Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.03.2021 o 02:03, domil napisał:

Taki projekt historyczny.  Jestem pod wrażeniem modu  @Perula, dziękuję za możliwość dokonania porównań z moimi yh-100. 

 

Od razu muszę zastrzec że nie mam wzmacniacza który potrafiłby pokazać wszystkie ich możliwości. W każdym razie już z A20 polubiłam je na tyle, żeby je kupić, a i z lampą grają mi przyjemnie. I mam nadzieje że kiedyś znajdę dla nich optymalne towarzystwo. Jeśli macie jakieś umiarkowanie drogie rady to poproszę.

 

Pewnie gdybym nie wiedziała, to bym nigdy nie zgadła, że to te same słuchawki. Poczynając od tego, jak trzymają się na głowie, a są bardzo wygodne, na dźwięku kończąc. Wydały mi się delikatniejsze, subtelniejsze, bardziej zdystansowane, co w zależności od gatunku muzyki okazało się zaletą lub wadą. Nie potrafiłabym powiedzieć który wariant bardziej mi odpowiada, są po prostu zupełnie inne. Czytałam że są podatne na modowanie i wygląda na to że rzeczywiście można je dostosować do konkretnych zapotrzebowań.

 

20210328_230433_2.thumb.jpg.b62c2af48f32c9d96167fd98dc71e353.jpg

 

Ja również miałem okazję poużywać przez kilka dni dokładnie tych słuchawek zmodowanych przez @Perul

Na pierwszy rzut oka (nie miałem i nie mam "zwykłych" yh-100) nawet bym nie pomyślał, że są zmodowane. Porządna modyfikacja. Jeśli chodzi o komfort, to słuchawki są naprawdę wygodne i można je dopasować chyba do nawet najbardziej niekształtnej głowy. Po kilkugodzinnym odsłuchu nie czułem zbytniego dyskomfortu. Świetna robota!

 

Rzeczywiście ciężko je napędzić. Słuchałem ich napędzanych przez hugo2, rme adi2, ifi micro bl. Ifi ma tyle mocy, szczególnie na wyższym "power mode" niż eco, że sobie poradził. Szczerze mówiąc, grają dużo lepiej, niż się po nich spodziewałem :P 

IMG_0391.jpeg

IMG_0394.jpeg

IMG_0393.jpeg

Edytowane przez Smutny Joe
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 13:07, Smutny Joe napisał:

 

Rzeczywiście ciężko je napędzić. Słuchałem ich napędzanych przez hugo2, rme adi2, ifi micro bl. Ifi ma tyle mocy, szczególnie na wyższym "power mode" niż eco, że sobie poradził. Szczerze mówiąc, grają dużo lepiej, niż się po nich spodziewałem :P 

IMG_0391.jpeg

 

Jeszcze w temacie yh100 - pożyczyłam  w tych dniach lepszy zasilacz pod chorda qutesta (Sbooster). Wszystko w tym towarzystwie spisuje się skokowo lepiej, ale to co on zrobił z yh100 jest wyjątkowo zaskakujące. Zdjęcie kocyka,  wzrost detaliczności, lepsza holografia, brzmienie z jednej strony ciepłe, nasycone, a jednocześnie lekkie, przejrzyste. To się zrobiły niesamowicie przyjemne, wciągające słuchawki. I napiszę to, choć @audionanik pewnie będzie powątpiewał, te wszystkie cuda to z lampą. Zastanawiam się co by się wydarzylo z lepiej dopasowanym wzmacniaczem.

Bardzo żałuję już nie mam egzemplarza zmodowanego przez @Perula, teraz porównania byłyby pewnie jeszcze ciekawsze.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szwagiero napisał:

@domil @Smutny Joe - dobra dobra, skończcie już pisać o tym badziewiu ze śmietnika, bo@audionanik będzie Was musiał ustawić do pionu ;)

Jestem na to gotowa, wtedy pojednawczo coś wspomnę o hołkach w wersji Carbon co to je mam właśnie pożyczone J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagieroprzypuszczam, że Yamahy okażą się lepszymi sonicznie słuchawkami od wspomnianych Hawków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konkurencją tak często bywa, że potrafi namieszać. U mnie bój prowadziły między sobą, m.in. takie słuchawki :)

 

20210408_154228.jpg

10 minut temu, szwagiero napisał:

Wkładasz kij w mrowisko ;)

 

Tak odrobinę ;) Czytałem opisy Yamah i na ich podstawie wnioskuję, że tak powinno być. W przyszłości chętnie to sprawdzę. 

 

@domil życzę miłych odsłuchów! 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tytus1988 napisał:

Z konkurencją tak często bywa, że potrafi namieszać. U mnie bój prowadziły między sobą, m.in. takie słuchawki :)

 

20210408_154228.jpg

 

I kto wygrał? Ja niestety nie mam takiego stojaczka. No i konkurencja strasznie się rozpycha.20210416_002552.thumb.jpg.375039bef9d57ccced6159b16d23e1f6.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szwagiero napisał:

Abyss vs Sony = Abyssy górą.
Sony vs audionanikowy hajend vs śmietniki = Sony górą.

Już podsumowałem.

Czekam nadal na pojedynek hajendow AQ vs śmietnikowe YH100 ;)

 

@szwagiero jesteś magikiem . Sprawiłeś ze zamiast korzystać z obecności z1r medytuję nad yh100. Ale wniosków i tak Ci nie zdradzę, nie za te obelgi pod ich adresem :angry: .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, domil napisał:

 

@szwagiero jesteś magikiem . Sprawiłeś ze zamiast korzystać z obecności z1r medytuję nad yh100. Ale wniosków i tak Ci nie zdradzę, nie za te obelgi pod ich adresem :angry: .

To irionia ze strony szwagra jest. On jest największym fanem ortosów,  te yamahy 100 to miał sto lat temu już i się ciągle przechwalał nimi :D także, ten, tego...

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, manuelvetro napisał:

To irionia ze strony szwagra jest. On jest największym fanem ortosów,  te yamahy 100 to miał sto lat temu już i się ciągle przechwalał nimi :D także, ten, tego...

Zamaskowany wielbiciel znaczy?Rzuciły go czy jak, że teraz im dokucza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, domil napisał:

Zamaskowany wielbiciel znaczy?Rzuciły go czy jak, że teraz im dokucza???

Nie im dokucza przeca ;) 

ino hajendom ;) 

9 godzin temu, szwagiero napisał:

Abyss vs Sony = Abyssy górą.
Sony vs audionanikowy hajend vs śmietniki = Sony górą.

Już podsumowałem.

Czekam nadal na pojedynek hajendow AQ vs śmietnikowe YH100 ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, domil napisał:

Zamaskowany wielbiciel znaczy?Rzuciły go czy jak, że teraz im dokucza???

To "śmietnikowe" tyczy się pewnej wypowiedzi Audionanika, w której to ponoć jego znajomy po posłuchaniu YH100 wyrzucił je do śmietnika i Audionanik w pełni się zgodził z tym posunięciem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, manuelvetro napisał:

przeczytałem całe forum :D

Kiedy, przecież miałeś sporą przerwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, manuelvetro napisał:

 

4 lata

Oczytany jesteś. "Zazdraszczam" pozdrawiając 😉

 

edit:

 

to z przyjaźni pisałem, nie ze zgryźliwości.

Edytowane przez paratykus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności