Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie zależy od słuchawek i ich "lubienia" prądu, bo na DT990 mam odwrotnie - z CANem jest ciut jaśniej, mniej ciepło (nadal kapka ciepła jest) i wszystko szybsze, dynamiczniejsze niż z samego CANa, mniej "zaokrąglania" dźwięku.

 

Przechodząc do planarów - @Compton chodzi mi po głowie przejście z Beyerów na Sundary właśnie pod iFi stack. CAN względem DACa daje im progres jakiś znaczący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MrBrainwash napisał:

Zaskoczeniem było dla mnie, że CAN gra cieplej, bo myślałem, że jest na odwrót, ale to pewnie coś źle zinterpretowałem z opisów. 

U mnie też tak było, ale wszystko przeminęło jak podpiąłem iPowera. Moim zdaniem owa ciepłość wynikała z większego zaszumienia sygnału. Trzeba mieć na uwadze, że Zen DAC jest zasilany tylko z USB i jest podatny tylko na tym etapie. CAN dostaje sygnał z DACa, ale dodatkowo zasilany jest zewnętrznym, bardzo tanim impulsowym zasilaczem, który swoje też może dodawać (Swoją drogą po drodze jest też interkonekt, jako dodatkowy czynnik, mogący wpłynąć finalnie na dźwięk).

Już nie uważam CANa za sprzęt ocieplający (chociaż wcześniej zdecydowanie był, dlatego swoich SHP9500 wolałem na nim słuchać).

Teraz określiłbym go jako transparentne źródło, które usprawnia te aspekty, które pozwolą cieszyć się rasowym brzmieniem, czyli scenę, dynamikę, zejście i ogólną fakturowość dźwięku. Za to chętnie odbiera wszelkie zmiany od pozostałej części toru (DAC, interkonekty).

Oczywiście to są moje odczucia i nie koniecznie taki efekt musi się pojawić u innych. W każdym razie jest to powtarzalne na mojej konfiguracji. Jeśli jest ocieplenie, to bardzo subtelne, ale na pewno też w żaden sposób nie rozjaśnia.

Nie zmienia to faktu, że niektóre słuchawki grają mi lepiej z samego Zen DAC, albo bez większej różnicy, np Senki HD580. Z samym Zen DAC na kablu od Taga Harmony, jest cud, miód, malina.

 

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubachim napisał:

Przechodząc do planarów - @Compton chodzi mi po głowie przejście z Beyerów na Sundary właśnie pod iFi stack. CAN względem DACa daje im progres jakiś znaczący?

Dla mnie naturalny progres po DT990 to DT1990.

W żadne Sundary czy inne Hifimany bym się nie bawił, pod warunkiem, że brzmienie Beyera lubisz i poszukujesz.

Sundara gra bardzo swobodnie, eterycznie, nawet DT1990 przy nich grają ciasno.

Bas Beyery maja mocniejszy, bardziej zwarty, dynamiczny, przy czym ten z HFM jest bardziej zróżnicowany, rozdzielczy i  większy, z większą swoboda wybrzmiewający.  Scena na korzyść Sundara na szerokość i wysokość, na głębokość to chyba jednak DT1990.  Więcej chyba już pisałem na temat różnic?

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 9/20/2021 at 7:14 PM, MichalZZZ said:

Cenowo uważam, że wcale nie zwariowali, mając na uwadze ile kosztowaly/kosztują LCD4. Szukajac ostatnio LCD4 niejeden sklep mi je proponował za ~5000 euro! Cena LCD4 u producenta to 4000 USD. LCD5 są tylko 500 $ droższe. Mysle, że jeżeli dzwiek bedzie lepszy w piątkach (choc lepszy to pojecie wzgledne i jedynie bedzie pewnie inny - jaśniejszy, bardzej techniczny + lepszy detal), to będą mialy wielu swoich fanów i ich cena jest naprawde normalna. 

 

Jeżeli strojenie jest tak idące w jasną strone jak pisze @vonBaron, to ja w takim razie dalej będę polował na LCD4 :)

Polujesz na 4 czy 4z a jesli 4, to czemu nie 4z? ;) 

Edytowane przez Shakhal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shakhal 

 

Poluje/polowałem na LCD4. A czemu nie na 4z? A no z błachego powodu, bo z czwórek bardziej mi się podobają LCD4 :) Tak czy owak jeżeli zdecyduję się na Audeze, to już pewnie będę zamawiał LCD5. Coraz bardziej zaczynają do mnie przemawiać. No chyba, że po drodze przytrafi mi się jakaś okazja, to chętnie przytulę LCD4. Mam też informacje, że Audeze ma wznowić ich produkcję, więc zapewne pojawią się ponownie w sklepach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak się mają Lcd-4 do oppo pm-2 czy staxów l-300. W porównaniach bezpośrednich lcd-3f przegrały u mnie z l-300. Lcd-3F  były jakieś dziwne, potężny bas, a reszta pasma ciężko mi było zaakceptować. Nie dokładna góra. I powodowały ból uszu z posrebrzanym kablem. Ze stockowym brzmiały prawie tak samo jak lcd-2f, które bardziej lubiłem i miło wspominam, a ich brzmienie przypominają mi yamaha hp-1.

Myślałem, aby je kupić (lcd-4)za sprawą recenzji audiofanatyka, ale później dowiedziałem się o padających driverach i mi przeszła ochota na używki na wysokie Audeze. Chociaż z czystej ciekawości chętnie bym je przetestował 🙂

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, dj1978 said:

recka LCD-5 na znanym zagranicznym portalu. Najniższe noty za komfort.

https://headfonics.com/audeze-lcd-5-review/

Po HEDD nic nie jest mi straszne, jeśli chodzi o komfort, wiec sound quality jako priorytet. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Shakhal napisał:

Po HEDD nic nie jest mi straszne, jeśli chodzi o komfort, wiec sound quality jako priorytet. ;)

No ja HEDDy testowałem jeszcze w pierwszej wersji na krótkim pałąku, cierpiałem😉

Ale faktycznie dla SQ to nawet za dużo czasem bierze się na głowę🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż mam HEDD i już nie cierpię, ale początki były ciężkie, normalnie nudności miałem po 45 min lol.

Planarne, to jednak moja bajka i nic tego nie zastąpi, to jak pierwsza miłość ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Świecie według Kiepskich (o ile już się szklanki zamiast Mocnego Fulla pojawiają), ew. z czasów komuny  Ale co ja poradzę że w takich mi najlepiej herbata/kawa smakuje -> nie lubię pić z kubków. 
Spoko spoko, mój ojciec i teść też się z kubka nie napiją. W ogóle wyroby z PRL były pomysłowe i tak jak kiedyś wydawalo mi się, że badziewne, tak teraz mam do tego trochę inny (że tak powiem) stosunek - w dzisiejszych czasach dziadostwa, wyroby z czasów PRL wydają się niezniszczalne i przemyślane.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy do jakich współczesnych wyrobów porównujesz. Jeśli do tych najtańszych, to owszem. Jeśli do takich że średniej półki, to niekoniecznie.
Ja akurat że szklanek lubię tylko zimne, gorące z kubków lub filiżanek - ale pamiętamże u rodziców były aluminiowe bodaj koszyczki na szklanki, też były niezłe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi piszę że LCD-5 są jasne, ponoć basu mają mniej niż He1kse, góry ponoć dużo i może być ostra ale Utopie też miały być bez basu, chude i ostre;)

Do tego ponoć LCD-5 wspaniale łapią synergię z Niimbusem.

https://www.headfonia.com/audeze-lcd-5-review/5/

 

1635719613329.png

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron zapowiadają się bardzo ciekawie. Dziękuję za podzielenie się informacjami na ich temat👍 Na pewno warto będzie przetestować ten model Audeze, szczególnie, że zapowiada się progres względem mniej przestrzennie brzmiącego poprzednika. 

 

Poniżej przesyłam materiał do recenzji sprzed kilku dni, w której pojawiają się informację, m.in. o przewagach względem Susvar w postaci większej detaliczności basu oraz niższej średnicy... 

 

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio miałem okazję posłuchać Goldplanar GL2000

51cQLwjyJJL._AC_SY355_.jpg

 

Jak zobaczyłem na fotkach, to pomyślałem, że kolejne wcielenie przetwornika z Takstarów HF580, jednak na żywo to dużo większe słuchawki. "Jajo" do mocowania padów ma 124 x 98mm, co już prawie pod wielkomembranowe HiFimany podchodzi.

Dźwiękowo całkiem przyjemne na skórkowych padach, choć z wyraźnym dołkiem w wyższej średnicy. Na hybrydowych padach całościowo nieco dla mnie za jasne, za to równiejsze. Po przyzwyczajeniu się i podpięciu do Qudelixa 5k, który trochę górę obcina, słucha się ich z przyjemnością na hybrydach.

Aktualnie opracowuję mod polegający na "wentylowaniu" przetwornika, tak jak w Takstarach zrobiłem, wtedy pasmo wyrównuje się, a wpływ zastosowanych padów zauważalnie maleje.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir Dziękuje za dobre słowo, choć niezręcznie mi to pisać to słuchawki są faktycznie znakomite i ciekawe w brzmieniu. Właśnie w takim normalnym tego słowa znaczeniu. Słucha się ich z ogromną przyjemnością. Urodą i komfortem nie grzeszą ale wspaniale nadrabiają to wszystko brzmieniem.  Ja polecam! 🙂  

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności