Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Karister napisał:

Dlaczego wymówka? Mam ochotę kupić coś, co mi spasuje dźwiękowo i będzie też cieszyć swoim wykonaniem, ale nie kupię tylko po to, aby kupić. Odsłuchy są w tym przypadku niezbędne do osiągnięcia celu.

 

Ciekawość też jest, owszem. Np. ciekawią mnie również Susvary, choć cena jest raczej zbyt wysoka, abym się skusił. W szczególności, że to HiFiMAN. Aczkolwiek HEKSE wydawały się znacznie lepiej wykonane od moich Aryi, pytanie co po dwóch latach.

Hmm, pod kątem wykonania raczej żadne hifimany nie będą tak dobre. Może Sennheiser hd800s? Beyerdynamic i Focal robią świetnie wykonane słuchawki. Moim zdaniem zwłaszcza focale otwarte dobrze grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karisterkup do Arya pady od dekoni, ja w tej chwili słucham cały czas na skórzanych perforowanych, normalnie inne strojenie się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałeś o tym w piątek, ale ja mam Arye V1, więc z padami od Dekoni będę miał goły przetwornik bez siateczki zabezpieczającej. Chyba że sobie wytnę i przykleję do nich kawałek pończochy. W sumie jakościowo będzie to nawet pasować do oryginalnego produktu. XD Nie widzę nigdzie padów od nich do V1. Ewentualnie upgrade (?) na Arya Stealth i wtedy pady od Dekoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ether Flow 1.1 z kablem DUM wraz z Bursonem C3 Reference prezentują głębokie, nasycone brzmienie, a jednocześnie prezentowane w niewymuszony sposób. Potężne i delikatne zarazem. Barwa i podkręcenie kontrastu kolorów przypomina mi NightHawki, szybkość przypomina Fostexy TH900. Scena jak z dużych kolumn. Niespecjalnie może szeroka, ale za to ze znakomitą głębią i wysokością sceny. Bas mistrzowski, głosy przepełnione realizmem i wwiercające się swoją naturalną słodyczą domózgowo. Dla mnie perfekcyjne słuchawki.

I mogę to już śmiało napisać. Technicznie lepsze niż Audeze LCD-2F w najlepszej możliwej wersji. Poziom muzykalność to liga AQNH, czyli imo bardzo wysoko. Scenicznie z tego co słuchałem to lepsze były tylko oBravo HaMT-3 MKII, z tą różnicą, że oBravo budowały scenę lepiej na szerokość i głębię, ale wielkość brył instrumentów już lepsza w Etherach, no i HiFiMany HE-6se V2, tylko, że ponownie Ethery prezentują po prostu większy dźwięk niż ww. słuchawki co sprawia, że bardziej mi podpasowały. 

Podsumowując. Mocne cechy EF to szczegółowość w całym paśmie, niesamowita średnica oraz bajkowa holografia. Szkoda tylko, że są takie drogie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audionanik napisał:

Ale Odezi były bardziej klimatyczne...

I góra jednak łagodniejsza w Audeze. Jeśli miałbym już się dopatrywać na siłę wad w EF to, że potrafią czasami zaatakować górą, jest lekko szklista momentami. Ale zbyt dużo mają innych zalet, dlatego napisałem, że dla mnie perfekcyjne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Erzetich Phobos warty jest brania pod uwage w tym przedziale cenowym w ktorym sa czyli do 2k euro czy rozwazac ktores Audeze lub inne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przekopiować (z minimalnymi zmianami) swój post z innego forum, bo spędziłem bardzo miły dzionek w MP3Store.

 

Miałem dzisiaj w rękach Arye Stealth. Cóż, było to znajome, lubiane przez mnie brzmienie. Chyba faktycznie nieco bardziej basowo od poprzedników. Fajnie mruczały, ale bez dudnienia. Dla mnie ok, bo w swoich dodaję 2-3dB na sub basie. Górę podobno nieco złagodzili, ale ja tego nie zaobserwowałem. Była chwilami męcząca. Średnie tony super, ale granica górnej średnicy i początku wysokich nieco psykająca i nosowa. Ja w EQ minimalnie podbijam okolice 2kHz i robię stromy dołek na 4kHz. Na takich ustawieniach grało mi to dobrze, a różnice były na tyle małe, że nie chciało mi się nawet bezpośrednio porównywać moich Aryi v1 z tymi, bo było sporo ciekawszych rzeczy do słuchania. Raczej nie zdecyduję się na kolejną sztukę Aryki, dopóki obecne się nie popsują.

 

Napalałem się na Meze Elite. Wykonanie jak milion dolarów. Oczy były bardzo uradowane. Uszy niestety nieco mniej. Są sporo bardziej stonowane względem Empyreanów, ale wciąż po ciepłej stronie grania. Jak dla kogoś Audeze LCD-3 to zbyt dużo szczęścia, te na pewno są warte posłuchania. Brakowało mi jednak w nich często tego przyjemnego ompf na sub basie, a wyższe rejestry basu miały tendencje to stukania zamiast mruczenia. Pod tym względem wolałem Empyreany, ale reszta pasma za ciemno dla mnie. W Elite jak coś poprawiłem w jednej piosence przy pomocy EQ, to w innych się robiło do bani. Albo za mało basu, albo za dużo, albo nie taki, jakbym chciał. Wysokich też raz mi się wydawało, że jest za mało, a raz za dużo. One fajnie grały i są naprawdę super słuchawami, ale musiałbym się przestawić na cieplejsze i mniej detaliczne granie. Nie wiem, czy mam na to ochotę. Pomyślę. Przy pomocy EQ udało mi się je dzisiaj jedynie popsuć w przeciwieństwie do Aryi.

 

Dostałem jeszcze do rąk Abyss Diana TC. Heh... Miłość od pierwszej nutki. Idealnie. Wyraźnie zaakcentowane najniższe rejestry, jednakże bez jakiejkolwiek dominacji nad resztą pasma, buczenia czy stukania. Na górze było całkiem detalicznie, ale jednak te wysokie tony nie męczyły. Miały taki specyficzny nieco przytłumiony przydźwięk. Ciężko to opisać słowami, ale brzmiało nieziemsko. Do tego to wszystko w żadnej sposób nie zagłuszało wokali czy instrumentów. Nie wiem, jak oni to zrobili, ale całe pasmo brzmiało super w każdej muzyce, jakiej bym nie słuchał.

 

W Meze Elite jak sobie ustawiłem EQ pod Queena, to muzyka instrumentalna się psuła. Jak coś zmodyfikowałem pod nią, to klops u Philla Collinsa. W Dianach zawsze wszystko było super bez EQ. Pierwszy raz słuchałem słuchawek, których nie chciałem poprawiać. Wykonanie niestety pozostawia nieco do życzenia. Meze, zarówno Elite jak i Empyrean, wyglądają bosko. Diany jakby były wzięte z demobilu. Niby wygodne, ale metalowy pałąk bez obicia było czuć na czubku głowy. Musiałbym czymś to obić.

 

Pod kątem praktyczności wszystkie te słuchawki są wygodne i mają wymienne padu. Do tego Meze i Abyssy mocowane na magnes - rewelacja. HiFiMAN wierny swoim ideałom - plastic-fantastic, a do tego regulacja po jednej stronie pałąka luźna, a  po drugiej ciasna. Chińczycy trzymają fason. :D Jednak najbardziej odpycha mnie w Dianach kabel. Ten stockowy wygląda okropnie, a ten wypaśny kosztuje fortunę. Tak, porównałem oba. Nie, nie słyszałem nagłej, powalającej różnicy różnicy. A jeśli była jakaś subtelna, to na korzyść tego stockowego w mojej ocenie. Tak czy siak, chciałbym polutować swój własny. Wtyk 2.5mm, więc niby spoko, ale... obudowa oczywiście musi mieć customowe wcięcia, żeby się nie dało tego za łatwo zrobić. Smuteczek.

 

Jeszcze nie wiem, co zrobię. Wciąż mam ochotę na Meze, ale one po prostu zamulają dźwięk po przesiadce z Abyssów. Te z kolei wyglądają jak tandeta z pchlego targu i do tego mają customowe wtyki. Meh, meh, meh, zwłaszcza w tej cenie. Za miesiąc robię drugą rundę z Meze Elite i Abyss Diana TC. Może uda mi się znaleźć pasujące wtyki, to ten wygląd jeszcze można przeboleć. Będę zamykał oczy podczas odkładania na stojak. :D To będzie dłuuuga rozkmina, ale chciałbym do końca roku coś z tego wybrać.

Edytowane przez Karister
  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem wykresów, ani jeszcze nic sobie o nich nie czytałem, ale sądząc po tym co napisałeś powyżej, to zdaje się znaczy to, że będą bardzo neutralne i liniowe. Żadne pasmo nie będzie podbite. Muzyka będzie serwowana w naturalny sposób. Wychodzi więc na to, że znów, żeby wydobyć z nich potencjał, trzeba będzie używać korektora ;) Śmiechy śmiechami, ale moje LCD5 dzięki temu, że są właśnie takimi studyjnymi sluchawkami i też żadne pasmo nie wybija się przed szereg, to można sobie je doskonale korygować EQ w Roonie wedle własnych preferencji dźwiękowych. Podsumowując są to idealne słuchawki dla tych, którzy lubią się bawić suwakami, ale też dla tych co lubią neutralne granie z bardzo dobrą dynamiką, detalem i rozdzielczością. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MichalZZZ napisał:

Nie widziałem wykresów, ani jeszcze nic sobie o nich nie czytałem, ale sądząc po tym co napisałeś powyżej, to zdaje się znaczy to, że będą bardzo neutralne i liniowe. Żadne pasmo nie będzie podbite. Muzyka będzie serwowana w naturalny sposób. Wychodzi więc na to, że znów, żeby wydobyć z nich potencjał, trzeba będzie używać korektora ;) Śmiechy śmiechami, ale moje LCD5 dzięki temu, że są właśnie takimi studyjnymi sluchawkami i też żadne pasmo nie wybija się przed szereg, to można sobie je doskonale korygować EQ w Roonie wedle własnych preferencji dźwiękowych. Podsumowując są to idealne słuchawki dla tych, którzy lubią się bawić suwakami, ale też dla tych co lubią neutralne granie z bardzo dobrą dynamiką, detalem i rozdzielczością. 

 

Coś chyba pomyliłeś bo LCD-5 mają podbite okolice 3kHz także nie są równiutkie i dlatego trzeba je korygować. A podatne na korekcję są bo mają niskie zniekształcenia. No i słuchawki studyjne nie są równe mają podbite zakresy aby lepiej wychwycić nieprawidłowości w nagraniu.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ja to nie jestem fanem wykresów, bardzo rzadko na nie spoglądam i słuchawki określam na zasadzie tego co słyszę, a nie tego co pokazują wykresy. Tak właśnie odbieram moje piątki jak je opisałem powyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać niska impedencja stała się standardem...

Drugie słuchawki po Lcd5 z przetwornikiem 90mm.

 

Mnie to wygląda na takie ,,dietetyczne'' Lcd 5 dla tych z cieńszym portfelem.

 

Po wypuszczeniu Lcd2c [pamietamy przypuszczenia a nawet stwierdzenia via. Lcd2]panowie z Audeze stopy mają całe.

Tak że ten tego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze starcie tytanów: Audeze LCD-5 vs LCD-4z vs LCD-3 vs Ether Flow 1.1 

Zaznaczam, że moja opinia to tylko opinia.

Konfrontacja słuchawek od razu uwidoczniła olbrzymią przewagę techniczną LCD5 nad każdym z modeli słuchawek. Tak, nawet nad 4z, które to są tańsze "tylko" o 4 tysiące złotych. Przede wszystkim LCD5 to niesłychana wręcz neutralność, a zarazem naturalność dźwięku. Dają największy oddech w scenie. Przekaz jest zwinny, ale mimo tej szybkości, jest też niezwykle organiczny, to znaczy przekazuje dużo barw w całym spektrum tonalnym. Najmniejsze wrażenie zrobiły na mnie LCD3. Ale szczegóły poniżej:

 

BAS: LCD-5 > 4z > 3 > Ether Flow 

WOKALE: 5 > EF > 4z > 3

INSTRUMENTY: 5 > 4z > EF > 3

STEREOFONIA: 5 > 4z > 3 > EF 

GŁĘBIA: 5 > 4z > 3 > EF 

WYSOKOŚĆ SCENY: 5 > EF > 4z > 3

OGÓLNA TRÓJWYMIAROWOŚĆ: 5 > EF > 4z > 3 

BARWA (lubię gęsty, barwny dźwięk): EF > 4z > 5 > 3

NATURALNOŚĆ: 5 > 4z, EF, 3 (bo ciężko stwierdzić między nimi różnicę w tym aspekcie)

 

Krótko o każdych z przetestowanych modeli, co mnie najbardziej urzekło i co bym poprawił:

LCD5 - dla mnie idealne, wysokie tony to arcymistrzostwo - kapitalnie to,ciągnięte aż po najwyższe rejestry, przeszywające duszę, fenomenalnie rozdzielcze, selektywne, a zarazem gładkie, średnica równie kapitalna, podobna do EF, czyli taka jaką lubię - gęsta, nasycona, ale bez stłumienia, oj tutaj nie ma nawet grama zbędnej masy, bas nisko schodzący, ale neutralny, bez podbić. Najlepsze słuchawki jakie słyszałem z najlepszą prezentacją sceny, iście kolumnową. 

LCD4z - ewidentnie gorsze od 5, bas bardziej obły, średnie bardziej nasycone, góra mniej rozdzielcza. Brzmienie ciut bardziej stłumione. Ale i tak cholernie wysokiej ligi. 

EF - najbardziej muzykalne, podkolorowane, trochę mniej prawdziwe względem 5, gorszy bas, bo cały zmiękczony, z gorszą fakturą, średnica mi się podoba - wokale są cudowne, instrumenty nie tak piękne jak w 5, scena sporo, ale to sporo mniejsza

LCD3 - gdzie ten fenomenalny bas??, gorszy jakościowo od 5 zdecydowanie, tak samo od 4z, jest niskie zejście, ale jest lekko rozdęty, średnica barwna, góra taka sobie względem poprzedników.

 

Mój subiektywny ranking po dzisiejszym odsłuchu: 

1. LCD5

2. LCD4z, Ether Flow (bo różnica w jakości dźwięku nie przystaje moim zdaniem do różnicy w cenie)

4. Lcd3

IMG_20220607_120417.jpg

Edytowane przez Gracjan
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gracjan

 

Dla mnie trójki miały lepszy bas od piątek, ale jakościowo ten bas był już porównywalny. To bardzo podobny bas, tyle tylko, że trójki poprostu mocniej uderzały. Ten bas był nieco bardziej fizyczny. Natomiast piątki kiedy podbiłem delikatnie to pasmo w EQ, to mają już ten bas na takim samym poziomie jak trójki (w sensie siły uderzenia). Pod każdym innym względem piątki są lepsze od trójek. Moim zdaniem nawet dużo lepsze. Ogólnie jako właściciel piątek i były właściciel trójek zgadzam się w większości z powyższym opisem (oprócz basu). 👍

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZbas w trójkach jakościowo przypomina mi mocno ten z Ether Flow. Ethery mają bardziej zaznaczony midbas, a 3ki subbas. Z tym, że i tak wolę bas 5-ek, głównie ze względu na tą niesamowitą kontrolę i faktury basu, których jeszcze nie słyszałem w innych słuchawkach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej się zgadzam, że jakościowo ten bas w piątkach jest super. Zwłaszcza wspomniana przez Ciebie kontrola i faktura (taka nieco twarda i zwarta) 👍 Dodałbym jeszcze wspaniałą szybkość tego basu. Zresztą ogólnie dynamika tych słuchawek to coś wspaniałego. Jedynie do czego się mogłem przyczepić, to właśnie do wspomnianej siły uderzenia, ale to już sobie załatwiłem poprzez EQ. Teraz są to absolutnie topowe słuchawki. Przynajmniej dla mnie. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności