Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, vonBaron napisał:

Przecież brzmienie Etherów Flow można dostosowywać do własnych upodobań.

Za pomocą upgrade kitu do wersji 1.1 gwoli ścisłości, bo wiele osób (większość?) może sobie z tego nie zdawać sprawy.

 

Tutaj można sobie więcej na ten temat poczytać: https://headfonics.com/2018/12/mrspeakers-ether-c-flow-v1-1-upgrade-kit-review/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Compton napisał:

Ja mogę siedzieć w nich cały dzień. Serio :)

 

Ja to samo. W LCD3 na starym pałąku bywało, że 8 h pracowałem przy komputerze w domu i non stop na sobie. Nie rozumiem o co Wam chodzi z tym ciężarem ... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja to samo. W LCD3 na starym pałąku bywało, że 8 h pracowałem przy komputerze w domu i non stop na sobie. Nie rozumiem o co Wam chodzi z tym ciężarem ... 
Wysiedzieć w YH1000 to dopiero wyczyn Mientkie faje z Was

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, majkel napisał:

Ja zrozumiałem, że jest 120% kichy. Czy to lepiej? :unsure:

80% ;-D

Mówi, że nie ma sceny i holografii xD w słuchawkach za 2k usd. Pokazuje palcem na ścianę ze słuchawkami i mówi, te wszystkie kocham, a te (ether2) tylko lubię. Ale polecam xD

Chyba dostał nauczkę jak zrobił recenzję jakichś ZMF za 2k dolców i powiedział, że te za 1k są o wiele lepsze. Poczuł się winny i w 3 dni zrobił recenzje wszystkich ZMF xD gdzie po prostu wazelina mi zalała monitor ;D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, prolim napisał:

80% ;-D

Mówi, że nie ma sceny i holografii xD w słuchawkach za 2k usd. Pokazuje palcem na ścianę ze słuchawkami i mówi, te wszystkie kocham, a te (ether2) tylko lubię. Ale polecam xD

Chyba dostał nauczkę jak zrobił recenzję jakichś ZMF za 2k dolców i powiedział, że te za 1k są o wiele lepsze. Poczuł się winny i w 3 dni zrobił recenzje wszystkich ZMF xD gdzie po prostu wazelina mi zalała monitor ;D

 

Kiedyś potrafił opowiadać farmazony, ale chociaż robił to ciekawie. Ale obecnie to już są same farmazony i dowolna kombinacja "sucks" "these" "love" "the best" "better". Twierdzi, że w większości nie ma słyszalnej różnicy między wzmacniaczami i DACami, nie ma różnicy między kablami, ale jednocześnie słyszy różnicę między balansem i niebalansem.

Chłopak ma 136k subskrybentów i próbuje z tego żyć, ale podłapał w którymś momencie, że jego styl życia i wypowiedzi się ludziom podoba, więc priorytetem są teraz patreon i twitch, a "recenzje" to chyba z obowiązku trzepie. Szczególnie, że teraz przeszedł na tryb wydawania wideo chyba co drugi dzień, więc ciężko po takim tempie oczekiwać wnikliwych analiz i przemyślanych wrażeń.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timecage W jednej recenzji na końcu poszedł do kibla i zaczął szczać, taki jakiś manifest podsumuwujący całą różnicę pomiędzy jakimiś dwoma słuchawkami, już nie pamiętam, o które chodziło. Bardzo narwany typ, impulsywny, pewnie ma RLSa ;D Myśle, że koleś za często i za szybko zmienia jedne słuchawki na drugie próbując wychwycić róznice. Jak się tak robi przez jakieś 20-30min, końćzy się to (przynajmniej u mnie) stopniowym lekkim podgłaśnianiem, przez co wcześniej słyszalne różnice się zacierają, wywalając na wierzch inne sekcje dźwiękowe, które teraz są lepiej słyszalne. U siebie zauważyłem właśnie taki efekt, przez co robie sobie często przerwe jak porównuje dwie sztuki różnych słuchawek u siebie. Po tej przerwie (wystarczy 10-15min) zaczynam słyszeć 'normalnie'.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi o nim opowiadać nie musicie, ja go oglądam zanim jeszcze kanał Z Reviews powstał ;). Kiedyś byłem fanem, ale skoro jemu przeszły jego zalety, to i mi przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet nie jest zły, ale widać jak z poczatku inaczej się wypowiadał, ubierał nawet. Mówił dość cicho, z rozwagą. Potem przyszły subskrypcje, kasa, itd i dosłownie się zmienił. Porównajcie filmy z poczatku np o Grado SR60 a teraz te nowe o McIntosh MHP1000 powiedzmy. To niespełniony aktor chyba po prostu. Taki chłop z kompleksami który jak zobaczył że w czymś w końcu błyszczy to trochę palemka odbiła. Kiedyś małe biureczko z lekkim bałaganem i 2 pary najtańszych słuchawek na krzyż, teraz ma 3 piętra słuchawek na półce, w jakichś koszach się walają słuchawki, trzy biurka na których się walają  słuchawki i szuflady pełne słuchawek. Swoją drogą fajnie że robi sound demosy bo zainteresowały mnie nowe flagowe Audiotechnici i Klipsche. Ale tego że tak pojechał po moich PS500 nie wybaczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iSine 10 bardzo mi się podobają, mają co prawda dziurawe pasmo, ale ich sposób grania to absolutnie rekompensuje.

 

Kombinowałem trochę z tipsami, testując zarówno Comply foam T500 i T600, jak i gumki o tulejkach T120 (od audeo) i T400. Przy T120 i T400 tulejka od tipsa wchodzi do wewnątrz tulejki od iSine, a nie na zewnątrz jak w zwyłych gumkach. T400 zagrały tragicznie, zarówno od Sony jak i innych słuchawek. Ciekawie zagrały T120 od Audeo w rozmiarze S. Brzmienie się uspokaja, przestaje być tak krzykliwe jak jest stockowo. Jednocześnie zmniejsza się znacznie bas i wypełnienie dźwięku. Z kolei z Comply ciężko powiedzieć dokładnie, za mało słuchałem, ale podoba mi się mniej niż na gumkach raczej.Ogólnie, używam na gumkach póki co, tych spiralnych, a nie płaskich.

 

W ogóle Seal jest dziwny w tych słuchawkach. U mnie tipsy nie siedzą w uchu, a opierają się na uszach jak w Baby Staxach SR-001 (mk2). Najlepiej grają jak je odsunę je trochę jeszcze od ucha dalej. Poza tym, u mnie siedzą dobrze w uszach tylko z nakładkami clip-on.  Choć te nakładki są za duże dla mnie, i nie przylegają dobrze do uszu. No, ale włożenie ich pod ramki od okularów powoduje że słuchawki lepiej leżą, są bliżej ucha i seal się polepsza :) 

 

 Na razie testuję różne opcje. To słuchawki dziwne, trzeba im poświęcić trochę czasu. Mają swoje wady, ale są na tyle wyjątkową konstrukcją i mimo wad brzmią wybitnie, że na póki co zostają ze mną :) Być może na dłużej.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam jeszcze, że na ową krzykliwość ich są dwa rozwiązania: pierwsze to kabel Cipher w połączeniu z iPodem/iPhonem - po prostu w takim połączeniu grają najlepiej, w tym bardzo dobry EQ od Audeze. Druga opcja to użycie wtyczki DSP Reveal od Audeze i wybranie profilu dla tych słuchawek. Wtyczkę tą możemy odpalić przy pomocy Equalizer APO w taki sposób, że zadziała w całym systemie (u mnie WIN10), a więc także z Spotify, Tidal a nie tylko z odtwarzaczami obsługującymi wtyczki DSP jak np. foobar.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności