Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Mam też i te ale nwm czemu nie mogę odtworzyć tego linku 

 

dfr.png

To chyba do LCD2-C

1f.jpg

https://allegrolokalnie.pl/oferta/audeze-lcd2c-kuferek to chyba ten prawdziwy kuferek. Oferta zakończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, saudio napisał:

Zestawienie ciekawe, a do tego w większości mogę się zgodzić ;) W zestawieniu zamkniętych brakuje mi tylko LCD2 Closed. Technicznie nie są oczywiście tak dobre jak XC, ale złe realizacje wybaczają jak żadne inne, przynajmniej żadne których słuchałem. Z tego powodu u mnie właśnie XC wygryzły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio miałem na odsłuchach LCD2Closed (dzięki @tommir i Aeon 2 Noire (dzięki @kurop). Dwie bardzo dobre pary słuchawek jednak mocno od siebie różniącej się. LCD2C grają wyraźnie jaśniej, stawiają nacisk na rozdzielczość, dynamikę, szybkość. Trochę brakuje mi w nich większej gładkości, bywają czasem ostre. Chciałbym też większej ilości basu. Co ciekawe zamknięte wersje Audeze grają wyraźnie jaśniej niż ich otwarte wersje.

 

Aeon 2 Noire to już inna para kaloszy, jest gładziej, bas zdecydowanie mocniejszy choć technicznie gorszy, lubi się czasem gdzieś zagubić w szybkiej muzyce. Średnica bardziej dociążona, wysokie podobne. Ogólnie Aeony są bardziej muzykalne. Jeżeli chodzi o wygodę to jest nokaut ze strony słuchawek Dan Clarka, Aeony znikają po kilku minutach z głowy gdzie LCD2C zaczynają być niewygodne po 2g odsłuchu.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem temu z założenia przeciwny, ale teraz chyba do wszystkich Audeze polecam delikatny EQ. Wcześniej zupełnie było mi z tym nie po drodze, ale ten zaimplementowany w Roon jest całkiem przyzwoity. Dzięki temu wygładziłem trochę ostrości w LCD-2C CB, przemodelowałem bas i w minimalnym zakresie tony wysokie. Po takim zabiegu słuchawki naprawdę nie mają się czego wstydzić w porównaniu z innymi których miałem okazję słuchać, wyżej pozycjonowanymi. Oczywiście nadal w pewnych sprawach im ustępują, ale różnica nie jest duża.

Nie udały mi się natomiast eksperymenty z LCD-XC, nadal były zbyt ostre w słabych realizacjach.

Nie do końca przypadły mi też do gustu ustawienia Audeze w Roon, w przypadku CB jest nawet nieźle, ale XC brzmiały bez wyrazu zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.01.2022 o 13:49, vonBaron napisał:

Wygląda na to że konkurencja dla 1266 w metalu/rocku.

 

Powiedziałbym nawet, że LCD5 do Rocka są lepsze od 1266. Dość dużo słucham tego gatunku muzycznego i wolę tutaj Audeze. Abyss natomiast są lepsze w elektronice. 

 

@rev

 

Z moich obserwacji wynika, że zdaje się jako jedyny posiadasz Meze Elite. Bardzo lubię swoje Empyreany, za ich barwę, średnice oraz wygodę użytkowania (są to moje najwygodniejsze słuchawki) i tak mnie naszła myśl, czy nie wymienić ich sobie na Elite. 

 

Czy mógłbyś napisać (zrobić porównanie) jak Twoim zdaniem Elite wypadają na tle He1000se i Susvary? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze @cpu1miałem po raz kolejny możliwość odsłuchu Etherów oraz pierwszego odsłuchu HE-6SE v2.

Wojna MrSpeakers Ether Flow vs HiFiMan HE-6SE v2 zakończyła się wygraną przez decyzję niejednogłośną na korzyść Etherów, w moim odczuciu :)

Trochę zmieniłem zdanie odnośnie Etherów. Ostatnio opisywałem, że okej są naturalne, rozdzielcze, ale w porównaniu z LCD-2F wyszło mi, że to ten sam poziom, a przecież są droższe. Żeby nie było, z góry zaznaczę, że nie miałem na dzisiejszym odsłuchu możliwości skonfrontowania obu par z LCD-kami, bo padł mi prawy przetwornik i idą do naprawy, więc nie będę porównywał z Audeze. 

Miałem również możliwość skonfrontowania mojego ulubionego Hugo 2 z zestawem SMSL SU-9 + iFi iCan Pro. 

 

Ether Flow - po wpięciu zestawu składającego z SMSLa i iFi doznałem w przeciągu kilku minut ogromnego efektu WOW, spowodowanego rewelacyjną holografią oraz bardzo dobrą rozdzielczością. Robiłem roszady między kablami DUM vs hybryda (miedź + srebro) 8 żył bodajże produkcji kolegi cpu1 oraz również jego produkcji czystej miedzi, a także kabelka Canare Starquad. W zależności od użytego DACa i utworu wolałem albo hybrydę albo DUM. Hybryda dawała super rozdzielczość oraz szczegółowość, a DUM ugładzał górę i dawał super muzykalność. Gdy zmieniałem zestawy, w zasadzie minimalnie bardziej wolałem dźwięk Etherów z iCANem i SU-9, ponieważ względem Hugo był bardziej muzykalny i wygładzał wszelkie ostrości w wysokich tonach. Z Hugo 2 dźwięk był z kolei bardziej rozdzielczy, szczegółowy, ale wolałem słuchać na filtrze czerwonym, który obcinał trochę górę. Ogólnie dźwięk Etherów bardzo mi się spodobał. Basik miękki, ale głęboki. Średnica barwna. A na górę przy odpowiednim torze i kablu nie można narzekać. 

HE-6SE v2 - no i w tym przypadku podobał mi się dużo bardziej dźwięk w parze z Hugo. Był dużo bardziej dynamiczny, mniej złagodzony. Ale w parze z iFi i SMSLem było również super. Szczególnie piękny bas jest w tych słuchawkach. Uważam, że lepszy niż w Etherach - bardziej zwarty, bardziej różnorodny i również nisko schodzący. Scena większa niż w Etherach na szerokość i głębokość, ale mniejsza wysokość sceny. Instrumenty i wokale mają mneijszy rozmiar niż te prezentowane w Etherach. 

 

Co do Hugo 2 vs SU-9 + iCAN Pro - wycena obu zestawów bardzo podobna. I tu, i tu około 11k zł. Ciężko stwierdzić, który jest jednoznacznie lepszy. Wydaje mi się, że technicznie może i Hugo 2 - ma wyższą rozdzielczość oraz szczegółowość, ale muzykalnie drugi zestaw mocno nadrabia. Dla moich uszu to zbliżony poziom. Wybieramy to czego bardziej oczekujemy. 

 

WNIOSKI: 

- Ethery to super słuchawki, i tak samo HiFiMany. Ale wolę Ethery. 

- Kabel DUM to naprawdę bardzo dobry brzmieniowo kabel, hybryda to samo. Który bym wolał, to zależy od DACa i wzmacniacza. 

- SMSL SU-9 to naprawdę potwór, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. 

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka ciekawostka, może komuś się przyda w razie gdyby był zainteresowany zakupem Audeze LCD5. Moje LCD5 mnie trochę uciskały na skronie, w związku z tym skontaktowałem się ze sklepem w którym kupowałem słuchawki, a Ci napisali do Audeze. Dziś dostałem odpowiedź, że Audeze mi wyśle nową, szerszą opaskę (pałąk). Za nic nie muszę płacić, ani zwracać tej co mam teraz. Bardzo dobre podejście do klienta 👍 Istnieje również możliwość wymiany kabla na zbalansowany XLR 4 pin. Wymiana kabla mnie jednak nie interesowala, bo i tak używam innego, a oryginalny poszedł z pudłami na strych. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się dopiszę z Monolithami M350. Trochę przebrzmiałe wokale (z resztą można znaleźć opinie w internecie o 'honky' graniu), no ale powalczyłem z eq i ogarnąłem co chciałem. Bas na miejscu, lubię jak jest go nieco więcej i jest tak, jak chcę. Wspaniała, ciepła, a jednocześnie szybka średnica, góra łagodna, acz bardzo dobrej jakości. Ogromna scena, na szerokość jak hd545 na welurach hm5, acz głębiej. Za to zdecydowanie bliżej - no cóż, przetwornik jest bliżej ucha. Świetne wokale - jak mają być w nagraniu blisko, to są blisko, bardzo intymne. No dla mnie kozackie granie w tej cenie, bardzo mi siadły i nie wymagają mocnego źródła - dongle Ibasso czy Apple im wystarczy (z Ibasso imo grają lepiej). Do tego gumki Hed16 rozmiaru L i nie czuć ich w uszach takie isine 10 w niższej cenie, chociaż nie umiem stwierdzić, czy gorsze/równie dobre, bo nie słuchałem Audeze - tu jedynie sobie dopowiadam, bo o isine czytałem jedynie opinie i recenzje i po prostu wychodzi mi na to, że mogą grać w podobny sposób.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Grubo jeśli słuchawki za tyle siana nie mają w zestawie różnych przewodów, w szczególności XLR 🤦‍♂️

Po co skoro audiofil i tak w końcu wymieni sobie kable na lepsze. To nawet lepiej, że nie produkują zbędnych śmieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92

 

No wow, niesamowite :) I o czym to niby świadczy? Mnie i tak nie interesują stockowe kable. Zazwyczaj i tak lądują odrazu w pudle na strychu. To tak jakbym ja napisał - a ja dostałem możliwość dobrania sobie jeszcze jednego szerszego pałąka, a do tego w stocku miałem porządny travel case i białe rękawiczki :D Bez sensu co nie? Bo co Cię to obchodzi. Nic. Tak jak mnie nie obchodzi zbędny dodatkowy stockowy kabelek. 

 

W pudełku z Hifimanami też dostałeś ich słynną "jakość" słuchawek, które wg. wielu nie są warte połowe ich ceny. Jak widać Audeze i Hifiman sobie mogą pod tym względem podać rękę, bo idą łeb w łeb ;) 

 

Najważniejsze jednak, że my właściciele jesteśmy zadowoleni z produktu (Ty z Hifimanów, ja z Audeze) i grają nam tak, że wywala z przysłowiowych kapci.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MichalZZZ napisał:

@jacmiszcz92

 

No wow, niesamowite :) I o czym to niby świadczy? Mnie i tak nie interesują stockowe kable. Zazwyczaj i tak lądują odrazu w pudle na strychu. To tak jakbym ja napisał - a ja dostałem możliwość dobrania sobie jeszcze jednego szerszego pałąka, a do tego w stocku miałem porządny travel case i białe rękawiczki :D Bez sensu co nie? Bo co Cię to obchodzi. Nic. Tak jak mnie nie obchodzi zbędny dodatkowy stockowy kabelek. 

 

W pudełku z Hifimanami też dostałeś ich słynną "jakość" słuchawek, które wg. wielu nie są warte połowe ich ceny. Jak widać Audeze i Hifiman sobie mogą pod tym względem podać rękę, bo idą łeb w łeb ;) 

 

Najważniejsze jednak, że my właściciele jesteśmy zadowoleni z produktu (Ty z Hifimanów, ja z Audeze) i grają nam tak, że wywala z przysłowiowych kapci.

 

 

Wg mnie kable Audeze znacznie wyprzedzają te z Hifimanów ;) przynajmniej z modeli które miałem okazje odsłuchiwać, bo w zasadzie zawsze to była przyjemność (jeśli o same słuchawki chodzi ;)).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marco-polo napisał:

Fajnie byłoby gdyby te drogie słuchawki były produkowane na wymiar głowy aby były jak najbardziej komfortowe i na dodatek żeby pady nie nachodziły na uszy i nie uciskały.

Fajny pomysł na uzasadnienie podwyżek cen hajendów. Teraz tylko czekać aż słuchawki za 12-15 klocków spadną do ligi premium.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności