Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, side napisał(a):

Dzięki. Dopytuję, ponieważ czasamo korci mnie, aby kupić stacjonarnego dac ampa, ale to przecież niekonieczna sprawa, jak miałem i na razie mam i zamierzam mieć tylko iemy. Dlatego dopytuję za każdym razem, gdy ktoś pisze o pełni możliwości doków ze wzmacniaczem stacjonarnym. Bo może to bardziej kwestia synergii niż prądu?

Ja  od dawna zwracam uwagę  na przepływ energii w audio. Prąd jest bardzo ważny . Kiedyś szukałem mocarnych wzmacniaczy , potem sztywnych, wysokoefektywnych  driverów w dużym hifi. Hooki słucham na Looto Paw S2, Hiby RS6, Xduoo Xa-10 . Można powiedzieć że z grubsza wszystkie urządzenia o podobnej sygnaturze grania. I to z Xduoo Hooki mają największą scenę, separację i najlepszy bas.

A to pokazuje skalę porównania jakie dzisiaj  robię. Wątek o planarach i wszystko się zgadza. Oba planary 😎

IMG20230311094454.jpg

Kolega @side mnie jakoś tak uruchomił z rana i nie planowałem takich porównań 😄.

Phobosy graja czyściej, większą sceną , mają  pełniejszy bas . Są też ciemniejsze  od Hooków. Dźwięk jest uporządkowany , lepsza separacja i wgląd w smaczki w nagraniu.

Hooki potrafią delikatnie zakłóć górą, są tam bardziej metaliczne, nie tak aksamitne jak Phobosy. W ich dźwięku jest więcej nerwowości.

Jednak patrząc na obu zawodników :) to że w ogóle jest co porównywać jest znamienne.

Edytowane przez Tomek1777
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, x86 napisał(a):

@Tomek1777 Czy Hooki są typowo otwarte ? Jeżeli nie grają to przejrzyście słychać co się dzieje dookoła ?

Tego się właśnie u nich obawiałam a tu nic z tych rzeczy . Fajnie izolują mnie od otoczenia i otoczenie ode mnie .

Co ja się z Wami mam 😀. Po co mnie było uruchamiać od rana ? Teraz już sprawy nabrały przyspieszenia . A miał to być dzień generalnie bez audio 🤔.

IMG20230311114353.jpg

IMG20230311114446.jpg

Będzie porównanie dwóch Chińczyków  grających  z Phobosami . Gabarytowo dzieli je przepaść a czy dziękowo również ? 

Syn wybył do dziewczyn i podkradłem mu wzmacniacz /dac Audio GD R28. Dla wyrównania szans wzmacniaczy oba na początek graj jako czyste ampy, za źródło robi Rockna Weavelight. Mam nadzieję że nikt mnie tu nie zbanuje za małego offtopa.

Edytowane przez Tomek1777
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek1777 Dzięki. Ja odwrotnie. Szukam  otwartych na miarę Monolith Monoprice M350 czyli w pełni otwartych. Pyk w czerwony guziczek na xDuoo Link 2 bal czyli pauza i można załatwić sprawę bez ruszania słuchawek. To w moim przypadku pozostaje powrót do M350 no chyba, że jest coś lepiej grającego na rynku ?

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, x86 napisał(a):

@Tomek1777 Dzięki. Ja odwrotnie. Szukam w pełni otwartych na miarę Monolith Monoprice M350 czyli w pełni otwartych. Pyk w czerwony guziczek na xDuoo Link 2 bal czyli pauza i można załatwić sprawę bez ruszania słuchawek. To w moim przypadku pozostaje powrót do M350 no chyba, że jest coś lepiej grającego na rynku ?

Chciałbym abyśmy się dobrze zrozumieli Marcinie . To że one dobrze izolują od otoczenia nie oznacza że graja jak zamknięte. Wg mnie one mają właśnie ten oddech  i przestrzeń słuchawek otwartych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tomek1777 napisał(a):

Chciałbym abyśmy się dobrze zrozumieli Marcinie . To że one dobrze izolują od otoczenia nie oznacza że graja jak zamknięte. Wg mnie one mają właśnie ten oddech  i przestrzeń słuchawek otwartych .

Tak tak wszystko jasne. Hooki sprzedają jako otwarte, ale skoro izolują od otoczenia to są co najwyżej półotwarte, a mnie zależy aby po wyłączeniu muzyki wszystko z otoczenia było wyraźnie słyszalne, można było prowadzić rozmowę czy odebrać telefon nie wyciągając słuchawek z uszu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomek1777 napisał(a):

Zdaję się że kolega   @Najner i pewnie wielu innych ma  podobne zdanie. A mówimy tutaj o dokach za około 1 tyś. Wielu by było zaskoczonych jak one by wypadły na tle tanich nauszników typu He-400 lub innych w podobnym budżecie. 

Zgadzam się, w budżecie ~1000 PLN można znaleźć "czopki" ścigające się z wokolusznymi hi-endami. Piękne czasy dla miłośników muzyki :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał(a):

Zgadzam się, w budżecie ~1000 PLN można znaleźć "czopki" ścigające się z wokolusznymi hi-endami.

Nawet znacznie taniej się da, pod warunkiem dobrania synergii ze źródłem.

Mnie osobiście bardzo się podobają najtańsze planarne "czopki" czyli TRN Xuanwu na potrójnych tipsach (które osłabiają nieco wyższą średnicę) i z kawałkiem gąbki w tulejce tipsa (która osłabia wysokie i dampinguje planara, dając mniej bułowate brzmienie) podpięte do Moondrop Dawn (z iBasso DC04 nie jest już tak fajnie). Cały zestaw wychodzi poniżej 500zł, a jak to wezmę wieczorem do łóżka, to mi ciężko zasnąć, tak angażująco to gra :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Perul napisał(a):

Nawet znacznie taniej się da, pod warunkiem dobrania synergii ze źródłem.

Mnie osobiście bardzo się podobają najtańsze planarne "czopki" czyli TRN Xuanwu na potrójnych tipsach (które osłabiają nieco wyższą średnicę) i z kawałkiem gąbki w tulejce tipsa (która osłabia wysokie i dampinguje planara, dając mniej bułowate brzmienie) podpięte do Moondrop Dawn (z iBasso DC04 nie jest już tak fajnie). Cały zestaw wychodzi poniżej 500zł, a jak to wezmę wieczorem do łóżka, to mi ciężko zasnąć, tak angażująco to gra :) 

Bo Xanawu (cena na linsoul.com 29,80$) to hiperoplacalny zakup. Też z przyjemnością wkładam je do uszu, bo wiem, że spędzę z nimi miłe chwile

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładamy kij w mrowisko . Ja na razie nic nie mówię . Słucham 😉. Tzn  żeby nie było że jestem w temacie . Bo nie jestem . Słuchawki poszły w zapomnienie .Aktualnie Audio GD serwuje na w dużym hifi techno i mocny bit na przemian z Rockna. Ni cholery nie potrafię wybrać które lepsze. Czy to chińskie bardziej siermiężne ale i dyskotekowe, czy rumuńskie bardziej audiofilskie , gładsze i kulturalne . Jedna i drugie jedzie tak że klekajta narody . Jazda bez trzymanki . Nie wiem czy młody odzyska dzisiaj Audio Gd. Być może dostanie Rockna😎.

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał(a):

Wysokie Hifimany, Sennheisery 800, AKG k812, wysokie Focale. To tak z brzegu, nie pisałem oczywiście o udziwnionych high-endach za kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jak spytałem społeczność jakie duże słuchawki zagrają na poziomie UM Mest Mk2 i podobną barwą to jedyną propozycją były Abbyssy za 50k zł xd

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Najner napisał(a):

Zgadzam się, w budżecie ~1000 PLN można znaleźć "czopki" ścigające się z wokolusznymi hi-endami.

 

50 minut temu, Palpatine napisał(a):

Jak spytałem społeczność jakie duże słuchawki zagrają na poziomie UM Mest Mk2 i podobną barwą to jedyną propozycją były Abbyssy za 50k zł xd

 

Jakby Mesty chodziły za ~1000 PLN, to faktycznie moglibyśmy to porównywać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy istnieją jakieś budżetowe prawdziwe wokółuszne. Widziałem HIFIMAN HE400SE ale wersja 1 i V2.

Jestem ciekawy czy są wygodne i czy są warte swojej ceny, czy warto celować w coś innego?

Teraz, marco-polo napisał(a):

Ja się zastanawiam czy istnieją jakieś budżetowe prawdziwe wokółuszne w 2023. Widziałem HIFIMAN HE400SE ale wersja 1 i V2.

Jestem ciekawy czy są wygodne i czy są warte swojej ceny, czy warto celować w coś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Jak spytałem społeczność jakie duże słuchawki zagrają na poziomie UM Mest Mk2 i podobną barwą to jedyną propozycją były Abbyssy za 50k zł xd

Mesty Mk2 są tylko i wyłącznie przeciętnymi dokami. Poza tym nie przynależą do tego wątku .

Edytowane przez Tomek1777
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Jak spytałem społeczność jakie duże słuchawki zagrają na poziomie UM Mest Mk2 i podobną barwą to jedyną propozycją były Abbyssy za 50k zł xd

 

Hola, hola :) Gdzie w tamtym temacie (link poniżej) ktoś pisze, że Abyssy są na poziomie Mestów, albo Mesty na poziomie Abyssów? Zadałeś pytanie w wątku, gdzie podałeś czego szukasz w dużych słuchawkach, wiec zaproponowałem Ci Abyssy na podstawie tego czego szukasz, bo w tym zakresie sie właśnie wyróżniają. To po pierwsze. Po drugie, jeżeli zakładasz temat, pytasz wspomnianą społeczność o radę, a później szydzisz z uzyskanej odpowiedzi, to jest to trochę uważam nie w porządku. Po trzecie na następny raz najpierw sprawdź jak te jak to nazwałeś dziwadła grają, wtedy ewentualnie porównuj do innych słuchawek i pisz o jakiś poziomach czy uzyskanych obrazach :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuć dużą niepewność co do sensowności Abyssów. Tych akurat nie znam, ale podobno dobre są tylko do ciężkiej muzyki. A z wyglądu faktycznie dziwadła-imadła.

No dobra. Dodam zanim ktoś się jeszcze poważniej oburzy, że: jaja z rana jak śmietana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadają, że jak coś jest dobre do wszystkiego, to jest do niczego ;) Osobiście wolę mieć coś co jest wybitne do określonego repertaru muzycznego, którego najczęściej słucham, a do całej reszty mieć inne słuchawki. Abyssy 1266 TC do wspomnianego przez Ciebie metalu, elektroniki, szybkiego rocka, czy do innych rapów są niezastąpione i ciężko im tutaj znaleźć konkurencję. A przy odpowiednim systemie, to i nawet średnica w tych słuchawkach potrafi wywalać z kapci. 

 

Smacznego :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności