Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Sławek miał okazję posłuchać ich z FCL II i nie płakał mi w rękaw, jak przy okazji innego znanego wzmacniacza :)

Jaśniej proszę... Nie wiem która wersja FCL II była u mnie przy okazji Twoich odwiedzin, ale za cholerę HD800 mi się nie podobały z niego, co innego, że one mi się w ogóle nie podobają, ale jako taką klasę słuchawek potrafię docenić bez względu na to, jak bardzo inaczej grają od moich preferencji. To rozumiem że FCL II robi Senkom dobrze? To ja Was nie rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sławek miał okazję posłuchać ich z FCL II i nie płakał mi w rękaw, jak przy okazji innego znanego wzmacniacza :)

Jaśniej proszę... Nie wiem która wersja FCL II była u mnie przy okazji Twoich odwiedzin, ale za cholerę HD800 mi się nie podobały z niego, co innego, że one mi się w ogóle nie podobają, ale jako taką klasę słuchawek potrafię docenić bez względu na to, jak bardzo inaczej grają od moich preferencji. To rozumiem że FCL II robi Senkom dobrze? To ja Was nie rozumiem :)

 

Oj, bo Tobie sennki nie siadły. To własnie było to dobrze. One tak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie płaczę, że mi się nie podobają. Na te Senki to się hype zrobił ostatnio jakiś, ciekawe kiedy minie jak z D7100 ;)

 

Przy okazji to mieliście w ogóle jakiegoś meeta ze Slawkiem? Jestem ciekaw jak wypadl Fatso Twój zatubiony sabre w porównaniu ze sławkowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Warto ich posłuchać na lampach np. Lebenie, ładnie się zgrywa.

 

Ale to i tak nie będzie różnica jak niebo i ziemia...

 

No nie, ale jest lepiej, góra jest ładniejsza, no i można lampami sobie dopasować do preferencji,

choć to kosztowne jest.

A np. z HE560 się nie zgrywa kompletnie.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden znajomy, fan hd800, sluchal ich na wielu torach - i z jego relacji Linear Audio Research (nie pamietam modelu, ale cena promocyjna, bo jeszcze 4 cyfrowa ;) ) robi im znaczaca roznice...

Moze przyjdzie mi odsluchac tego cuda.

 

Mi osobiscie one podobaly sie najbardziej w kombinacji citrone + RA. Z little dot VI+ daloby sie pewnie wycisnac tez cos ciekawego... ale akurat egzemplarz Rev dla mnie jest zestrojony za jasno.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym grały owe 800 Sławku?

 

W ogóle myślicie, że możliwe jest poskładanie do nich toru w cenie niższej niż same słuchawki? Bo tak straszą, że one to tylko z Bakoona za XX koła...

Jasne :) Przykładowo audio gd 11.32 + Panda AMP

Da się ich słuchać nawet z macbooka, gdyby wzmacniacz był w serwisie :D poważnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż niby o planarach, ale było sporo o elektrostatach i HD800,

no ale chyba tak łatwiej coś porównać niż w oddzielnych wątkach.

no i moim zdaniem nie ma tu znaku ani <> raczej =, grają podobnie

choć różnią się znacznie, ale nie tak jak Audeze.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden znajomy, fan hd800, sluchal ich na wielu torach - i z jego relacji Linear Audio Research (nie pamietam modelu, ale cena promocyjna, bo jeszcze 4 cyfrowa ;) ) robi im znaczaca roznice...

Moze przyjdzie mi odsluchac tego cuda.

 

Mi osobiscie one podobaly sie najbardziej w kombinacji citrone + RA. Z little dot VI+ daloby sie pewnie wycisnac tez cos ciekawego... ale akurat egzemplarz Rev dla mnie jest zestrojony za jasno.

 

LAR? Pod słuchawki?

 

EDIT: no dobra, widzę wyjście słuchawkowe... No to chłopaki, macie pod Wrocławiem konstruktora i właściciela LAR!

Edytowane przez szwagiero
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym grały owe 800 Sławku?

 

W ogóle myślicie, że możliwe jest poskładanie do nich toru w cenie niższej niż same słuchawki? Bo tak straszą, że one to tylko z Bakoona za XX koła...

 

Sumaryczny zestaw był w cenie poniżej kwoty zakupu HD800. Ale faktem, że był w dużej części DIY. A tego nie można mierzyć wedle miary cen sklepowych klocków.

 

Dla mnie, jako elektronika, wzmacniacz słuchawkowy kosztujący drugie tyle co HD800, to jakieś marketingowe kuriozum. Wzmacniacze słuchawkowe, to z punktu widzenia elektroniki użytkowej, najprymitywniejsze konstrukcje na świecie, na tle wszelkich innych konstrukcji audio, przetworników odtwarzaczy CD, wzmacniaczy mocy i całej reszty. Kilka tranzystorów na krzyż, czasem jakiś opamp. Takie windowanie ich cen przez producentów to czysty marketing. Sorry, ale takie jest moje zdanie. Ale mam zboczone podejście, patrzę na to jako inżynier elektronik. I pusty śmiech mnie ogarnia, jak widzę ceny co poniektórych wynalazków sklepowych.

4 tranzystory, jeden wzmacniacz operacyjny. A cena na miarę odkrycia koła. Jak to w ogóle porównywać do cen tradycyjnych wzmacniaczy kolumnowych dużej mocy, które przynajmniej na wagę miały zasadność kosztów. A i tak cenowo były ułamkiem tego co sobie firmy wołają za prymitywne wzmacniacze słuchawkowe. Ceny niektórych konstrukcji słuchawkowych, to najdrożej wycenione audiofilskie powietrze na świecie. Ot co. Ale skoro owieczki dają się strzyc, ba chcą być strzyżone, bo tak je nakręcił marketing, to producenci je strzygą.

 

Odrębny temat, to kable do słuchawek, w cenach takich, jakby były namaszczone przez mnichów buddyjskich dziesiątkami lat modlitw i zaplatane były wyłącznie w okresie przelotu w pobliżu Ziemi komety Halleya.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeden znajomy, fan hd800, sluchal ich na wielu torach - i z jego relacji Linear Audio Research (nie pamietam modelu, ale cena promocyjna, bo jeszcze 4 cyfrowa ;) ) robi im znaczaca roznice...

Moze przyjdzie mi odsluchac tego cuda.

 

Mi osobiscie one podobaly sie najbardziej w kombinacji citrone + RA. Z little dot VI+ daloby sie pewnie wycisnac tez cos ciekawego... ale akurat egzemplarz Rev dla mnie jest zestrojony za jasno.

 

LAR? Pod słuchawki?

 

EDIT: no dobra, widzę wyjście słuchawkowe... No to chłopaki, macie pod Wrocławiem konstruktora i właściciela LAR!

 

wiemy :) ponoc bardzo sympatyczny jegomosc. Kolega co sie na LAR zdecydowal spedzil u niego caly dzien na odsluchach wlasnie przed decyzja. Nie bylo tez problemem zrobic pewne rzeczy indywidualnie pod klienta... takze takie podejscie sie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ha, bakus1233 ....jak uważasz że HD800 są lepsze od HE500 to masz moje błogosławieństwo...he,he.

 

Nieskromnie dodam, że akurat Kolega bakus1233 miał możliwość odsłuchać HD800 w możliwie optymalnej konfiguracji. Przynajmniej takie jest moje zdanie, że była wysoce optymalna. Banan na twarzach pozostałych słuchających utwierdza mnie tylko w tym przekonaniu :). Ale to już Kolega audionanik musiałbym dorzucić swoje 3 grosze. Bo był jednym ze słuchających. A że ma swoje HD800, to ma z czym porównać.

 

Dorzucę nawet cztery grosze. Na zestawieniu sławkowy DAC z DSD + Panda AMP - HD800 wg mnie potwierdziły tylko, że siedzą na wyższej grzędzie niż HE500. Te ostatnie wygięły mi banana w drugą stronę, nawet basu nie miały lepszego.

Nawiasem mówiąc to format DSD rules!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności