Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

@bpiotrow13 Jak napisał Michał -Fezz Omega Lupi.

 

,,a jesli ktos chce miec analogowe brzmienie bez podostrzen to trzeba korygowac bardziej, a i to nie do konca sie udaje''

 

jednym się nie udaje innym przeciwnie.

Chcąc uzyskać takie brzmienie dobieram odp. lampy + Ic Occ7n.

 

@MichalZZZ Nie neguję wyższości wymienionych przez Ciebie ZMF czy Meze tym bardziej że ich nie słuchałem.

 

Mówimy raczej o synergii Lcd3/ew. korekcji toru pod nie.

 

Dla mnie ideałem dżwięku były/są 4z wpięte w Burka 3xr z podłączonym ,,japkiem''. 

W porównaniu dzień po dniu wyszło mnie że mogę bardzo zbliżony, równie dobry [lub lepszy?] dżwięk uzyskać na swoim torze wpinając ,,wiadomy'' IC.

Biorąc pod uwagę ew. koszty , jest to na pewno bezpieczniejsze rozwiązanie i tego się trzymam. Dla 100% pewności sprawdzę/porównam po drodze z Harmonix Hs 101 GP.

 

Tak krawiec kraje... 🙂.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tommy66 napisał:

@bpiotrow13 Jak napisał Michał -Fezz Omega Lupi.

 

,,a jesli ktos chce miec analogowe brzmienie bez podostrzen to trzeba korygowac bardziej, a i to nie do konca sie udaje''

 

jednym się nie udaje innym przeciwnie.

Chcąc uzyskać takie brzmienie dobieram odp. lampy + Ic Occ7n

Ok, tego feza nie sluchalem, czytalem tylko jego recenzje na sasiednim forum i z niej wynika, ze to cieply wzmacniacz nie jest. Tak, czy inaczej to co moge powiedziec, to ze nowe lcd 3f to juz naprawde inne brzmienie. Moze inmozna je na sile korygowac, ale analog i klimat to juz nie to. Mozna je oczywiscie lubic, ale raczej z perspektywy jasniejszych sluchawek.

 

Ogolnie po lcd 3f chcialem isc dalej w inne modele Audeze, ale jednak sie nie odwazylem ze wzgledu na problemy z jakoscia i wygoda. Z lcd 3 przesiadlem sie na meze, ktore z Ayonem ha 3 graly przedno. Kluczem faktycznie ten bas, o kforym Michal pisal. No a z Meze wyladowalem na Verite. Z OTLem to analogowa bajka. Dalej juz mi sie nie chce sluchac.

36 minut temu, Tommy66 napisał:

MichalZZZ Nie neguję wyższości wymienionych przez Ciebie ZMF czy Meze tym bardziej że ich nie słuchałem

Tu nie chodzi o wyzszosc nawet, to inny charakter brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy66 dziękuję za możliwość sprawdzenia Twoich LCD3 🙂👍 Ich poziom brzmienia był przynajmniej porównywalny z ZMF Verite Closed i bardzo mi się spodobało ich brzmienie.

 

20220507_084843.jpg

 

Szczególnie gdy miałem możliwość podłączenia w tor z Fezzem Omega Lupi w miejsce FLUXa (wiadomym kablem😉). Prezentowały świetną scenę (szczególnie na lampach Mullarda), holografię, a także bardzo naturalny, muzykalny przekaz z dobrze rozciągniętymi skrajami pasma. Dla mnie strzałem w dziesiątkę w ich przypadku były lampy Haltron, na których przekaz zyskiwał na dynamice, a także stawał się najbardziej transparentny oraz soczysty, oferując najpełniejszą paletę barw średnicy, najlepsze różnicowanie, detaliczność oraz doświetlenie przekazu za sprawą bardziej zaznaczających się w przekazie sopranów. 

 

20220507_085256.jpg

 

Dziękuję Tomku za możliwość spędzenia miłych muzycznych chwil z Twoimi LCD-3!🎶🥰🎶👍

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dla mnie będzie lepsze, dla innych może być gorsze, dlatego tą lepszość trzeba brać zawsze z dystansem. LCD3f to fajne słuchawki, bardzo mi się podobały wizualnie, muzykalne, były o dziwo wygodne (wygodniejsze niż dużo lżejsze LCD5), miały fenomenalny bas (jeden z lepszych jak nie najlepszy jaki słyszałem), przyjemną barwę, grały dobrą głębią, ale nie chciały mi się otworzyć wszerz, brakowało holografii, powietrza, przejrzystości, detalu no i te wysokie, pomimo zdaje się korzystania nie tylko z jasnego Bursona, ale i z wyjątkowo gładkiego Pathosa również. Nie sądzę, że przy jakimkolwiek innym torze by złagodniały te ssssyczace wokale. Mimo wszystko bardzo ciężko było mi się z nimi rozstać, bo je lubiłem, głównie przez ten genialny bas i wyjątkowo muzykalna, ocieploną, barwną srednice. Później mi się gust nieco zmienił, bo teraz wolę ciut jaśniejsze brzmienie. W każdym razie ja to się dopatruje przyczyny rozbieżności postrzegaia dźwięku tych słuchawek gdzie indziej. Mianowicie jak już nieraz wspomniano starsze modele miały problem, że mając dokładnie dwa te same egzemplarze do odsłuchu, jeden od drugiego potrafił zagrać odrobinę inaczej. Z tego co sledze wątki Audeze się to wszystko poprawiło i problem nie występuje. Przynajmniej jakby mniej się o tym pisze. Audeze tez co roku kombinuje z jakimiś niby ulepszaniami przetworników w danych słuchawkach. Już nie chodzi mi o różnice wersja z fazorem vs. wersja bez fazora, tylko jakieś drobnostki, które niekoniecznie oficjalnie są podawane do publicznej wiadomości. Na ile jest to prawda tego nie wiem, ale niejednokrotnie sie z takimi informacjami na przeróżnych forach spotkałem. LCDX z roku 21 też podobno grają zupełnie inaczej niż te z lat poprzednich. Każdy model miał zdaje się kilka rewizji. A więc @Tommy66 wydaje mi się, że tym się nasze trójki też mogły różnić. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=67671]Karister[/mention]
 
A tak z ciekawości, które Empy piszesz, że mają szorstkie brzmienie gitar? Jeżeli Elite, to się nie wypowiem, wiem tylko tyle, że one są jaśniejsze, ale zwykle Empyrean mam osobiście i nie uważam, aby było tam cos szorstkiego, wręcz przeciwnie. No ale to też dużo zależy od toru, więc rozumiem, że możesz to odczuwać inaczej. W każdym razie co chciałem napisać, to to, że one reagują na zmiane padów. Słuchałeś na welurowych i skórzanych? Na welurku jest bardziej przytulnie, nie tylko jeżeli chodzi materiał, ale i o brzmienie też Bas wtedy nie dominuje i średnica jest bardziej jakby muzykalna. Jest bardziej gładko. 
Tak ku rozwianiu wątpliwości - Meze Empyrean i Meze Elite.
Nie ma Empyrean elite :)
Słuchałem tych i tych i faktycznie Elite są rozjaśnione, dla mnie osobiście lepiej siedzą Empyrean. A jeśli chodzi o zmianę padów na welurki to też rozjaśniają brzmienie z tego co pamiętam ale zaraz sprawdzę i gdybym się mylił to dopiszę;)

Wysłane z mojego IN2025 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba na samym poczatku je nazywali.
Możliwe natomiast w żadnym sklepie nie napotkałem takiej informacji.
Fakt, wyglądowo chyba nie pamiętam różnic więc mogły być tak nazywane.
Ale trochę dziwnie byłoby mówić LCD3LCD5 czy inne modele bełtać ze sobą bo wyglądają bliźniaczo;)


Wysłane z mojego IN2025 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był po prostu przykład mieszania modeli. Miałem możliwość posłuchać lcd3 na kann cube - nie zrobiły na mnie wtedy wrażenia ale ponoć były nie wygrzane.
Lcd5 mogłem chwilę posłuchać z fiio m17 no i te zrobiły wrażenie ale nie kupiłbym ich ze względu na niedopracowane brzmienie(ubogi bas). W tej kwocie nie chciałbym się grzebać z eq aby było poprawnie. Ponoć jest jakiś soft profesjonalny(nie degradujący dźwięku) do takiej zabawy, można nawet persety pod wiele par słuchawek pobrać, które bazują na krzywej harmana.
Nie jestem jakimś tam anty eq. Ale sam tego nie używam.
LCD3 chciałbym jeszcze raz wrzucić na głowę ale na razie nie mam okazji.
LCD2f mi też fajnie się słuchało i na swoim torze i na m17 - super słuchawki.

Wysłane z mojego IN2025 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym tego niedopracowanym brzmieniem, bo mają ubogi bas. To są słuchawki studyjne do korekcji. Natomiast jakości basu im odmówić nie można. Wystarczy delikatnie go podpić EQ i wuala mamy taki sam bas jak ten w LCD3/LCD4 :) 

 

Korzystam z gotowców przeznaczonych dla LCD5. Np. ten od Resolve. Przez wielu użytkowników LCD5 razem z dedykowanym EQ (który jest darmo, wystarczy w Roon przepisać) grają na poziomie dużo drozszej Susvary. A nawet lepiej, bo mają wtedy lepszy bas. Wystarczy jak poczytasz wątek LCD5 na Head Fi. Niejednokrotnie ludzie, którzy mają/mieli/słuchali LCD5 i Susvare wolą brzmienie LCD5. Więc ostatecznie ta kwota za LCD5 nie jest taka wcale duża, względem tego co można z nimi osiągnąć i jak reagują na zmiany. Przynajmniej ja tak sądzę, ale nie spieram się też z innymi ludźmi, którzy sądzą inaczej ;)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podważam ich jakości bo jest tam niesamowity detal, scena, holografia. Na temat basu swoje zdanie podtrzymuję.
Każdy ma inną anatomie ucha jak i też inne preferencje i oczekiwania. Na pewno nie są to złe słuchawki. Ale poczekam na kolejny model, który może będzie miał brzmienie, jakie mi się podoba ;)
Nie korzystałem z roon, czy on służy tylko do plików czy obsługuje Tidal? Warto? Chętnie zrobię test organoleptyczny jak i pomiary czy eq wpływa źle na dźwięk jak większość programowych rozwiązań.

Wysłane z mojego IN2025 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej Roon obsługuje Tidal. Jak tak mam wlaśnie Roon + Tidal Master. Roon zasysa wszystkie utwory, które zgromadziłem na Tidal. A tych było całe mnóstwo. Moim zdaniem warto. Jakość odtwarzanej muzyki też jest lepsza. Jak wziąłem Roona na próbę, to odrazu mi się na tyle spodobał, że bez wahania opłaciłem roczną subskrypcję :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tanio;) już miałem kiedyś w to się zabawić bo jak kupowałem wtedy cobalt to dawali roon na 2 miesiące. Ale jakoś sprzedałem cobalta razem z tym pakietem roon

Wysłane z mojego IN2025 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie Roona na próbę. Jest za darmo przez 2 tygodnie.

 

Roon się Ciebie zapyta, czy chcesz korzystać z Tidal i wtedy wystarczy przez Roona wpisac dane logowania do Tidala. 

 

Masz tam też fajny parametric EQ do zabawy i wiele innych ciekawych i wartych uwagi ustawień 👍

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa na mobilnych? Coś poprawia tam? Ktoś coś wie na ten temat? Działa płynnie? Czy jak UAPP?

Wysłane z mojego IN2025 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mobilnych? W sensie?
Są urzadzenia mobilne które działają jako endpointy Roona, a w sumie androidy czy japka chyba też umieją.
Ale uwaga: mobil musi być w tej samej sieci WiFi co roon core. Roon NIE jest mobilny sensu stricte, on jest mobilny w zasięgu twojej sieci WiFi.
Ale w tym zasięgu jest bardzo dobry. W domu praktycznie tylko roon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD-3 odsłuchane. Łoł... to było mocne, ciężkie brzmienie. Bęben i gitara basowa zdecydowanie zdominowały resztę przekazu. Jednak Arye przyzwyczaiły mnie do znacznie bardziej detalicznego i lżejszego brzmienia. Dopiero po zapodaniu na szybko -1.5dB w EQ na wszystko poniżej 80Hz i +3dB na wszystko powyżej 1.6kHz mogłem słuchać. Na pewno bym znalazł jakieś ustawienie dla siebie, ale jednak jest to bardzo duża ingerencja w sygnaturę brzmienia i uznałem, że to oznacza, że to jednak nie są słuchawki dla mnie. Tutaj @Corvin74 miał całkowitą rację, że to nie ma mowy o zastępstwie w przypadku tych dwóch modeli. Wykonanie spoko, wygląd przyjemny dla oka i mimo ich wagi są niezłe pod kątem wygody. Przesiedziałem z nimi godzinę w salonie mnie nie zmęczyły. 

 

Chyba naciągnę budżet i pójdę słuchać LCD-5 oraz Meze Elite. :D 

Edytowane przez Karister
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, bakus1233 napisał:

Według mnie to kwestia czasu, mózg się przyzwyczai do każdego brzmienia. No chyba, że komuś nie pasuje, to po co się męczyć :)

Zgadzam się, że do wielu rzeczy można się przyzwyczaić, ale chciałbym jednak znaleźć coś, co da ten efekt wow, jak to było kilka lat temu z Aryami. Nawet nie musi być wow, wystarczy mi teraz takie "o, fajnie gra", bo nie przesiadam się już ze sprzętu za kilka setek.

 

1 minutę temu, Pioj napisał:

Hifiman Arya niełatwo przebić. O ile jest sens je przebijać?

Zgadzam się w kwestii dźwięku. Chciałbym mieć jednak coś, co nie trzeszczy w rękach i nie odpryskuje z tego lakier. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karister napisał:

Zgadzam się, że do wielu rzeczy można się przyzwyczaić, ale chciałbym jednak znaleźć coś, co da ten efekt wow, jak to było kilka lat temu z Aryami. Nawet nie musi być wow, wystarczy mi teraz takie "o, fajnie gra", bo nie przesiadam się już ze sprzętu za kilka setek.

 

Zgadzam się w kwestii dźwięku. Chciałbym mieć jednak coś, co nie trzeszczy w rękach i nie odpryskuje z tego lakier. :D 

To bardzo słaba wymówka. Czuje dużą ciekawość wobec innych planarow :P

Słuchać można dużo, kupować przecież nie trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wymówka? Mam ochotę kupić coś, co mi spasuje dźwiękowo i będzie też cieszyć swoim wykonaniem, ale nie kupię tylko po to, aby kupić. Odsłuchy są w tym przypadku niezbędne do osiągnięcia celu.

 

Ciekawość też jest, owszem. Np. ciekawią mnie również Susvary, choć cena jest raczej zbyt wysoka, abym się skusił. W szczególności, że to HiFiMAN. Aczkolwiek HEKSE wydawały się znacznie lepiej wykonane od moich Aryi, pytanie co po dwóch latach.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności