Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno miałem taką akcję w LCD-Xach z 2014 że zaczął przerywać i ostatecznie przestał grać jeden przetwornik. Po odkręceniu dekielka oczom ukazał się ręcznie zawinięty przewód na blaszce. Oczyściłem styki kontaktem, zawinąłem drucik i hula :) 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Czy uważacie, że są to słuchawki o równym strojeniu?

Moim zdaniem bardzo równe strojenie w porównaniu do większości modeli słuchawek z tego przedziału cenowego.

 

3 godziny temu, gabler napisał:

Dość dawno temu słuchałem lcd2f rev 2017 i zejście na basię było kapitalne,potem przyjechał do mnie kolega z 2f ale starszym wydaniu i tam bas był inny ,brakowało subbasu  ,czyli to nowe wydanie z zejściem problemu nie ma wnioskując z opisu?

Rev. 2016-2020 nie różniły się brzmieniem, więc słuchałeś tej samej rewizji, którą ja mam. Również oceniam zejście jako kapitalne. Miałem też LCD-2 pre-fazor 2011 i zejścia brak... więc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bleck55 napisał:
Godzinę temu, gabler napisał:
Jaki jest koszt naprawy w razie awarii oczywiście po gwarancji 

Spora bo chyba trzeba wymienić oba przetworniki na sparowane żeby to jakoś grało

Jakiś czas temu było to chyba $325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tommir napisał:

Jakiś czas temu było to chyba $325

W europie kasują więcej :
https://www.head-fi.org/threads/audeze-lcd-2-driver-failures.645154/post-14609640

 

Nie mam linku pod ręką ale w Niemczech oferowali wymianę dwóch przetworników coś w zakresie 500-600 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Corvin ma do czego porównywać. Zobaczymy jak wypadną na tle chociażby Arya. Mnie na meecie zachwyciły dynamiką i barwą.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Weird_O napisał:

Są jaśniejsze ale nie jasne, po prostu bardziej detaliczne, mają lepiej poukładaną scenę choć na boki węższą niż v1, w których dźwięki potrafiły dochodzić z tyłu głowy. Gładka, pełna i barwna średnica, bardziej otwarta góra. Są też lżejsze, wygodniejsze. 

Trudno mi było zdjąć je z głowy tak relaksująco i naturalnie grały.

Muszę się zgodzić z opisem, dodałbym, że góra jest łagodna dużo bardziej łagodna niż w Arya i K812. To są słuchawki do relaksu, czarują muzyką, chyba jednak mi trochę brakuje powietrza, ale ja lubię bardzo przestrzenne słuchawki. Z barwy trochę mi przypominają LCD2C, wokale trochę wysunięte, dociążony dół. 
mam zastrzeżenia do ergonomi, mocowanie pałąka to pomyłka, do tego łatwo się przesuwają, wystarczy lekko ruszyć głową i mam wrażenie ze zaraz spadną. 

Edytowane przez Corvin74
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vonBaron napisał:

Niestety wyglądają jak jakieś DIY.

I takie trochę sprawiają wrażenie, ale w gruncie rzeczy są solidnie zbudowane, tylko to mocowanie, chciałoby się pomachać głową ale one chce ci spaść.

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Name44 napisał:

Z czystej ciekawości bo zmiany nie planuję 🙂

Maciek, nie wiem czy Twoje nie grają lepiej. Te nowe są bardziej detaliczne, ale tak jak pisał @Weird_O tracą trochę na scenie, co mi się nie podoba. W sumie najlepiej jak trafią do Ciebie na porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O @Corvin74dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami związanymi z nową odsłoną Phobosów! 🙂👍Jesli ktoś ceni muzykalność i płynące z tego przyjemność odsłuchu, warto się nimi z pewnością zainteresować. 

 

Muszę przyznać, że od strony wizualnej ciekawie prezentuje się włókno węglowe na pałąku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, vonBaron napisał:

Niestety wyglądają jak jakieś DIY.

Tak wyglądają... chociaż bardziej na zdjęciach niż w rzeczywistości,, ale już tak jak DIY nie grają ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Corvin74 napisał:

Dziś w domu wpadł w gości taki zawodnik jak na zdjęciu poniżej… Arya i K812 grzecznie go przywitali, choć chłodno.

jak zwykle wielkie dzięki dla @kuropza możliwość odsłuchu, no i oczywiście @Name44 bo to on je pierwszy zarekomendował. Jestem ciekaw czy będą mi się dalej podobać jak na meet we Wrocławiu.

 

 

E9915444-5694-4AA0-82ED-79832A14BEFF.jpeg

Z tego co pamiętam to te na meet były nieco bardziej stabilne jeśli o konstrukcję chodzi. Tak się ułożyło, że miałem je kilka dni wcześniej.

W zależności od toru potrafią zaskoczyć mega pozytywnie lub jak w jednym z przypadków wyszło jakoś krzykliwie na niektórych kobiecych wokalach.

Bezpośrednio z Hugo2 z głośnością gdzieś na kolorze żółtym było bardzo fajnie, dynamicznie z dość dużym efektem Wow.

Moim zdaniem te na meet'a były bardziej uniwersalne, tak brzmieniowo jak i konstrukcyjnie:) 

Ciekaw jestem czy dojdziesz do podobnych wniosków.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, saudio napisał:

No to szkoda, że słabiej ze sceną bo to była ich bardzo mocna strona, trochę za blisko jak dla mnie, ale rozciągnięcie głębia itd. było super.

Mi się tam scena bardziej podobała w nowych także polecam posłuchać :) absolutnie bym nie powiedział, że grają wąsko, do głębi też zastrzeżeń nie mam. Generalnie do relaksujących odsłuchów wolałem je od swoich d8k z kablem forzy... Nie są tak bezpośrednie jak finale, a dół też mają jakościowo świetny chociaż nie tak dosadny. Cholera, to są pierwsze od dłuższego czasu słuchawki, które imo są warte sklepowej ceny. Nawet przez moment rozważałem sprzedaż finali i zakup właśnie erzetichów i mówię to całkiem serio :) może kiedyś tak właśnie zrobię, póki co plany są jednak inne :]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niczego im jakoś nie brakowało jeśli o brzmienie chodzi. Bas nie jest równy na pewno, ma podbite wyższe pasmo przez co ten atak jest taki fajny, tak samo ma się to z średnicą i gorą. Gdzie góra moim zdaniem nie była bardzo wysokiej półki;) na szczęście też nie było jej za dużo. Tam jakieś 10kHz lekko się wybija. Z odpowiednim źródłem są świetne. Ale za 10k pałąk, który gibie się jak....?

Wysłane z mojego IN2020 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności