że to kolumny stare, bo po prostu przyjemnie się na nich słucha i nie mają wielu problemów droższych, bardziej wyrafinowanych konstrukcji, jak m.in. właśnie bardzo wąski sweet spot chociażby. Jeśli miałeś takie problemy z widocznymi w sygnaturce M1, to przyznam że jestem zdziwiony.

[mention=21880]EvilKillaruna[/mention] - wiele też zależy od samego podmiotu słuchającego. Miałem przez pewien okres czasu audiofilskiego fioła, ale stwierdziłem, ze to nie dla mnie droga, wybieram po prostu taki sprzęt, który jest tani i fajnie się na nim słucha. Taki, który pomaga mi odkrywać muzykę - bo w tej materii jestem nienasycony, nie ma tygodnia, zebym nie odkrył nowej muzycznej fascynacji - ostatnio Annette Peacock. Bardziej mnie to kręci, niż hi-end  
Melomani potrzebują sprzętu by słuchać swojej muzyki.
Audiofile potrzebują muzyki by słuchać swojego sprzętu.
Prawda stara jak to hobby.

pisane mobilnie

• Like 1

Te usilne dzielenie ludzi na melomanów, niemelomanów, audiofili, prawieaudiofili itd. robi się już nudne. Jakby nie można było słuchać muzyki na sprzęcie w dowolnych proporcjach wedle własnego uznania...

• Like 5
  • Thanks 1

10 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Jeśli miałeś takie problemy z widocznymi w sygnaturce M1, to przyznam że jestem zdziwiony.

Oj nie, to było ponad 20 lat temu: Tonsil ZG40C115. M1 faktycznie mniej problemowe pod tym względem.

Mnie z tym hi-endem chodziło głównie o to, że nie śledzę nowości na rynku stereo - w życiu nie miałem potrzeby testowania sprzętu z punktu widzenia miłośnika sprzętu, jedynie podczas zakupu nowych elementów sprawdzałem, jak grają na tym dobrze znane mi płyty.

Tez nie jestem zwolennikiem dzielenia ludzi na melomanów i audiofilów, bo to jest mocne uproszczenie - w rzeczywistości ludzie są bardziej skomplikowani i przez to ciekawsi. 

• Like 1

Zeos co chwile coś hajpuje... zbankrutować można jakby go słuchać 😄

• Like 1

W dniu 17.08.2019 o 14:12, EvilKillaruna napisał:

Te usilne dzielenie ludzi na melomanów, niemelomanów, audiofili, prawieaudiofili itd. robi się już nudne. Jakby nie można było słuchać muzyki na sprzęcie w dowolnych proporcjach wedle własnego uznania...

Zapomniałeś o Audiofanach ;)

Limitowana edycja, ma nie być dostępny przez dystrybucję, tylko bezpośrednio od Audeze.

Zapowiadają się ciekawie, tylko to prawie to samo co LCD-4Z.

Słówko limited i sposób sprzedaży sugerujący ekskluzywność towaru i już są chętni.

42 minuty temu, hammerh34d napisał:

Hehehe... Audiofilski moduł BT i kabelek do srajfona... Zabawne :D

Zakładm, że nie słuchałeś i10 oraz i20, które z kablem lighting (ma w sobie dac,amp,dsp) brzmią rewelacyjnie.

Kolejny audiofil w typie nie znam się ale się wypowiem.

Edited by Palpatine
  • Like 1