Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dokładnie tak jak piszesz. No i właśnie ten preset od Resolve mi się podoba. Zresztą są dwa od niego. Zdaje się ten starszy mi bardziej podchodzi. W tym temacie na ost. stronie wrzuciłem screeny :

 

 

 

O cenie nie dyskutuje, bo to zawsze jest drażliwy temat, a czy LCD5 są najlepsze bądź jedne z najlepszych? Z EQ kiedy podbijesz już jakościowo bardzo dobry w nich bas i otworzysz górę, to jak najbardziej mają taki potencjał. Choć to też wszystko zależy od upodobań i od tego co kto rozumie przez "najlepszość".

 

Lubię LCD5, nawet bardzo, zwłaszcza teraz, kiedy je sobie zmodyfikowałem, ale i tak wolę Abyss 1266 Phi TC :) Są to moje ulubione słuchawki i je osobiście uważam za najlepsze słuchawki na rynku (choć nie słuchałem Susvar i może lepiej żebym nie posłuchał :D ) 

 

Trzeba też wziąć pod uwagę, że są to zupełnie inne słuchawki. LCD5 kładzie nacisk na srednice, a Abyssy, to taka lekka V-ka. Gdyby Abyssy miały takie wokale jakie mają LCD5, to byłyby dla mnie słuchawkowym ideałem. 

 

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Planarne audeze idealnie się nadają za sprawą niskich zniekształceń i w miarę małej ilości rezonansów (to znaczy to nie jest potwierdzone info ale taką mam intuicję).  

 

 

A to zdanie mnie zaintrygowało i rzeczywiście możesz mieć racje. Sporo czytając o LCD5 i ogólnie o Audeze, stosunkowo często da się wyczytać, że są to bardzo dobre słuchawki do EQ (np. LCD5 są też dość często używane w studiach nagraniowych, chociaż to też zapewne nie jest żadną regułą). Zastanawiało mnie co ma na to największy wpływ, że ludzie się tak bardzo lubią bawić equalizowaniem tych słuchawek i dlaczego tak bardzo potrafią te słuchawki reagować na zmiany. Nie każdemu taka equalizacja przypada do gustu, ale widzę, że znaczna większość próbuje i jest zachwycona efektami. Ja również.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dzisiaj pierwszy raz po tygodniu użytkowania innych słuchawek Abyssy 1266 Phi TC i co Wam powiem to Wam powiem, ale dziwie się ludziom, że narzekają na ich komfort. Dla mnie te słuchawki są naprawdę bardzo wygodne. Pewnie wszystko zależy od dopasowania i kształtu głowy, ale u mnie po znalezieniu idealnego ustawienia nic nie naciska, nic nie uwiera, nic nie ciąży, wszystko jest tip top. O dzwięku nie wspomnę, bo to moje ulubione słuchawki, więc wiadomo ;)

 

...albo wspomnę :D

 

Co za rozdzielczość, co za przejrzystość, co za przestrzeń, co za dynamika, co za szczegóły, co za bas, co za dzwięczne i rozświetlone wysokie... Topowe słuchawki bez dwóch zdań. Strasznie się cieszę, że się na nie zdecydowałem kupując je zupełnie w ciemno na zasadzie przeczytanych recenzji, czy opinii na forach. A tak się bałem, że mi nie podejdą :) Musze im koniecznie dobrać jakiś porządny kabel.

 

Wady? Brak, aczkolwiek średnica mogłaby być taka jak w Audeze LCD5, a zwłaszcza wokale, które piątki mają lepsze. Bliższe, żywsze, bardziej angażujące, bardziej wciągające, bardziej organiczne. Pod tym względem Audeze LCD5 są TOP. Chociaż z drugiej strony ta średnica w 1266 wcale nie jest taka zła. Proszę mnie źle nie zrozumieć. Np. gitary brzmią obłędnie! jestem niemalże przekonany, że jakiś topowy kabel jakim jest np. Danacable Lazuli Ultra poprawi tą średnice i wtedy będą w 100% idealne.

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie po czym poznać, ze Abyssy to topowe słuchawki ? Przynajmniej ja tak mam robiąc sobie porównania. Żadne inne moje słuchawki przy cichym słuchaniu nie serwują tak wyraźnie detali. Verite, LCD5, czy Empyrean pod tym względem odstają. Abyss 1266 nawet przy naprawdę cichym słuchaniu odrazu Ci serwują takie szczególy i taką rozdzielczość dzwięku, że to coś niesamowitego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MichalZZZ napisał:

Założyłem dzisiaj pierwszy raz po tygodniu użytkowania innych słuchawek Abyssy 1266 Phi TC i co Wam powiem to Wam powiem, ale dziwie się ludziom, że narzekają na ich komfort. Dla mnie te słuchawki są naprawdę bardzo wygodne. Pewnie wszystko zależy od dopasowania i kształtu głowy, ale u mnie po znalezieniu idealnego ustawienia nic nie naciska, nic nie uwiera, nic nie ciąży, wszystko jest tip top. O dzwięku nie wspomnę, bo to moje ulubione słuchawki, więc wiadomo ;)

 

...albo wspomnę :D

 

Co za rozdzielczość, co za przejrzystość, co za przestrzeń, co za dynamika, co za szczegóły, co za bas, co za dzwięczne i rozświetlone wysokie... Topowe słuchawki bez dwóch zdań. Strasznie się cieszę, że się na nie zdecydowałem kupując je zupełnie w ciemno na zasadzie przeczytanych recenzji, czy opinii na forach. A tak się bałem, że mi nie podejdą :) Musze im koniecznie dobrać jakiś porządny kabel.

 

Wady? Brak, aczkolwiek średnica mogłaby być taka jak w Audeze LCD5, a zwłaszcza wokale, które piątki mają lepsze. Bliższe, żywsze, bardziej angażujące, bardziej wciągające, bardziej organiczne. Pod tym względem Audeze LCD5 są TOP. Chociaż z drugiej strony ta średnica w 1266 wcale nie jest taka zła. Proszę mnie źle nie zrozumieć. Np. gitary brzmią obłędnie! jestem niemalże przekonany, że jakiś topowy kabel jakim jest np. Danacable Lazuli Ultra poprawi tą średnice i wtedy będą w 100% idealne.

 

 

Ja w święta jeszcze trochę stuningowałem ich wygodę i lekko odgiąłem ramę w tym dzięki czemu nie mam już nacisku padów na skronie.

12 minut temu, MichalZZZ napisał:

Wiecie po czym poznać, ze Abyssy to topowe słuchawki ? Przynajmniej ja tak mam robiąc sobie porównania. Żadne inne moje słuchawki przy cichym słuchaniu nie serwują tak wyraźnie detali. Verite, LCD5, czy Empyrean pod tym względem odstają. Abyss 1266 nawet przy naprawdę cichym słuchaniu odrazu Ci serwują takie szczególy i taką rozdzielczość dzwięku, że to coś niesamowitego!

Też o tym czytałem już wcześniej że 1266 są kapitalne przy cichych odsłuchach. Ale ja ich nie potrafię słuchać cicho :D

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez odginania ramy nie mam żadnego ucisku na skronie. Jest idealnie. Wygodnie. Z tym, że ja bardziej jajogłowy jestem, więc może dlatego 😅

 

19 minut temu, vonBaron napisał:

 

Też o tym czytałem już wcześniej że 1266 są kapitalne przy cichych odsłuchach. Ale ja ich nie potrafię słuchać cicho :D

 

Nie no jasne, ja też wolę im dać w piec, bo odwdzięczają się wtedy niesamowitym nakładem energii i dynamiki. Kopniecie (powiedziałby inaczej, ale nie wypada ;) ) mają takie, że włosy dęba stają.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, saudio napisał:

Mnie jakoś nie przekonują, owszem do łojenia są super, ale orkiestra, akustyka itp. no nie, nie nie nie, to nie są słuchawki oddające wiernie taką muzykę. 

 

Dla mnie w zasadzie były właśnie do łojenia i to była ich wielka zaleta. Wierne oddawanie dźwięków to niestety raczej domena słuchawek studyjnych...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MichalZZZ napisał:

aczkolwiek średnica mogłaby być taka jak w Audeze LCD5, a zwłaszcza wokale, które piątki mają lepsze. Bliższe, żywsze, bardziej angażujące, bardziej wciągające, bardziej organiczne.

To pewnie dałoby się kablem trochę poprawić. Czy Abyssy mają końcówki kompatybilne z Audeze, bo myślę nad demowym kablem solid core z takimi końcówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Nowy model TC ma już 3 pinowy mini XLR.

A fizycznie 4-pinowy wtyk wejdzie w to gniazdko 3-pin? W końcu to tylko jedna dziurka będzie luzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MichalZZZ napisał:

nie zaleca takich prób, więc odpuściłem, bo się boję ryzykować :)

Z tego co się przyglądałem, to rzeczywiście, chyba rozstaw pinów w 3-pin i 4-pin jest ciut inny, więc mogłoby się coś pogiąć przy takich próbach, ale póki się nie sprawdzi (czy w ogóle zaczyna wchodzić taki wtyk w gniazdko), to ciężko wyrokować.

Oczywiście prócz kompatybilności fizycznej dochodzi jeszcze kompatybilność elektryczna, ale nawet jeśli trochę się różni w sensie, że 2 inne piny są połączone w Audeze niż w Abyss, to nie podłączając któregoś z tych pinów we wtyczce, dałoby się to obejść i zrobić kabel uniwersalny pasujący i do Audeze, i do Abyss - kwestia tylko kompatybilności fizycznej.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też zdaje się odpowiednie adaptery gdzies do kupienia. Mam fajne kabelki do Audeze/ZMF/Empyrean i chętnie bym je spróbował z Abyssami. A jak nie, bo też nie do końca jestem fanem adapterów, to się szarpnę na jakiś kabel dedykowany do Abyssów. Koledzy tutaj na forum mówią, że warto, bo słuchawki reagują na tego typu zmiany. Osobiście lubię zabawę w kabelki, sprawia mi to radochę, słyszę zmiany w dźwięku, więc zapewne spróbuję, bo czemu nie :) Tym bardziej, że są to moje ulubione słuchawki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MichalZZZ napisał:

@KaszaWspraju

 

Wielkie dzięki za polecenie Yosi Horikawa. Niesamowite mam doznania dzwiękowe teraz :)

 

Tobie @bakus1233 oczwiście również dziękuję 👍

Yosi Horikawa - Vapor - 2013, polecam  cały album.

 

 

Na D8000 też brzmi niesamowicie z dodaną głębią i masywnością dźwięków, a zwiewność zachowana.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaszaWspraju

 

Już mam przesłuchany cały album :) Znakomite utwory do Abyssów. Na Finalach pewnie też brzmią super 👍 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Perul napisał:

Z tego co się przyglądałem, to rzeczywiście, chyba rozstaw pinów w 3-pin i 4-pin jest ciut inny, więc mogłoby się coś pogiąć przy takich próbach, ale póki się nie sprawdzi (czy w ogóle zaczyna wchodzić taki wtyk w gniazdko), to ciężko wyrokować.

Oczywiście prócz kompatybilności fizycznej dochodzi jeszcze kompatybilność elektryczna, ale nawet jeśli trochę się różni w sensie, że 2 inne piny są połączone w Audeze niż w Abyss, to nie podłączając któregoś z tych pinów we wtyczce, dałoby się to obejść i zrobić kabel uniwersalny pasujący i do Audeze, i do Abyss - kwestia tylko kompatybilności fizycznej.

Nie ma takiej opcji nie będzie pasować.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KaszaWspraju napisał:

Yosi Horikawa - Vapor - 2013, polecam  cały album.

 

 

Na D8000 też brzmi niesamowicie z dodaną głębią i masywnością dźwięków, a zwiewność zachowana.

Yosi Horikawa 4 albumy 2010 Touch 2012 Wandering 2012 Whispers From An Angel 2013 Vapor 2013 Stars 2014 vAPOR rEMIXEd 1 2019 Spaces

 

 

Yosi Horikawa.jpeg

Yosi Horikawa.jpg

Sounds From The Ground i Glass Animals także fajne jeżeli doznania dźwiękowe lubicie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności