Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Kevoo napisał:

Z racji istnienia Audeze LCDi4 czy ktoś potrafi podać argumenty lub zasadność istnienia pełnowymiarowych słuchawek w cenie do 8-10 tysięcy, wyłączając kwestie finansowe?

 

Jestem umówiony już na zakup LCD-X w sklepie, nowych za cenę 4,5 tysiąca, a niewiele dopłacając mam używki LCDi4, które są lżejsze, wygodniejsze, a podobno grają sceną i dźwiękiem jak pełnowymiarówki w podobnym pułapie cenowym. Jedyny argument prócz ceny, żeby kupić LCD-X to to, że mogę je zmodować na XC i mieć zamkniętę. Zastanawiam się czy nie robię błędu kupując lcd-x. Generalnie szukam, po szybkim romansie z th900, słuchawek do elektroniki, metalu, rocka, ambientów... w sumie to po prostu all-rounderów z naciskiem na metal i EDM. Co sądzicie?

 

Zresztą nevermind.

Edytowane przez timecage
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

Ja na Pigwach słucham z powodzeniem klasyki - ale siara:woot:.

To znaczy z czym konkretnie siara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

 

 

Nadal nie rozumiem, ale widać nie mój poziom abstrakcji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

Nooo...yyy...tego tam, że jak komuś grają ambienty, roki metalopodobne, to już klasyki nie mogą grać - za tanie są; zapytaj znafców jak nie wierzysz.

Aha...

Każdemu grają na innym mózgu, innych uszach, innej muzyce i innym sprzęcie, więc ja tu problemu nie widzę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i4 to słuchawki zdecydowanie grające jak pełnowymiarowe. Trochę ciężko to wytłumaczyć, ale nie chodzi o to czy one grają  z boku głowy, z tył czy nad głową. Po prostu ma się złudzenie słuchania na słuchawkach pełnowymiarowych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że mają inne strojenie niż pełnowymiarowe Audeze. Do gatunków które wymieniłeś ja bym poradził wziąć pod uwagę LCD-2 na początek, a już w ogóle ideałem byłyby LCD-4. To tak moim subiektywnym zdaniem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żadne słuchawki dokanałowe, nie zagrały mi jak pełnowymiarowe, to jest zupełnie inne doświadczenie i po prostu fizycznie nie możliwe. Mając do wyboru jedne i drugie w podobnej cenie, nie mówiąc o hajendach, to w życiu bym nie wybrał doków. Doki się kupuje wtedy, kiedy jest to podyktowane niemożnoscią noszenia dużych słuchawek, czyli np. na mieście, imo ofc. ;)

Godzinę temu, tommir napisał:

Po prostu ma się złudzenie słuchania na słuchawkach pełnowymiarowych. 

Dokładnie, i na tym podobieństwa się kończą.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

@neonlight a jak się okaże ze swój brzmieniowy ideał trafisz akurat w jakimś modelu doków to co?

To i tak nie będzie mi pasić wciskanie czegokolwiek do uszu, poza tym, idealnego brzmienia nigdy nie znajdę, bo musiałyby powstać słuchawki inteligentne, dostosowujące się do jakości realizacji. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tommir napisał:

i4 to słuchawki zdecydowanie grające jak pełnowymiarowe. Trochę ciężko to wytłumaczyć, ale nie chodzi o to czy one grają  z boku głowy, z tył czy nad głową. Po prostu ma się złudzenie słuchania na słuchawkach pełnowymiarowych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że mają inne strojenie niż pełnowymiarowe Audeze. Do gatunków które wymieniłeś ja bym poradził wziąć pod uwagę LCD-2 na początek, a już w ogóle ideałem byłyby LCD-4. To tak moim subiektywnym zdaniem.

Hmm, a tym i4 brakuje czegoś do metalu? Ataku, szybkości, dynamiki, pazura? Generalnie to szukam end game dla siebie, nie chcę żonglować słuchawkami, wolałbym się skupić na muzyce. A no i żeby to był end game jak za najniższą możliwą cenę oczywiście :D Wiem na pewno, że niestety musi to być przynajmniej pułap th900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kevoo napisał:

Hmm, a tym i4 brakuje czegoś do metalu? Ataku, szybkości, dynamiki, pazura? Generalnie to szukam end game dla siebie, nie chcę żonglować słuchawkami, wolałbym się skupić na muzyce. A no i żeby to był end game jak za najniższą możliwą cenę oczywiście :D Wiem na pewno, że niestety musi to być przynajmniej pułap th900.

Dla mnie były do metalu zbyt ciepłe i trochę brakowało wspomnianego pazura. Znacznie lepiej sprawdzały się iSine20. Nie wiem jak i4, nie miałem okazji słuchać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @tommir mówi też uważam że one do metalu są za mało żywiołowe i nieagresywne. Oczywiście zagrają klasowo ale to nie będzie optimum w tym gatunku. Tez rozważałem je kiedyś do ciezkiej elektroniki i metalu ale poszedłem w IER-Z1R grające ciepłą V-ką. Dzięki niezastąpionemu @tommirowi mogłem je sobie potem bezpośrednio porównać co jedynie utwierdziło mnie w przekonaniu że do tych zastosowań dobrze wybrałem. Komfort jednak przy nich jest specyficzny w sensie że mało komu zmieszczą się do uszu. Ja się z nimi dogadałem na tyle że wysiedzę kilka godzin, ale to jedne z mniej wygodnych IEMów na rynku.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kevoo napisał:

Hmm, a tym i4 brakuje czegoś do metalu? Ataku, szybkości, dynamiki, pazura? Generalnie to szukam end game dla siebie, nie chcę żonglować słuchawkami, wolałbym się skupić na muzyce. A no i żeby to był end game jak za najniższą możliwą cenę oczywiście :D Wiem na pewno, że niestety musi to być przynajmniej pułap th900.

Większości chyba nie o to chodzi, tylko:

 

😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 21:42, tommir napisał:

i4 to słuchawki zdecydowanie grające jak pełnowymiarowe. Trochę ciężko to wytłumaczyć, ale nie chodzi o to czy one grają  z boku głowy, z tył czy nad głową. Po prostu ma się złudzenie słuchania na słuchawkach pełnowymiarowych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że mają inne strojenie niż pełnowymiarowe Audeze. Do gatunków które wymieniłeś ja bym poradził wziąć pod uwagę LCD-2 na początek, a już w ogóle ideałem byłyby LCD-4. To tak moim subiektywnym zdaniem.

Powiem tak to jest zależne na czym chcesz ich słuchać bo jeżeli masz full zestaw i brakuję Ci tylko tych słuchawek to OK. Jeżelinie to  czy nie lepiej zakupić wyważone LCD-2 gdzie do nich dokupiłbyś dobrego wzmacniacza gdzie mógłbyś barwę usłyszeć.

Jednak jeżeli kosztorys słuchawek nie jest Ci straszny te na które jesteś zdecydowany. 

Dobrze byłoby takich słuchawek gdzieś posłuchać przed zakupem.

Mi tutaj na forum doradzali z LCD-2 i powiem że jestem zadowolony z porad forumowiczów.

Nie żebym kupował w ciemno. Poza tym co nie kupisz jakiej marki to w większości wszystko jest Made in China. Dopłacasz za nazwę marki a jak wiesz Chińczycy znani są z kopiowania. Dlatego nie lepiej zakupić tańszych i jak zauważy się różnicę to czy te droższe będą się różniły aż bardzo dzwiękowo od tych tańszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma się toru to tym bardziej warto, bo na załączonym do zestawu kabelku Cipher grają rewelacyjnie :)

U mnie zastąpiły wszystkie duże słuchawki i nie patrzę wstecz ;)

Audionervoza mimo wszystko się nasila i zaczynam kombinować, żeby jakiś tor pod nie zrobić mimo wszystko. Ech.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności