Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem kiedyś LCD3 z kablem z samego srebra i na hybrydzie, jednak zwyciężył łatwo kabelek z samej miedzi, zbyt odchudzały przekaz te kabelki z dodatkiem srebra.

Widać mam takie preferencje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuj twórców kabli, bo splajtują...he,he.

A ja walczę ze sobą dzielnie, bo moje TH900 w komisie, te co najlepiej grały, z 2013r....pierwsza produkcja.

Chyba się oprę ale...na szczęście są LCD2...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż każdy woli co innego, kto jakie zmówienie składa, to twórca robi...chyba nie zabronisz ludziom słyszeć inaczej i mieć swoje zdanie o dźwięku??

Jak ktoś woli brzmienie hybrydy kabla,jego sprawa....a jak samego srebra też wie co kupuje...he,he.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

To dobrze, ale trzeba uważać by swoje wyrażenie zdania w jakiejś sprawie nie powodowało wbijania szpili w przekonania innej osoby, do czego Audionanik ma ciągoty...?

Ee? A ja sądziłem, że właśnie po to tutaj dyskutujemy :D.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie od rana słucham po robocie nocnej LCD2, trochę już na nie narzekałem w te upały....wiadomo dla czego...

Ale z rana jak słucham, to miazga normalne na średnicy, ideał właściwie, Hawki mogą biedaki jedynie buty czyścić w tym temacie LCD2, jak i na basie z resztą też...he,he.

Jednak co planary to planary, dynamiki mogą co najwyżej na place stawać a i tak koncertu nie zobaczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2018 o 20:23, majkel napisał:

...

Dla mnie męką byłyby np AQNH. Po prostu mam alergię na co innego niż @audionanik Mnie ten plastikowy łoskot na przełomie basu i średnicy irytuje i nie daję rady z nim żyć. Z tego samego powodu nie posiadam CAL! ...

Imo CAL to tylko na stockowym kablu i kiepsko napędzone tak dudnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

Słuchałem CAL rekablowane i pędzone headonikiem; grały jednak gorzej niż NH, bardziej zduszone były i łupały.

Mi chodzi jedynie o przełom basu i średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Perul napisał:

Mi chodzi jedynie o przełom basu i średnicy.

Rekablowanie nie pomaga na to w CAL. To ten plastikowy dekiel daje w nich ten pogłos. On po prostu rezonuje i można to poczuć palcami. Wystarczy położyć dłonie na tych deklach i efekt praktycznie znika. Gdyby wymienić materiał dekla na coś ciężkiego, to może by to tak nie grało. Niestety wytłumianie obudowy psuło pewne rzeczy w tych słuchawkach, bo przetwornik wykorzystuje też falę odbitą, która przechodzi przez gąbkę wokół przetwornika i trafia do ucha, więc z tyłu musi być powierzchnia odbijająca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, majkel napisał:

Rekablowanie nie pomaga na to w CAL. To ten plastikowy dekiel daje w nich ten pogłos. On po prostu rezonuje i można to poczuć palcami. Wystarczy położyć dłonie na tych deklach i efekt praktycznie znika. Gdyby wymienić materiał dekla na coś ciężkiego, to może by to tak nie grało. Niestety wytłumianie obudowy psuło pewne rzeczy w tych słuchawkach, bo przetwornik wykorzystuje też falę odbitą, która przechodzi przez gąbkę wokół przetwornika i trafia do ucha, więc z tyłu musi być powierzchnia odbijająca.

W sumie możliwe, dość dawno nie słuchałem CAL bez mojego moda, który na pewno niweluję tą przypadłość.

Jest też opcja, że dekielki w tych które słuchałeś był dość słabo przykręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KaszaWspraju napisał:

AQNC>LCD2C
LCD bezpieczniejsze, ale w sumie nijakie.

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
 

Czyli mając NHC nic nie zyskam?

LCD2C chciałem mieć głównie do wokali, spokojniejszej muzyki. Nie mam zamiaru pozbywać się NHC, ale tak się zastanawiam nad planarmi, a budżet nie jest z gumy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności