Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.03.2018 o 18:12, Markonelli napisał:

Dzięki za komentarze, dobrze że nie kupiłem w ciemno bo cena jest rewelacyjna.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
 

Wiem że spóźniony komentarz, ale wtrącę swoje  bardzo subiektywne 3 grosze: 

 

a) 400i są dobre na początek przygody z planarami, bo ładnie pokazują zalety i wady tej technologii. Zalety to pewna zwiewność, powietrze, co daje uczucie obcowania z czymś niezwykłym, a wada to pewna sztuczność, pewnego rodzaju cyfrowość przekazu. W przypadku 400i możesz się zapoznać z tym fenomenem za niewielkie pieniądze i bez taryfy ulgowej. 

b ) nie zgadzam się że 400i są średnicowe, średnicowe to są Ethery, powiedziałbym że 400i grają dość ostro, w miarę równo bardzo lekką V, w tym sensie że brakuje im jednej nóżki, tej lewej, to znaczy basu, bo basu  to one jakoś specjalnie nie mają, a mają lekko podbite wysokie. 

c) nie ma sensu podłączać tego typu słuchawek do telefonu, nawet dość mocnego. Mobilnie to chyba jedynie chyba Mojo jest w stanie je jakoś pociągnąć. Te reklamowe obrazki gdzie piękne panie paradują z takimi słuchawkami podłączonymi do ajfona to marketiingowy bełkot.  Mojo albo przynajmniej B1 to minimum żeby coś sensownego z nich wyciągnąć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Thar napisał:

Jak znajdziesz chwile to napisz cos wiecej o tym pojedynku ;) 

Tsk na szybko, bo jestem w drodze przez weekend, Utopie sa bardzo dobre technicznie i genialnie oddaja poszczegolne  instrumenty instrumenty. Sluchanie na nich kawalkow Snarky Puppy to delektowanie sie ich mozliwosciami. Kazdy dzwiek ma sporo ciala, czuc wypelnienie, duza precyzje. Sa dosyc szczegolowe, bas jest zwarty i precyzyjny. Natomiast w tym wszyztlim brak jest... muzykalnosci. To moze nie jest kliniczne granie, ale dostarcza na dluzsza mete takiej przyjemnosci jak z Hek'ow. Odnosi sie wrazenie ze jazdy instrument ma tutaj swoja odrebna, rownolegla do pozostalych linie, ale calosc nie zazebia sie tak jak powinna. Utopie pozbawione tez sa poglosow co czasem sprawia wrazenie labolatoryjnego doswiadczenia. Heki maja takze sporo wieksza scene, graja w trojwymiarze, utopie sa tu zdecydowanie bardziej ubogie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się nie zgodzę, że tam nie ma muzykalności - warunkiem jest dobrze wypełniony i gładki tor. Przestrzeń nie jest za duża ale właśnie mocno trójwymiarowa. Podobnie przestrzeń budują Eleary - to jest przeciwieństwo HD800 w tym aspekcie, ale dla mnie 800'tki nie grają naturalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rollomay napisał:

No to ja się nie zgodzę, że tam nie ma muzykalności - warunkiem jest dobrze wypełniony i gładki tor. Przestrzeń nie jest za duża ale właśnie mocno trójwymiarowa. Podobnie przestrzeń budują Eleary - to jest przeciwieństwo HD800 w tym aspekcie, ale dla mnie 800'tki nie grają naturalnie. 

 

To w końcu Clery czy tor jest muzykalny? Bo Twój wpis sugeruje ze torem trzeba nadrabiać pewne braki muzykalności słuchawek.

3 godziny temu, vonBaron napisał:

IMO takie 4XX są lepsze na początek, grają praktycznie tak samo a kosztują 40% ceny 400i.

 

Zgoda :) ale 4xx to wypust limitowany nie dostępny ogólnie cały czas.

Ale najlepsze jest to że posłuchałem trochę i w sumie wielu modelom brak czegoś co mają 4xx, moim zdaniem bardzo udał się ten model Massdropowi.

Co nie znaczy ze są super, coś mi w nich przeszkadza, jakby były zbyt dobre zbyt przewidywalne gdzie dynamiki czasami potrafią zaskoczyć choć są gorsze ...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozdzielczości Utopii każde utwardzenie, wyostrzenie i odstępstwo barwowe będzie rzutowało na efekt końcowy. To nie jest poziom przy którym trzeba coś nadrabiać -  trzeba po prostu połączyć je z wysokiej klasy, naturalnie grającym torem i wszystko wskakuje wtedy na swoje miejsce. Przy tańszych napędach/źródłach dostaniemy dużą detaliczność, selektywność itd., ale do pełnego efektu potrzeba dobrego toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, retter napisał:

Zgoda :) ale 4xx to wypust limitowany nie dostępny ogólnie cały czas.

Ale najlepsze jest to że posłuchałem trochę i w sumie wielu modelom brak czegoś co mają 4xx, moim zdaniem bardzo udał się ten model Massdropowi.

Co nie znaczy ze są super, coś mi w nich przeszkadza, jakby były zbyt dobre zbyt przewidywalne gdzie dynamiki czasami potrafią zaskoczyć choć są gorsze ...

Dla mnie to top3 jeśli chodzi o jakość/cena. Nie bardzo rozumiem jak się to Hifimanowi opłaca skoro ciągle w sprzedaży są 400s/400i, choć z drugiej strony 4XX mają tylko rok gwarancji (nie wiem czy Massdrop nie robi problemów przy niej) i gorszej jakości materiały. Ale baza pod mody świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

Ale najlepsze jest to że posłuchałem trochę i w sumie wielu modelom brak czegoś co mają 4xx, moim zdaniem bardzo udał się ten model Massdropowi.

Co nie znaczy ze są super, coś mi w nich przeszkadza, jakby były zbyt dobre zbyt przewidywalne gdzie dynamiki czasami potrafią zaskoczyć choć są gorsze ...

W 100% się z Tobą zgadzam, dobrze zestrojone... fajne brzmienie ale po pół godzinie dla mnie stawały się... nudne, dlatego sprzedałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę gorszej jakości materiałów tylko inne wykończenie i składanie.

Co do nudności coś w tym jest, ale to zasługa x5 u mnie jako dap gra dobrze ale jako DAC gra znacznie lepiej.

I w takim już secie wygrały z kilkoma innymi moim ulubionymi słuchawkami w tym hd600 ale gdy senki podłącze pod lampę cóż ta słynna magia jednak wygrywa (jednak lampy potrzebują czasu aby się nagrzać i unormować). Na szybkie słuchanie bezapelacyjnie wygrały 4xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam, macie Sundary, ktore wymiataja wszystkie 400 jakie sa, a nawet prawie wszystko wymiataja i moze nawet beda w swiatecznej promocji w mp3store jak takowa sie pojawi, a jak sie pojawi to na stowe beda te najnowsze fostexy, bo cos furory nie zrobily jak na razie:)

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tak na szybko tych Fostexów T60. No taki typowy Fostex. Są bardzo poprawne chyba w każdym aspekcie. Tak przynajmniej mi wyszło w pierwszym wrażeniu. Dla mnie bardzo ok. Szczególnie w tej cenie.

Nie są to miśki, to nie Meze ani NH, ani nawet hd600. Niektórym mogą się wydać przez do męczące a niektórym w sam raz. 

Całkowicie i 100% zgadzam się z konkluzją Stereoikolorowo

"Jeżeli ktoś poszukuje w miarę niedrogich słuchawek o soczystym i energicznym brzmieniu, a równolegle jest zwolennikiem czystego, równego i plastycznego dźwięku z dość sporą analitycznością, to Fostex T60RP będą dla niego optymalnym wyborem. Słuchawki urzekają zaawansowaną tonalnością, głęboką barwą i jędrnym dźwiękiem zaopatrzonym w niezłą przestrzeń i całkiem sporo subtelności."

 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2018 o 19:45, Adam 76 napisał:

meze z odpowiednia reszta toru zrobia miski z th610, to tak na marginesie

Za to Th610 z odpowiednim torem zagrają tak że w pale się nie mieści....he,he.:D

Przebasowione Meze nie mają szans ,biedaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności