Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

LCD3 są zacne, mistrzowski bas o mistrzowskim krztałcie i kontroli, świetna średnica, tłusta, nasycona, gęsta i barwna. Tylko wysokie troche ciemne, ja wole granie bardziej w góre niż w dół :)

No i wygoda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gryf, dzięki :)

Już jestem zadowolony, bo różnica w stosunku do HD650 jest i to duża.

Ja mam kabelek taki cieniutki i jasny. Gdzieś wyczytałem, że on też koło srebra leżał. Prawda to?

Ja mam na srebrze od Szwagiero. Wcześniej miałem przewód na miedzi i stokowy. Obydwu się pozbyłem. Srebro najlepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryf, T1 czy he-500? Nie chodzi mi o porownanie wad i zalet, ale ktore uwazasz za sluchawki "lepszej" klasy? :)

Jak dla mnie (z tym, że he-500 są na military silver-czy jakoś tak-, a T1 na stokowym) uważam, że to jest ta sama liga. Różnią się tylko i wyłącznie sposobem prezentacji. Ani jednych, ani drugich bym nie sprzedał, ale gdybym miał zostawić tylko jedne, to głos padłby na he-500.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Kurczę, z chęcią bym posłuchał tych HE-500 jeszcze raz. Miałem możliwość ich posłuchać niecały rok temu ale że nie dysponowałem wtedy za dobrym sprzętem by je dostatecznie napędzić, to wypadły u mnie słabo.

Myślę że jak te HD-500 dobrze napędzić to pokazują na co je stać.

Widzę to po swoich LCD2 które z mocnym wzmacnaiczem prawie że fruwają...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD3, są moim zdaniem duzo lepsze niż lcd2, jest przestrzen (w lcd2 na stockowym kablu przestrzeni nie stwierdziłem) no i sa wysokie, dalej nie niewiadomo jakie, ale są. Lcd3 są duzo bardziej gladkie, mniej zapiaszczone, bardzo rozdzielcze, jeszcze lepszy bas, jeszcze lepsza srednica, b.dobra holografia.

Edytowane przez rev92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z kiedy miales lcd2? ta nowa rewizja z tym "systemem czopka"? :)

bo mam wlasnie w domu lcd3 i lcd2 i sie przychylam do tego co chyba @maciux pisal w recenzji. Ze nie jest to duza zmiana i bardziej oplacalne jest lcd2 plus szlif kablem niz lcd3.

slyszac ostatnio co kabel forzy robil z lcd3 mniemam ze wlasnie z lcd2 doszedlby na poziomy stockowego lcd3...

 

edit. juz wiem ze miales te bez "czopka" ;) te nowe imo nie odstaja tak bardzo. Nieco ciemniej, nieco mniej rozdzielczosci i nieco mniej powietrza. Czyli dokladnie to co zapewnie podniesie w nich forza claire... a moze i hybrid jeszcze lepiej tu by zrobil...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Problemem z Audeze jest to by je dobrze napędzić, inaczej góra jest mało wyraźna, zamglona, ogólny przekaz jakby rozlazły, misiowaty bas....

Nawet wtedy jest to warte grzechu brzmienie ale jak je napędzić dobrze to czapki z głów!

Mam Brystona BHA-1 i ta jego potężna moc pokazała mi prawdziwą magię grania LCD2.

To co mnie od razu zadziwiło to uwaga, jak dobra góra w tych słuchawkach! Wyraźna i jaka ostra, aż w uszy mnie kłuła...he,he.

Głosy ludzkie wyraźne i potrafiące wedrzeć się do umysłu jak piła tarczowa, przy głośnym słuchaniu boli to ale i bliskie jest doznaniom euforycznym.

Nigdy bym nie pomyślał że tak mogą brzmieć te LCD2, scena nieduża i rzeczywiście nie ma tam takich możliwości dostrzegania dalszych planów jak w innych słuchawkach. Ale myślę że LCD2 są stworzone do innej muzyki, choć zagrają i potrafią sobie poradzić z wszystkim.

Nawet klasykę teraz dobrze mi się słucha. Jednak bliski ,intymny przekaz LCD predestynuje je do muzyki kameralnej, jazzowej, bluesa, solistyki...tam mi się ich słucha najlepiej.

To jedyne słuchawki a przerzuciłem masę tego złomu, he, he, gdzie czuć realność brzmienia.

Uderzenia w talerze perkusji, brzmienia trąbki , saksofonu, bębnów...odbieram bardzo fizycznie i realnie.

Gdzie w innych słuchawkach jednak jest to o stopień niżej, choć starają się i to bardzo....

Jedynie HD800 okazały się równie dobre w tym temacie, kiedyś wygrały z LCD2 u mnie ale miałem słabszy wzmacniacz, teraz bitwa była by ostra...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to idealnie... P. Ryka ocenil Rapture na poziomie co najmniej brystona... wiec juz mamy zestaw do audeze ;)))

W innej recenzji uznał, że Black Pearl nie gorszy od Twin Head'a, który kosztował go około 15tys zł z modyfikacjami :D

Nie wiem jaka jest prawda, ale w sumie nie zdziwiłbym się gdyby tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

No ja też myślę nad jakimś kabelkiem z Forzy, drogie ale pewnie warte swojej ceny.

Boję się brać te droższe bo podobno ciemno grają, a ja wolałbym rozjaśnić lekko przekaz LCD2.

Najlepiej wziąć na testy i już....

Rapture zapowiada się smakowicie ale jak gra jeszcze cieplej niż Bryston to czy nie za gęsto już by się zrobiło z LCD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też myślę nad jakimś kabelkiem z Forzy, drogie ale pewnie warte swojej ceny.

Boję się brać te droższe bo podobno ciemno grają, a ja wolałbym rozjaśnić lekko przekaz LCD2.

Najlepiej wziąć na testy i już....

Rapture zapowiada się smakowicie ale jak gra jeszcze cieplej niż Bryston to czy nie za gęsto już by się zrobiło z LCD?

Imo Rapture gra to, co daje dac i kable barwowo. U mnie nie było ciepło - dacmagic100... Rapture jest chłodniejszy niż mój LC - który wg. Evila jest też cieplejszy od FCL.

Nie po recenzji u Piotra wszyscy się na Forza rzucili?

Terminy realizacji niekrótkie... Stąd wniosek.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Aha, czyli jednak Rapture gra przezroczyście, to dobrze....jakie źródło takie brzmienie, idealnie.

Ryka to zawsze trochę namiesza, nie można go brać poważnie...he,he.

Ja to o kablach Forzy myślałem już dawno ale ta cena mnie trochę odstraszała, bo i z 5m potrzebuję tak więc wiadomo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Ha, no widzisz....mam duży pokój i lubię też chodzić w czasie słuchania.

Życie słuchawkowca z wielką głową nie jest też łatwe, dla mnie LCD2 są z firmowymi śrubami regulującymi pałąk, za małe.

Właśnie czekam na dostawę dłuższych, na razie trochę się męczę bo mnie pady LCD2 cisną w uszy.

Przez moją wielką głowę oceniam słuchawki w 50% pod względem wygody użytkowania.

Celująco zdają temat HD650, D7100/D600, D5000/7000......Z innymi już jest mnie różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no to idealnie... P. Ryka ocenil Rapture na poziomie co najmniej brystona... wiec juz mamy zestaw do audeze ;)))

Pan Ryka tak nisko ocenił MusicHall, ze mu się nawet nie chciało pisać recenzji...

 

 

 

 

no to idealnie... P. Ryka ocenil Rapture na poziomie co najmniej brystona... wiec juz mamy zestaw do audeze ;)))

W innej recenzji uznał, że Black Pearl nie gorszy od Twin Head'a, który kosztował go około 15tys zł z modyfikacjami :D

Nie wiem jaka jest prawda, ale w sumie nie zdziwiłbym się gdyby tak było.

 

 

ile musze wstawiac emotkow aby bylo zrozumiane? :))))))))))))

po drugie tez bym sie nie zdziwil ze dobre konstrukcje nasze ojczyste przerastaja przecenione "markowe" sprzety - z reszta sam nie raz to slyszalem (nie mowie akurat o Twin Head bo tego nie znam)

 

a po trzecie - nie moge znalezc tej wypowiedzi Ryki odnosnie MH :/ Mozesz podrzucic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jakiś wzmacniacz jest oceniony lepiej od drugiego ma się nijak do tego, jak on zagra z konkretnymi słuchawkami, szczególnie ortodynamikami. Dowodem tego fakt, że różnie to w tej recenzji było w kwestii np. Rapture vs Sonic Pearl w zależności od słuchawek i ich impedancji.

Mikołaj zapowiadał mocniejszą wersję do planarów i być może ona będzie ok. Jak na razie Ryka pisał, że z HE6 nie daje Rapture rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności