Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jad szopa napisał:


Chcę, żeby słuchawki grały i 10 lat, reszta to tylko ciekawość, nic poza tym w sumie. Chcę sobie słuchać muzyki do rysowania i tyle. 

AKG K530LTD mam już od 14 lat, wciąż sprawne i w dobrym stanie, kupiłem zamknięte K271 tylko dlatego,  żeby żonie nie przeszkadzać podczas wieczornego słuchania obok niej w łóżku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 272 za słabe?

2 godziny temu, Artorias napisał:

Ogólnie przetworniki planarne mają szybszą odpowiedź od dynamików

A mi zawsze wydawały się być ślamazarnymi. Do tego większości przypadków bez wysokich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem Fostexy T50MK3 pod lampkę i tranzystora i nagranie Chemicals brothers the best. 

Muszę przyznać że zjadły na śniadanie 3 typy słuchawek dynamicznych.

Edifiery H850 ,B&W P7 oraz Thronmaxy THX-50.

 Fakt 60 ohm żeby je napędzić ale różnica jest widoczna. 

Cieszy mnie kiedy czuję że muzyka gra jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nikt jeszcze nie wspomniał o Edition XS to dorzucę do listy w kategorii "opłacalność". Nie słyszałem może jakoś dużo modeli w tej cenie, ale postawię tezę, że w swojej cenie trudno o coś lepszego, jeśli szuka się naturalnego brzmienia bez słabych stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gracjan napisał:

Zgodzę się z tymi Audeze LCD-2 shedua. Rewelacyjne w swojej cenie, ale trzeba im wymienić kabel. Na fabrycznym jak ich słuchałem to M1070/1570, TH610 czy Hawki dosłownie były za ich "plecami". 

 

No z tymi kablami to różnie bywa. Ja np. do Hawków testowałem na raz chyba z 6 różnych a i tak najbardziej klimatycznie zagrały na zestawowym titanoboa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Undertaker napisał:

No z tymi kablami to różnie bywa. Ja np. do Hawków testowałem na raz chyba z 6 różnych a i tak najbardziej klimatycznie zagrały na zestawowym titanoboa :)

U mnie przy Hawkach najlepiej sprawdza się kabel, który kładzie nieco większy nacisk na wyższą średnicę, akcentując delikatnie wysokie oraz potrafi trzymać w ryzach bas. Brzmienie zyskuje wtedy na klarowności oraz nie pojawia się dudnienie, buczenie i jakieś inne dziwne anomalie, na które część osób narzeka. Nie łatwo taką synergię uzyskać, bez zauważalnego rozjaśnienia (czyste srebro się średnio sprawdziło) czy wysuszenia średnicy, ale przy odrobinie szczęścia i dobrej mieszance możliwe jest poprawienie aspektów technicznych przy zachowaniu muzykalności.

Stock jest dobry, ale jak ktoś chce wycisnąć z tych słuchawek więcej, to jednak jest ograniczeniem.

 

Dokładnie takie same połączenie sprawdza się w P2, które na miedzi mają mocno nasyconą niską średnicę, a wycofana wyższą, przez co grają bardziej kameralnie i są nieco stłamszone. Na bardziej "wyczynowym" przewodzie, graja szybciej, bardziej przestrzennie, z lepszą separacją i wyłapują więcej detali, przez co brzmienie jest bogatsze.

Oczywiście można oba modele lubić na stocku, grają wtedy swoją sygnaturą, która jednak nie jest idealna, choć na pewno ma swój urok i może się podobać, ale kombinując z przewodem można sporo ugrać zarówno w jednym, jak i drugim przypadku.

 

Dodam jeszcze, że dużo też zależy od toru, jak ktoś ma taki, który gra "zwiewnie", bez wyraźnego dociążenia i wypełnienia, to kable stockowe mogą się sprawdzić bardzo dobrze. (Ogólnie czysta miedź)

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Undertaker napisał:

 

No z tymi kablami to różnie bywa. Ja np. do Hawków testowałem na raz chyba z 6 różnych a i tak najbardziej klimatycznie zagrały na zestawowym titanoboa :)

Dla mnie też stock od AQ jest wybitny. Może i ciemny, duszny dźwięk daje, ale właśnie ten klimat... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artorias napisał:

U mnie przy Hawkach najlepiej sprawdza się kabel, który kładzie nieco większy nacisk na wyższą średnicę, akcentując delikatnie wysokie oraz potrafi trzymać w ryzach bas. Brzmienie zyskuje wtedy na klarowności oraz nie pojawia się dudnienie, buczenie i jakieś inne dziwne anomalie, na które część osób narzeka. Nie łatwo taką synergię uzyskać, bez zauważalnego rozjaśnienia (czyste srebro się średnio sprawdziło) czy wysuszenia średnicy, ale przy odrobinie szczęścia i dobrej mieszance możliwe jest poprawienie aspektów technicznych przy zachowaniu muzykalności.

Stock jest dobry, ale jak ktoś chce wycisnąć z tych słuchawek więcej, to jednak jest ograniczeniem.

 

Dokładnie takie same połączenie sprawdza się w P2, które na miedzi mają mocno nasyconą niską średnicę, a wycofana wyższą, przez co grają bardziej kameralnie i są nieco stłamszone. Na bardziej "wyczynowym" przewodzie, graja szybciej, bardziej przestrzennie, z lepszą separacją i wyłapują więcej detali, przez co brzmienie jest bogatsze.

Oczywiście można oba modele lubić na stocku, grają wtedy swoją sygnaturą, która jednak nie jest idealna, choć na pewno ma swój urok i może się podobać, ale kombinując z przewodem można sporo ugrać zarówno w jednym, jak i drugim przypadku.

 

Dodam jeszcze, że dużo też zależy od toru, jak ktoś ma taki, który gra "zwiewnie", bez wyraźnego dociążenia i wypełnienia, to kable stockowe mogą się sprawdzić bardzo dobrze. (Ogólnie czysta miedź)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo Jego porównania kabli można sobie od razu odpuścić. Po pierwsze kable od Taga harmony, to jest dalej budżet i faktycznie różnica pomiędzy nimi a tanim stockiem jest dyskusyjna (sam sprawdzałem). Po drugiej, żeby porównanie miało sens, to należy porównać różne mieszanki, np miedź vs srebro/hybryda/miedź-srebrzona/miedź-złocona itd. Do tego samych kabli miedzianych masz też różne rodzaje.

Jak gość porównywał dwa tanie przewody (nie oszukujmy się Taga to są budżetowce, gdzie korzyści są dyskusyjne) i pewnie oba kable na miedzi OFC, to trudno oczekiwać jakiejś różnicy ^^

Jak ja proponowałem dwukrotnie ślepy test w salonie na moich kablach i zakład o kasę, to był natychmiastowy desant z wątku (aż się kurzyło)

Tutaj masz nawet różnice pomiędzy dwoma różnymi hybrydami ale zrobionymi w inny sposób (różne proporcje)

https://kropka.audio/test/inne/recenzja-kabli-forza-audioworks-clare-i-noir-hybrid/

Taki sam test i podobne wnioski znajdziesz na hifiphilosophy.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2022 o 22:24, Jad szopa napisał:


Tak właściwie to sprawdzić różnicę, jak grają słuchawki planarne i jaka jest różnica, aczkolwiek, aby było to sensowne. 
Czytałem o HiFiMaN SE400i 2020, ale też ludzie skarżyli się, że są bardzo ciężkie i niewygodne. HE400S podobno z czasem się rozlatują, czy jakoś tak. Istnieje gdzieś jakaś lista słuchawek planarnych? 

Jeżeli masz PHILIPS Fidelio X2HR to różnice jakie zobaczysz to będą dla Ciebie niewielkie jeżeli masz słuchawki do słuchania i nie jesteś jakimś tam typowym audiophilem gdzie ciekawość i przespanie się z nową parą słuchawek to nie dla Ciebie. Warto żebyś porównał w jakimś sklepie muzycznym jak grają i posłuchał. 

4 godziny temu, Artorias napisał:

@marco-polo Jego porównania kabli można sobie od razu odpuścić. Po pierwsze kable od Taga harmony, to jest dalej budżet i faktycznie różnica pomiędzy nimi a tanim stockiem jest dyskusyjna (sam sprawdzałem). Po drugiej, żeby porównanie miało sens, to należy porównać różne mieszanki, np miedź vs srebro/hybryda/miedź-srebrzona/miedź-złocona itd. Do tego samych kabli miedzianych masz też różne rodzaje.

Jak gość porównywał dwa tanie przewody (nie oszukujmy się Taga to są budżetowce, gdzie korzyści są dyskusyjne) i pewnie oba kable na miedzi OFC, to trudno oczekiwać jakiejś różnicy ^^

Jak ja proponowałem dwukrotnie ślepy test w salonie na moich kablach i zakład o kasę, to był natychmiastowy desant z wątku (aż się kurzyło)

Tutaj masz nawet różnice pomiędzy dwoma różnymi hybrydami ale zrobionymi w inny sposób (różne proporcje)

https://kropka.audio/test/inne/recenzja-kabli-forza-audioworks-clare-i-noir-hybrid/

Taki sam test i podobne wnioski znajdziesz na hifiphilosophy.

https://pl.aliexpress.com/item/1005001733293880.html?spm=a2g0o.ppclist.product.46.5c9dEvBDEvBDdM&pdp_npi=2%40dis!NOK!NOK 175.96!NOK 51.76!!!!!%4021032fa416603127550321104efa91!12000017383029226!btf&_t=pvid%3A5176e169-7f6b-4521-9bba-e9b73500623d&afTraceInfo=1005001733293880__pc__pcBridgePPC__xxxxxx__1660312755&gatewayAdapt=glo2pol

Polacy wstawili opinie ze zdjęciami i są bardzo zadowoleni.

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty ufasz opiniom Polaków na aliexpres?...
Na 90% to ściema żeby kogoś wpuścić w kanał i mieć satysfakcję że się kogoś nabrało. Bo to najbardziej lubimy jako naród - żeby sąsiada zrobić w wała.

Ruskich (tych jest chyba najwiecej) i polskich opinii na ali nie czytam w ogóle :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, hammerh34d napisał:

To ty ufasz opiniom Polaków na aliexpres?...
Na 90% to ściema żeby kogoś wpuścić w kanał i mieć satysfakcję że się kogoś nabrało. Bo to najbardziej lubimy jako naród - żeby sąsiada zrobić w wała.

Ruskich (tych jest chyba najwiecej) i polskich opinii na ali nie czytam w ogóle :)

Ciekawy temat poruszyłeś - warto ufać tym gwiazdkom? Na niektórych stronach produktów widziałem same pozytywy 0 negatywów. Internet to wiadro bez dna, gdzie informacje są na tyle prawdziwe co kosmici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo Jeżeli różnice będą niewielkie to nie ma sensu. Jedyne co chcę zmienić to pady w X2HR, bo te oryginalne to niestety, ale łapią kurz i ciężko się je czyści... 
A da się coś zrobić, żeby muzyka mniej burczała? Przykładem to 1 min 35 sekund. Giga okropnie to brzmi, czy to tak nagrane jest? 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jad szopa napisał:

@marco-polo Jeżeli różnice będą niewielkie to nie ma sensu. Jedyne co chcę zmienić to pady w X2HR, bo te oryginalne to niestety, ale łapią kurz i ciężko się je czyści... 
A da się coś zrobić, żeby muzyka mniej burczała? Przykładem to 1 min 35 sekund. Giga okropnie to brzmi, czy to tak nagrane jest? 
 

 

 

Sprawdzałem na każdej opcji i bass jest zniekształcony i na innych kanałach youtube. Założe Fostexy dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście nieco przesadzam, ale wiarygodność opinii na aliexpress jest moim zdaniem znacznie niższa niż na allegro i przyzerowa.
Nie zapominajmy, że mówimy o platformie do opychania stuffu za granicę, zrobionym w kraju gdzie lajki, opinie i recenzje generuje się milionami za grosze.
Dlatego ja na ali kupuję rzeczy proste, albo sprawdzone możliwie niezależnie, zrecenzowane przez kogoś wiarygodnego, obgadane na forum etc.
A i tak się naciąłem nie raz. Zresztą przez opinie tutaj. Ludzie pisali ze tomahawki to dobre słuchawki. A to był bzycząco - szelszczący szajs, bez masy i basu, jak wszystkie douszne pastylki ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fostexach też jest słyszalne to uderzenie basu zniekształcone ale jakby zmiękczone. 

1 minutę temu, hammerh34d napisał:

Ja oczywiście nieco przesadzam, ale wiarygodność opinii na aliexpress jest moim zdaniem znacznie niższa niż na allegro i przyzerowa.
Nie zapominajmy, że mówimy o platformie do opychania stuffu za granicę, zrobionym w kraju gdzie lajki, opinie i recenzje generuje się milionami za grosze.
Dlatego ja na ali kupuję rzeczy proste, albo sprawdzone możliwie niezależnie, zrecenzowane przez kogoś wiarygodnego, obgadane na forum etc.
A i tak się naciąłem nie raz. Zresztą przez opinie tutaj. Ludzie pisali ze tomahawki to dobre słuchawki. A to był bzycząco - szelszczący szajs, bez masy i basu, jak wszystkie douszne pastylki ;)

Ja się z tym dokładnie zgadzam. Youtuberzy tak samo ostatnio jak opisują gamingowe słuchawki do gier to każde są super,rewelka,wygodne,dźwięk i mikrofon w ekstra super klasie tylko że jakoś nie wszystkie do mnie przemawiają. 

Teraz pytanie - słuchając takich słabych nagrań jak to :

 

Dlatego bądźmy ostrożni że niby nasz słuch lub słuchawki się psują i trzeba to zmienić.

Lepiej wtedy przesłuchać kilka kawałków a najbardziej tych ulubionych gdzie znamy doskonale utwór muzyczny.

27 minut temu, Jad szopa napisał:

@marco-polo Jeżeli różnice będą niewielkie to nie ma sensu. Jedyne co chcę zmienić to pady w X2HR, bo te oryginalne to niestety, ale łapią kurz i ciężko się je czyści... 
A da się coś zrobić, żeby muzyka mniej burczała? Przykładem to 1 min 35 sekund. Giga okropnie to brzmi, czy to tak nagrane jest? 
 

 

To jest tak nagrane sprawdzałem na Fostexach także. Pady to jeszcze takie są do X2HR

https://www.amazon.com/Dekoni-Audio-Replacement-Philips-Headphones/dp/B08T6FKWXK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo Właśnie inne kawałki normalnie grają, a ten jakiś taki zniekształcony, więc chyba wywalę z listy... 
Pytanie tylko, czy te pady będą tak trudne do czyszczenia, jak te oryginalne. 
Długo miałem obsesję na drogie słuchawki, Sundara, Audeze LCD-2 i w ogóle, mimo, że mnie nie stać... Teraz próbuję cieszyć się z tego co mam, bawić EQ, żeby zapomnieć o innych modelach.
Myślałem też ciągle o HE-400i bo fajnie wyglądają, ale co z tego, po co mi 10 par słuchawek. Wystarczy 2 max 3 pary. 
Widziałem HE400S za 109$ co z tego, skoro nie mam o nich pojęcia, a tak na prawdę kupując ileś par słuchawek w niskim budżecie zbiera się jedna konkretna kwota i ma to sens? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jad szopa napisał:

@marco-polo Właśnie inne kawałki normalnie grają, a ten jakiś taki zniekształcony, więc chyba wywalę z listy... 
Pytanie tylko, czy te pady będą tak trudne do czyszczenia, jak te oryginalne. 
Długo miałem obsesję na drogie słuchawki, Sundara, Audeze LCD-2 i w ogóle, mimo, że mnie nie stać... Teraz próbuję cieszyć się z tego co mam, bawić EQ, żeby zapomnieć o innych modelach.
Myślałem też ciągle o HE-400i bo fajnie wyglądają, ale co z tego, po co mi 10 par słuchawek. Wystarczy 2 max 3 pary. 
Widziałem HE400S za 109$ co z tego, skoro nie mam o nich pojęcia, a tak na prawdę kupując ileś par słuchawek w niskim budżecie zbiera się jedna konkretna kwota i ma to sens? 
 

Rynek audio kręci się jak Karuzela. Zostań przy tych co masz teraz. Ceny skaczą jak pchełki a modele co chwilę pokazują się nowe więc starsze modele cenowo pewnie pójdą w dół. 

Dekoni ma ze skóry i z zamszu na filmiku Zeos wszystko pokazuję i opisuję jak grają,

Tak ten utwór wyrzuć szkoda psuć driverów przez takie lipne kawałki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/10/2022 at 6:44 PM, Jad szopa said:

Tak z ciekawości. Jakie są przyzwoite słuchawki planarne? Które modele warto brać pod uwagę? 

Mozesz zaczac od Chinczykow, ktore nie ustepuja jakoscia dzwieku niektorym Audeze, ale ustepuja cena ;)

 

https://www.monoprice.eu/collections/headphones/products/monolith-m1570-over-ear-open-back-balanced-planar-headphones-with-plush-padded-headband-removable-earpads-low-distortion

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Shakhal napisał:

Ja to bardziej polecałbym polski rynek bo jak mu nie podejdą to ma 2 tygodnie na zwrot i jak już mówiłem niech najpierw spróbóję czy mu podejdą lub znajdzie jakiś sklep w którym mógłby dokonać odsłuchu. Jak już to na pewno nie jakieś drogie. Pamiętaj że nieważne jakie planary to wszystko jest Made in China. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marco-polo said:

Rynek audio kręci się jak Karuzela. Zostań przy tych co masz teraz. Ceny skaczą jak pchełki a modele co chwilę pokazują się nowe więc starsze modele cenowo pewnie pójdą w dół. 

Dekoni ma ze skóry i z zamszu na filmiku Zeos wszystko pokazuję i opisuję jak grają,

Tak ten utwór wyrzuć szkoda psuć driverów przez takie lipne kawałki.

 


Ceny po 2500 zł za słuchawki, to przesada jak dla mnie. Myślałem po prostu, że to będzie jakaś różnica gigantyczna, a skoro nie ma, to chyba też bez sensu pakować się dalej w ten biznes. 
 

 

Edytowane przez Jad szopa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Phobos i kablami zauwazylem, ze sam copper powoduje jakby dominacje srednicy. Mieszanka silver copper wyrownala wszystko i jakby dol dociazylo jeszcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności