Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, ponieważ chciałem przetestować pełnowymiarowe planary najpierw, to są. Kupiłem Lcd-x w nowej rewizji. Mam jeszcze th900 na świeżo w głowie, więc mogę na szybko porównać. Lcd-x z pudełka już grały fajnie, ale po niewielkiej equalizacji jest genialnie. Przede wszystkim trzeba podnieść w okolicach 4-6k bo inaczej dźwięk był bardzo zamknięty, za ciemny (szczególnie, że przypominam przechodzę z fostexów :D), tak to się otworzył i jest elegancko. Obniżyłem też w okolicach 11-12k, bo troszkę było ostro, ale to i tak nie była liga fostexów, nie nazwałbym tego nawet sybilizacją. Tu ziomek na live equalizuje i tym się kierowałem.

 

Okej to najpierw rzeczy podobne. Scena bardzo podobna do fostexów, jeżeli gdzieś miałaby być większa to o dziwo w fostexach, ale bardzo podobna generalnie. Separacja podobna. Izolacja w sumie podobna xd. Dużo słyszałem o planarnym basie i byłem przygotowany, że powali fostexy, a tu nie do końca.

 

Jeżeli chodzi o subbas to wygrywają fostexy, natomiast nie jest to przewaga aż tak duża, jeżeli fostexom dałbym 10/10 to Lcd-x 9/10. I mówię tu już po equalizacji obu. Lcd-x nie potrafi zejść tak nisko lub nie potrafi zagrać rozdzielczo tak nisko. Nie jest to duża różnica ale uchwytna dla nawet niewprawnego ucha jak moje. Jednak poziom fostexów w tym temacie nie jest łatwo dościgalny. Natomiast cała reszta pasma bassu, od dynamiki, po uderzenie, midbass po stronie Lcd-x zdecydowanie.

Dużo lepiej też mi się słucha EDM na nich, bo na fostexach było dla mnie za mocno na przykład. Średnica wróciła i jestem bardzo zadowolony, brakowało mi jej w fostexach (za daleko), góra też bardzo fajna, nie jest wycofana ani zrolowana na szczęście, ani też nie sybiluje, również na szczęście, idealna dla mnie.

 

Jeżeli chodzi o dynamike i szybkość, to teoretycznie fostexy powinny być lepsze, ale nie wiem czy to kwestia midbassu dobrego, dociążenia średnicy, ale lcd-x wydawały mi się bardziej dynamiczne i szybsze. Czasem na fostexach słuchając metalu 80/90s było coś za wolno, coś tam brakowało uderzenia, szybkości i dynamiki (na nowszym metalu już było ok), natomiasto Lcd'ki grają wszędzie i dynamicznie i szybko. Super!

 

Pady są dużo fajniejsze na LCD-X, wygodniejsze (i porządniejsze), wyważenie ciężaru jest idealne, nie sądziłem, że będzie aż tak dobre, nie czuć wagi, siedziałem 2h w nich i bardzo ok, trochę się bałem tej wagi, a tu zaskoczenie na plus. Szkoda że nie ważą tyle co th900 bo było by idealnie, ale i tak jest b.dobrze.

 

Generalnie to spodziewałem się nokautu fostexów, ale nie do końca tak było. Technicznie to zbliżony poziom (w końcu również cenowy) i nie czuć jakiegoś przeskoku jakościowego, jednak Lcd-x'y wygrywają dla mnie zdecydowanie, wszystkiego teraz słucha mi się na nich bardzo dobrze, nic nie męczy, nie sybiluje i generalnie niczego nie brakuje. To są słuchawki w które chce mi się inwestować, chętnie ogarnę to nich jakiś kabel zbalansowany i może wymienię Ifi CAN na coś lepszego. Gdyby Fostexy były zestrojone na mniejszą (dużo mniejszą) V'kę przy zachowaniu ich wszystkich zalet to dałbym znak równości między nimi a LCD-X, a tak dla mnie zdecydowanie LCD-X>TH900. Generalnie po tej equalizacji (szczególnie 4-6k regionu), to one brzmią dość podobnie do fostexow(o tyle o ile wiadomo), zniknął ten mrok Audeze, jest zdecydowanie jaśniej.

 

Teraz chętnie dodałbym im ciepła jakiś balansem na miedzi lub hybrydzie i powinno być miodzio. Ktoś może coś poleca? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kevoo napisał:

Teraz chętnie dodałbym im ciepła jakiś balansem na miedzi lub hybrydzie i powinno być miodzio.

Nie rozumiem, najpierw dodałeś 4-6kHz, które ochładza (no może nie do końca tylko to), a teraz chcesz ocieplać? Może po prostu EQ "zdejmij"?

Do podbijania tego zakresu to srebrzona miedź będzie dobra, lub w mniejszym stopniu, hybryda albo miedź cynowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dla mnie dźwięk zimny nie równa się jasny i ciemny nie równa się ciepły. Dla mnie dźwięk ciepły to podniesione pasmo w granicach midbassu i dolnej średnicy, natomiast dźwięk ciemny to zrollowane wysokie. No i analogicznie zimny i chłodny. Więc dodałem w 4-6k żeby było jaśniej (mniej ciemno) i chcę dodać kablem w midbassie i dolnej średnicy jeszcze, żeby było cieplej (mniej chłodno).

Ale może mylę terminologię to niech mnie ktoś poprawi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Jakby ktoś się nudził. ;)

Co prawda nie nudziłem się, ale chętnie przeczytałem :) 

M1060 nie znam, ale przetwornik z nich znam w innej "budzie" i rzeczywiście mistrzostwo świata to nie jest ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bleck55 napisał:

Panowie zamknięte w miarę przyzwoitej cenie około 1k za używkę ? Znajdzie się coś ciekawego ?

Jak zamknięte planary, to do 1000zł spokojnie znajdziesz Yamahy YH100, Fostexy T40/T50 a nawet T60

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Perul napisał:

Jak zamknięte planary, to do 1000zł spokojnie znajdziesz Yamahy YH100, Fostexy T40/T50 a nawet T60

osobiście doradziłbym yamaha hp1 jak masz fajny wzmacniacz - sporo z nich też dużo wymaga od źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście doradziłbym yamaha hp1 jak masz fajny wzmacniacz - sporo z nich też dużo wymaga od źródła
Szukam czegoś do pracy pod cayin n3pro
Myślałem nad kupienie Audeze mobius i przerobieniem ich na balans i wywaleniem elektroniki ale co znajdę jakaś sztukę do modowania to licytacja schodzi za jakieś poronione pieniądze dziś bez kartonu z rozklejajacym się padem poszły za 909 zł :/. Mam. Dobra sztukę ale szkoda mi ją grzebać. .
Myślałem też na zmodowaniem i zdrewniakowaniem 400i ale czasu mało ostatnio na dlubanine większą

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bleck55 napisał:

Myślałem też na zmodowaniem i zdrewniakowaniem 400i

Moim zdaniem to słaby pomysł, po zamknięciu pewnie sporo basu stracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Perul napisał:

Co prawda nie nudziłem się, ale chętnie przeczytałem :) 

M1060 nie znam, ale przetwornik z nich znam w innej "budzie" i rzeczywiście mistrzostwo świata to nie jest ;) .

M1060 na stronie mp3store z cytatem z jakiejś strony twierdzą że mogą konkurować z planarami za 4.000zł

Na stronie zakupowej mp3store jest na dole taki nagłówek.

12 godzin temu, Perul napisał:

Jak zamknięte planary, to do 1000zł spokojnie znajdziesz Yamahy YH100, Fostexy T40/T50 a nawet T60

Na Fostexy nie mogę narzekać te T50 i T60.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to słaby pomysł, po zamknięciu pewnie sporo basu stracą.
Co prawda nie zmieniłem ich całkiem ale zrobiłem im dekiel z grubego 7mm filcu od zewnątrz zaklejony taśma nie były idealnie zadekowane gdzieś tam mini szczeliny były. Ale tragedii nie było. Z moich dlubanin wychodzi że 400i są strasznie podatne na to co mają za przetwornikiem.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bleck55 napisał:

Z moich dlubanin wychodzi że 400i są strasznie podatne na to co mają za przetwornikiem.

Jak każde planary, zwłaszcza te o dużej membranie.

 

8 minut temu, bleck55 napisał:

Co prawda nie zmieniłem ich całkiem ale zrobiłem im dekiel z grubego 7mm filcu od zewnątrz zaklejony taśma nie były idealnie zadekowane gdzieś tam mini szczeliny były. Ale tragedii nie było.

Przy zamknięciu prócz redukcji basu jeszcze dochodzi sporo wyższej średnicy, która odbija się od muszli. Zamykając filcem mocno ją zredukowałeś.

Co prawda wykładając muszlę takim grubym filcem, też część tego zabierzesz, ale na pewno w mniejszym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Perul napisał:

Jak każde planary, zwłaszcza te o dużej membranie.

 

Przy zamknięciu prócz redukcji basu jeszcze dochodzi sporo wyższej średnicy, która odbija się od muszli. Zamykając filcem mocno ją zredukowałeś.

Co prawda wykładając muszlę takim grubym filcem, też część tego zabierzesz, ale na pewno w mniejszym stopniu.

Perul jest mistrzem w modowaniu. Mógłby opisać każdy materiał jak wpływa na dźwięk. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul jest mistrzem w modowaniu. Mógłby opisać każdy materiał jak wpływa na dźwięk.
A bo w końcu by napisał e-booka o modowaniu wystawił na sprzedaż i był by spokój a nie co chwilę mu ludzie dupę zawracają xD

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bleck55 napisał:

A bo w końcu by napisał e-booka o modowaniu wystawił na sprzedaż i był by spokój a nie co chwilę mu ludzie dupę zawracają xD

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Tak na forum przewodnik modowania słuchawek w skrócie i sprzedawać jako pdf lub na e-bayu w kilku językach. Teraz te translatory to tak ładnie tłumaczą ale musiałby zarejestrować znak Copyright.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bawił się ktoś dodanie fazor'ów do Audeze LCD-2 lub LCD-2 classic? Jak efekty? https://sketchfab.com/3d-models/waveguide-for-lcd2-2ad2680119914de69ab8fb7dfeaedd28 

Z tego co udało mi się znaleźć to trochę zmniejsza się ilość basu, a w zamian pojawia się więcej góry.

Z ciekawości myślałem aby co nieco się z nimi pobawić w modowanie. 

Druga sprawa to opcja sprawdzenia ich jako zamknięte słuchawki, znalazłem  na ebay taki mod kit Closed-Back Headphone Kit for Audeze LCD-2 LCD-3 LCD-X LCD-XC LCD-4 | eBay 

Tutaj w sumie sie obawiam, że to kasa w błoto bo nie wiadomo na ile to zmieni dźwięk, wątpię by wtedy grały jak wariant zamknięty, który ma jednak większą pojemność pokrywy + jakiś filtr.

audeze_lcd-2cb_11.jpg

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Damix napisał:

Tutaj w sumie sie obawiam, że to kasa w błoto bo nie wiadomo na ile to zmieni dźwięk, wątpię by wtedy grały jak wariant zamknięty, który ma jednak większą pojemność pokrywy + jakiś filtr.

też bym nie ryzykował, aczkolwiek jak spojrzałem na cenę, to nie jest tak źle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Popełniłem pare fotek mojej sztuki LCD3, może się komuś spodoba galeria... Dużo do siebie podobnych, ale ciężko było mi się zdecydować, które wybrać - wybaczycie mam nadzieje :)

 

Niestety przy zmniejszaniu zdjęcia straciły dużo na jakości, a szkoda.

 

 

IMG_9126.JPG

IMG_9142.JPG

IMG_9170.JPG

IMG_9175.JPG

IMG_9193.JPG

IMG_9197.JPG

IMG_9213.JPG

IMG_9221.JPG

IMG_9223.JPG

IMG_9396.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MichalZZZ napisał:

Popełniłem pare fotek mojej sztuki LCD3, może się komuś spodoba galeria... Dużo do siebie podobnych, ale ciężko było mi się zdecydować, które wybrać - wybaczycie mam nadzieje :)

 

Niestety przy zmniejszaniu zdjęcia straciły dużo na jakości, a szkoda.

 

 

IMG_9126.JPG

IMG_9142.JPG

IMG_9170.JPG

IMG_9175.JPG

IMG_9193.JPG

IMG_9197.JPG

IMG_9213.JPG

IMG_9221.JPG

IMG_9223.JPG

IMG_9396.JPG

Jak Ci grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam je. Swoje wrażenia opisywałem na sąsiednim forum :

 

https://forum.audiofanatyk.pl/topic/1353-fanklub-audeze/page/77/

 

Teraz po wygrzaniu grają jeszcze lepiej. Dużo lepiej. Przedewszystkim sie w końcu otworzyły :) Muzykalność tych słuchawek jest na niesamowitym poziomie!

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opis grania pożyczonych od Domi słuchawek "legendy" Yamaha YH-100

 

Wygoda taka sobie, są trochę ciężkie ale też czuć jak poduszki opierają się o małżowinę, przy długim odsłuchu można odczuwać lekki ból ucha.

Większych zastrzeżeń nie miałem, no może jeszcze od biedy przy ruszaniu głową mogą się zsunąć.

 

Kwestia brzmienia

Mój tor> PC> Xonar ST> interkonekty chorda> wzmacniacz T+A PA 1500r

 

Czuć po słuchawkach że nie tworzą zbyt dużej sceny, najbliższe plany są na szczęście trochę odsunięte do przodu, lecz instrumenty zazwyczaj nie są odlegle rozstawione na boki czy na głębokość.

W takiej konstrukcji słuchawek czuć jednak zamknięty obraz, niedaleko nas pojawia się niewidzialna ściana i w efekcie czułem jak byśmy siedzieli w niewielkim klubie w środkowym rzędzie.

Wielkość obrazów też nie porywa, słuchawki takie jak HE560 tworzyły większe obrazy ale co się dziwić..

Planarom brakuje nieco szybkości, nie liczę jednak by brakowało mi mocy w wzmacniaczu a taka jest chyba charakterystyka planarnych, to samo się dzieje z HE560.

 

Barwa neutralno ciemna, wydaje mi się że wysokie tony są tak łagodne, że aż lekko przyciemnione, bardzo mnie zaskoczył bas który był mocny, ładnie wypełniony, była moc, wykop, niezłe zejście, bardzo fajne dociążenie od średnicy po sam dół.

Średnica bardzo naturalna, to jedne z nielicznych słuchawek które prawie w ogóle nie przenoszą nieprzyjemnych sybilantów, spory plus bo te słuchawki ładnie dociążają wokale, średnica to ich bardzo duży plus!

 

Muszę wyjątkowo zaznaczyć, że Yamahy zagrały mi zjawiskowymi wokalami, ich wypełnienie, dynamika, namacalność była lepsza niż wiele słuchawek wokołusznych jakie słuchałem, jedynie mogły by w tym aspekcie konkurować z nimi słuchane HD600, może też K812 i T90.

 

Wysokie tony trochę mniej ciekawe, są tylko dopełnieniem, brakuje im rozdzielczości, rozmachu, swobody, doświetlenia.

W górze pasma zaletą jest że bardzo ciężko jest usłyszeć wyostrzenia, zazwyczaj muzyka brzmiała bardzo łagodnie, były duże rezerwy od ostrości.
 

Jak się nie mylę ten model był produkowany jakoś na przełomie lat 70/80, więc przez te kilkadziesiąt lat mogło się zmienić trochę podejście do odbierania dźwięku.

Co wyróżnia ten model na tle nowoczesnych popularnych modeli, przytoczę tu moje planarne wokółuszne HE560v2?

YH100 też były charakterystyczne od strony wypełnienia, tak zbitego dźwięku jeszcze nie słyszałem nigdy.

Przy większej ilości instrumentów/obiektów potrafi być papka z dźwięku, ale też bywały takie momenty, że YH100 rewelacyjnie odgrywały sam środek sceny gdzie było nadzwyczaj czysto, bardzo spójnie, dlatego też te słuchawki zaskakują separacją na środku sceny, może dziwnie to brzmi, ale dzięki temu na przykład wokale tak rewelacyjnie i wyraźnie brzmią,ładnie  łącząc się z resztą obiektów na scenie.

 

Yamahy pod niektórymi względami dały mi coś zupełnie nowego, wiele słuchawek które słuchałem ostatnio ginął w uszach wyostrzając barwę, czy grając za sucho.

Tu barwa jest bardzo mocnym punktem, do pełni szczęścia chciało by się tak dużej sceny i rozdzielczości jak K812.

 

Dziękuje za uwagę :3

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności