Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest, porównanie z pierwszymi Aeonami. Bez wkładek, niższa średnica była nawet mniej wypełniona niż w HE560v1 (Ty masz chyba v2), które z kolei więcej miały tej wyższej. 

 

Ja Aeonów słuchałem na Sonicu 2 HS+ czyli z wysokim gainem, pędził je niemiłosiernie do współki z daczkiem z odpicowanym zasilaniem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

Tak apropo generalnie planarów - przez całe miesiące słuchałem A2C na Mid-Gainie w swoim wzmaku (FluxLab FA12) - tak sobie od dziś dałem na High Gain i jakbym na nowo poznawał te słuchawy :D Wrażenie spotęgowania prezentacji stało się bardzo obecne.

Mam takie samo spostrzeżenie, muzyka dostaje kopa - HG to mussss. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, neonlight napisał:

Mam takie samo spostrzeżenie, muzyka dostaje kopa - HG to mussss. :D 

Potwierdzam w całej rozciągłości, też na FluxLabie12  oraz na Cube.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, ja też! :) Potwierdzam, ale zaaaaraz zacznie się, że to wina styków w mózgu i zagrają tak samo z dongla bo wezmą sobie troszeczkę mW zgodnie z tabelką :P.

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauważyłem, że aeony2c odwdzięczają się jak się im zapoda więcej mocy :) i jestem zaskoczony, że jest tu aż tylu ich użytkowników 😮

Edytowane przez Weird_O
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Weird_O napisał:

Ja też zauważyłem, że aeony2c odwdzięczają się jak się im zapoda więcej mocy :) i jestem zaskoczony, że jest tu aż tylu ich użytkowników

No ja też mam w wersji Noir :) Tak potwierdzam, mocy potrzebują więcej niż się wydaje z opisów, to chyba ogólnie do słuchawek MrSpeker, lubią moc - choć z parametrów papierowych to nie wynika - to raczej technologia ich przetworników.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Corvin74 napisał:

No ja też mam w wersji Noir :) Tak potwierdzam, mocy potrzebują więcej niż się wydaje z opisów, to chyba ogólnie do słuchawek MrSpeker, lubią moc - choć z parametrów papierowych to nie wynika - to raczej technologia ich przetworników.

90% słuchawek planarnych lubi, kiedy im się zapoda większą moc, choć niektórzy od dawna twierdzili, że to bzdury, ale jakoś ostatnio chyba łagodzą swój ton ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie słuchawki, bez względu na potrzeby prądowe i mocowe oraz technologię w jakiej je wykonano, grają inaczej na niskim, a inaczej na wysokim wzmocnieniu napięciowym (gain). Z reguły mniej precyzyjnie, za to bardziej funowo na high gain. Sprawdzaliśmy to razem z @majkelem organoleptycznie dawno i wielokrotnie, na różnych słuchawkach, w różnym otoczeniu sprzętowym.

Efekt ten nie ma żadnych korelacji z zapotrzebowaniem odbiornika na moc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie słuchawki, bez względu na potrzeby prądowe i mocowe oraz technologię w jakiej je wykonano, grają inaczej na niskim, a inaczej na wysokim wzmocnieniu napięciowym (gain). Z reguły mniej precyzyjnie, za to bardziej funowo na high gain. Sprawdzaliśmy to razem z [mention=4743]majkel[/mention]em organoleptycznie dawno i wielokrotnie, na różnych słuchawkach, w różnym otoczeniu sprzętowym.
Efekt ten nie ma żadnych korelacji z zapotrzebowaniem odbiornika na moc.
Pewnie dlatego kolejne wzmacniacze majkela miały coraz większą ilość watuf?

To, że brzmią inaczej na innym poziomie gainu to oczywiste, a Ty słuchasz pikpoków z Cuba na low gainie? Pomijam preferencje brzmieniowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie tak że więcej napięcia to większa amplituda więc i wychylenia przetwornika będą większe. Więc w tym samym czasie przetwornik ma więcej do roboty i wszystko znów zaczyna zależeć od innych parametrów i wydajności prądowej?

 

Osobiście od dawna do planarów strzelam z mocnych wzmacniaczy, i poniżej tych kilku wat na kanał bym się nie bawił. Przetworniki z HE-5LE moim zdaniem bardzo lubią dużo prądu, a najłatwiej go uzyskać podbijając napięcie :ph34r: 

 

Mamę się oszuka, tatę się oszuka, sąsiada się oszuka. Ale prawa Ohma się nie oszuka :D 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szwagiero napisał:

a Ty słuchasz pikpoków z Cuba na low gainie?

 

1 godzinę temu, szwagiero napisał:

To, że brzmią inaczej na innym poziomie gainu to oczywiste

Tak. Na Low jest precyzyjniej i wyraziściej.

 

1 godzinę temu, szwagiero napisał:

Pewnie dlatego kolejne wzmacniacze majkela miały coraz większą ilość watuf?

Raczej z powodu znafcuf, bo tylko kilka modeli słuchawek potrzebuje moc większą niż 0,2W.

 

30 minut temu, Ugz napisał:

Mamę się oszuka, tatę się oszuka, sąsiada się oszuka. Ale prawa Ohma się nie oszuka

Więc po co usiłujesz to robić?

Nie piszemy przecież tu o sytuacji, kiedy poziom sygnału na wyjściu wzmacniacza na Low gain jest zbyt niski przy max wychyleniu potka (wtedy wiadomo że trzeba przejść na wyższy gain), tylko o uzyskaniu tego samego poziomu na wyjsciu przy zastosowaniu Low i High.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Bosko 😲

 

Ide po herbatke i zabieram sie za lekture :)

 

@lsd Super sie czytało, wypada podziękować za taki tekst, co niniejszym robie - dziękuję.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsd Bardzo dobrze mi się to czytało. :) Bardzo konkretnie i na temat i dało jakiś konkretny obraz. Dzięki. Ładne zdjęcia , szczególnie te  nocne :) Chętnie usiadłbym w tym towarzystwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lsd napisał:

Jan Garbarek - Knot of place and time
Na L5000, super barwne trąbki, przy najwyższych partiach wygładzone, lśniące. Słuchawki zdają się nie mieć ograniczeń w tym jak wysoko można je zagrać. Czuć niesamowity klej jaki spaja pełniący tło bas, z tymi wysoko grającymi trąbkami oraz skrzypcami. Jest tu magia. ATH grają bliżej niż Abyssy i z lekko twardszym basem. Na Abyssach trąbki są bardziej powściągliwe w tym ich blasku i słuchawki nie starają się popisywać tym, z jaką rozpiętością można je zagrać. Grają bardziej dostojnie, ale czy bardziej naturalnie? Ciężko mi to ocenić. Na obydwu parach słuchawek można odpłynąć podczas odsłuchu i stracić rachube czasu.

Ja od zawsze znam Garbatego jako saksofonistę, więc zaciekawiony zapodałem se ten kawałek z rury na głośnikach w Daci Duster; źródłem był gejfon, który po bt przesłał dane do radioodtwarzacza. Od razu utwierdziłem się, że jednak warto kupować słuchawki i klocki za grube tysie. U mnie w przytoczonym utworze  miałem do czynienia jedynie z przetworzonym specjalnymi efektami, jak to u Garbatego, saksofonem, który prowadził dialog z również zmutowaną elektronicznie wiolonczelą, przy akompaniamencie sampli z parapetu i perkusji.

Wincy sprzętu, króca bomba!!!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można żyć też w przekonaniu że dongle za 50zł z 50mW poweru na pokładzie robi to samo co stacjonarka. :P

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lobuz1 napisał:

Można żyć też w przekonaniu że dongle za 50zł z 50mW poweru na pokładzie robi to samo co stacjonarka. :P

Żyj w nim jeśli chcesz, to wolny kraj.
Nie spotkałem jeszcze dongla, który miałby na tyle wysokie sq, żeby grał lepiej niż zadowalająca mnie stacjonarka; ale nie ma to nic wspólnego z mocą. Taki cobalt np gra lepiej niż aune x1s, czy t1se. 
Niemniej jednak gratuluję posta, był bardzo mondry👍; od razu wiadomo z kim mamy do czynienia:D

A teraz idę bić Murzynów…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Ja od zawsze znam Garbatego jako saksofonistę, więc zaciekawiony zapodałem se ten kawałek z rury na głośnikach w Daci Duster; źródłem był gejfon, który po bt przesłał dane do radioodtwarzacza. Od razu utwierdziłem się, że jednak warto kupować słuchawki i klocki za grube tysie. U mnie w przytoczonym utworze  miałem do czynienia jedynie z przetworzonym specjalnymi efektami, jak to u Garbatego, saksofonem, który prowadził dialog z również zmutowaną elektronicznie wiolonczelą, przy akompaniamencie sampli z parapetu i perkusji.

Wincy sprzętu, króca bomba!!!!!

Good point, poprawione. Za dużej podniety chyba dostałem przy notowaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Żyj w nim jeśli chcesz, to wolny kraj.
Nie spotkałem jeszcze dongla, który miałby na tyle wysokie sq, żeby grał lepiej niż zadowalająca mnie stacjonarka; ale nie ma to nic wspólnego z mocą. Taki cobalt np gra lepiej niż aune x1s, czy t1se. 
Niemniej jednak gratuluję posta, był bardzo mondry👍; od razu wiadomo z kim mamy do czynienia:D

 

Dziękuję za uznanie od forumowego guru. To zaszczyt. Moc nie ma znaczenia- zanotowałem. :)  

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Ja od zawsze znam Garbatego jako saksofonistę, więc zaciekawiony zapodałem se ten kawałek z rury na głośnikach w Daci Duster;

Czyli rzeczywiście dałeś radę to przeczytać, stojąc autem w korku. Trzeba więcej takich dłuższych tekstów wrzucać, nie jeden dzięki temu nudę zabije :D

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Artorias napisał:

Czyli rzeczywiście dałeś radę to przeczytać, stojąc autem w korku. Trzeba więcej takich dłuższych tekstów wrzucać, nie jeden dzięki temu nudę zabije :D

Audionanik dał radę, bo ma w okolicy roboty drogowe w co najmniej dwóch różnych miejscach, a i bez tego jest tam zgroza o pewnych godzinach. Ja czytałem z poziomu biurka. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, audionanik napisał:

Brałeś lekcje u Szewacha Weissa?

Nie, nie.Tylko Ty. inspirujesz mnie :)  

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności