Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Tytus1988 napisał:

 

W tym względzie @tommir będzie mógł więcej powiedzieć, bo posiadał ten model oraz jeszcze kilka innych, o ile dobrze pamiętam.

 

Według mnie ciekawą alternatywą mogą być Rosson Audio RAD-0, z którymi miałem przyjemność się zapoznać dzięki uprzejmości@vonBaron. W preferowanym gatunku muzycznym powinny się sprawdzić wyśmienicie, bo wokale są świetne technicznie, a przy tym jednymi z najbardziej organicznych, z jakimi zetknąłem się kiedykolwiek na słuchawkach (za wyjątkiem Sonorousów X). Ten egzemplarz Rossonów był również recenzowany przez P. Rykę:  https://hifiphilosophy.com/recenzja-rosson-audio-design-rad-0/ 

 

 

Jeśli zależałoby Tobie na konstrukcji planarnej o ciemniejszym brzmieniu, jest to według mnie pozycja obowiązkowa do sprawdzenia. Poza tym słuchawki prezentują się bardzo atrakcyjnie od strony wizualnej. 

Jeśli chodzi o zaciemnione brzmienie to Audeze jest kierunkiem, w którym należy poszukiwać ;) Nie słuchałem niestety LCD-3, miałem tylko LCD-4. Trochę przyciemnione brzmienie, ale nie przesadnie, bardzo fajna góra. W zestawieniu z jasnym torem dla niektórych góry może być zbyt dużo. Z Milo jest w sam raz. Rad-0 to słuchawki dużo ciemniejsze i potrzebują raczej jasnego toru. Z Milo na pewno nie zauważyłem podkreślonej góry wspomnianej w recenzji ;) Bardzo dobre słuchawki, ale lepiej sprawdzić je na swoim torze. Łatwiejsze do napędzenia niż LCD-4 bo te mocy zdecydowanie potrzebują.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Dziękuję Przemku za propozycje. Przyznaje, że nie znam tych słuchawek i już się biore za czytanie, niemniej jednak chyba juz wiem w którym kierunku pójde :) Jednakże musze podejsc do tematu na chłodno i wszystko sobie raz jeszcze na spokojnie przeanalizowac.

RAD-0 odradzam, no chyba że nasz stalową głowę.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir Witaj Tomku, czy mógłbym Cie poprosić o porównanie brzmienia LCD4 do Verite Closed ? Bardzo mi zależy na tym porównaniu, przy czym można pominąć fakt, że jedne izolują a drugie nie. Z góry dziekuje. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 15 planarnych słuchawek. Dodatkowe nie są mi potrzebne. Nie liczyłem ile mam planarów ale drzewko choinkowe ze słuchawek mógłbym zbudować.

Mnie jakby nie mówić to chociaż że słuchawki grają jak anioły w niebie to jednak na pierwszym miejscu stawiam komfort.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ rozumiem, chociaż warto mieć zawsze szersze pole poszukiwań, gdyby brane pod uwagę modele nie spełniły oczekiwań. Największym mankamentem była dla mnie dość twarda gąbka pod pałąkiem, która powodowała ucisk. Gdyby ją usunąć, ergonomia byłaby dla mnie odpowiednia. Poza tym słuchawki leżały na głowie bardzo stabilnie. Poza tym są bardzo łatwe w napędzeniu i nawet z telefonu przyjemnie się na nich sluchalo muzyki, bo miały niezwykle przyjemny dla ucha tembr wokali oraz instrumentów. 

 

@tommir dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami związanymi ze wspomnianymi modelami słuchawek! 👍 U mnie też nie zauważyłem podkreślonej góry i była bardzo spójna z resztą pasma. 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Przemku, ze dobrze jest mieć pole do manewru, ale jestem pewien,że wśród Verite C, LCD3, LCD4, Empyrean i MDR-Z1R napewno są jakieś słuchawki, ktore mnie uszczęśliwią :) Na innych sie juz nie skupiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MichalZZZ napisał:

@tommir Witaj Tomku, czy mógłbym Cie poprosić o porównanie brzmienia LCD4 do Verite Closed ? Bardzo mi zależy na tym porównaniu, przy czym można pominąć fakt, że jedne izolują a drugie nie. Z góry dziekuje. 

Witaj, jasne.

Na początku wypadałoby abym powiedział, że uważam LCD-4 za słuchawki lepsze. Na mojej prywatnej liście ;) są numerem 2, za Abyss. Zamieniłem na na VC za sprawą bardzo dobrej izolacji tych drugich, a co za tym idzie względów czysto użytkowych.

Audeze są przede wszystkim bardzo klimatyczne. Zakładasz w ciemno i już wiesz słuchawki jakiego producenta masz na głowie. Mają lepszą scenę, w końcu są otwarte, przyjemniejszy, bardziej miękki bas. Średnicę trochę trudno porównywać, ponieważ w VC na każdych padach brzmi inaczej ;) W ZMF wydaj mi się jednak mocniej zaznaczona, a miejscami i ostrzejsza. Góra w VC nie jest jakoś specjalnie uwypuklona, słychać jej więcej gdy w utworze jest jej więcej i kiedy słuchamy głośniej. W LCD jest jej więcej ale jest na tyle przyjemna, że zupełnie nie męczy i ne przeszkadza. Może gdyby sparować je z wyjątkowo jasnym torem to byłaby przesada, w innym przypadku na pewno nie.

LCD potrzebują zdecydowanie więcej mocy, VC napędzić znacznie łatwiej. Audeze są cięższe i trudno to zatuszować. Mnie jednak ich waga tak nie przeszkadzała, bardzo wygodnie układały mi się na głowie.

LCD wydały mi się mniej zależne od jakości realizacji nagrania. VC czasem brzmią dla mnie zbyt ostro.

Wybór może zależeć też od preferowanego gatunku muzycznego Gatunki lżejsze do rocka włącznie to raczej domena LCD, w ekstremalnym metalu VC mogą okazać się lepsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie siedzę z Sendy Audio AIVA na głowie i w sumie nie tego się spodziewałem. Myślałem, że to będzie coś w stylu HE-400i, albo ewentualnie LCD-2, a tu nie.

Może to pierwsze odsłuchy, ale czuję się jakbym słuchał słuchawek Fostexa, czegoś z rodziny TH. Żywiołowe, wyraziste na górze, z dobrze zdefiniowanym basem oraz bardzo czytelną holografią, mimo że scena sama w sobie jest dość bliska. Do tego gładkość typowa dla planarów i przy Mozarcie pięknie sobie grają.

 

Ale jakby co, to lubią prąd.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir Przepięknie dziękuję za porównanie. Troche mnie tą górą zmartwiłeś w przypadku VC. Nie lubie jak jest za ostro. Ponoć MDR-Z1R też ma coś takiego nieprzyjemnego na górze, że potrafi ukuć. O LCD3 też znalazłem takie opinie. Będę musial sie chyba sam przekonac i od VC zaczne odsluchy. Jak sie spodobają, to zostaną. Chociaż musze przyznać, ze cena LCD4 kusi, bo są aktualnie przecenione z 18 na 14k zł. Nie wiem jak długo będzie taka promocja. Gatunki muzyczne, ktorych słucham, to Rap, Rock, Elektronika i pop. Z tym, że najczęściej pierwszej pozycji. Myślę, ze już wiem wystarczająco dużo i czas teraz na odsłuchy. Jeszcze raz Ci dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że kiedyś przykładano się do tego, aby dany sprzęt służył przez lata i niekoniecznie imponował wyglądem. YH100 prezentują się niepozornie i to powoduje jeszcze większe zaskoczenie przy konfrontacji z ich dobrej jakości dźwiękiem, który swoją bardziej neutralną tonalnością z lekko podkreśloną wyższą średnicą, świetnie sprawdza się w muzyce akustycznej, oddając w sposób bardzo satysfakcjonujący, m.in. brzmienie gitary, czy skrzypiec.

 

Jednak może brakować trochę lepszej holografii, głębi sceny z mocniej zaznaczającą się gradacją planów, co odczuwa się po przejściu z lepiej radzących sobie w tym względzie modelach. Jednak i tak ten wiceflagowy model Yamahy pokazuje dużą klasę brzmienia, a przez swoją bezpośredniość angażuje... szczególnie przy mocniejszym wzmacniaczu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym ciekawsze co mają do zaoferowania flagowe YH-1000 w odniesieniu do nowoczesnych flagowców począwszy od takich D8000, HEKse, Utopia itd. Czy jakiś szczęśliwiec podzieliłby się pokrótce opinią na temat postępu technologicznego? ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tytus1988 napisał:

Jednak może brakować trochę lepszej holografii, głębi sceny z mocniej zaznaczającą się gradacją planów, co odczuwa się po przejściu z lepiej radzących sobie w tym względzie modelach.

Właśnie dlatego ja mam zmodowane na pady HM5, wtedy jest zdecydowanie bardziej scenicznie (no i ze względu na wygodę też :) ).

Jakby co to mogę Ci swoje podesłać - daj znać na PW.

 

4 godziny temu, adriano2510 napisał:

Czy jakiś szczęśliwiec podzieliłby się pokrótce opinią na temat postępu technologicznego? ;)

@szwagiero wołają Cię ;) .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adriano2510 nie ukrywam, że takie porównanie dawnych flagowych Yamah YH1000 do nowych słuchawek klasy top Hi-end na pewno byłoby ciekawe. Z własnej strony mogę dodać, że przy porównaniach z Abyssami 1266 szczególnie jedne słuchawki z lat 90. dzielnie stawały z nimi w szranki przy Violectricu. 

 

@Perul  dziękuję za propozycję! :) Z przyjemnością sprawdzę Twój zmodowany egzemplarz YH100. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 22:50, Perul napisał:

Właśnie dlatego ja mam zmodowane na pady HM5, wtedy jest zdecydowanie bardziej scenicznie (no i ze względu na wygodę też :) ).

Jakby co to mogę Ci swoje podesłać - daj znać na PW.

 

@szwagiero wołają Cię ;) .

co CO? jestem... ;) Ja się nie czuję na siłach porównywania dzisiejszych flagowców do YH-1000, bo po pierwsze ostatnio nie słuchałem żadnych flagowców szczególnie nowych, po drugie stare słuchawki są po prostu "inne" niż nowe - były inaczej strojone, używane z innym sprzętem i gusta też był inne, pewne aspekty typu np. budowanie sceny, jej wielkość - to jest zupełnie coś innego dzisiaj. Słuchacze po prostu zwracają uwagę na inne aspekty.

YH-1000 to nie były zresztą jedyne planarne flagowce w tamtych czasach, były flagowcami Yamahy, ale przecież producentów planarów było wtedy naprawdę sporo, taki Fostex przykładowo miał swoje pierwsze i najlepsze T50v0 (które ostatnio były do kupienia na ibeju i poszły za 1000$ w stanie takim sobie).

 

Swoje mogę wysłać na odsłuchy do kogoś, kto ma większe rozeznanie... Z taką chęcią odsłuchu zwrócił się ostatnio kolega @Weird_O i chętnie mu je udostępnię. @Tytus1988 ma dostać YH-100 od @Perul, więc również mogę wysłać YH-1000 na odsłuchy, żeby miał porównanie, a ja chętnie poczytam wrażenia YH-1000 vs D8000 :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagiero w dużej mierze to decyduje o ich wyjątkowości i z wielką przyjemnością sprawdzę Yamahy YH1000. 

 

Pamiętam, że Karol z sąsiedniego forum bardzo zachwalał dźwięk swojego egzemplarza YH1000 i porównywał go nawet do Orfiego. Po tym, co usłyszałem u mnie z YH100 od @domilnie wykluczam, że szczytowy model jest w stanie osiągnąć poziom mistrzowski w naturalności oddania wokalu bez podbarwień sopranowych, odpowiednim dociążeniem, a także najmniejszych sybilacji. W bezpośrednich porównaniach z YH100 posiadały je, m.in. Hawki. AQ charakteryzowało ogólnie lepsze SQ, głębia sceny, czystość dźwięku, ale tonalnością Yamahy po symetryku były dla mnie zdecydowanie górą w muzyce akustycznej.

 

20210511_165132.jpg

 

Im dłużej ich słuchałem, tym trudniej było je zdjąć z głowy ze względu na ich dojmującą soniczną zwyczajność i wynikającą z niej przyjemność. Nie jestem zaskoczony, że ich dźwięk ma swoich wielbicieli. Jednak warunkiem, aby się nimi zauroczyć, jest odpowiedni wzmacniacz i bliska neutralności reszta toru. 

 

Jutro odbiorę przesyłkę ze skarbem od @Perulw postaci zmodowanych YH100 i dopisuję się do kolejki odsłuchowej YH1000. Jak spisują się na tle D8k dam znać :)

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tytus1988 napisał:

@szwagiero w dużej mierze to decyduje o ich wyjątkowości i z wielką przyjemnością sprawdzę Yamahy YH1000. 

 

Pamiętam, że Karol z sąsiedniego forum bardzo zachwalał dźwięk swojego egzemplarza YH1000 i porównywał go nawet do Orfiego. Po tym, co usłyszałem u mnie z YH100 od @domilnie wykluczam, że szczytowy model jest w stanie osiągnąć poziom mistrzowski w naturalności oddania wokalu bez podbarwień sopranowych, odpowiednim dociążeniem, a także najmniejszych sybilacji. W bezpośrednich porównaniach z YH100 posiadały je, m.in. Hawki. AQ charakteryzowało ogólnie lepsze SQ, głębia sceny, czystość dźwięku, ale tonalnością Yamahy po symetryku były dla mnie zdecydowanie górą w muzyce akustycznej.

 

20210511_165132.jpg

 

Im dłużej ich słuchałem, tym trudniej było je zdjąć z głowy ze względu na ich dojmującą soniczną zwyczajność i wynikającą z niej przyjemność. Nie jestem zaskoczony, że ich dźwięk ma swoich wielbicieli. Jednak warunkiem, aby się nimi zauroczyć, jest odpowiedni wzmacniacz i bliska neutralności reszta toru. 

 

Jutro odbiorę przesyłkę ze skarbem od @Perulw postaci zmodowanych YH100 i dopisuję się do kolejki odsłuchowej YH1000. Jak spisują się na tle D8k dam znać :)

 

 

https://www.hifishark.com tutaj widziałem że można trafić te YH100 z lat 70-tych

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji istnienia Audeze LCDi4 czy ktoś potrafi podać argumenty lub zasadność istnienia pełnowymiarowych słuchawek w cenie do 8-10 tysięcy, wyłączając kwestie finansowe?

 

Jestem umówiony już na zakup LCD-X w sklepie, nowych za cenę 4,5 tysiąca, a niewiele dopłacając mam używki LCDi4, które są lżejsze, wygodniejsze, a podobno grają sceną i dźwiękiem jak pełnowymiarówki w podobnym pułapie cenowym. Jedyny argument prócz ceny, żeby kupić LCD-X to to, że mogę je zmodować na XC i mieć zamkniętę. Zastanawiam się czy nie robię błędu kupując lcd-x. Generalnie szukam, po szybkim romansie z th900, słuchawek do elektroniki, metalu, rocka, ambientów... w sumie to po prostu all-rounderów z naciskiem na metal i EDM. Co sądzicie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności