Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Artorias said:

A jakiej sygnatury dźwiękowej oczekujesz? To dość istotna sprawa, jeśli ma Ci ktoś coś sensownego doradzić. Budżet jaki rozważasz przeznaczyć na zakup też sporo pomoże.


Tak właściwie to sprawdzić różnicę, jak grają słuchawki planarne i jaka jest różnica, aczkolwiek, aby było to sensowne. 
Czytałem o HiFiMaN SE400i 2020, ale też ludzie skarżyli się, że są bardzo ciężkie i niewygodne. HE400S podobno z czasem się rozlatują, czy jakoś tak. Istnieje gdzieś jakaś lista słuchawek planarnych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jad szopa napisał:

HiFiMaN SE400i 2020, ale też ludzie skarżyli się, że są bardzo ciężkie i niewygodne

Ja akurat tą konstrukcję uważam za wygodną. Nie są też wcale ciężkie, jak na planary. W tej półce cenowej trudno o wygodniejsze słuchawki moim zdaniem.

8 minut temu, Jad szopa napisał:

 HE400S podobno z czasem się rozlatują

O tym nie słyszałem, ta konstrukcja wygląda na dosyć solidną, chyba że przetworniki padają? Strzelam, bo nie wiem czy jest z tym problem w tych seriach.

 

10 minut temu, Jad szopa napisał:

 Istnieje gdzieś jakaś lista słuchawek planarnych?

Planary są teraz mega popularne i wielu producentów ma je w ofercie np Fostexy, Dan Clark (MrSpeakers), Audeze, Hifiman, Sendy/Sivga Audio, Abyssy, Takstary, Monoprice. Oczywiście to różne szkoły grania, więc jak nie określisz swojego typu, to raczej ciężko będzie tu coś więcej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lobuz1 napisał:

Udana ta randka czy było drętwo?

Moim zdaniem dość udana. Jedno z najlepszych połączeń pod Ethery jakie słyszałem. Choć wciąż brakuje mi tej synergii jaką miały z Hugo 2... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, Jad szopa napisał:

Tak z ciekawości. Jakie są przyzwoite słuchawki planarne? Które modele warto brać pod uwagę? 

Zacznij od tanich a przyzwoitych FostexT20/40/50RP.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Bednaar said:

 

Zacznij od tanich a przyzwoitych FostexT20/40/50RP.


A dalej jak to później wygląda? Tak pytam z ciekawości, ułożyć sobie taki ranking :D Bo mam dość tych "głosów" Sundara, Sundara... 
Gdyby można było coś więcej opowiedzieć, jakie to brzmienie, czy wytrzymałe i w ogóle. Jak mają się do nieco droższych konstrukcji i takie tam, byłoby miło.
Mam Topping DX3 Pro+ będzie się to zgrywać? Lepsza opcja niż DT990 Pro?  

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jad szopa napisał:


A dalej jak to później wygląda? Tak pytam z ciekawości, ułożyć sobie taki ranking :D Bo mam dość tych "głosów" Sundara, Sundara... 

 

Sundara? Wyostrzona górna średnica, nienaturalny metaliczny spran... Zeby jako tako to ogarnąć wymagają specjalnego źródła i kabli... Mam nadzieję że prędko wyleczysz się z tych słuchawek, tego życzę... 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jad szopa napisał:


A dalej jak to później wygląda? Tak pytam z ciekawości, ułożyć sobie taki ranking :D Bo mam dość tych "głosów" Sundara, Sundara... 
Gdyby można było coś więcej opowiedzieć, jakie to brzmienie, czy wytrzymałe i w ogóle. Jak mają się do nieco droższych konstrukcji i takie tam, byłoby miło.
Mam Topping DX3 Pro+ będzie się to zgrywać? Lepsza opcja niż DT990 Pro?  

Nie bardzo rozumiem Twoje podejście. Jaki ranking? Nie ma czegoś takiego, jak obiektywny ranking, chyba że ocenialibyśmy komfort albo jakość wykonania.

Do ceny 2k znajdziesz przynajmniej kilka różnych modeli, które oferują zbliżony poziom, ale będą różnić się sygnaturą, tonalnością, barwą itd.

Ja sam dla siebie Sundar bym nie wybrał, bo nie przepadam za tego typu brzmieniem. Wolę, jak jest więcej mięcha, bardziej dociążony dół i mniej chłodna tonalność.

Znam conajmniej kilka osób, którym Sundary nie przypadły do gustu i woleli by sobie zrekablować/zmodować np HE400i (Ryka dla przykładu). W moim odczuciu HE400i są cieplejsze, bardziej organiczne i mnie osobiście mocniej angażowały, mimo że technicznie są słabsze od Sundar.

Topping DX3 Pro+ gra dosyć zwiewnie i nie ma takiego dociążenie i wypełnienia, więc ja bym raczej starał się parować ten sprzęt z czymś, co gra masywniej, o ile Ci zależy na dobrze zaznaczonym basie i ogólnie dobrym dociążeniu.

 

21 minut temu, blueme napisał:

Sundara? Wyostrzona górna średnica, nienaturalny metaliczny spran... Zeby jako tako to ogarnąć wymagają specjalnego źródła i kabli...

Ja też tak je odebrałem. Ale jak wspomniałem wyżej, kwestia gustu i oczekiwań.

 

Sundary to bardzo dobre słuchawki, ale nie powiedziałbym, że są jakimś wiodącym liderem w tej półce finansowej.

Edytowane przez Artorias
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias Bardziej zastanawiałem się nad tym, czy sprzedać DT990 Pro i zakupić FostexT20 jak poleca @Bednaar zobaczyć jak grają, różnice i w ogóle, bo waga jak najbardziej na plus. Dla mnie tak optymalnie to 2 max 3 pary słuchawek i wystarczy, żeby nie przesadzać. No i też zasadnicze pytanie, jeżeli mam X2HR + DT990 Pro, czy jest sens zmieniać cokolwiek, czyli iść w słuchawki planarne? Czy będzie to raczej w rezultacie "zachcianka" na koniec? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Jad szopa Najpierw weź sobie przetestuj któreś Fostexy - pożycz, pójdź gdzieś posłuchać albo kup i zwróć (warto poszukać jakichś modeli powystawowych itd., bo to później mniejszy kłopot dla sprzedawcy). Fidelio X2 mają u mnie dożywocie, bo fajnie grają, a obecnie kosztują grosze. DT990 też miałem, ale wersję Edition 600 ohm i przegrała właśnie z Philipsami. Pro to podobno większa V-ka, więc w Twoim przypadku może i te brzmienia się uzupełniają. Ja już przerobiłem większość Beyerów i tylko DT880 Edition, DT880 Black Edition oraz może T1 V3 by mnie interesowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blueme napisał:

Sundara? Wyostrzona górna średnica, nienaturalny metaliczny spran... Zeby jako tako to ogarnąć wymagają specjalnego źródła i kabli... Mam nadzieję że prędko wyleczysz się z tych słuchawek, tego życzę... 😉

 

A mi się podobały, co prawda może nie były dla mnie lepsze niż MrSpeakers Aeon Closed jak w jednej recenzji było opisane ale i tak trzymały poziom i przede wszystkim były tańsze :)

Niczego świdrującego nie słyszałem, samo brzmienie może delikatnie rozjaśnione na zasadzie takiego muśnięcia, poza tym dość neutralne. Ja pewnie chciałbym więcej basu ale tu nawet Audeze LCD2F wcale o wiele więcej go nie mają. Podobnie jak ponuraki barwowe Monolithy M1070 i M1570, które potężne brzmienie mają ale raczej na wyższych poziomach głośności. 

 

Dla mnie "ranking" planarów tych co miałem wyglądałby tak: 

 

- najlepszy niski bas: Aeon Closed (z wkładkami z 1 ząbkiem)

- największa opłacalność i "radosne" brzmienie: Hifiman Sundara

- największa opłacalność i "ponure" brzmienie: Monolith M1070 na skórkowych padach (bo welury idą w Sennki HD565 Ovation) 

- największe wrażenie "referencji" niczym u Bajera T1v1: Monolith M1570 (testowane tylko na welurach)

- najlepsze allroundery (najbardziej neutralne, naturalne, niewyżyłowane w żadnym aspekcie, czyste i delikatnie wygładzone): Audeze LCD 2 Shedua. 

 

Aa, jeszcze miałem Sivgi PII i bardzo mi się podobały, fajne muzykalne granie z bdb basem prawie jak w Aeonach Closed i jedyny minus to jakieś pogłosy na muszlach, granie tym drewnem i budą. Takstary HF580 -> stockowo nic specjalnego choć bardzo czysto grały, dla mnie za dużo średnicy. Po modach Perula bdb bas, super przestrzeń jak w najlepszych Ultrasone, jedynie wysokie z dodatkowych głośniczków na słabych źródłach przy wyższej głośności objawiały jakieś niedoskonałości a tak to super. 

Edytowane przez Undertaker
  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Hustler said:

 @Jad szopa Najpierw weź sobie przetestuj któreś Fostexy - pożycz, pójdź gdzieś posłuchać albo kup i zwróć (warto poszukać jakichś modeli powystawowych itd., bo to później mniejszy kłopot dla sprzedawcy). Fidelio X2 mają u mnie dożywocie, bo fajnie grają, a obecnie kosztują grosze. DT990 też miałem, ale wersję Edition 600 ohm i przegrała właśnie z Philipsami. Pro to podobno większa V-ka, więc w Twoim przypadku może i te brzmienia się uzupełniają. Ja już przerobiłem większość Beyerów i tylko DT880 Edition, DT880 Black Edition oraz może T1 V3 by mnie interesowały.


Przejrzałem kilka recenzji tych słuchawek Fostex i są pozytywne opinie. Wizualnie tez wyglądają przyzwoicie plus waga 300g robi wrażenie. Zaczekam na Black Friday, może będą jakieś niższe ceny, ewentualnie po nowym roku, sprawdzę. 
Głównie też chodzi mi o wagę, bo jak patrzę słuchawki 500g, to mi trochę na samą myśl robi się dziwnie. 
X2 jak wezmę do ręki, to jakąś tam wagę już prezentują, a co dopiero cięższe hehe. 
 

 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa Ja miałem T50RP MKIII i seryjne dupy nie urywają, a na padach z zestawu to wręcz są słabe. Sporo pomagają im modyfikacje i ogólnie można się nimi pobawić, bo w sieci jest sporo pomysłów co z nimi zrobić. Fajnie grały T50RP MKII Argon Mod, ale czy zapłaciłbym za używki ponad 1000 zł? Raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jad szopa napisał:


A dalej jak to później wygląda? Tak pytam z ciekawości, ułożyć sobie taki ranking :D Bo mam dość tych "głosów" Sundara, Sundara... 
Gdyby można było coś więcej opowiedzieć, jakie to brzmienie, czy wytrzymałe i w ogóle. Jak mają się do nieco droższych konstrukcji i takie tam, byłoby miło.
Mam Topping DX3 Pro+ będzie się to zgrywać? Lepsza opcja niż DT990 Pro?  

Nie wiem, jak to później wygląda, gdyż z ortodynamikow znam tylko Fostexy, ostatnio słuchałem t60rp, oraz Hifiman he400se. Dźwiękowo bardziej mnie przekonały hifimany,  ale opinie o zawodności tych słuchawek zniechęciły mnie do zakupu. Nie interesują mnie droższe słuchawki,  nie stać mnie.  Fostex th610 to najdroższe słuchawki w ogóle jakie znam, akurat dynamiki, słuchałem tylko z ciekawości,  ale nie czuję dyskomfortu z faktu posiadania jedynie AKG K271 MKII. Szczerze mówiąc nie rozumiem tej mody na planarne, ale jak już chcesz to zacznij od najtańszych z naciskiem na Fostexy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar Mnie to tylko ciekawią różnice jakie są, ale nie chcę wydawać 1500 zł na słuchawki. Różnica, czy faktycznie jakaś jest albo okaże się, że ja nie słyszę żadnej. Póki co X2 to moje ukochane słuchawki numer 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bednaar napisał:

Nie wiem, jak to później wygląda, gdyż z ortodynamikow znam tylko Fostexy, ostatnio słuchałem t60rp, oraz Hifiman he400se. Dźwiękowo bardziej mnie przekonały hifimany,  ale opinie o zawodności tych słuchawek zniechęciły mnie do zakupu. Nie interesują mnie droższe słuchawki,  nie stać mnie.  Fostex th610 to najdroższe słuchawki w ogóle jakie znam, akurat dynamiki, słuchałem tylko z ciekawości,  ale nie czuję dyskomfortu z faktu posiadania jedynie AKG K271 MKII. Szczerze mówiąc nie rozumiem tej mody na planarne, ale jak już chcesz to zacznij od najtańszych z naciskiem na Fostexy.

Mam hifimany i Fostexy. Hifiman HE400i oraz Fostex T50RP MKIII oraz Fostex T60

Czy się różnią dużo to warto zakupić tańsze planary i zadać sobie pytanie ile różnią się od dynamików.?

Poza tym warto sobie zadać pytanie jakiej muzyki słuchamy.

Czy warto inwestowac w planarne słuchawki? 

Tak warto jeżeli jesteś audiophilem czy hobbystą muzyki. 

Planarne słuchawki to do domu ze względu na wagę i ich budowę. Można oczywiście iść w plener z planarnymi ale iemy.

Czy uwiodła mnie ich muzyklaność planarnych słuchawek tak na krótką chwilę i są sobie na półeczce od 2 lat jak w muzem i jak najdzie mnie ochota na nie to sobie posłucham. Dlaczego stoją na półeczce a bo mam w sobie takie coś że jak widzę promocję to muszę mieć następnego króliczka i tak rodzinka się powiększa. 

Także na co dzień to dynamiczne a do dobrej whisky  i jazzu czy klasyki albo muzyki filmowej to planarne oczywiście i smoking, Żartuję ale to ogólnie zależy czy kupujesz słuchawki do muzyki czy chcesz poczuć nowość i świeżość nowych słuchawek i zobaczyć jak się rozwija ten przemysł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jad szopa napisał:

@Bednaar Mnie to tylko ciekawią różnice jakie są, ale nie chcę wydawać 1500 zł na słuchawki. Różnica, czy faktycznie jakaś jest albo okaże się, że ja nie słyszę żadnej. Póki co X2 to moje ukochane słuchawki numer 1. 

Nie byłbym w stanie odróżnić planarnych od dynamikow na podstawie brzmienia. Moim zdaniem to zajawka dla hobbystów, ja jestem przede wszystkim melomanem, słuchawki mają po prostu dobrze prezentować muzykę. I być trwałe,  na długie lata.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Bednaar said:

Nie byłbym w stanie odróżnić planarnych od dynamikow na podstawie brzmienia. Moim zdaniem to zajawka dla hobbystów, ja jestem przede wszystkim melomanem, słuchawki mają po prostu dobrze prezentować muzykę. I być trwałe,  na długie lata.


Chcę, żeby słuchawki grały i 10 lat, reszta to tylko ciekawość, nic poza tym w sumie. Chcę sobie słuchać muzyki do rysowania i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jad szopa napisał:


Chcę, żeby słuchawki grały i 10 lat, reszta to tylko ciekawość, nic poza tym w sumie. Chcę sobie słuchać muzyki do rysowania i tyle. 

Teoretycznie w tej cenie kto podawał 1500zł można zbudować ładny tor lub kupić kilka innych par z niższej półki jeżeli się popsują. Nie będzie czego żałować. Na prawdę jest w czym wybierać po "kaszlącym wirusie" - wiele muzycznych fabryk padło i teraz ich słuchawki są w bardzo diabelskiej promocji. Na przykład Plantronics inaczej nazwa Poly w marcu 2022 HP przejęło tą fabrykę. Warto poszukać perełek jeżeli ktoś się tym interesuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bednaar napisał:

Nie byłbym w stanie odróżnić planarnych od dynamikow na podstawie brzmienia.

Planary mają specyficzną prezentację basu, bo przetwornik inaczej pracuje, niż w dynamicznych, gdzie membrana potrafi się mocno wychylać. Ogólnie przetworniki planarne mają szybszą odpowiedź od dynamików. Ja tam słyszę różnice w charakterystyce grania tych słuchawek, ale jedne i drugie potrafią grać tak jak lubię, czyli muzykalnie, z dociążeniem, wypełnieniem, bez jazgotania :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Undertaker napisał:

 

A mi się podobały, co prawda może nie były dla mnie lepsze niż MrSpeakers Aeon Closed jak w jednej recenzji było opisane ale i tak trzymały poziom i przede wszystkim były tańsze :)

Niczego świdrującego nie słyszałem, samo brzmienie może delikatnie rozjaśnione na zasadzie takiego muśnięcia, poza tym dość neutralne. Ja pewnie chciałbym więcej basu ale tu nawet Audeze LCD2F wcale o wiele więcej go nie mają. Podobnie jak ponuraki barwowe Monolithy M1070 i M1570, które potężne brzmienie mają ale raczej na wyższych poziomach głośności. 

 

Dla mnie "ranking" planarów tych co miałem wyglądałby tak: 

 

- najlepszy niski bas: Aeon Closed (z wkładkami z 1 ząbkiem)

- największa opłacalność i "radosne" brzmienie: Hifiman Sundara

- największa opłacalność i "ponure" brzmienie: Monolith M1070 na skórkowych padach (bo welury idą w Sennki HD565 Ovation) 

- największe wrażenie "referencji" niczym u Bajera T1v1: Monolith M1570 (testowane tylko na welurach)

- najlepsze allroundery (najbardziej neutralne, naturalne, niewyżyłowane w żadnym aspekcie, czyste i delikatnie wygładzone): Audeze LCD 2 Shedua. 

 

Aa, jeszcze miałem Sivgi PII i bardzo mi się podobały, fajne muzykalne granie z bdb basem prawie jak w Aeonach Closed i jedyny minus to jakieś pogłosy na muszlach, granie tym drewnem i budą. Takstary HF580 -> stockowo nic specjalnego choć bardzo czysto grały, dla mnie za dużo średnicy. Po modach Perula bdb bas, super przestrzeń jak w najlepszych Ultrasone, jedynie wysokie z dodatkowych głośniczków na słabych źródłach przy wyższej głośności objawiały jakieś niedoskonałości a tak to super. 

Zgodzę się z tymi Audeze LCD-2 shedua. Rewelacyjne w swojej cenie, ale trzeba im wymienić kabel. Na fabrycznym jak ich słuchałem to M1070/1570, TH610 czy Hawki dosłownie były za ich "plecami". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marco-polo said:

Teoretycznie w tej cenie kto podawał 1500zł można zbudować ładny tor lub kupić kilka innych par z niższej półki jeżeli się popsują. Nie będzie czego żałować. Na prawdę jest w czym wybierać po "kaszlącym wirusie" - wiele muzycznych fabryk padło i teraz ich słuchawki są w bardzo diabelskiej promocji. Na przykład Plantronics inaczej nazwa Poly w marcu 2022 HP przejęło tą fabrykę. Warto poszukać perełek jeżeli ktoś się tym interesuję.


Nie mam o tym pojęcia, niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jad szopa napisał:


Nie mam o tym pojęcia, niestety :(

Alpha Audio - HP FOUR to chyba nowa marka słuchawek i nowa nazwa ale mogę się mylić po Plantronics jak hp wykupiło tą markę i poszła nowy dział  w słuchawki.

Tutaj przykłas a i przepraszam że temat nie na planary. Już kończę ale ciekawie stworzyć temat jakie marki już upadły, które zmieniły nazwę lub zostały przejęte przez inne firmy albo jakie nowe pojawiły się na nowym rynku.

99632.jpg

Edytowane przez marco-polo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności