Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, vonBaron napisał:

Jest jeszcze możliwość że Abyssy mnie tak rozpuściły ;)

 

Wcale Ci się nie dziwię, bo ja też jestem zakochany po uszy w tych słuchawkach ;) Nie była to miłość od pierwszego usłyszenia, ale teraz śmiało mógłbym zostać tylko i wyłącznie z tymi jednymi. Absolutnie fenomanalne słuchawki. Tylko trzeba się z nimi trochę na poczatku pobawić i znaleźć odpowiednie ustawienie. Nie mogę się doczekać, kiedy dobiorę sobie do nich jakiś porządny kabel :)

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tym bardziej, że pomijając ich kapitalny dzwięk, to są też wyjątkowo wygodne, czego się obawiałem przed zakupem widząc ich konstrukcję w internetach. Nie wierzyłem, że coś takiego może być wygodne. A jednak. Śmiało mogę w nich przesiedzieć kilka godzin i nie czuć żadnego dyskomfortu.

 

Mimo wszystko chciałem mieć jeszcze jedne słuchawki typowo pod rozrywkową, rockową muzykę, ze średnicowym odrobinkę ocieplonym brzmieniem i takimi słuchawkami są właśnie LCD5. No i jedne zamknięte, wiadomo - przy moich dzieciaczkach i wiecznie brzęczącej małżonce, to podstawa :D Trza sie czasami odizolować. I tutaj zamknięte Verite spełniają swoją role doskonale 👍 Natomiast Meze Empyrean jednak pójdą na sprzedaż. Pomimo, że to też bardzo fajne słuchawki, ale LCD5 są podobne, tyle tylko, że lepsze. Bardziej napowietrzone, z lepszą separacją instrumentów na scenie, czyściej grające, z wyraźniejszym detalem oraz z lepszym technicznie basem (choć w zdecydowanie mniejszej ilości).

 

 

Poniżej parę ujęć mojej ulubionej parki, co bym się mógł oficjalnie zapisać do fanklubu słuchawek wielbicieli słuchawek planarnych ;)

 

 

IMG_6437.JPG

IMG_6454.JPG

IMG_6478.JPG

IMG_6491.JPG

IMG_6502.JPG

IMG_6533.JPG

IMG_5650.JPG

IMG_5656.JPG

IMG_5702.JPG

IMG_5710.JPG

IMG_5713.JPG

IMG_5718.JPG

IMG_6173.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifiman Deva Pro ze starym R2R dają radę al 602 low i 6 wzmocnienie na skali natomiast 801 40% skali i gra świetnie.

Bas rewelacyjny ogólnie wszystko mi się podoba po kablu. Kwestia jeszcze devy to 18ohm a impedancja wyjściowa hifimanów nie jest mi znana. To może być jedynie nie dopasowane impedancyjnie. Pomijając impedancje wyjściową gra to rewelacyjnie.

 

Zagwozdka jedynie z kablem zbalansowanym 3,5mm na 4,4mm na Kabel - CANARE L-4E5C JAPONIA zamówiłem w Warszawie gdyż nie chciało mi się lutować brak czasu a jak policzyć czas i koszty to lepiej oddać to profesjonalistom .

Napisałem do serwisu Hifimana i podali mi zdjęcie z rozpiską wtyku 3,5mm trrs na balans

Fotki na dole. Cena 140zł .Zobaczymy jak zrobią.

Dostałem już fotkę finalnego produktu zmieniłem w ostatniej chwili rodzaj kabla na bardziej elastyczny.

 

 

IMG_20220317_150413.jpg

deva pro.jpg

trrs.jpg

44.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tyle mam planarów że jak zaczynam żonglować to mogę powiedzieć jedno - planary są planarami a słuchawki dynamiczne - dynamicznymi. Różnice są widoczne ale mój słuch jest niezmienny? Ciekawi mnie tutaj jeden aspekt że niektórym jak są wiele lat na forum to dźwięk im się polepsza. Co mam rozumieć im jestem bardziej stary to słuch mam lepszy a nie gorszy? Słuchawki ogólnie są strojone pod folklor kulturowy. Jakby tak określić jakie instrumenty są w danym kraju lub kontynencie to możemy zrozumieć jak są strojone słuchawki. Ktoś kiedyś to opisywał - jakiś Pan pamiętam z kulfonem logo. Tor ma zapewne znaczenie jak i kable. Kiedyś nauczyciel mówił mi widzisz te dwa śrubokręty - są wykonane z tych samych materiałów, jednak za ten płacisz drożej bo ma nazwę firmową. Kiedyś pamiętam robili produkty aby były długowieczne a teraz aby po gwarancji kupić znowu?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2022 o 21:04, marco-polo napisał:

Ja tam tyle mam planarów że jak zaczynam żonglować to mogę powiedzieć jedno - planary są planarami a słuchawki dynamiczne - dynamicznymi. Różnice są widoczne ale mój słuch jest niezmienny

To wiem, LCD X  mam, ale szukam jakiegoś lepszego wzmacniacza , dlatego zapytałem o BURSON SOLOIST 3X PERFORMANCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2022 o 15:02, jacmiszcz92 napisał:

Także na parę słów będzie trzeba poczekać do przyszłego tygodnia.

Od piątku testowałem LCD-5 na sterowniku 4.59 od Bursona. Teraz zainstalowałem v5.30. Różnica w brzmieniu jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, trzeba było od razu sprawdzić ten sterownik v5, ale nie wiedziałem, że właśnie wyszedł :P

Z v5 gra zupełnie inaczej, znacznie lepiej.

Wrócę później do heków to napiszę coś więcej.

 

Może uda się wypożyczyć LCD-5 ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD-5 mi się udało chwilę posłuchać z m17, dla mnie słuchawki były bardzo poprawne tonalnie, precyzyjne z dobrą holografia natomiast bas... Bas był dynamiczny, trochę konturowy ale zdecydowanie zapomnieli o zejściu w niższe rejestry.
Brakowało "mięcha".
Konstrukcyjnie wydawały się jakieś bardziej kompaktowe i ergonomia może trochę poprawiona.
Cena wygórowana patrząc na wszystkie aspekty.

Jestem ciekaw opinii reszty forumowiczów, którzy mieli styczność z tym modelem:)

Pozdrawiam

Wysłane z mojego IN2025 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recki nie będzie. Różnica między sterownikami jest tak duża, że recenzja bazująca na driverach v4.59 byłaby krzywdząca dla LCD-5. Sprawdzałem kilka dni temu paczki i nic się nie pojawiło. Za późno się zorientowałem, że akurat pod koniec tygodnia wydali nowe

 

W dniu 26.03.2022 o 00:53, adriano2510 napisał:

o może inaczej zapytam, lepsze czy tylko inne?

HE-1000se bardziej mnie jarają

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poniżej fajna recka LCD5. Zgadzam się, że z EQ są jeszcze lepsze i potrafią w basy :) Pamiętam kiedyś zachwalałem bas w moich LCD3 (wersja z fazorkiem) i kiedy później już z pamięci robiłem sobie porównanie LCD3 vs LCD5 to mi wyszło, że piątki są znacznie lepsze, niestety przegrywają przy dolnych rejestrach. Bas w LCD3 był absolutnie fenomenalny, przez co ciężko było mi się z nimi rozstać, ale brakowało mi w tych słuchawkach sceny i powietrza, oraz co najgorsze i co przesądziło o wystawieniu ich na sprzedaż - syczące wokale. Teraz, kiedy zacząłem się bawić EQ mam taki bas w piątkach jaki miałem w trójkach 👍

 

https://www.techpowerup.com/review/audeze-lcd-5-planar-magnetic-headphones/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash

 

Wiesz co, zaintrygował mnie. Gdyby nie to, że wszyscy mnie namawiali na EQ do LCD5 mówiąc, że te słuchawki bardzo reagują na zmiany i można z nich zrobić potwory, to bym pewnie nie spróbował. Spróbowałem no i wsiąkłem :) Nie umiem sobie sam jeszcze tworzyć takich presteów, ale wyszukuje gotowce polecane do LCD5 i przepisuje. Nie sądziłem, że można tak poprawić w nich bas i tak otworzyć górę przy czym zachowując resztę ich zalet. Problem natomiast się pojawia przy słabiej nagranych utworach. Piątki same w sobie są detaliczne a z EQ jeszcze bardziej i już tych słabiej nagranych utworów się nie da słuchać. Pojawiają się delikatne zniekształcenia. Na basie jest przester. Ale przy dobrze nagranych utworach jest kosmos! Z miłą chęcią zacznę się uczyć sam tych wszystkich ustawień, żeby sobie tworzyć własne presety.

 

Jeszcze co do tych gotowców do LCD5. Nie każdy preset będzie pasował do danego systemu. Przykład mojego toru. Są takie gotowce, gdzie ktoś je zachwala do LCD5, a u mnie już jest przedobrzone i słychać wspomniane zniekształcenia. Nie są to duże zniekształcenia, ale są, kiedy się wsłuchasz. Z całą pewnością, jeżeli się znasz na tym i umiesz tworzyć takie EQ samemu, to można sobie to idealnie ustawić, pod własny tor. Wszystko ze sobą trzeba odpowiednio dopasować. Potencjał jest. Osobiście mam dwa takie gotowce, które grają bardzo dobrze z moim systemem i jestem zadowolony z efektów. Choć też mnie znów denerwuje, że utwory, które uważałem za znakomite (wpasowane w moje gusta muzyczne), teraz wiem, że nie są dobrze nagrane. Miałem też takie EQ, które usunąłem po paru minutach słuchania. Tak więc mam z tym zabawę :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajki wyszły...

 

@MichalZZZ z eq nie ma co przesadzać, ale skoro można do smaku użyć jak tą przyprawę, albo wydobyć jakieś brakujące pasmo, zciszyć gdzieś jaki eksces to czemu nie? :)

Jednym z głównych argumentów są właśnie różnice pomiędzy produkcjami,  szczególnie się przydaje w tym względzie pokrętło basu i wysokich, by ustawić optymalny poziom. 

 

Dzięki za ten przykład z LCD3/5. On klarownie pokazuje o co kaman. Tam (3) "robią" ten bas kosztem wyższych pasm, bo w planarach producenci nie robią triczków akustycznych z basem i przez to nie można uzyskać podbicia (tak w każdym razie twierdzi Resolve z headphones.com), więc albo obniży się wyższe pasma i w ten sposób zmieni balans albo podbicie można uzyskać dzięki EQ. Planarne audeze idealnie się nadają za sprawą niskich zniekształceń i w miarę małej ilości rezonansów (to znaczy to nie jest potwierdzone info ale taką mam intuicję).  

 

LCD-5 to chyba jedne z lepszych słuchawek na rynku tylko ta cena zabija.

 

Dobrze że nie sprzedałem swoich HF580 bo po EQ dają dużo frajdy. :D

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności