Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Praedo napisał:

Pałąki hifimana są "nieco" stabilniejsze

To co to za carbon? Czy to tylko malowanie w kolorze carbonu? :)

 

Moje LCD5 też mają carbonowy pałąk i tam nie jesteś w stanie czegoś takiego zrobić. Co też może być wadą, bo pałąk się nie wyrobi z czasem i tych co gniecie w skronie, to będzie gniótł dalej. Na całe szczęście ja jestem bardziej jajogłowy 😂

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Lcd 3F ,widać że każdy słuchał/słucha na innym torze/okablowaniu. 

@MichalZZZ ,,góra iskrząca, piłująca uszy'' [zgadzam się z @prolim] Ty zdaje się słuchałeś na jakimś niższym Burku? i tutaj upatruję przyczyny.

Jest w klubie Burka porównanie bodaj tego który miałeś z wyższym. Na 3R słucham na kablu stock Audeze🙂.

 

Mnie w Oppo Ha-1 zarówno jako Dac i Amp potrafiła  ukłuć góra [fortepian/trąbka] , likwidował to wyłącznie kabel słuchawkowy A.S Occ7n  - pierwsza wersja [niebieski gumolit]. Druga wersja [czarny gumolit] ,czy Oppo Occ7n były tak na pograniczu tolerancji.

 

@prolim co prawda nie słuchałem z Lcd3F miedzi pozłacanej, ale słuchałem srebrnych Argentum [Ic/słuchawkowy] z dodatkiem Au .W moim głównym torze złoto zbyt wygładza/uspokaja górę Lcd3F. 

 

Opis Twojego kabla pasuje mi do mojego - 4 OFC wires, each with a cross-section of 0.35mm2 / 22 AWG from the length from the Italian manufacturer Tasker, specific resistance of the wires 5.8 Ohm / 100m.  który to wygrał zdecydowanie ilością powietrza oraz uniwersalnością gatunków muzycznych z Argentum [bodaj] Extreme, reszta na porównywalnym poziomie. 

 

Dac - 3R,Ic - miedż posrebrzana , amp - F.O.L , słuchawkowy j.w 

 

@Corvin74 ,,ale brakuje mi góry''   kwestia preferencji, moim zdaniem o brak góry trzeba się ,,postarać''  albo wyleczyć j.w🙂.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tommy66 napisał:

Wracając do Lcd 3F ,widać że każdy słuchał/słucha na innym torze/okablowaniu. 

 

Przede wszystkim - każdy ma innych słuch i swoje subiektywne preferencje. Dlatego trzeba samemu posłuchać, ale zapytać o opinie innych to nie grzech. Bez tego w ogóle bym na Phobosy nie popatrzył.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy66

 

Nie sądzę, że była to wina wzmacniacza. Chyba słuchałem na Burku C3XP i na Pathosie Aurium, bo zdaje się wtedy miałem już dwa wzmaki. Dokładnie nie pamiętam z którego wzmaka ich sluchalem. Piłujaca góra i syczące wokale to nie tylko u mnie były w LCD3f, bo z takimi opiniami się niejednokrotnie już też spotykałem. Na forum ktoś też jeszcze miał podobne odczucia. @bpiotrow13 nie Ty przypadkiem? Mniejsza z tym. W każdym razie tak jak mówię, był to powód ich sprzedaży. Czasami przy niektórych utworach tak piłowaly, że stawało się to nieprzyjemne, a zwłaszcza wokale potrafiły syczeć. Oczywiście nie zawsze, w zależności od utworu. Nie przypominam sobie też, żeby inne moje słuchawki mi przeszkadzały, jeżeli chodzi o wysokie przy uzytkowaniu Bursona. Ale fakt, na Vividach stawał się jaśniejszy, aniżeli na Classicach. Natomiast może to być przyczyna kabla, bo słuchałem ich ze srebrem od Argentum. Tyle tylko, że teraz też używam ten kabel do teoretycznie jaśniejszych LCD5 i tutaj absolutnie nie ma mowy o jakiejś ostrej górze. Jest rozświetlona i rozdzielcza, niemniej wciąż jest gładko i nic nie iskrzy. No ale mam już też zupełnie inny tor, więc nie ma prawa mi nic piłować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W phobos jest po prostu zbyt mało warstw tego carbonu. W dotyku i z wyglądu jak carbon więc raczej nie jest to oszukane. Jak "leżą" na głowie jest ok. Docisk natomiast jest generowany tylko i wyłącznie ciężarem muszli. Mam małą głowę ale myślę, że każdy będzie miał tak w tych słuchawkach - pochylenie głowy w przód = zjazd słuchawek... No ale z odpowiednim torem(nie za jasnym jak dla mnie) słucha się ich fajnie. Wysoki lvl detalu i przyjemny atak/dynamika. Bardziej jednak podobał mi się wcześniejszy model bo miał mniej ostrości no i stabilny pałąk.

Wysłane z mojego IN2025 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karister właśnie zamontowałem na Hifiman Arya pady skórzane perforowane od dekoni… warto. Mocno zmienia sygnaturę, dźwięk bardziej dociążony, bas mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karister

 

A tak z ciekawości, które Empy piszesz, że mają szorstkie brzmienie gitar? Jeżeli Elite, to się nie wypowiem, wiem tylko tyle, że one są jaśniejsze, ale zwykle Empyrean mam osobiście i nie uważam, aby było tam cos szorstkiego, wręcz przeciwnie. No ale to też dużo zależy od toru, więc rozumiem, że możesz to odczuwać inaczej. W każdym razie co chciałem napisać, to to, że one reagują na zmiane padów. Słuchałeś na welurowych i skórzanych? Na welurku jest bardziej przytulnie, nie tylko jeżeli chodzi materiał, ale i o brzmienie też ;) Bas wtedy nie dominuje i średnica jest bardziej jakby muzykalna. Jest bardziej gładko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Corvin74 napisał:

@Karister właśnie zamontowałem na Hifiman Arya pady skórzane perforowane od dekoni… warto. Mocno zmienia sygnaturę, dźwięk bardziej dociążony, bas mocniejszy.

 

Niestety - ja mam Arye V1, a pady od Dekoni nie mają siateczki, bo ta potem trafiła na stałe do muszli słuchawek.

 

9 minut temu, MichalZZZ napisał:

@Karister

 

A tak z ciekawości, które Empy piszesz, że mają szorstkie brzmienie gitar? Jeżeli Elite, to się nie wypowiem, wiem tylko tyle, że one są jaśniejsze, ale zwykle Empyrean mam osobiście i nie uważam, aby było tam cos szorstkiego, wręcz przeciwnie. No ale to też dużo zależy od toru, więc rozumiem, że możesz to odczuwać inaczej.

 

Te Empyrean, co wyszły jako pierwsze. Wtedy chyba nie było jeszcze Elite. Wiesz, to wszystko jest bardzo subiektywne i nie zdziwiłbym się, gdybym na przykład dzisiaj miał inne odczucia niż rok temu. Wtedy Meze mnie nie przekonały, choć na pewno są to fajne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sobie je wypożyczyć. Myślę, że warto dać im szanse. Zdecydowanie są to moje najwygodniejsze słuchawki. Jak muszę popracować na kompie, to zakładam właśnie te słuchawki do słuchania muzyki. Są tak relaksujące i tak bardzo wygodne, że całkowicie  zapominam, że mam je na głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MichalZZZ napisał:

Na welurku jest bardziej przytulnie, nie tylko jeżeli chodzi materiał, ale i o brzmienie też ;) Bas wtedy nie dominuje i średnica jest bardziej jakby muzykalna. Jest bardziej gładko. 

Dokładnie tak jest. Ja wole ich słuchać na welurach, według mnie jest wtedy tez więcej oddechu na nich. No i ta wygoda.

23 minuty temu, Karister napisał:

Niestety - ja mam Arye V1, a pady od Dekoni nie mają siateczki, bo ta potem trafiła na stałe do muszli słuchawek.

Szkoda, ja mam v2, miałem v1 i padł przetwornik i wymienili mi na v2. Od tej pory wszystko ok. To jedne z moich ulubionych sluchawek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda w Empyrean, to jest coś niesamowitego. Kiedyś myślałem, że Nighthawkow nic nie przebije pod tym względem, ale Empyrean to zrobiły. I to zdecydowanie. TOP wygody słuchawek pełnowymiarowych. I do tego ten system zmiany padów... 😌

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Wygoda w Empyrean, to jest coś niesamowitego. Kiedyś myślałem, że Nighthawkow nic nie przebije pod tym względem, ale Empyrean to zrobiły. I to zdecydowanie. TOP wygody słuchawek pełnowymiarowych. I do tego ten system zmiany padów... 😌

 

 

 

 

A HD800?? Też są bardzo wygodne 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Wygoda w Empyrean, to jest coś niesamowitego. Kiedyś myślałem, że Nighthawkow nic nie przebije pod tym względem, ale Empyrean to zrobiły. I to zdecydowanie. TOP wygody słuchawek pełnowymiarowych. I do tego ten system zmiany padów... 😌

Ja nie znalazłem ich wygodniejszymi od NH, dla mnie był to ten sam poziom komfortu, ale HD800S, to były najwygodniejsze słuchawki jakie mialem na głowie. Przynajmniej przez ten czas, kiedy je trzymałem na łbie. Nie wiem jakby się spisały przy dłuższej sesji względem tamtych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kształtu głowy. Ja osobiście nie miałem na głowie wygodniejszych słuchawek od Empyreanów. Nawet moje wysluzone HD555 nie są tak komfortowe, a one też przecież należą do bardzo wygodnych. 

 

26 minut temu, bakus1233 napisał:

Oprócz koloru, to one się różnią jednym elementem w przetworniku. Waga pewnie zbliżona. 

 

Tak też myślałem. Dzięki za info. 👍

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Corvin74 napisał:

Szkoda, ja mam v2, miałem v1 i padł przetwornik i wymienili mi na v2. Od tej pory wszystko ok. To jedne z moich ulubionych sluchawek

 

Mi przetwornik padł dwa razy i dwa razy wymienili na V1, a przy drugiej wymianie była już dostępna V3, jeśli dobrze pamiętam. :( Nawet Kurop mi wspominał, że Ci wymieniali Arye przede mną i dostałeś nowsze. Peszek.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karister napisał:

 

Przede wszystkim - każdy ma innych słuch i swoje subiektywne preferencje. Dlatego trzeba samemu posłuchać, ale zapytać o opinie innych to nie grzech. Bez tego w ogóle bym na Phobosy nie popatrzył.

Kazdy ma inny gust, ale lcd3f, z 2016 chyba roku, ktore mialem byly bez porownania jasniejsze od lcd 2f, ktore mialem wczesniej i soprany znacznie agresywniejsze niz meze empyrean i zmf verite open. 

8 godzin temu, Tommy66 napisał:

góra iskrząca, piłująca uszy'' [zgadzam się z @prolim] Ty zdaje się słuchałeś na jakimś niższym Burku? i tutaj upatruję przyczyny

Ja sluchalem na la figaro 339 i bylo tak samo.

8 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Na forum ktoś też jeszcze miał podobne odczucia. @bpiotrow13 nie Ty przypadkiem?

Dokladnie ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 Pamiętam Twoje uwagi na ich temat.

Ja pierwsze kupiłem z A.S niebieskim, więc miałem trochę z górki. Dopracowałem tor, częściowo przez przypadek [3R].

Mam sprawdzoną wiedzę jak wyciągnąć z mojego toru chyba maximum.

 

Ty ,moim zdaniem poszedłeś na skróty [ doradzałem Tobie przecież F.O.L] , zmieniłeś wzmacniacz [bodaj na WA 22] który też nie podszedł następnie chyba Dałeś sobie spokój z Lcd 3.

 

Pisząc ,,zgadzam się z @prolim'' miałem na myśli  jego zdanie ,, Obaj macie racje. To kwestia systemu, kabli i zasilania.'' 

Tak wynika z mojego doświadczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tommy66 napisał:

Ty ,moim zdaniem poszedłeś na skróty [ doradzałem Tobie przecież F.O.L] , zmieniłeś wzmacniacz [bodaj na WA 22] który też nie podszedł następnie chyba Dałeś sobie spokój z Lcd 3.

Nie wiem, czy na skroty. Ja lcd 3 sluchalem z kilkoma wzmakami, naprawde chcialem je polubic. Finalnie sluchalem na la figaro 339 podlaczonych do mhdt orchid kablem cardas parsec. Bardziej lagodniej sie nie da, a i tak soprany czasami iskrzyly. Moze to Audeze nie trzyma jakosci, a moze wszystkie nowe lcd 3f tak maja. Tego nie wiem. Wa22 pewnie glownie przez to, ze sluchalem go z lcd 3f mi nie podszedl.  Meze i zmf pewnie byloby inaczej.

 

Wszystko oczywiscie mozna korygowac torem, to kwestia synergii itd. Tyle ze te nowsze lcd 3 ida bardziej w jasne brzmienie, a jesli ktos chce miec analogowe brzmienie bez podostrzen to trzeba korygowac bardziej, a i to nie do konca sie udaje. Takie moje i @MichalZZZ doswiadczenie. Obaj w koncu je sprzedalismy. Zmf verite, ktore mam teraz sa jesli chodzi o analohowe brzmienie i wygode zupelnie bez porownania. 

 

Btw, co to jest "F.O.L" ??

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że ZMF Verite (w moim przypadku Closed) są znacznie lepsze. Podobnie Empyrean. Chociaż w przypadku Empów należy skorygować torem bas, trochę go ujarzmić, bo jest czasami zbyt jakby poluzowany i nie ma kontroli. Idealnie moim zdaniem one grają z Niimbusa, który ten bas ma kontrolowany i zwarty. Do tego srebro od Argentum i gra gitara :)

 

 

 

59 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Btw, co to jest "F.O.L" ??

Wydaje mi się, że Fezz Omega Lupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności