Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, saudio napisał:

Wiesz to wszystko zależy od punktu odniesienia, bo prawie idealnie pasujące DCA Stealth jakoś nie podbijają rynku swoim charakterem brzmienia:)

Pasujące do wykresu Harmana?

A swoją drogą mam wrażenie, że coraz więcej ludzi zaczyna je doceniać...taki mały hype z opóźnionym zapłonem.

 

5 minut temu, saudio napisał:

A pomiary które porównują do Harmana to raptem o ile dobrze pamiętam coś około 100 osobowa grupa która była badana, niezła reprezentacja populacji, biorąc pod uwagę różnice w upodobaniach jakie są pomiędzy Stanami, Japonią i Europą, ale lubimy upraszczanie, a wystarczy popatrzeć na rozmiary uszu itd…..

Ale ja miałem na myśli co innego. Nie equalizować ich do wykresu Harmana tylko konkretnie pod swoje upodobania.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 22:23, Palpatine napisał:

Ale ja miałem na myśli co innego. Nie equalizować ich do wykresu Harmana tylko konkretnie pod swoje upodobania.

Zgoda, ale to nie jest już takie proste, bo trzeba wypracować i rozumieć tą charakterystykę, a człowiek idzie na łatwiznę i ładuje to co jest dostępne, tak jest łatwiej. Jakby coś nie używam EQ;)

 

A jeżeli chodzi o Stealth to cały czas przedemną.

 

Z Harmanem warto znać odniesienie do próbki która było brana pod uwagę, bo robi się trochę taki wzorzec, który nie do końca nim jest, a wydaje mi się że nie wszyscy to wiedzą.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Stealth z 15min w Monachium i cholera...no pozamiatały mnie. Już jestem w kontakcie z DCA aby dorwać na dłużej, bo może będą nawet zagrożeniem dla Susvar. 

Wiadomo, że z odsłuchów na targach nie ma co wyciągać wniosków, więc staram się tego nie robić. Ale potencjał usłyszałem gigantyczny, ciągle "wracam" do tego odsłuchu. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 22:18, saudio napisał:

Wiesz to wszystko zależy od punktu odniesienia, bo prawie idealnie pasujące DCA Stealth jakoś nie podbijają rynku swoim charakterem brzmienia:)

A pomiary które porównują do Harmana to raptem o ile dobrze pamiętam coś około 100 osobowa grupa która była badana, niezła reprezentacja populacji, biorąc pod uwagę różnice w upodobaniach jakie są pomiędzy Stanami, Japonią i Europą, ale lubimy upraszczanie, a wystarczy popatrzeć na rozmiary uszu itd…..

 

Niektórzy wręcz wolą wszystko komplikować :)

 

Ja z kolei lubię średnią, uproszczenia, modele, bo mimo wszystko potrafią z niezłą dokładnością i co ważniejsze małym nakładem pracy opisać bardziej skomplikowane zjawiska.

 

Krzywa Harmana to nie musi być Święty Graal, a jej osiągnięcie nie musi oznaczać słuchawek doskonałych. Wiem jednak, że każde słuchawki, które mimo wszystko mają zbliżone pomiary do tej krzywej są po prostu warte sprawdzenia i będą dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FeX napisał:

 

Niektórzy wręcz wolą wszystko komplikować :)

 

Ja z kolei lubię średnią, uproszczenia, modele, bo mimo wszystko potrafią z niezłą dokładnością i co ważniejsze małym nakładem pracy opisać bardziej skomplikowane zjawiska.

 

Krzywa Harmana to nie musi być Święty Graal, a jej osiągnięcie nie musi oznaczać słuchawek doskonałych. Wiem jednak, że każde słuchawki, które mimo wszystko mają zbliżone pomiary do tej krzywej są po prostu warte sprawdzenia i będą dobre.

Chyba byłem mało precyzyjny, chodziło mi o między innymi, że Harman zmieniał się w czasie, było kilka updatów, no chyba słuch się nie zmieniał, bardziej zmieniały się gusta i bas zaczął dominować? Po drugie krzywa powstała na grupie powiedzmy reprezentacyjnej coś około 100 osób, co nie wydaje się aż tak reprezentatywne, biorąc pod uwagę różne upodobania w różnych częściach świata, fakt jest on uśrednieniem, ale czy reprezentuje uproszczony i uśredniony gust muzyczny, czy też to jak słyszymy, aby oddać wiernie muzykę, mi się wydaje że to pierwsze, a powinien to drugie. Dlaczego bo pewnie z czasem Harman się zmieni i znowu wszystko będzie złe  bo nie pokrywa się z Harmanem ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast kolejnych interpretacji i tekstów z serwisów proponuję źródła bezpośrednie.

https://acousticstoday.org/wp-content/uploads/2022/03/The-Perception-and-Measurement-of-Headphone-Sound-Quality-What-Do-Listeners-Prefer-Sean-E.-Olive.pdf

 

Nie pisałem, że nic nie wiem o krzywej, ja jej używam świadomie i znam jej wady i zalety. Tylko nie widzę sensu wchodzenia w takie szczegóły, żeby sprawdzać gusta wszystkich uczestników badania. Grupa reprezentacyjna zawsze będzie grupą reprezentacyjną.

 

Wycinek z powyższego tekstu.

pDKLZjf.png

 

Pierwsze testy krzywej Harmana to było 10 osób.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FeX napisał:

Ja zamiast kolejnych interpretacji i tekstów z serwisów proponuję źródła bezpośrednie.

https://acousticstoday.org/wp-content/uploads/2022/03/The-Perception-and-Measurement-of-Headphone-Sound-Quality-What-Do-Listeners-Prefer-Sean-E.-Olive.pdf

 

Nie pisałem, że nic nie wiem o krzywej, ja jej używam świadomie i znam jej wady i zalety. Tylko nie widzę sensu wchodzenia w takie szczegóły, żeby sprawdzać gusta wszystkich uczestników badania. Grupa reprezentacyjna zawsze będzie grupą reprezentacyjną.

 

Wycinek z powyższego tekstu.

pDKLZjf.png

 

Pierwsze testy krzywej Harmana to było 10 osób.

Większość z nich to pracownicy Harmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FeX napisał:

Grupa reprezentacyjna zawsze będzie grupą reprezentacyjną.

Tak, ale nie zawsze tą samą grupą, tak jak wybory wygrywa większość nie zawsze ta sama.

Mi chodzi o to, że Harman nie mówi nam że słuchawki wiernie odtwarzają skrzypce czy inny instrument, tylko to że taki dźwięk pasuje 61% pewnej grupie reprezentatywnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Name44 said:

@Shakhal Moja gratulacje 🙂 Jeśli miałeś możliwość porównania wersji starszej i obecnej to napisz kilka zdań.

Dziekuje, nie mialem tej mozliwosci, ponoc ten sam charakter jedynie z poprawkami, cos moze jak roznice miedzy HD 800 i 800s  :)

23 hours ago, cpu1 said:

@Shakhal Również gratuluję nowego nabytku i dopisuję się do listy ciekawskich z zapytaniem jak wypadają względem HEDDów ? :) 

Phobos graja na ta chwile troszke podobnie do HEDD, ale z wieksza iloscia dolu.
 

W phobos wszystkie pasma sa jakby rowne z lekka dominacja srednicy. W HEDD jest podobnie, ale dol chudszy.

 

HEDD maja scene idaca na boki szeroko a Phobos bardziej jakbys wrzucil kamien do wody i rozchodzi sie w okolo.

 

24 h grzania, wiec dzwiek jeszcze sie moze zmienic.

Edytowane przez Shakhal
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vonBaron napisał:

ten nieszczęsny pałąk... 

Tak, to największy problem w nowej wersji, chcieli odchudzić słuchawki i wyszło słabo od strony użytkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już wystarczy planarów ale miło że ktoś nadal ma pragnienia i nadal je spełnia.

Ja ostatnio szukam czegoś ciekawego na sklepach ale ciężko mi coś znaleźć.

W dniu 18.07.2022 o 21:11, hammerh34d napisał:

Nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo one są... dyskusyjnie ładne :)

Bardzo ładne i dużo o nich napisali na różnych forach w dobrej ocenie jak sądże.

Klipsch i te rosyjskie Kennerton mają też ciekawe opcję ale są do pewnej kategorii muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsluchane wczoraj LCD3 z bodajże starego rocznika, ale z Fazorem (2014?), BAS co tutaj się działo. Sprawdziłem, skonfrontowałem z Etherami Flow 1.1 utwory Hansa Zimmera. Zejście piekielne, nieziemskie, wrażenie zapadania się gruntu pod nogami. Coś fenomenalnego. Jednak żeby nie było za kolorowo, to owszem, są słuchawki od nich lepsze. LCD5 chociażby :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gracjan napisał:

Odsluchane wczoraj LCD3 z bodajże starego rocznika, ale z Fazorem (2014?), BAS co tutaj się działo. Sprawdziłem, skonfrontowałem z Etherami Flow 1.1 utwory Hansa Zimmera. Zejście piekielne, nieziemskie, wrażenie zapadania się gruntu pod nogami. Coś fenomenalnego. Jednak żeby nie było za kolorowo, to owszem, są słuchawki od nich lepsze. LCD5 chociażby :)

 

W mojej strefie cenowej zostałem na LCD2C i też się cieszę jak grają. Cyferki w górę to dla koneserów muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gracjan napisał:

Odsluchane wczoraj LCD3 z bodajże starego rocznika, ale z Fazorem (2014?), BAS co tutaj się działo. Sprawdziłem, skonfrontowałem z Etherami Flow 1.1 utwory Hansa Zimmera. Zejście piekielne, nieziemskie, wrażenie zapadania się gruntu pod nogami. Coś fenomenalnego. Jednak żeby nie było za kolorowo, to owszem, są słuchawki od nich lepsze. LCD5 chociażby :)

 

Zgadzam się. LCD3 mają znakomity bas, lepszy niż ten w LCD5 (przy użyciu EQ ten bas jest już na bardzo podobnym poziomie), natomiast pozostałe pasma, a przede wszystkim holografia, rozdzielczość, detal czy dynamika są na korzyść piątek. Mnie trochę denerwowało to uczucie duszności i klaustrofobii ;) w trójkach. O syczących wokalach już wspominałem. Ale fakt, ten bas był fenomenalny 👍

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności