Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, marco-polo napisał:

Daję głowę sobie uciąć że po podliczeniu wszystkich kosztów to nowe w Polsce na gwarancji kupisz.

 

Ale jakich kosztów, skoro wysyłka DHL za friko z Niemiec? :) Co najwyżej prowizja Paypal przy płatności parę złotych, ale jak ktoś ma tego całego Revoluta to nawet może i taniej by to wyszło. Chyba że o czymś nie wiem. Póki co z tego co widzę to jedyne ryzyko to właśnie jakby coś nie pasowało po odbiorze i trzeba by zwracać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Undertaker napisał:

 

Ale jakich kosztów, skoro wysyłka DHL za friko z Niemiec? :) Co najwyżej prowizja Paypal przy płatności parę złotych, ale jak ktoś ma tego całego Revoluta to nawet może i taniej by to wyszło. Chyba że o czymś nie wiem. Póki co z tego co widzę to jedyne ryzyko to właśnie jakby coś nie pasowało po odbiorze i trzeba by zwracać. 

Dodali podatek od C02 i podatek Covidowy, zwiększyli także % od tych wszystkich pośredniczących. Jeżeli jest w tym samym kraju to pewnie się opłaca jak w Niemczech.

Dodaję guide jak zrobić własne planarne słuchawki w PDF

 

ESL hörlurar.pdf

https://www.facebook.com/groups/2206274669653982

Ciekawa grupa dla ludzi z pasją i DIY - większość rozmów o planarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2022 o 19:26, marco-polo napisał:

Na Fostexach też jest słyszalne to uderzenie basu zniekształcone ale jakby zmiękczone. 

Ja się z tym dokładnie zgadzam. Youtuberzy tak samo ostatnio jak opisują gamingowe słuchawki do gier to każde są super,rewelka,wygodne,dźwięk i mikrofon w ekstra super klasie tylko że jakoś nie wszystkie do mnie przemawiają. 

Teraz pytanie - słuchając takich słabych nagrań jak to :

 

Dlatego bądźmy ostrożni że niby nasz słuch lub słuchawki się psują i trzeba to zmienić.

Lepiej wtedy przesłuchać kilka kawałków a najbardziej tych ulubionych gdzie znamy doskonale utwór muzyczny.

To jest tak nagrane sprawdzałem na Fostexach także. Pady to jeszcze takie są do X2HR

https://www.amazon.com/Dekoni-Audio-Replacement-Philips-Headphones/dp/B08T6FKWXK

 

Ludzie narzekają że te pady Dekoni się rozpadają za 50$

 

811DSG0JahL._SL1600_.jpg

91l2nkv2YLL._SL1600_.jpg

91K1TsN0pSL._SL1600_.jpg

81wF7H7VATL._SL1600_.jpg

@jacmiszcz92 Zamówiłeś? Na X2HR to nie ma problemu bo można zwykłe wokółuszne zakupić z Aliexpress za taniej i chyba różnego rodzaju tylko wystarczy podać rozmiar.

Mam X2HR i X3 ale mam też pełnowymiarowe ZX1 i tak wolałbym zakupić pady niż ciągle żonglować i przerzucać.

Dajcie pomysł Chińczykom czy producentom osłonę na drivery czy pady.

Na te pady żeby się mocno nie kurzyły to można materiałowo nakryć je z jakiejś skarpety i nałożyć albo uszyć coś ciekawego z materiału ochronnego z jakiegoś materiału. 

Chyba nawet sam zaraz spróbóję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

Ander, to wiadomo - dobre słowo na niedzielę.

@lobuz1 wg mnie sprzedaż Pikpoków to jednak błąd.

Pewnie, że błąd ale można czasami powiedzieć SPRAWDZAM 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, audionanik napisał:

Sendy Peacock używam codziennie od roku, noszę krótki zarost, a pady nie noszą nawet śladu zużycia. Pozdrawiam właścicieli innych marek.

Recenzent który jest przeciwieństwem Zeosa.

 

Ja ostatnio miałem opa ampy 1622 i muszę przyznać że po co kupować słuchawki nowe jak op ampy lepszym są wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wydźwięk tej recenzji jest pozytywny bo z tego co widziałem to typek tam nie znalazł chyba wysokich tonów, że niby zamulone czy coś? Brzmi jak super słuchawki bo dzisiaj audiofile miętcy są i na odpowiednią ilość basu się krzywią, a słuchawki muszą drzeć japę żeby zostały uznane za audiofilskie. 

Sam już dawno miałbym Pikoki bo super wyglądają i znając Sendy Audio wykonane są lepiej niż najlepsze Husqvarny, no ale niestety cena już w jakiego MrSpeakersa też idzie a marka wśród znawców niewyrobiona -> i potem zostałbym jak z Cowonem w komisie pomimo tego że to najlepszy DAP jakiego słuchałem :D

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :)
Audiofil to miłośnik sprzętu audio. Muzyka ma tu drugorzędne znaczenie, choć jest istotna. Są audiofile słuchający kilku plyt na krzyż non stop. A nawet tacy co słuchają jednej, podobno :D Poza tym audiofile rzadko słuchają muzyki źle zmasterowanej, a takiej jest sporo.
Miłośnik muzyki to meloman. Sprzęt ma tu drugorzedne znaczenie, choć bywa istotny. Dla melomana liczy się muzyka, to jak brzmi ma mniejsze znaczenie. Melomannie raz będzie słuchał nagrań fatalnej jakości - np. bootlegów czy kaset, bo zawierają szczególne nagrania.

Ja sam jestem gdzieś pomiędzy, z przechyłem w kierunku miłośnika muzyki. Więcej czasu spędzam słuchając muzyki niż rozkminiając sprzęt, bo osiągałem stan w którym mam wrażenie dalszy postęp związany był by z dramatycznie zmniejszoną stopą zwrotu. A jednocześnie penetruję świat muzyki na ile mogę i umiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marco-polo napisał:

Ogólnie jak ktoś nie posiada planarnych słuchawek to nie może być audiophilem?

Tak.

Co więcej. Szanujący się audiofil powinien mieć też elektrostaty.

Dlatego ja zostałem melomanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hammerh34d napisał:

Nie :)
Audiofil to miłośnik sprzętu audio. Muzyka ma tu drugorzędne znaczenie, choć jest istotna. Są audiofile słuchający kilku plyt na krzyż non stop. A nawet tacy co słuchają jednej, podobno :D Poza tym audiofile rzadko słuchają muzyki źle zmasterowanej, a takiej jest sporo.
Miłośnik muzyki to meloman. Sprzęt ma tu drugorzedne znaczenie, choć bywa istotny. Dla melomana liczy się muzyka, to jak brzmi ma mniejsze znaczenie. Melomannie raz będzie słuchał nagrań fatalnej jakości - np. bootlegów czy kaset, bo zawierają szczególne nagrania.

Ja sam jestem gdzieś pomiędzy, z przechyłem w kierunku miłośnika muzyki. Więcej czasu spędzam słuchając muzyki niż rozkminiając sprzęt, bo osiągałem stan w którym mam wrażenie dalszy postęp związany był by z dramatycznie zmniejszoną stopą zwrotu. A jednocześnie penetruję świat muzyki na ile mogę i umiem.

No właśnie mam coś podobnego, Poszukuję nowych brzmień bo wszystkie słuchawki grają podobnie. W moim repertuarze słuchawek to bardziej jest coś jak zmiana brzmienia. Bardzo mniej kosztowne okazało się zmiany op ampów. Jakbym miał dostosowywać cały tor to wyszłoby drożej. Nie mówię że op ampy są tanie ale warte swojej uwagi.

Dlatego też lubię kiedy słucham muzyki która brzmi inaczej niż wszystko inne na przestrzeni lat, 

 

5 minut temu, Artorias napisał:

Tak.

Co więcej. Szanujący się audiofil powinien mieć też elektrostaty.

Dlatego ja zostałem melomanem.

O ciekawe. To znaczy że od zera do Bohatera. Coś w tym stylu? Elektrostaty nie są popularne pewnie dlatego że są dla melomanów a te ceny nie są przeciętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marco-polo napisał:

Ogólnie jak ktoś nie posiada planarnych słuchawek to nie może być audiophilem?

Audiophil to pojęcie względne bo może to być wszystko związane z muzyką.

Skoro według niektórych słowników audiofil to osoba zbierająca sprzęt audio cec**jący się wysoką ceną to tak. Nie widziałem aby słuchawki dynamiczne czy elektrostatyczne sięgały cenom tym planarnym :ph34r: Co wejdę na stronę jakiego sklepu np mp3store to najdroższe zawsze planary :( jakby nie mogły potanieć - chętnie bym kupił za 5-6k takie Susvary czy Abyssy AB-1266 Phi TC z superkonduktorkiem

 

33 minuty temu, hammerh34d napisał:

Audiofil to miłośnik sprzętu audio. Muzyka ma tu drugorzędne znaczenie, choć jest istotna.

Jup, nie liczy się muzyka jako typ, liczy się jej jakość.

 

Np. według PWN:

Cytat

osoba szczególnie zainteresowana wysoką jakością odtwarzanego dźwięku i kolekcjonująca sprzęt odtwarzający najwyższej klasy

https://sjp.pwn.pl/szukaj/audiofil.html

 

Z resztą czy jest ktoś kto chciał by być nazywany audiofilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





https://sjp.pwn.pl/szukaj/audiofil.html
Nie widziałem aby słuchawki dynamiczne czy elektrostatyczne sięgały cenom tym planarnym 


Plażo, proszę default_smile.png

https://koris.pl/manufacturer/stax/stax-stax-sr-003mk2.html

default_biggrin.png

Edit: Dolicz jeszcze energizer za 40k (a bez tego nici z sluchania) i życzę powodzenia.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, hammerh34d napisał:

Nie :)
Audiofil to miłośnik sprzętu audio. Muzyka ma tu drugorzędne znaczenie, choć jest istotna. Są audiofile słuchający kilku plyt na krzyż non stop. A nawet tacy co słuchają jednej, podobno :D 

Amused to Death :) 

 

18 minut temu, Ugz napisał:

Nie widziałem aby słuchawki dynamiczne czy elektrostatyczne sięgały cenom tym planarnym :ph34r: Co wejdę na stronę jakiego sklepu np mp3store to najdroższe zawsze planary :( 

 

Zobacz sobie Orpheus HE-1 czy Stax sr-9000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To audiophil to nie ilość posiadania tylko jakość na czym słuchamy?

To co Ja tutaj robię na tym forum? :D

Sądziłem że audiophil to taki sobie KOwalski co ma tam jakieś audio i słucha na tym.

Pamiętam że ktoś mówił że liczy się jakość to prawda. 

Jednak chyba można być audiophilem w wersji w klasie niskiej,średniej i wysokiej.

Ludzie to bardziej patrzą w większości na markę i wykonanie słuchawek. 

Wiadomo brzmienie też musi być odpowiednie a nie takie co po dłuższym odsłuchu ma się ochotę wymiotować. :)

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności