Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Powiadają, że jak coś jest dobre do wszystkiego, to jest do niczego ;) Osobiście wolę mieć coś co jest wybitne do określonego repertaru muzycznego, którego najczęściej słucham, a do całej reszty mieć inne słuchawki. Abyssy 1266 TC do wspomnianego przez Ciebie metalu, elektroniki, szybkiego rocka, czy do innych rapów są niezastąpione i ciężko im tutaj znaleźć konkurencję. A przy odpowiednim systemie, to i nawet średnica w tych słuchawkach potrafi wywalać z kapci. 

 

Smacznego :)

 

Dlatego wiele słuchawek oznacza wiele doznań tych dobrych i złych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Po drugie, jeżeli zakładasz temat, pytasz wspomnianą społeczność o radę, a później szydzisz z uzyskanej odpowiedzi, to jest to trochę uważam nie w porządku.

Przykro mi, że tak to odebrałeś. Za przekazaną wiedzę, którą uzyskałem stosownie podziękowałem, a że mam swoją opinię na temat danych słuchawek to już jest inny temat. Tak czy owak starczy tego offtopu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Final D8000 Pro Limited Edition wygoniły z domu wszystkie planary bo po co słuchać czegoś co gra od nich zdecydowanie gorzej. W sumie mam teraz tylko 3 pary wokółusznych. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 11:47, Tomek1777 napisał(a):

Tego się właśnie u nich obawiałam a tu nic z tych rzeczy . Fajnie izolują mnie od otoczenia i otoczenie ode mnie .

Co ja się z Wami mam 😀. Po co mnie było uruchamiać od rana ? Teraz już sprawy nabrały przyspieszenia . A miał to być dzień generalnie bez audio 🤔.

IMG20230311114353.jpg

IMG20230311114446.jpg

Będzie porównanie dwóch Chińczyków  grających  z Phobosami . Gabarytowo dzieli je przepaść a czy dziękowo również ? 

Syn wybył do dziewczyn i podkradłem mu wzmacniacz /dac Audio GD R28. Dla wyrównania szans wzmacniaczy oba na początek graj jako czyste ampy, za źródło robi Rockna Weavelight. Mam nadzieję że nikt mnie tu nie zbanuje za małego offtopa.

Wracajac to słuchania słuchawek mam już konkluzję porównania Xduoo XA-10 oraz Audio-GD R28. Audio-GD jest lepsze . Może nie ma takiej różnicy jaka by wynikała z wielkości i wyglądu ale różnice są wyraźne i łatwe do wychwycenia . Na papierze jest różnica w mocy i to od razu czuć . R 28 lepiej definiuje bas, ma tam więcej ciała i uderzenia . Xduoo prezentuje też nieźle zarys tego zakresu ale brakuje mu tej kontroli , uderzenia i masy. To jest to co pisałem gdzieś powyżej. Phobosy oczywiście i wdzięcznie zagrają z Hiby RS6 ale przy konkretnym wzmacniaczu pokazują w końcu na co je stać. R28 również lepiej pokazuje skoki dynamiki oraz gra większymi bryłami niż XA-10. Xduoo broni się bardzo ładną barwa i subtelnością. R28 to dac/amp na R2R i nie ma deficytu barwy, jednak dodaje on do tego dynamikę i drapieżność . To taki gęsty, mocarny wymiatacz. Jeśli coś bym mógł mu zarzucić to to że lekko faworyzuje średni bas i przełom średnicy i góry. Wokale potrafią wychodzić przed szereg .  Jednak to takie czepianie się w sumie bo za te pieniądze dostajemy kawał solidnego grania w combo dac/amp. Dobrze się zgrywa z Phobosami. Jutro dojedzie do mnie Ifi ICan i coś czuję że to może być zacięty pojedynek między nimi.

Najbardziej "poszkodowany" jest syn ponieważ dostał do grania na dużym audio XDuoo XA-10 😉. Już przetestowane. Małym dac/ ampek dzielnie podaje sygnał ,steruje końcówkę mocy i kolumny. Fajnie to gra .

Edytowane przez Tomek1777
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Palpatine napisał(a):

Przykro mi, że tak to odebrałeś. Za przekazaną wiedzę, którą uzyskałem stosownie podziękowałem, a że mam swoją opinię na temat danych słuchawek to już jest inny temat. Tak czy owak starczy tego offtopu.

 

Jeżeli źle to odebrałem, to przepraszam. Owszem, podziękowałeś i patrząc na Twoją aktywność na forum, to braku kultury Ci nie mogę zarzucić. Niemniej faktycznie odebrałem to tak, że niepotrzebnie się tam wtedy produkowałem :)Ale ja nie o tym. Naprawdę polecam Ci, żebyś kiedyś posłuchał Abyssów na jakimś fajnym systemie, poustawiał odpowiednio pady do własnych preferencji dźwiękowych, poświęcił im trochę czasu (najlepiej w ciszy u siebie w domu, a nie na jakiś meetach, gdzie czesto jest gwar ludzi i takie testy nie wychodzą do końca miarodajnie), to wtedy zrozumiesz co chce Ci przekazać. A dlatego to pisze, bo zdaje się słuchasz podobnego repertuaru muzycznego, lubisz w dźwięku podobne pasma i jestem niemalże przekonany, że mogłoby Ci podpasować te słuchawki. Natomiast jeżeli wtedy stwierdzisz, że są słabe, to absolutnie nic nie szkodzi, bo każdy może je odebrać przecież różnie. To nie jest tak, że one muszą się każdemu podobać. Póki jednak tego nie zrobisz, to nie możesz mieć na ich temat opinii i pisać jaki one nam dają obraz dźwięku. To tak jak np. ja bym pisał, że Mesty są takie i owakie, nigdy wcześniej ich nie słuchając :) Być może przecież są wybitnie dobre 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, kajo1971 napisał(a):

Hifiman Audivina

Wreszcie jakieś zamknięte planary :) , ciekawe czy moje zmodowane M565c pobiją ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie no, Odezi to chyba ma na tyle wyrobioną markię żeby dało się odsprzedać takie słuchawki powiedzmy dzień po wygaśnięciu terminu zwrotu za te połowę wartości. To raczej nie Hihimen gdzie sklepy przeceniają taką Arję z 7 na 5, ludzie wystawiają za 4,5 żeby po miesiącu mieć problem puścić to za 3,5 bo wyszła trzecia rewizja słuchawek. Albo inne HE-R9 które nie dość że gdzieś tam sobie pożyczają pomysły od Sonego, to jeszcze producent sam szuka na ile może wyłowić z portfela: może trójkę, może dwójkę, a jak nie to 1700 albo 1400 na amazonie. W sumie jakby nie patrzeć to nie tak dawno w tej ostatniej kwocie można było mieć nówkę PS4 Pro a to chyba trochę bardziej zaawansowana technologia niż jak to mawia klasyk dwa głośniczki na pałąku. No ale tak to już jest jak jest taki dobrobyt w tym hobby gdzie strach kupić nowe słuchawki bo za rogiem czai się nowy legendarny model. 

 

Wracając do Odezi, to odnoszę wrażenie, że jakby wychodzą z jaskini i ich słuchawki są coraz ładniejsze. Chociaż mi Dwójki się zawsze podobały pomimo tego że to kowalstwo przecież. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał(a):

Najciekawsze jest to czy złowieni w przedsprzedaży dadzą radę się ich potem pozbyć chociaż za pół ceny.

 

1 godzinę temu, audionanik napisał(a):

Najgorsze jest to, że sam poważnie zastanawiam się nad tym preorderem🤣

 

Bier śmiało. Odkupie za 51% wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
100.jpg.ea4908251ea5b83ae06aa9b44499db16.jpg
 
Ktoś już testował ?
 
[mention=13639]MP3store[/mention] planujecie promkę na start ?  
 
 
Też mnie ciekawią czy duży progres względem audeze widzę przynajmniej konstruuje poprawili może nie będzie pałąk pękał. Ostatnio mi się udało hyperx orbit z padnięta elektronika kupićza. Bez elektroniki grają zdecydowanie lepiej xD

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Opinia gostka (1000+ postów na Head-Fi), który ich słuchał na CanJam w Chicago:

 

"Audeze MM-100: The MM-500 is one of my favorite headphones, so I was eager to see whether Audeze could capture the high level of detail, laser-focused imaging, and balanced frequency response at a much lower price point. I can say they have hit their targets on all three counts. The balanced response with extremely clear mids is almost a carbon copy of its bigger brother. Instrument separation is amazingly good for the price point. I just bought an HD-660 S2 which I enjoy, but found that things get slightly blurred together. The MM-100 is around twice as precise as the Sennheiser in instrument placement and separation. Note decay is razor sharp as opposed to the more gradual decay of the Senn. That’s a quality I like, but I could see how others prefer the more natural decay of the 660 S2. Vocal tracks are where the MM-100 shines, but I did note that vocals sounded slightly artificial or plastic-y, depending on the singer, an effect not present in the more expensive MM-500. The bottom line is that in my opinion, the MM-100 is the best full-size headphone made under 2437zł. The fact that it’s substantially cheaper than many of its rivals from Sennheiser, Moondrop, Hifiman, etc just adds to the amazing value."

 

20230412070059_Audeze-MM-100-In-The-Box-Black-BK-IMG-0408-Web.jpg

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności