Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Dopisuję się jako były posiadacz HE-500 i HE-5LE oraz obecny LCD3 :) Na razie pędzone z iFi iCan micro i nano. Docelowo bedzie moze cosik lepszego...

 

Tapnięte na Note 3

 

Gratuluję!

Chociaż Hifimany a Audeze to zupełnie inne granie :-)

Jakie pierwsze wrażenia?

Do LCD-3 musisz mieć mocny piecyk - osobiście polecam minimum Schiit Mjolnir, a najlepiej od razu Brystona BHA-1, oczywiście w torze zbalansowanym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, na Asgardzie było tak, że doskonale było widać jakie to słuchawki, jaki mają charakter grania, ale na pewno nie grały na 100% swoich możliwości, myśle że ifi też raczej tego nie potrafi :)

Na Bursonie Soloist było już ok, chociaż jak by nie patrzeć, słuchawki świetne, to nie mój typ grania, no i jak dla mnie turbo niewygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że potrzebują wyjątkowo mocarnych wzmaków. Mówicie pewnie o synergicznych połączeniach - one są jednak, tak jak podaje producent, Easy to drive with amplifiers. Podawane 1 - 4 W wystarczy.

 

Mam podobne zdanie po dzisiejszych odsłuchach na Conductorze. Róznica na korzyść Bursona w porównaniu iCan-em Micro słyszalna ale żeby jakaś przepaść to raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem podczas zabawy LCD2 to nie były jakoś specjalnie trudne do napędzenia... dużo łatwiejsze od HE-5LE. Bardziej chodzi o charakterystykę toru, dla mnie musiałby on być mega jasny, może nawet przejaskrawiony, żeby 2jki fajnie zagrały.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem podczas zabawy LCD2 to nie były jakoś specjalnie trudne do napędzenia... dużo łatwiejsze od HE-5LE. Bardziej chodzi o charakterystykę toru, dla mnie musiałby on być mega jasny, może nawet przejaskrawiony, żeby 2jki fajnie zagrały.

 

Ciekawe czy miałeś te LCD-2 już z Fazorem, pamiętam ze byłeś niezadowolony. Zaczęli go montować w grudniu 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ciężko mi powiedzieć, trzeba Pendragona pytać bo to jego były. W każdym razie jakiś fancy kabelek był w śmiesznym, bawełnianym oplocie, czy to standard jest?

 

666 post :ph34r:

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że potrzebują wyjątkowo mocarnych wzmaków. Mówicie pewnie o synergicznych połączeniach - one są jednak, tak jak podaje producent, Easy to drive with amplifiers. Podawane 1 - 4 W wystarczy.

Możesz mi napisać jak to stwierdzasz, że jakiś wzmak jest wystarczający do dobrego napędzenia LCD-2? Zresztą 1-4 W jak na wzmak słuchawkowy to z reguły niemało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie uważam, że potrzebują wyjątkowo mocarnych wzmaków. Mówicie pewnie o synergicznych połączeniach - one są jednak, tak jak podaje producent, Easy to drive with amplifiers. Podawane 1 - 4 W wystarczy.

Możesz mi napisać jak to stwierdzasz, że jakiś wzmak jest wystarczający do dobrego napędzenia LCD-2? Zresztą 1-4 W jak na wzmak słuchawkowy to z reguły niemało.

 

 

Sprawdzałem z LCD-2 wzmaki pokroju Heeda Canampa, Asgarda 2, Bursona Conductor SL, a także wbudowane w M-DACa lub MyTeka Stereo192-DSD DAC. Nie słyszałem braków w rozdzielczości, wypełnienia basu, braków dynamiki - nie było braków w głośności, nawet z wysokim DR i cichą realizacją. Raczej rozchodziło się to o synergię/jakość wzmaka - wolałem LCD-2 z równymi/jasnymi wzmakami (na standardowym przewodzie). Wiem, że Audeze mogą wytrzymać 15 W (przez 200 ms), a tak jak napisał Fatso, byłoby to pewnie słychać w sąsiednim mieście.

 

Zgadzam się, że 1-4 W to nie jest mało, ale nie są to też wyjątkowo mocarne wzmacniacze. Kuszą mnie stare ortho Yamahy, chciałbym przetestować wysokie HiFiMANy, ale trudno byłoby mi zdobyć wzmaka, który da tym słuchawkom tyle, ile na papierze potrzebują. Stąd LCD-2 odbieram jako rzeczywiście Easy to drive, a tym bardziej LCD-X lub XC. Z tego co czytałem u Tylla, to jest trochę mit, że planary = potrzeba dużo prądu: http://www.innerfidelity.com/content/how-planar-magnetic-headphones-work

 

Z tego co widzę, polecany tutaj Mjolnir lub Bryston to też pułap 1 - 4 W dla Audeze LCD-2.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Główną różnicę widzę po torze zbalansownym. Jak podpinam pod wejście zbalansowane LCD2 to zaczynają grać o wiele lepiej, dodam że tor mam cały zbalansowany.

Powrót do wejścia niezbalansowanego to od razu odczuwalny brak energii, dynamiki i sprężystości dźwięku.


 

Z tego co zauważyłem podczas zabawy LCD2 to nie były jakoś specjalnie trudne do napędzenia... dużo łatwiejsze od HE-5LE. Bardziej chodzi o charakterystykę toru, dla mnie musiałby on być mega jasny, może nawet przejaskrawiony, żeby 2jki fajnie zagrały.

 

Ciekawe czy miałeś te LCD-2 już z Fazorem, pamiętam ze byłeś niezadowolony. Zaczęli go montować w grudniu 2013.

 

A to ciekawe, słyszałem i czytałem o tym Fazorze. Maciux , to do każdego modelu LCD2 od grudnia 2013 montowany jest Fazor, czy chodzi o to że można upgredować LCD2 wysyłając do USA?

Jak sprawdzić kiedy były wyprodukowane moje LCD2? Pewnie po numerze seryjnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz HFM, YH-100 i LCD-3 mogę napisać, że:

- YH-100 to prawdziwy koszmar dla wzmacniaczy, nawet Cayin sobie z nimi nie radzi

- HFM nawet chyba gorzej niż YH-100, bo dzięki niskiej impedancji, wzmacniacz grzeje się jak wściekły no i tak naprawdę dopiero BAL tor dał im radę na 100%.

- LCD-3 Grają świetnie z CAYINa, FCL'a, a na torze BAL jest tylko (a może aż) lepszy, bardziej przejrzysty sposób generowania sceny. No i oczywiście jest głośniej.

 

Niejako podsumowując - YH-100 i HFM na BAL grają jak powinny, na nawet mocny lampiak, nie do końca daje im radę. Z LCD-3 nie ma tego problemu. Czyli tak, są na polu planarów raczej łatwe do napędzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną różnicę widzę po torze zbalansownym. Jak podpinam pod wejście zbalansowane LCD2 to zaczynają grać o wiele lepiej, dodam że tor mam cały zbalansowany.

Powrót do wejścia niezbalansowanego to od razu odczuwalny brak energii, dynamiki i sprężystości dźwięku.

 

Z tego co zauważyłem podczas zabawy LCD2 to nie były jakoś specjalnie trudne do napędzenia... dużo łatwiejsze od HE-5LE. Bardziej chodzi o charakterystykę toru, dla mnie musiałby on być mega jasny, może nawet przejaskrawiony, żeby 2jki fajnie zagrały.

 

Ciekawe czy miałeś te LCD-2 już z Fazorem, pamiętam ze byłeś niezadowolony. Zaczęli go montować w grudniu 2013.

 

A to ciekawe, słyszałem i czytałem o tym Fazorze. Maciux , to do każdego modelu LCD2 od grudnia 2013 montowany jest Fazor, czy chodzi o to że można upgredować LCD2 wysyłając do USA?

Jak sprawdzić kiedy były wyprodukowane moje LCD2? Pewnie po numerze seryjnym...

 

Czytałem, że od grudnia 2013 LCD-2 i LCD-3 mają go już w standardzie. Fazor wprowadzono razem z premierą LCD-X i XC, dopiero ostatnio dowiedziałem się, że dwa modele LCD-2, które testowałem (jeden wege, drugie skóra) oraz LCD-3 miały już Fazor, a to podobno sporo poprawia. Tutaj Tyll opisuje co to ten Fazor i co poprawia: http://www.innerfidelity.com/content/audeze-lcd-x-fazor-and-fresh-listen-current-lcd-2-and-lcd-3

 

Wychodzi na to, że jest kapkę mniejszy bas i lepsza holografia.

 

Trzeba się skontaktować z Audeze, albo zajrzeć do środka - to chyba kwestia odkręcenia maskownicy.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Ha, sprawdziłem, odkręciłem bok LCD2 .....i jest , mam Fazora....hurraa!

Co ciekawe widzę na zdjęciach rozkręconych LCD X że mają po 8 tych pofałdowań an Fazorze...ja mam tylko 6.....

To dlatego wydały mi się grać ciutko inaczej od moich starych LCD2....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej żadne słuchawki dynamiczne nie mają czego szukać przy dobrych ortodynamikach w kwestii średnicy, moim zdaniem szczególnie przy starych Yamahach, ale tutaj akurat nie wszyscy muszą się zgadzać :)

 

Nie pamiętam już dobrze YH-100 ale jeśli chodzi o średnie to ostatnio na mnie wrażenie zrobiły Sony ZX700 po modzie i rekablingu. Takiej ilości detali w średnich, a do tego muzykalności to się nie spodziewałem po tych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności