Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, vonBaron napisał:

1266 TC tyle kosztują i nikt nie narzeka

Kto tu narzeka? xD Ja nie jestem targetem dla tych produktów, tak samo jak kabli zasilających za 150 k zł. Tylko tak sobie myślę, że mamy jakąś licytację na cenę pomiędzy producentami ostatnio ;-): dca stealth 3,999 dolców, nowe meze chyba ponad 4k euro, teraz to, widziałem też nowe staxy ale nie spojrzałem na cenę, ale pewnie przebiją wszystkich xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vonBaron napisał:

czytam opinie o Stealth

Też odniosłem wrażenie, że jakość nie została dobrze zgrana z ceną, stąd negatywy - albo niedosyt. Czekam na jakiegoś gracza, który złamie ten rynek, z heddphone prawie się udało. Czekam dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zrobił to Abyss choć też nie w całość.

 

Hype wystrzelony w kosmos!

 

 

 

 

Pady jak w Abyss Diana, nie podoba mi się przesadnie niska impedancja, ja wiem że DAPy są coraz lepsze/popularniejsze ale bez przesady z tymi 14 Ohm.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vonBaron napisał:

Ponoć jaśniejsze od LCD-4, dla mnie bomba!

Dla mnie akurat nie jest to dobra informacja. Można by rzec, że obrali podobną droge jak Meze. Elite też ma jasniejsze strojenie anizeli Empyrean. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, trochę liczyłem na te LCD5, nawet się nakręcałem, że może Audeze zawalczy z Susvarami, ale pierwszy materiał baaaaaaaardzo mi się nie podoba, oczywiście z subiektywnego punktu widzenia.

 

Zrobili elektrostaty ... tylko, że planarne? Bardziej rozdzielcze, chudziej grające, jaśniejsze, mniej basu w porównaniu do LCD4? No ale przecież CRBN istnieją. Nie mówiąc o 009/009s i tych nowych flagowcach ... Pozostaje liczyć, że okażą się lepsze w byciu elektrostatami od elektrostatów :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Niestety wszystko idzie w złym kierunku, żeby jeszcze jakość szła do góry to ok ale jak czytam opinie o Stealth to wcale wybitne się nie wydają.

To wojna cenowa a nie jakościowa.

Dochodzę do wniosku nieraz, że za dużo czytacie. Poczekaj z krytyczną opinią przynajmniej do czasu pierwszych odsłuchów. Przypomnę Ci, że Utopie również miały być nie warte uwagi, a teraz?🙃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Cain1916 napisał:

Dochodzę do wniosku nieraz, że za dużo czytacie. Poczekaj z krytyczną opinią przynajmniej do czasu pierwszych odsłuchów. Przypomnę Ci, że Utopie również miały być nie warte uwagi, a teraz?🙃

A teraz nie wyobrażam sobie bez nich życia:D

 

Dopiero teraz obejrzałem ten filmik i z wykresów wynika że LCD-5 są jaśniejsze nawet od HD800s! Sam teraz mam spore wątpliwości.

Edytowane przez vonBaron
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo uważam, że wcale nie zwariowali, mając na uwadze ile kosztowaly/kosztują LCD4. Szukajac ostatnio LCD4 niejeden sklep mi je proponował za ~5000 euro! Cena LCD4 u producenta to 4000 USD. LCD5 są tylko 500 $ droższe. Mysle, że jeżeli dzwiek bedzie lepszy w piątkach (choc lepszy to pojecie wzgledne i jedynie bedzie pewnie inny - jaśniejszy, bardzej techniczny + lepszy detal), to będą mialy wielu swoich fanów i ich cena jest naprawde normalna. 

 

Jeżeli strojenie jest tak idące w jasną strone jak pisze @vonBaron, to ja w takim razie dalej będę polował na LCD4 :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Dziękuję za podzielenie się wrażeniami i porównania. :)

 

Zaskoczeniem było dla mnie, że CAN gra cieplej, bo myślałem, że jest na odwrót, ale to pewnie coś źle zinterpretowałem z opisów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam wrażenia.

I to szczególnie czuć na X2 i HF-580.

W przypadku Philipsa, ZEN CANa można spokojnie pominąć, bo to bardzo łatwe słuchawki do wysterowania ( @Suszec are you there? ;) ), ale w przypadku Takstara TH-580 niestety to nie takie oczywiste. Na DACu mamy większą czystość, przejrzystość  i mniejsze dociążenie. CAN dodaje masy,wypełnienia i plastyczności, co niestety ciemniej grającym słuchawkom nie służy. Podkreślam IMO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności