Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, euter napisał:

Przecież to kwestia synergii, a nie mocy. Hugo2 i Gryphon to niejako swoje przeciwieństwa, jeśli idzie o sygnaturę dźwięku, jaki proponują.

Też tak uważam mimo, że nie słuchałem Gryphona. Odmienna sygnatura dźwięku może wprowadzić mylne postrzeganie czy coś jest prawidłowo napędzane. Przyznaję, że sam uległem temu wrażeniu słuchając Ether Flow z iCan Pro. Ten wzmacniacz w połączeniu z SU-9 prezentuje bardzo dynamiczną, szybką, przestrzenną i konkretnie dociążoną prezentację sprawiając wrażenie (może pozorne) wysterowania słuchawek do ich granic możliwości. Z dongla Tempotec Sonata E44 podłączonego pod smartfona nie było źle tak jak miało to miejsce przykładowo ze słuchawkami HD650. Przy Senkach ewidentnie słychać brak odpowiedniego wysterowania. W mojej skromnej opinii nie można wrzucać wszystkich słuchawek do jednego wora ze względu na zastosowaną technologię. HE-6 nie wysterował mi Kann Cube po balansie a otwarte Ether Flowy latały jak wściekłe z dongla pod smartfonem. Podsumowując z moich obserwacji Ether Flow nie są jakoś specjalnie wymagającymi słuchawkami. Jest wiele dynamików bardziej głodnych na prąd. Każdy przypadek jest inny.

Edytowane przez cpu1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejnych odsłuch. Tak wiem, jest to fanklub wielbicieli SŁUCHAWEK PLANARNYCH, ale w poniższym opisie uwzględniam też słuchawki planarne. 

Odsłuchałem kolumny Bowers & Wilkins 803 D4 + wzmak Luxman 550 + jakiś streamer wysokiej jakości. 

A także słuchawki Audeze LCD5 oraz moje Ethery Flow 1.1, podłączone pod Peachtree Nova 150. 

Odsłuch B&W zacząłem od piekielnie niskiego basu obecnego w utworze Hans Zimmer - 2049. Szybko się przekonałem jaką potęgą basu oraz rozciągnięciem dysponują te kolumny. Ale kolejne odsłuchy pokazały pewne braki - lekka kartonowość wyższego basu, lekko cofnięta średnicę i lekko peakujacą górę. Scena ok, ale tylko ok. Piękna jeśli chodzi o głębię, ale nie tak stereofoniczna i holograficzna. No to przejdźmy do słuchawek. Powiem wam, ciekawe doświadczenie jeszcze raz przesłuchać LCD-ki oraz Ethery tym razem pod innym źródłem. LCD5 jakby tym razem nie zgrały się jak z Coplandem. Trochę wiało nuda, a Peachtree nie wydobywał tak niskiego basu jak Copland. Ethery - no tu jest miazga. Zagrały blisko, namacalnie, z niesamowitą potęga. Prawie jak z Hugo 2, ale jednak H2 wywołał na mnie większe wrażenie. Niebawem kolejne odsłuchy i tym samym następne wrażenia. :)

Jeszcze podsumowując - takie tam "marne" Ethery zagrały na poziomie tych kolumn. 

 

IMG_20220803_112912.jpg

Edytowane przez Gracjan
  • Like 3
  • Thanks 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bednaar napisał:

czy najtańsze planary/ortodynamiki na rynku to obecnie Fostex T20RP i T40RP?

Jak mogą być z drugiej ręki to najtańsze będą Yamahy HP50, z takich nieźle grających. Taniej dostaniesz pewnie ich radzieckie podróbki, ale tam pasmo jest pokastrowane na skrajach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gracjan a jak oceniasz ilość basu (tego wyższego i niższego) w Etherach 1.1? Dawno temu odsłuchiwałem poprzedniej wersji i wydawała mi się nieco zbyt chuda, ale gusta się z czasem zmieniają. Szukam czegoś, co ma go ilościowo podobnie do HiFiMANów Arya, może być ciut więcej, ale bez ataku w stylu Audeze LCD-2 i 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karister napisał:

@Gracjan a jak oceniasz ilość basu (tego wyższego i niższego) w Etherach 1.1? Dawno temu odsłuchiwałem poprzedniej wersji i wydawała mi się nieco zbyt chuda, ale gusta się z czasem zmieniają. Szukam czegoś, co ma go ilościowo podobnie do HiFiMANów Arya, może być ciut więcej, ale bez ataku w stylu Audeze LCD-2 i 3.

Jeśli chodzi o ilość niskiego basu to jest dosyć podobna do tej z Audeze LCD3f, czyli dosyć duża, sprawiająca wrażenie, np. w utworach Hansa Zimmera dużej potęgi i ciśnienia idącej z subbasu. Wyższy bas to moim zdaniem jedyny problem jaki sprawiają te słuchawki nawet przy high-endowych DAC/AMP. Jest go po prostu dużo i ma mocne uderzenie. Dostaje też wsparcia od niskiej średnicy, przez co dźwięk jest potężny. Na tyle, że przypomina ta potęgę z tych Bowersów. Ale wydaje mi się, że cała wina jest w tym kablu DUM. Np. kabel @cpu1 wygładzał ten wyższy bas, przez co było to bardziej naturalne odczucie pod tym względem. To był kabelek hybryda. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bednaar napisał:

Panowie, czy najtańsze planary/ortodynamiki na rynku to obecnie Fostex T20RP i T40RP?

https://www.hifishark.com/search?q=hp50

4 godziny temu, Perul napisał:

Jak mogą być z drugiej ręki to najtańsze będą Yamahy HP50, z takich nieźle grających. Taniej dostaniesz pewnie ich radzieckie podróbki, ale tam pasmo jest pokastrowane na skrajach.

https://www.hifishark.com/search?q=hp50

Czy Ja wiem czy takie tanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marco-polo napisał:

Czy Ja wiem czy takie tanie?

Ja swoje kupiłem za 250zł i za tyle spokojnie można było je dostać.

T20/40/50rp to wydatek (za używane) w okolicach 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

@saudioi jak te Stealth? Po premierze zebrały ostre cięgi, a dzisiaj coraz więcej osób pisze że to są świetne słuchawki. Jakaś silne revision?

Raczej nie, one są trochę jak Abyssy trzeba dobrze ustawić na głowie, i pewnie dlatego trochę polaryzacja opinii. Nie chcę ich jeszcze opisywać, są na tyle inne że trzeba im poświęcić trochę czasu, 

mocno różnicują nagrania, muszę dłużej posłuchać, na pewno nie da się ich ocenić po krótkim odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, saudio napisał:

Raczej nie, one są trochę jak Abyssy trzeba dobrze ustawić na głowie, i pewnie dlatego trochę polaryzacja opinii. Nie chcę ich jeszcze opisywać, są na tyle inne że trzeba im poświęcić trochę czasu, 

mocno różnicują nagrania, muszę dłużej posłuchać, na pewno nie da się ich ocenić po krótkim odsłuchu.

Ok, nie naciskam. Ale w końcu się przypomnę jak zapomniesz się podzielić swoją opinią jak je lepiej poznasz ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Perul napisał:

Jak mogą być z drugiej ręki to najtańsze będą Yamahy HP50, z takich nieźle grających. Taniej dostaniesz pewnie ich radzieckie podróbki, ale tam pasmo jest pokastrowane na skrajach.

Zapomniałem dodać, że chodzi mi o cenę rynkową nowych słuchawek. Zdaje się, że Fostexy T20/40/50RP to najtańsze ortodynamiki. Tak naprawdę nie chcę nic kupować, ot tak z ciekawości zapytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bednaar napisał:

chodzi mi o cenę rynkową nowych słuchawek. Zdaje się, że Fostexy T20/40/50RP to najtańsze ortodynamiki.

Jeszcze w miarę tanie są HiFimany HE400se https://www.ceneo.pl/105349227

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Perul napisał:

Jeszcze w miarę tanie są HiFimany HE400se https://www.ceneo.pl/105349227

Możliwe że chyba czasem gdzieś trafi się na promocję.

Dodatkowo co kto szuka w planarnych słuchawkach bo jakaś tam zawsze różnica jest w wykonaniu i dźwięku.

Ja zauważyłem dla mnie słuchawki grają za jasno albo ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Perul napisał:

Jeszcze w miarę tanie są HiFimany HE400se https://www.ceneo.pl/105349227

No tak, nawet ich słuchałem. Z Fostexów tylko T60RP i TH610. Nie wiem, na ile "60" podobne są do innych z serii TXXRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, cpu1 napisał:

THIEAUDIO Wraith to chyba debiut w pełnowymiarowych planarach tejże marki ? Info zaczerpnąłem z headfi. 

THIEAUDIO_Wraith_FR_Graph_1200.jpeg

https://www.linsoul.com/products/thieaudio-wraith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jad szopa napisał:

Tak z ciekawości. Jakie są przyzwoite słuchawki planarne? Które modele warto brać pod uwagę? 

A jakiej sygnatury dźwiękowej oczekujesz? To dość istotna sprawa, jeśli ma Ci ktoś coś sensownego doradzić. Budżet jaki rozważasz przeznaczyć na zakup też sporo pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności